...
Search
Close this search box.
معرفی رشته علوم کامپیوتر
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » بررسی شرایط تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در آمریکا

رشته علوم کامپیوتر در آمریکا

American Computer Science

از رشته های پر طرفدار در سرتاسر جهان، رشته علوم کامپیوتر می باشد که در این میان کشور آمریکا توانسته است دارای دانشگاه هایی با امکانات عالی در رشته علوم کامپیوتر باشد. بنابراین مطلب فوق درباره ی رشته علوم کامپیوتر در امریکا خواهد بود که با خواندن آن اطلاعات کافی و ضروری را بدست خواهید آورد.

در ابتدا لازم است مقداری اطلاعات پایه ای درباره رشته علوم کامپیوتر به شما داده شود و سپس به جزئیات بیشتری پرداخته شود.

حرفه های مربوط به رشته علوم کامپیوتر

گروه علوم کامپیوتر در دانشگاه های آمریکایی جنبه های علمی و نظری علم رایانه را متعادل می کنند و دانشجویان و متقاضیان را با پیش زمینه ای برای شغل حرفه ای و یا تحصیل تکمیلی در رشته علوم کامپیوتر آماده می کنند و فارغ التحصیلان در این رشته به طیف گسترده ای از حرفه ها که شامل: توسعه نرم افزار و طراحی، محاسبات چند رسانه ای، هوش مصنوعی و دید رایانه و دیگر محاسبات فنی می پردازند.

امکانات دانشگاه های آمریکا در رشته علوم کامپیوتر

دانشجویان در رشته علوم کامپیوتر حرفه هایی از قبیل موارد ذکر شده در زیرا یاد خواهند گرفت:

استراتژی های مدرن از پیشرفته ترین تکنولوژی های لازم همگام با این زمینه که دائماً در حال تغییر و پیشرفت است.
البته دانشگاه های آمریکا نیز امکاناتی از قبیل ، کلاس هایی خلوت با تعداد 20 دانشجو برای داشتن تمرکزی بیشتر برای دانشجویان فراهم می سازد و از دیگر امکانات می توان به تحقیق و مطالعات مستقل کامل را با اعضای هیئت علمی دانشگاه در هر یک از زمینه های مرتبط به رشته ی خود را داشته باشند.

رشته علوم کامپیوتر آمریکا

اگر به چند نمونه از انها قصد اشاره داشته باشیم می توانیم به هوش مصنوعی، محاسبات علمی جایگاه های داده ها و کشف دانش، معماری کامپیوتر، هندسه محاسباتی و دید رایانه اشاره کنیم و تمام امکاناتی که دانشگاه ها در اختیارات دانشجویان قرار می دهند به این بخش ختم نمی شود بلکه برای دانشجویان دوره های کارآموزی می گذراند که دانشجویان با استفاده از منابع متعدد در شرکت های مختلف با تکنولوژی بالا و سازمان های دولتی در منطقه واشنگتن و محاسباتی و دیگر سازمان های غیر انتفاعی دوره کارآموزی خود را سپری کند و دید بهتری نسبت به بازار کار رشته ی انتخابی خود داشته باشند و با سیستم های اداری در این رشته آشنا شوند.

زمینه های مختلف رشته علوم کامپیوتر

البته درباره ی رشته علوم کامپیوتر باید گفته شود که، داشتن کامپیوتر مطالعه کامپیوترها و کاربردهای آنهاست و زمینه ی مختلف طیف وسیعی از موضوعات را در خود جای داده است که شامل مهندسی و طراحی نرم افزار، نظریه هوش مصنوعی، زبان های برنامه نویسی، سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات می باشد.

و تعدادی از دانشگاه های برتر در رشته علوم کامپیوتر

  •  Stanford university
  • Harvard university
  • University of Texas Austin
  • University of California Berkeley
  • University Princeton

دانشگاه های برتر کشور آمریکا

شایان ذکر است که تمام دانشگاه های کشور آمریکا در رشته علوم کامپیوتر به اینجا ختم نمی شود و دارای دانشگاه های متعددی در رشته علوم کامپیوتر است، منتها دانشگاهای نام برده شده توانسته اند جزء دانشگاه های برتر جهان باشند و متقاضیان زیادی را از سرتاسر جهان جذب خود کنند البته باید فرد متقاضی در نظر داشته باشد که میزان هزینه ی تحصیل جدا از میزان هزینه ی زندگی می باشد و هر دانشگاه در رشته علوم کامپیوتر وابسته به شرایط متفاوت و میزان امکانات و موقعیت مکانی دارای هزینه ای متفاوت می باشد.

افرادی که دارای سوالات متعددی در زمینه مهاجرت هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاوران ارشد موسسه آریانااپلای در ارتباط باشند و سوالات خود را در جهت دریافت راهنمایی های دقیق و داشتن انتخابی بهتر با مشاوران مطرح کند و همواره موسسه آریانااپلای می کوشد تا بهترین راهنمایی ها را توسط مشاوران ارشد خود ارائه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا