ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا

شرایط و نحوه دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا

Italian student visa

شرایط و نحوه دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا به خاطر مزایای متعدد تحصیل در ایتالیا در سال های اخیر مورد سوال بسیاری از علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته است. سوال هایی مانند مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا چیست؟ یا چگونه ویزای تحصیلی ایتالیا بگیریم؟ این موضوع و دسته از پرسش ها زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بدانیم به خاطر اینکه کشور ایتالیا جزو کشورهای حوزه شینگن می باشد، شرایط و نحوه دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا مانند شرایط و نحوه دریافت ویزای تحصیلی شینگن خواهد بود. از آنجایی که متاسفانه نرخ عدم بازگشت ایرانیانی که ویزای شنگن دریافت کرده بودن افزایش یافته، سخت گیری ها نیز در مورد اعطای ویزای شینگن به ایرانی ها بیشتر شده است. از سوی دیگر قوانین مهاجرتی هر ساله توسط کشورهای مختلف بازبینی شده و گاها به روز می شود. در نتیجه آگاهی کامل و درست از شرایط و نحوه دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا برای اقدام جهت تحصیل در این کشور بسیار حائز اهمیت می باشد.

ویزای تحصیلی ایتالیا

تحصیل در ایتالیا به واسطه داشتن مزایای متعدد امروزه توجه علاقه مندان بسیاری را در سراسر جهان از جمله ایران به خود جلب کرده است. اگر از اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور ایتالیا و ایران بگذریم، شرایط تحصیل رایگان بودن این کشور در کنار بورسیه های متعددی از جمله بورسیه معروف استانی یا DSU که در ایتالیا ارائه می شود، موجب شده خیل علاقه مندان به دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا هر ساله رو به رشد باشد.

از مزایای دیگر تحصیل در ایتالیا می توان به نوع ویزای این کشور که ویزای شینگن می باشد اشاره کرد که دانشجویان می توانند در طول تحصیل خود از آن بهره مند شوند. همچنین داشتن دانشگاه های معتبر بین المللی متعدد و امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر و رشته های پزشکی به زبان انگلیسی از سایر جنبه های پر طرفدار بودن تحصیل در ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در ایتالیا، لطفا این مقاله را مطالعه فرمائید : تحصیل در ایتالیا 

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بسیار حائز اهمیت بوده و همه متقاضیان تحصیل در ایتالیا باید آن ها را مد نظر قرار دهند. البته ویزای تحصیلی ایتالیا در میان کشورهای اروپایی جزو آسان ترین ویزاهای تحصیلی بوده و در صورتی که متقاضی مدارک و شرایط لازم را با دقت آماده نموده و مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را به درستی پشت سر گذارد، به احتمال فراوان اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا دور از دسترس نخواهد بود.

به طور کلی می توان گفت اولین مرحله از مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا ثبت نام و تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی خواهد بود. بدین منظور لازم است ابتدا متقاضی پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه ها و یا موسسات آموزش عالی معتبر ایتالیا را دریافت نماید. این مرحله مهم ترین و اساسی ترین گام دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا خواهد بود. در نتیجه مدارک فرد برای اخذ پذیرش تحصیلی که احتمالا برای ارائه به سفارت ایتالیا نیز لازم خواهد بود، باید تکمیل بوده و به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ترجمه شود.

ویزای تحصیلی ایتالیا-مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

در صورتی که متقاضی موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های ایتالیا شود، می بایست ابتدا وقت سفارت رزرو کرده، با مراجعه به سفارت در زمان تعیین شده نامه پذیرش خود به همراه فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا و سایر مدارک مورد نیاز را ارائه نماید. معمولا در صورتی که مدارک فرد کامل بوده و شرایط لازم را داشته باشد، می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا از شانس خوبی برخوردار باشد. اما مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا چیست؟ در ادامه به صورت کامل آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس تا پایان با ما همراه باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی ایتالیا

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی ایتالیا از جمله مواردی است که باید بسیار با دقت و کامل تهیه شده تا شانس متقاضی تحصیل در ایتالیا را برای حضور در این کشور افزایش دهد. از جمله مهمترین مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و یا هر کشور معتبر دیگر مورد نیاز بوده، می توان به تمکن مالی برای ویزای تحصیلی ایتالیا یا آن کشور اشاره کرد. تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا عبارت است از مجموع هزینه های زندگی و تحصیل یک سال فرد متقاضی برای یک سال در این کشور. از آنجا که کشور ایتالیا جزو کشورهای به اصطلاح تحصیل رایگان می باشد، تمکن مالی برای ویزای تحصیلی ایتالیا در حدود 8 تا 12 هزار یورو خواهد بود.

البته واضح است که مانند همه کشورهای دنیا تحصیل در رشته های پزشکی با هزینه بالاتری همراه می باشد. مدرک مورد نیاز دیگر برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا بوده که کاملا به مقطع تحصیلی متقاضی و رشته مورد نظر وابسته می باشد. مانند اغلب کشورهای دنیا برنامه های آموزشی در مقطع کارشناسی و رشته های پزشکی در ایتالیا نیز به زبان همین کشور یعنی زبان ایتالیایی برگزار می شود. البته در برخی دانشگاه و در رشته های پزشکی برنامه های آموزشی به ظرفیت محدود به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد. در هر صورت داشتن دانش و یا مدرک زبان ایتالیایی در حد B1 و یا مدرک زبان معتبر انگلیسی مانند آیلتس با نمره 5/5 و بالاتر و یا معادل آن برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا لازم خواهد بود.

ویزای تحصیلی ایتالیا - مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی ایتالیا

علاوه بر این ها سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا عبارت اند از:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا
 • مدارک تحصیلی مقطع قبلی با ترجمه رسمی به زبان ایتالیایی
 • ریز نمرات مقاطع قبلی با ترجمه رسمی به زبان ایتالیایی
 • گذرنامه دارای اعتبار و کپی
 • چند قطعه عکس گذرنامه ای
 • مدارک شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی با ترجمه رسمی به زبان ایتالیایی
 • نامه پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ایتالیا
 • مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی معتبر در صورت نیاز
 • بیمه دانشجویی برای مدت اقامت
 • مدارک رزرو محل اقمت یا اسکان دانشجویی
 • بلیط رزرو شده هواپیمایی
 • گواهی تمکن مالی لازم برای یک سال اول با گردش 3 ماهه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی تاییدیه سلامت و بیومتریک

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا تا حدی با مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا متفاوت می باشد. همان طور که اشاره شد یکی از مهمترین مراحل و مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، مرحله اخذ پذیرش تحصیلی و دریافت نامه رسمی پذیرش تحصیلی به عنوان اصلی ترین مدرک مورد نیاز می باشد. مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا کاملا به دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی و رشته انتخابی متقاضی تحصیل در ایتالیا مرتبط خواهد بود.

بنابراین توصیه می شود پیش از هر گونه اقدامی متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نموده و از شرایط و مدارک لازم آگاهی کامل و به روز به دست آورند. به عنوان نمونه برای تحصیل در مقطع کارشناسی به مدرک زبان ایتالیایی نیاز بوده حال آن که تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی و رزومه علمی قوی می باشد.

ویزای تحصیلی ایتالیا-مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا

همچنین برخی از دانشگاه ها ممکن است پذیرش مشروط به اخذ مدرک زبان در این کشور در ترم های ابتدایی اعطا کنند که به واسطه ریسک بالای این روش و از دست دادن زمان و هزینه توصیه می شود متقاضیان تحصیل در ایتالیا مدرک زبان لازم را در کشور خود اخذ نمایند. یا مثلا در رشته های هنری ممکن است اخذ پذیرش تحصیلی مشروط به مصاحبه علمی و عملی و ارائه نمونه کار در رشته مورد نظر باشد. یا مثلا در رشته های پزشکی برای اخذ پذیرش تحصیلی ثبت نام و شرکت و اخذ نمره قابل قبول در آزمون IMAT الزامی خواهد بود. بنابراین همان طور که مشاهده می شود شرایط شخصی متقاضی و دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی وی تاثیر بسزایی در مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی خواهد داشت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پزشکی ایتالیا، لطفا این مقاله را مطالعه فرمائید : پزشکی  ایتالیا

اما به طور کلی می توان از مدارک زیر به عنوان مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا نام برد :

 • مدارک تحصیلی مقطع قبلی با ترجمه رسمی
 • ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی با ترجمه رسمی
 • مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی معتبر در صورت نیاز
 • رزومه علمی قوی به ویژه برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و متقاضیان بورسیه تحصیلی
 • داشتن مقالات معتبر بین المللی مانند ISI به خصوص برای دکتری
 • توصیه نامه از اساتید برجسته برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
 • انگیزنامه و شرح وضعیت برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری
 • نمره قبولی در آزمون IMAT برای متقاضیان تحصیل پزشکی در ایتالیا
 • رسید واریز وجه بخش یا کل هزینه تحصیلی ترم اول
 • کپی از گذرنامه دارای اعتبار متقاضی
 • ارائه پروپوزال و یا طرح پیشنهادی برای مقاطع کارشناسی ارشد و به ویژه دکتری
 • ارائه خلاصه ای موضوع پان نامه مقطع کارشناسی ارشد برای تحصیل در دوره دکتری

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره آزمون IMAT، لطفا این مقاله را مطالعه فرمائید : آزمون IMAT

تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان یکی از سوال هایی بوده که همواره در ذهن دانش آموزان و دانشجویان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا شکل گرفته و برای آن ها جای سوال می باشد. به طور کلی یکی از دغدغه ها و چالش های تحصیل در دانشگاه های بین المللی موضوع سطح دانش زبانی افراد می باشد. نکته دیگر آنکه تسلط به زبان رسمی کشورها و یا داشتن مدرک معتبر زبان آن ها به خصوص در کشورهای به اصطلاح تحصیل رایگان که ایتالیا نیز یکی از آن هاست، باعث می شود تحصیل متقاضی به صورت کاملا رایگان باشد.

ویزای تحصیلی ایتالیا- تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

همان طور که اشاره شد تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی و دوره های پزشکی به زبان ایتالیایی بوده و فقط چند دانشگاه محدود در رشته های پزشکی برنامه هایی به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند. در نتیجه داشتن سطح قابل قبولی از دانش زبان ایتالیایی و یا زبان انگلیسی و ارائه مدرک مورد نظر برای تحصیل و اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور لازم خواهد بود.

البته ممکن است بتوان پذیرش تحصیلی را بدون در اختیار داشتن مدرک زبان و اصطلاحا مشروط اخذ نمود، لیکن این شرایط شانس متقاضی را برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا پایین می آورد. علاوه بر آنکه پذیرش مشروط تحصیلی ریسک بالایی داشته و بیشتر مناسب افرادی است که از اخذ مدرک زبان مربوطه خود در کوتاه ترین زمان ممکن اطمینان داشند. در غیر این صورت زمان و هزینه اضافی در یک کشور خارجی را به متقاضی مهاجرت تحصیلی، تحمیل خواهد نمود.

همچنین از آنجایی که ورود به بازار کار هر کشوری مستلزم داشتن سطح خوبی از زبان رسمی کشور مربوطه می باشد و بیشتر افراد برای تامین هزینه های خود به دنبال یافتن شغل هستند، داشتن دانش و مدرک زبان مربوطه از این منظر نیز بسیار موثر خواهد بود. در نتیجه توصیه می شود متقاضیان تحصیل در ایتالیا برای بالا رفتن شانس اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و از دست ندادن زمان و هزینه گرانبهای خود، در کشور خویش اقدام به اخذ مدرک زبان مربوطه نمایند.

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی به عوامل متعددی بستگی دارد. از شلوغی سفارت برای رزرو وقت مصاحبه و تحویل مدارک تا مسائل پیش بینی نشده ای که گاها جامعه جهانی و بین المللی با آن مواجه می شود. به طور مثال هنگام نگاشته شدن این مطلب، با شیوع همه گیری بیماری کرونا می توان گفت همه سفارت خانه های کشورهای مختلف و به خصوص توسعه یافته دنیا، برای جلوگیری از ترددهای بیشتر و انتقال این بیماری علاوه بر بستن مرزها، سفارت های خود را در کشورهای مختلف تعطیل کردند.

ویزای تحصیلی ایتالیا - مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا

نه تنها مدت باز شدن بسیاری از سفارت خانه بعد از گذشت 4 ماه هنوز مشخص نشده، بلکه قطعا افزایش پرونده های در صف انتظار در این مدت مدت زمان نامعلومی را پیش روی متقاضیان مهاجرت تحصیلی گذارده است. اما در شرایط عادی پروسه بررسی مدارک اشخاص در ویزای دانشجویی حدود حداقل 3 هفته زمان نیاز داشت. در نتیجه مشاهده می شود که عوامل متعددی در مدت زمان گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا تاثیر گذار خواهند بود.

از آنجایی که فرآیند صدور ویزا با دریافت تقاضا و اخذ و بررسی مدارک متقاضیان آغاز شده و در کنار آن اموری چون مصاحبه و فرآیند بیومتریک و انگشت نگاری نیز صورت می گیرد، بهتر است متقاضیان ویزای تحصیلی ایتالیا برنامه ریزی صحیحی برای این موضوع داتشه باشند. به ویژه که ویزاهای ایتالیا از نوع شینگن بوده و معمولا تقاضاهای فراوانی نیز برای سفارت این کشورها ارئه می شود، بهتر متقاضیان تحصیل در ایتالیا مدت زمان گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا را از قبل پیش بینی نموده و حداقل 3 ماه قبل از موعد حضور در این کشور وقت سفارت را رزرو نموده باشند.

بنابراین می توان اینگونه نتیجه گرفت که مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا در شرایط عادی از 3 تا 6 ماه به طول خواهد انجامید. البته راه هایی مانند پرداخت هزینه بیشتر و یا اقدام از سفارت ایتالیا در کشورهای همسایه در صورت داشتن وقت کافی می تواند جهت تسریع در این پروسه مد نظر قرار گیرد.

مصاحبه ویزای تحصیلی ایتالیا

مصاحبه ویزای تحصیلی ایتالیا و پرسش هایی که در این مصاحبه مطرح می شود همواره موجب نگرانی و دغدغه بسیاری از متقاضیان تحصیل در ایتالیا بوده است. به خصوص اینکه ویزای تحصیلی ایتالیا از نوع شینگن بوده و حساسیت های بالایی در این زمینه وجود دارد. از سوی دیگر معمولا آفیسر سفارت که تنها شخصی است که می تواند نظر قطعی در مورد پذیرش یا رد درخواست ویزا نظر بدهد، بسیار فرد با تجربه و روانشناسی بوده و کاملا می تواند شرایط شخص را تشخیص دهد.

در نتیجه رعایت صداقت و حفظ خونسردی و پاسخ صحیح به همه سوالات از نکات مهم مصاحبه ویزای تحصیلی ایتالیا و سایر انواع ویزای شینگن می باشد. معمولا برای اخذ ویزا و مصاحبه سفارت 2 دسته دلایل مورد نیاز بوده تا توسط متقاضی درخواست ویزا ارائه شود. البته این دلایل بایستی با مدارک و مستندات همراه بوده و هرچه مدارک بیشتر باشد، اصطلاحا شانس پذیرش درخواست ویزا بالاتر خواهد رفت.

ویزای تحصیلی ایتالیا

به طور کلی از این 2 دسته دلایل با عناوین دلایل ورود به کشور مورد نظر و دلایل بازگشت از کشور مورد نظر نام برده می شود. به عنوان مثال دلیل ورود در ویزای تحصیلی می تواند شامل تحصیل در یک دانشگاه معتبر بین المللی و کسب دانش و مهارت باشد. اما مهمتر از دلایل ورود که تاثیر بیشتری در پذیرش ویزا داشته، دلایل بازگشت خواهد بود. چرا که متاسفانه به خاطر بالا رفتن نرخ عدم بازگشت ایرانی ها از کشورهای توسعه یافته این موضوع شامل سخت گیری های بیشتری نیز شده است.

از جمله دلایل بازگشت برای عنوان در مصاحبه سفارت متقاضیان تحصیل در ایتالیا می توان به وابستگی های مادی و معنوی، شرایط خانوادگی و…مواردی از این دست اشاره نمود. برای آشنایی بیشتر برخی از مهمترین دسته سوالاتی که معمولا در مصاحبه ویزای تحصیلی ایتالیا مطرح شده، در ادامه آورده می شود.

 • علت انتخاب کشور ایتالیا برای ادامه تحصیل
 • علت انتخاب دانشگاه مورد نظر در ایتالیا برای ادامه تحصیل
 • علت انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر برای تحصیل در ایتالیا
 • پرسش در مورد دانشگاه مقطع قبلی
 • پرسش در مورد تجربه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور متقاضی
 • اطلاعات خانوادگی مانند شغل والدین و…
 • بررسی سوابق سفر خارجی به ویژه در حوزه شینگن
 • برنامه متقاضی برای پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا
 • سوال در مورد وضعیت تمکن مالی متقاضی و چگونگی تامین هزینه های تحصیل و زندگی
 • داشتن همراه در هنگام تحصیل مانند همسر و فرزند و شرایط هر کدام
 • داشتن بیمه دانشجویی
 • پرسش در مورد داشتن فامیا و یا بستگان در ایتالیا یا سایر کشورهای شینگن
 • پرسش در مورد رزرو محل اسکان
 • پرسش در مورد رزرو بلیط هواپیما
 • پرسش اطلاعاتی در مورد کشور ایتالیا

سفارت ایتالیا در تهران 

سفارت ایتالیا در تهران در کجا قرار داشته و متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برای انجام مصاحبه و ارائه مدارک به کجا باید مراجعه نمایند؟ سفارت ایتالیا در کشور ایران دارای 2 ساختمان قدیمی بوده که در قرن نوزدهم در داخل باغ هایی بنا شده اند. این ساختمان های اشرافی به خانواده ای از خویشاوندان سلسله قاجار تعلق داشته است.

در حال حاضر سفارت ایتالیا در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 79/68 قرار داشته و مشخصات آن در ادامه آورده خواهد شد. متقاضیان تحصیل در ایتالیا جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا در تهران می توانند با سفارت این کشور ارتباط برقرار نمایند. فرآیند رزرو وقت سفارت ایتالیا جهت تقاضای انواع ویزای این کشور به شکل مجازی و آنلاین بوده و متقاضیان انواع ویزای ایتالیا می بایست برای رزرو وقت سفارت به آدرس اینترنتی که در سایت سفارت ایتالیا قابل مشاهده بوده، مراجعه نمایند.

ویزای تحصیلی ایتالیا

در اولین مرحله افراد باید حساب کاربری مختص خود ایجاد نموده و سایر مراحل تقاضای ویزای خود را طبق دستورالعمل از پیش تعیین شده انجام دهند. برای رزرو وقت مصاحبه سفارت به منظور ارائه تقاضای ویزای مورد نظر متقاضیان می توانند به این آدرس مراجعه نمایند. کشور ایتالیا دارای اداره کنسولی سفارت نیز در تهران بوده که در تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی، پلاک 15 واقع شده است. در ادامه آدرس و شماره تماس سفارت ایتالیا و بخش کنسولی آن آورده می شود.

مشخصات سفارت ایتالیا در تهران :

 •  آدرس: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 79/68
 • شماره صندوق پستی: ۷۸۶۳-۱۱۳۶۵
 • شماره تلفن: ۶۶۷۲۶۹۵۵-۰۲۱ و ۶۶۷۲۶۹۵۶-۰۲۱
 • شماره فاکس: ۶۶۷۲۶۹۶۱
 • آدرس سایت سفارت ایتالیا: https://ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran/fa

مشخصات بخش کنسولی سفارت ایتالیا در تهران :

 • آدرس : تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی، پلاک 15
 • دفتر ویزا : ۸۸۱۹۰۱۶۰-۰۲۱
 • دفتر امور کنسولی : ۸۸۷۸۳۴۹۸-۰۲۱
 • دفتر امور دانشجویی : ۸۸۷۹۹۸۸۵-۰۲۱
 • ساعات کاری : یکشنبه‌ها از ساعت ۸ الی ۱۳ و دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ الی ۱۴
 • ساعات کاری دفتر تایید مدارک : روزهای دوشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ ظهر

متقاضیان محترم دریافت انواع ویزای ایتالیا می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق آدرس‌ ایمیل های زیر اقدام نمایند :

 • امور کنسولی : consolato.teheran@esteri.it
 • امور دانشجویی : studi.teheran@esteri.it
 • ویزا : visti.teheran@esteri.it

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به ایتالیا، لطفا این مقاله را مطالعه فرمائید : مهاجرت به ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید