...
Search
Close this search box.
تحصیل در استرالیا
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا و هزینه های آن

Study conditions in Australia

تحصیل در استرالیا بدون تردید هدف و آرزوی بسیاری از ما می باشد. برای این که بدانید باید چه مراحلی را برای آغاز زندگی در استرالیا طی کنید، و چه مدارکی برای تحصیل و اقامت در استرالیا نیاز خواهید داشت، بهتر است با ما همراه باشید.

دانشگاه هایی که برای تحصیل در استرالیا در دسترس دانشجویان قرار دارند، همگی دارای بهترین متدهای آموزشی می باشند. از این رو دانشجویان بسیار زیادی این کشور را برای اغاز ادامه تحصیل انتخاب می کنند. اما شرایط تحصیل در استرالیا بسیار خاص و مهم است.

البته برخی دیگر از افرادی که کشور استرالیا را برای زندگی انتخاب می کنند و قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، به دنبال خدمات بهتر شهروندی، فرصت های شغلی مناسب برای هر رشته و گرایش، و از همه مهمتر زندگی در آب و هوای عالی می باشند.

مقاطع تحصیلی در استرالیا

مدارس در این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم شده و در هر مقطعی مهاجر می پذیرند. از این رو همه افراد در هر مقطع سنی می تواند اقدام به تحصیل در استرالیا نمایند. دانش آموزان از سن 7 سالگی، در ابتدایی تحصیل نموده، تا سن 12 و 13 سالگی وارد دبیرستان می شوند، و تا سن 17 و 18 سالگی نیز دبیرستان را سپری می کنند.

مقاطع تحصیلی در استرالیا

پس از آن می توانند برای تحصیل در استرالیا وارد دانشگاه شوند. باید بگوییم دوره کالج را در سن 15 تا 18 سالگی دردوره دبیرستان جای می دهند. افرادی که والدین آنها در استرالیا اقامت دارند، نیازی به تهیه ویزای تحصیلی استرالیا ندارند و می توانند در مدارس دولتی این کشور اقدام به تحصیل نمایند.

 هزینه ها و حق کار در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا بستگی به این که دانشجو متاهل باشد یا مجرد متغیر است. یک فرد مجرد برای زندگی در استرالیا و هزینه های خود، باید سالانه مبلغی معادل 20.000 دلار بپردازد. برای زندگی و تحصیل در این کشور دانشجو ملزم به دریافت ویزای تحصیلی نیز می باشد.

این مبلغ که به عنوان هزینه تحصیل در استرالیا بیان نمودیم، جدای از شهریه دانشگاهی بوده و بسته به شیوه زندگی هر فرد متفاوت می باشد. مثلا دانشجویانی که متاهل هستند، باید سالانه مبلغی معادل 7000 دلار برای همسر، و 4000 دلار نیز برای هر یک از فرزندان خود به این مبلغ اضافه کنند.

ارزش پول در کشور استرالیا حتی نسبت به کشور های بریتانیا و آمریکا نیز بالاتر است. از این رو مردم این کشور در بالاترین استانداردهای جهانی زندگی می کنند.

بهترین دانشگاه های استرالیا

برای تحصیل در استرالیا باید دانشگاه ها را بر حسب رتبه بندی که مورد تایید وزارت علوم و بهداشت می باشد، بررسی نموده و بشناسید. دانشگاه هایی که در رتبه اول قرار دارند، بدون شک دارای هزینه تحصیلی بالایی نیز می باشند. اما از سوی دیگر مدرک تحصیلی این دانشگاه ها از اعتبار بالایی نیز برخوردار است.

دانشگاه های گروه ممتاز عبارتند از:

برای تحصیل در استرالیا، در دانشگاه هایی با رتبه خوب می توانید به دانشگاه های زیر مراجعه نمایید:

دانشگاه هایی که دارای رتبه متوسط برای تحصیل در استرالیا هستند نیز عبارتند از:

هزینه ها و حق کار در استرالیا

مراحل اخذ ویزا و پذیرش در دانشگاه

جهت اخذ ویزا و پذیرش در دانشگاه های استرالیا نیاز به مدارک و شرایط خاصی جهت تحصیل در استرالیا خواهید داشت. اولین مرحله اخذ پذیرش فرد از یکی از مدارس یا دانشگاه های استرالیا می باشد. در مرحله دوم باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایید. در این مرحله نیاز به مدارک خاصی خواهید داشت. این مدارک عبارتند از:

  1. ترجمه ریز نمرات تحصیلی در طی 12 سال و ارائه آن
  2. ترجمه و ارائه تمامی مدارک تحصیلی قابل
  3. ارائه مدرک زبان
  4. ارائه پاسپورت
  5. 4 قطعه عکس
  6. ترجمه مدارک شناسایی
  7. ترجمه سوابق کاری

برای آشنایی با مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا این مقاله را مطالعه نمایید: ویزای تحصیلی استرالیا

مزایای تحصیل در استرالیا

مزایای بسیار زیادی را می توانیم برای تحصیل در این کشور بیان نماییم. از جمله مهمترین مزایا، بدست آوردن فرصتی عالی برای دانشجویان بین المللی می باشد، که به دنبال دستیابی به موقعیت شغلی مناسبی هستند. تحصیل در استرالیا این موقعیت عالی را برای دانشجویان به دنبال خواهد داشت.

مزایای تحصیل در استرالیا

از طرف دیگر با اقامت در استرالیا چندان سخت و دشوار نیست. اگر امتیاز لازم را به درستی در این کشور کسب نمایید، قادر خواهید بود تا کشور استرالیا را به عنوان خانه دوم خودتان انتخاب کنید. همیشه تحصیل در کشور های پیشرفته ای همچون استرالیا، مسیر های عالی را پیش روی افراد قرار داده است.

پس از اقدام به تحصیل در این کشور می توانید ویزای دانشجویی دریافت نموده و حداکثر 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوید.

معایب تحصیل در استرالیا

علاوه بر مزایای بسیاری که می توانیم برای تحصیل در کشور استرالیا بیان نماییم، باید بگوییم معایبی نیز برای این عمل وجود خواهد داشت. بسیاری از دانشجویانی که تصمیم به تحصیل در کشورهای خارج دارند، باید از نظر مدرک زبان، سطح بالایی را گذرانده باشند.

البته باید خاطر نشان نماییم، تحصیل در استرالیا به این معنا نیست که شما در تمامی مقاطع حتما در زمینه زبان انگلیسی مهارت بالایی داشته باشید. به همین اندازه که شما قادر باشید مکالمات روزانه خود را انجام داده و با دیگر دانشجویان ارتباط برقرار نمایید، کافی خواهد بود.

یکی دیگر از معایب تحصیل در استرالیا تنها ماندن در یک کشور خارجی، به دور از خانواده است. این مسئله بسیاری از دانشجویان را با مشکل مواجه نموده و آنها را دچار حالت های افسردگی و کسالت می کند.

روش هاي دريافت اقامت پس از تحصيل

یکی از مهمترین و بهترین روش هایی که می توانید با تحصیل در استرالیا اقدام به دریافت اقامت در این کشور نمایید، دریافت ویزای 485 می باشد. این ویزا با عنوان ویزای کار پس از تحصیل نیز شناخته می شود. البته برای اخذ این ویزا باید شرایطی را سپری نموده باشید.

در اصل این ویزا به کسانی تعلق می گیرد، که تحصیلات خود را در کشور استرالیا به اتمام رسانده باشند، و مدرک تحصیلی از یکی از دانشگاه های این کشور دریافت نموده باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا