...
Search
Close this search box.
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » تحصیل در انگلستان

شرایط و مزایای تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان به عنوان یکی از کشور های پیشتاز در عرصه تحصیلات بین المللی از دیرباز در کانون توجه دانشجویان در مقاطع مختلف بوده است. فرصت تحصیل در انگلستان به منزله امکان انتخاب از میان طیف وسیعی از دانشگاه های معتبر دنیا و بهره مندی از سیستم آموزشی است که به بسیاری از کشور ها صادر شده است. به همین علت، همه ساله هزاران درخواست برای تحصیل در انگلستان توسط دانشگاه ها، مدارس و کالج های انگلستان دریافت می گردد.

اما، اگر قصد تحصیل در انگلستان را داشته و یا تا به حال به این موضوع اندیشیده باشید، بایستی بدانید که روند اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی در کشور انگلستان دارای مراحل و گام هایی بوده که قبل از اقدام باید با آن ها آشنا باشید. مراحل کلی اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان به مانند بسیاری از کشور ها دارای روند مشخصی می باشد. برای اخذ ویزای انگلستان نیز بایستی طبق الزامات از قبل تعیین شده توسط سفارت و اداره مهاجرت انگلستان مدارکی را تهیه و تنظیم نمایید. در ادامه، با روند تحصیل در انگلستان، مزایا و چالش های پیش رو آشنا خواهیم شد.

تحصیل در انگلستان

کشور انگلیس، به عنوان یکی از مشهورترین مقاصد تحصیلی در جهان همه ساله صدها هزار دانشجوی بین المللی را در کالج ها، مدارس و دانشگاه های خود پذیرش می کند. دانشگاه های بریتانیا دارای رتبه و اعتبار جهانی بسیار مناسبی بوده و کیفیت بالای آموزش را تضمین می نمایند. دوره های بی شماری برای انتخاب و آموزش مهارت های مختلف در انگلستان وجود داشته که متقاضیان را برای موفقیت در مقیاس جهانی آماده می سازند. وجود نام کشور انگلستان در میان سه کشو برتر دنیا در زمینه اعتبار دانشگاهی و کیفیت خدمات آموزشی نیز از دیگر نکاتی بوده به جذابیت این کشور برای دانشجویان بین المللی افزوده است.

یکی از نکات برجسته برای تحصیل در انگلستان، تفاوت طول تحصیلات آکادمیک ابن کشور با سایر کشور های دنیا می باشد. به عبارت دیگر، تحصیل در انگلستان در هر کدام از مقاطع سه گانه لیسانس، فوق لیسانس، و دکتری در مقایسه با سایر کشور ها یک سال کمتر خواهد بود. بدین ترتیب، متقاضیان تحصیل در انگلستان زودتر از سایر کشور ها فارغ التحصیل شده و این به معنی ورود سریع تر به بازار کار و یا مقاطع بالاتر آکادمیک بوده و همچنین هزینه های زندگی کمتری را به دانشجویان بین المللی تحمیل می نماید.

تحصیل در انگلستان چگونه است؟

تحصیل در انگلستان برای متقاضیان بین المللی از دبستان و دبیرستان قابل دستیابی می باشد. بسیاری از مدارس خصوصی و دولتی انگلستان نیز دارای اعتبار بسیار مناسبی چه از لحاظ ارائه خدمات با کیفیت و چه از جنبه موقعیت های کاری و ادامه تحصیل برای فارغ التحصیلان می باشند. همچنین، دانش آموزان بین المللی نیز برای مدت تحصیل خود از امکانات زندگی نظیر خوابگاه های دانش آموزی و یا امکانات مدارس شبانه روزی بهره مند خواهند بود.

تحصیل در انگلستان

می توان ادعا کرد که دانش آموزان دبیرستان های انگلستان پس از فراغت از تحصیل امکان ورود به دانشگاه های برتر دنیا را دارند. به عبارت دیگر، با فارغ التحصیل شدن از دبیرستان های انگلستان دریچه های زیادی برای تحصیلات آکادمیک با کیفیت نه تنها در بریتانیا بلکه در برترین کشور های دنیا به روی افراد مختلف گشوده خواهد شد. هزینه بین 20 الی 25 هزار پوند به شکل سالیانه نیز برای تحصیل دانش آموزان در انگلستان مد نظر می باشد. در ادامه، دانش آموزان می توانند برای دریافت گواهی آموزش متوسطه یا GCSE اقدام نموده و یا در دوره های پیش نیازی ورود به دانشگاه نظیر دوره های A-Level و یا Foundation شرکت نمایند.

در مرحله بعدی، تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی به میان می آید. طول تحصیل دوره لیسانس انگلستان سه سال خواهد بود. این در حالی است که در بسیاری از کشور های جهان مدرک لیسانس پس از چهار سال تحصیل اعطا خواهد شد. این نکته با توجه به تفاوت تبدیل ارز برای دانشجویان ایرانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و در زمره مزایای تحصیل در انگلستان به حساب می آید.

به طور کلی، اخذ پذیرش از دانشگاه های بریتانیا در مقطع لیسانس نیازمند ارائه دانش زبان انگلیسی به شکل آیلتس 5.5 و یا 6 می باشد. این موضوع نیز از جمله مزایای تحصیل لیسانس در انگلستان به شمار می رود. در مقایسه با کشور های نظیر آلمان و ایتالیا که مقطع لیسانس را به زبان رسمی کشور خود ارائه می دهند، متقاضیان بین المللی تحصیل در مقطع لیسانس انگلستان نیازی به یادگیری زبان دیگری به جز زبان انگلیسی نخواهند داشت.

جهت آشنایی با روش های مناسب مهاجرت به انگلستان و کسب اطلاعات دقیق در این زمینه مقاله مهاجرت به انگلستان را مطالعه بفرمایید.

بهترین موقعیت تحصیل در انگلستان

یکی از برجسته ترین موقعیت های تحصیلی و مهاجرتی در کشور انگلستان، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان تنها 1 سال به طول انجامیده که در مقایسه با دوره های فوق لیسانس دو ساله در سایر کشور ها به عنوان فرصتی طلایی برای دانش جویان بین المللی تلقی می گردد. یکی از نکات حائز اهمیت این بوده که ویزای تحصیلی انگلستان قابل تبدیل به انواع دیگر ویزا از جنس اقامتی می باشد. به عبارت دیگر، متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان پس از گذراندن حتی کوتاه ترین زمان ممکن برای تحصیل در این کشور خارجی می توانند به بازار کار وسیع بریتانیا وارد شوند.

تحصیل در انگلستان

یکی دیگر از نکات برجسته برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان امکان ورود همسر و یا فرزند زیر 18 سال به عنوان همراه می باشد. از سوی دیگر، اجازه کار دانشجویی برای فرد اصلی و اجازه کار تمام وقت برای همسر وی مهیا می باشد. بدین ترتیب می توان گزینه تحصیل کارشناسی ارشد انگلیس را از جنبه مالی نیز در زمره موارد بسیار مناسب دانست. یکی از شروط اصلی برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد انگلستان در اختیار داشتن امتیاز 6 الی 6.5 در آزمون آیلتس می باشد. در صورت کسب امتیاز پایین تر، متقاضیان تحصیل بایستی دوره هایی نظیر pre-sessional را با هزینه خود پشت سر گذاشته و سپس وارد دانشگاه شوند.

پس از گذراندن دوره فوق لیسانس، امکان تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری نیز وجود دارد. این گزینه نه تنها برای افرادی که کارشناسی خود را از انگلیستان اخذ نموده، بلکه برای سایر افراد با شرایط مناسب نیز مهیا می باشد. طول دوره تحصیل برای مقطع دکتری در انگلستان 2.5 الی 3 سال بوده که بین 1 الی 2 سال از مدت زمان پیش فرض برای تحصیل دکتری در سایر کشور ها کمتر می باشد.

تحصیل در انگلستان

جلب نظر استاد راهنما یا سوپروایزر نیز یکی از اصلی ترین جنبه های دریافت پذیرش دکتری در انگلستان می باشد. فاکتورهایی نظیر معدل بالا، سوابق پژوهشی مناسب نظیر مقالات ISI و نگارش پروپوزال مناسب در جلب نظر استاد راهنما تاثیر گذار می باشند. در اختیار داشتن امتیاز 6.5 الی 7 در آزمون زبان انگلیسی آیلتس نیز از الزامات تحصیل در انگلستان برای مقطع دکتری می باشد.

مقاطع سه گانه لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در انگلستان برای رشته های مختلفی ارائه می شوند. به عبارت دیگر، طیف وسیعی از رشته ها در مقاطع مختلف آکادمیک قابل دسترس متقاضیان تحصیل در انگلستان می باشند. انتخاب این رشته ها تا حد بسیار زیادی به سلیقه، سوابق تحصیلی و یا پیش نیاز های شغلی وابسته می باشد. اما، جنبه دیگری نیز برای تحصیل در انگلستان وجود دارد. همه ساله عده زیادی از متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان درخواست های خود را برای اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی انگلستان که اصطلاحا با عنوان ویزای tire 4 نیز شناخته می شود، به ثبت می رسانند. در ادامه به بیان نکاتی در زمینه تحصیل در انگلستان برای رشته های پزشکی می پردازیم.

اگر قصد آشنایی با بهترین روشهای دریافت اقامت انگلستان را دارید مقاله تنظیم شده در این زمینه اطلاعات مناسبی به شما میدهد.

تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل رشته پزشکی در انگلستان را می توان به عنوان هدف نهایی بسیاری از افرادی دانست که در حال حاضر قصد شرکت در کنکور تجربی ایران را داشته و یا در حال گذراندن دوره پزشکی عمومی خود در ایران می باشند. در حقیقت، حوزه پزشکی فقط موضوعی برای تحصیل و سپس کار نمی باشد. بلکه رشته پزشکی انتخابی مادام العمر بوده که قابلیت تبدیل شدن به سبک زندگی افراد را دارد.

دانشجویان رشته پزشکی تصویری از تبدیل شدن به پزشکی را در سر داشته که ضمن کمک به همه بیماران، برای تسکین درد های جسمی و روحی شان نیز تلاش می کنند. به همین علت، تحصیل پزشکی نه تنها در انگلستان بلکه در همه کشور ها امری وسوسه برانگیز به حساب می آید. پس از اینکه تصمیم خود را برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی اتخاذ نمودید، نوبت به بررسی دانشگاه های انگلستان و مراحل اخذ پذیرش آن ها می رسد.

تحصیل در انگلستان

دانشگاه های انگلستان در حوزه رشته های پزشکی ارائه دهنده امکانات تحقیقاتی با کیفیت ، برنامه های آموزشی شناخته شده در سطوح بین المللی و محیطی دلپذیر و فرا فرهنگی می باشند. امکان تحصیل پزشکی در دانشکده ها و موسسات مختلف برای متقاضیان تحصیل در انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند وجود دارد. همچنین، دانشگاه هایی نیز وجود داشته که دوره های مختلفی نظیر دوره های بالینی، قبل از بالینی یا pre-clinical و نیز دوه های پزشکی را ارائه می کنند. متقاضیان بین المللی تحصیل در انگلستان به شرط احراز شرایط تحصیل پزشکی می توانند در هر کدام از این حوزه ها مشغول به ادامه روند تحصیل خود شوند. می توان حوزه های اصلی زیر را برای تحصیل پزشکی در انگلستان متصور شد.

• دوره دوساله آموزش های pre-clinical
• دوره سه ساله در دانشکده یا بیمارستان تخصصی
• اگر بین این دو، رشته دیگری را انتخاب نمایید، بایستی دوره شش ساله را بگذرانید.

اما، پس از آشنایی با موارد فوق و اتخاذ تصمیم مناسب، نوبت به الزامات اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان می رسد. اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان در رشته پزشکی با رقابت بالایی همراه می باشد. به همین علت، قواعد و الزامات اعطای پذیرش دانشگاه های انگلستان در رشته پزشکی برای دانشجویان بین المللی قدری با سایر رشته ها متفاوت می باشند. مواردی نظیر شرکت در مصاحبه های تصویری و یا موفقیت در آزمون هایی نظیر UCAT و BMAT از جمله نکاتی اند که متقاضیان هنگام درخواست پذیرش رشته پزشکی از دانشگاه های بریتانیا بایستی بدان توجه داشته باشند.

تحصیل در انگلستان

بدیهی است که تبدیل شدن به یک پزشک نه تنها در انگلستان بلکه در تمامی نقاط دنیا کار ساده ای تلقی نمی شود. به همین دلیل انتخاب دانشگاهی با کیفیت و دارای رتبه بندی مناسب در سطح جهانی برای دانشجویان بین المللی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در ادامه، لیستی از برترین دانشگاه های انگلستان را در حوزه پزشکی بیان کرده ایم. این رتبه بندی نیز بر اساس معیار وب سایت های رسمی رتبه بندی نظیر وب سایت های QS و THE انجام گرفته اند.

• University of Oxford
• University of Cambridge
• Imperial College London
• University College London (UCL)
• King’s College London
• University of Edinburgh
• University of Glasgow
• University of Liverpool
• University of Manchester
• Queen Mary University of London

دانشگاه های فوق برترین رتبه های دانشگاهی در رشته پزشکی کشور انگلستان را از آن خود کرده اند. اما، این بدان معنا نیست که تحصیل پزشکی تنها در این دانشگاه های انگلیس با موفقیت همراه خواهد بود. بلکه، تعداد بسیار زیادی از دانشگاه های پزشکی انگلستان دارای اعتبار بسیار مناسبی در سطح جهانی می باشند.

برای تحصیل رشته پزشکی در انگلستان بیش از 60 تخصص و حوزه آموزشی وجود داشته که دانشجویان بر اساس سلایق و علاقه مندی هایشان قادر به انتخاب آن ها می باشند. نام مواردی نظیر هوش بری، پزشک عمومی یا GP، پاتولوژی، روان پزشکی، رادیولوژی، و جراحی در میان محبوب ترین بخش های تحصیل پزشکی در انگلستان به چشم می خورند. بعد از انتخاب تخصص مورد علاقه خود، بایستی دانش تان را به طور مداوم گسترش داده و به سراغ کسب اطلاع از آخرین اکتشافات و پژوهش ها در زمینه مراقبت های بهداشتی، پزشکی و بالینی بروید.

دانشگاه های انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت

بسیاری از افرادی که تحصیل در انگلستان در حوزه پزشکی را به عنوان هدف آکادمیک خود بر می گزینند، پس از فارغ التحصیلی قصد بازگشت به ایران را در سر دارند. در صورت بازگشت به ایران همراه با مدرک پزشکی از انگلستان، می توان آینده شغلی و آکادمیک روشنی را برای این افراد در نظر گرفت.

مواردی نظیر طبابت و مشاوره های پزشکی تخصصی از یک سو و تدریس و آموزش پزشکان در مقاطع بالاتر از سوی دیگر پیش روی فارغ التحصیلان پزشکی انگلیس می باشند. اما، یکی از نکاتی که در این بین مطرح می گردد، مورد تایید قرار گرفتن مدرک این افراد توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران می باشد.

تحصیل در انگلستان

به مانند تمامی کشور های دنیا، مدارک دانشگاهی اخذ شده از دانشگاه های خارح از کشور بایستی به تایید مراجع ذی صلاح برسند. ایران نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. دانشگاه های مختلفی در لیست موارد مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند. البته، لیست دانشگاه های انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران گاها دستخوش تغییراتی نیز می گردد. به همین علت، متقاضیان بایستی قبل از انتخاب دانشگاه از اعتبار آن در لیست وزارت بهداشت مطمئن گردند.

برخی از دانشگاه های انگلستان که مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز هستند به شرح زیر عنوان شده اند.

 • Anglia Ruskin University
 • Aston University
 • Bangor University
 • Birkbeck, University of London
 • Bournemouth University
 • Brighton and Sussex Medical school
 • Brunel University London
 • Cardiff University
 • Coventry University
 • De Montfort University
 • Durham University
 • Edinburgh Napier University
 • Glasgow Caledonian University
 • Imperial College London
 • Keele University
 • King’s College London
 • Kingston University
 • Lancaster University
 • Lancaster University
 • liverpool school of tropical medicine

البته لیست فوق شامل تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کشور انگلیس نمی باشد و تنها برخی از این دانشگاه ها در این جا عنوان شده اند. بیش از 70 دانشگاه در کشور انگلستان مورد تایید این وزارتخانه می باشند.

تحصیل در انگلستان

یکی دیگر از حوزه های مرتبط با تحصیل پزشکی در انگلستان، رشته دندانپزشکی می باشد. دندانپزشکی در انگلیس نیز طی سالیان گذشته به عنوان یکی از پرطرفدار ترین رشته ها شناخته شده و متقاضیان بین المللی زیادی برای گذراندن دوره های دندانپزشکی به دانشگاه های کشور انگلستان مراجعه نموده اند.

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل در انگلستان در دوره دندانپزشکی 5 سال به طول می انجامد. پس از 5 سال، دانشجویان دندانپزشکی انگلستان مدرک B.D.S و یا BChD معادل لیسانس داندانپزشکی را دریافت می نمایند. پس از فارغ التحصیلی، اکثر افراد به دوره آموزش تخصصی یا اصطلاحا دوره V.T. وارد می شوند. این دوره به 1 الی 2 سال به طول انجامیده و سپس گواهی NHS به کسانی که این دوره را پشت سر گذاشته باشند اعطا می گردد. دندانپزشکان در انگلستان بایستی در شورای عمومی دندانپزشکی بریتانیا ثبت نام نمایند. این شورا اجازه فعالیت به عنوان یک دندانپزشک را به افراد به شرط احراز شرایط خود اعطا می نماید.

اما، با توجه به شرایط مناسب تحصیل در انگلستان در رشته دندانپزشکی، اکثر فارغ التحصیلان به سراغ ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آکادمیک دندانپزشکی می روند. پس از گذراندن دوره 5 ساله معادل مقطع لیسانس دندانپزشکی می توان در دوره های معادل فوق لیسانس دندانپزشکی اقدام نمود که معمولا نیمی از دوره به شکل دانشگاهی و نیمی دیگر به شکل عملی در مراکز بهداشتی و درمانی خواهد بود.

تحصیل در انگلستان

البته تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان مستلزم پرداخت هزینه بوده که با توجه به نرخ تبدیل ارز برای دانشجویان ایرانی مبلغ بسیار زیادی خواهد شد. اما، با توجه به کیفیت بالای آموزش در انگلستان هنوز هم رشته دندانپزشکی متقاضیان بسیار زیادی علی الخصوص در میان متقاضیان ایرانی ادامه تحصیل دارد.

اکنون که صحبت از هزینه های تحصیل در انگلستان شد، ممکن است مواردی نظیر نرخ تبدیل ارز پوند برای دانشجویان ایرانی و مواردی نظیر شهریه های نسبتا بالا در برخی از دانشگاه های انگلستان برای متقاضیان تحصیل به عنوان موانعی تلقی شوند. اما، هزینه های تحصیل در انگلستان تا چه حد می توانند مانع رسیدن به هدف ادامه تحصیل در این کشور شوند؟ آیا شهریه دانشگاه های بریتانیا واقعا عاملی بازدارنده برای دانشجویان بین المللی هستند؟ در ادامه به توضیح راجع به این نکته برجسته می پردازیم.

هزینه های تحصیل در انگلستان

هنگامی که صحبت از هزینه های تحصیل در انگلستان به میان می آید، بایستی بدانیم که کشور انگلستان خدمات آموزشی خود را به طور رایگان ارائه نمی کند. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در انگلستان نیازمند پرداخت شهریه می باشند. شهریه دانشگاه های انگلستان در درجه اول وابستگی زیادی به رشته انتخابی و مقطع مورد نظر خواهد داشت.

شرایط دانشگاه نیز از لحاظ رتبه بندی و یا امکانات ارائه شده به دانشجویان نیز در تعیین میزان شهریه دخالت بالایی دارند. پرداخت شهریه برای دوره هایی به جز دانشگاه ها و مدارس نیز صادق بوده و حتی متقاضیان دوره های زبان انگلیسی عمومی و تجاری و دوره های کمتر از یک سال یا دوره هایی که به اعطای certificate منتهی می شوند نیز مسلتزم پرداخت هزینه ای بر حسب شرایط خود می باشند. در ادامه به بیان هزینه های تحصیل در انگلیس با توجه به مقاطع مختلف می پردازیم.

هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس

مقطع لیسانس در کشور انگلستان به عنوان ورود به تحصیلات آکادمیک این کشور شناخته می شود. به همین دلیل، همه ساله تعداد زیادی از متقاضیان بین المللی درخواست هایی مبنی بر ادامه تحصیلات خود در مقطع کارشناسی به دانشگاه های انگلیس ارائه می کنند. دوره لیسانس در انگلستان 3 سال به طول می انجامد. به عبارت دیگر، متقاضیان تحصیل کارشناسی تنها بایستی برای سه سال هزینه تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند. شهریه مقطع کارشناسی در انگلستان وابستگی بسیار زیادی به رشته انتخابی افراد دارد.

تحصیل در انگلستان

به همین علت طیف وسیعی از مبالغ برای شهریه دانشگاه های انگلستان در مقطع کارشناسی پیش روی دانشجویان بین المللی قرار دارد. به طور متوسط می توان شهریه ای بین 10 تا 50 هزار پوند را برای یک سال تحصیل در دانشگاه های بریتانیا متصور شد. در این میان می توان حوزه پزشکی را به عنوان یکی از گران ترین رشته های تحصیلی دانست. اما، رشته های مختلفی نیز با توجه به دانشگاه های متعدد انگلستان که هرکدام شرایط به خصوصی دارند، ممکن است دارای شهریه های بیشتری باشند. به منظور کسب اطلاع دقیق از میزان شهریه های دانشگاه های انگستان در مقطع لیسانس بایستی به وب سایت دانشگاه های مختلف مراجعه نمایید.

هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در انگلستان برای مقطع فوق لیسانس یکی از مطلوب ترین گزینه های پیش روی دانشجویان بین المللی و افرادی است که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق روش های قانونی را دارند. یکی از نکات برجسته تحصیل کارشناسی ارشد در مقطع کارشناسی ارشد، طول دوره تحصیل در این کشور بوده که تنها 1 سال می باشد. بدین ترتیب پس از سپری کردن دوره تحصیل یک ساله می توان به راحتی وارد بازار کار انگلستان شده و به اقامت موقت و یا دائم این کشور دست پیدا نمود.

هزینه تحصیل برای مقطع کارشناسی ارشد انگلستان نیز به مانند لیسانس وابستگی زیادی به رشته انتخابی و دانشگاه مد نظر دارد. ولی، به شکل میانگین می توان کمترین شهریه دانشگاهی را برای تحصیل فوق لیسانس انگلیس میزان 7 هزار پوند به شکل سالیانه در نظر گرفت. از طرف دیگر، سقف مشخصی نیز برای شهریه های دانشگاه ها تعیین نمی شوند. چرا که برخی از رشته ها با توجه به نیازمندی خود و شرایط دانشگاه ارائه دهنده خدمات آموزشی مستلزم پرداخت هزینه های زیادی هستند.

هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری

هزینه تحصیل در مقطع دکتری انگلستان نیز به عنوان یکی از مواردی مطرح گردیده که در کانون توجه متقاضیان بین المللی می باشد. تحصیل دکتری در انگلستان به عنوان بالاترین مقطع آکادمیک در بسیاری از رشته ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. به همین روی، متقاضیان زیادی چه در داخل خاک بریتانیا و چه از سایر کشور ها سودای تحصیل دکتری در انگلیس را در سر دارند. البته، لازم به ذکر است که تحصیل PhD انگلیس نیازمند برآورده سازی الزاماتی خاصی بوده که در مقایسه با مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای تفاوت هایی می باشد.

تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل دکتری در انگلستان نیز به مانند سایر مقاطع در وهله نخست دارای وابستگی زیادی به رشته انتخابی و دانشگاه مد نظر خواهد داشت. به طور متوسط می توان مبلغی بین 36 الی 48 هزار پوند به شکل سالیانه را برای تحصیل مقطع دکتری در انگلیس می توان در نظر گرفت. ممکن است این مبلغ در نگاه اول برای متقاضیان تحصیل دکتری بریتانیا زیاد به نظر برسد. اما، بورسیه ها و کمک هزینه های متعددی برای تحصیل مقطع دکتری وجود داشته که دانشجویان می توانند از آن ها بهره مند شوند.

تحصیل رایگان در انگلستان

در میان کشور های اروپایی، می توان دسته بندی تحصیل رایگان و تحصیل نیازمند پرداخت هزینه را به همه دانشگاه ها تعمیم داد. تحصیل رایگان در دانشگاه های اروپا تنها برای برخی از کشور ها دارای مصداق می باشد. در میان برجسته ترین این کشور ها می توان به آلمان و اتریش اشاره نمود. البته برخی دیگر از کشور ها نیز تحت شرایط بخصوصی امکان تحصیل رایگان یا همراه با هزینه ای ناچیز را برای متقاضیان داخلی و یا بین المللی مطرح می کنند.

اما این قاعده چندان برای انگلستان صادق نمی باشد. دانشگاه های انگلستان در تمامی مقاطع برای تحصیل نیازمند پرداخت شهریه می باشند. حتی بسیاری از مدارس انگلستان نیز برای متقاضیان بین المللی رایگان نبوده و نیازمند پرداخت شهریه هایی اند که دست کمی از مبالغ مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های بریتانیا ندارند.

بنابراین، به طور حتم انگلستان را نمی توان در دسته بندی کشور هایی با قابلیت تحصیل رایگان قرار داد. تحصیل در انگلستان در کلیه مقاطع نیازمند پرداخت هزینه خواهد بود. میزان این هزینه ها نیز بر حسب مقطع، رشته و شرایط مرکز ارائه دهنده خدمات آموزشی متفاوت می باشد.

تحصیل در انگلستان

یکی از نکاتی که هنگام صحبت راجع به هزینه های تحصیل در انگلستان و یا تحصیل رایگان در انگلستان به چشم می خورد، امکان دریافت کمک هزینه های تحصیلی در قالب انواع مختلفی از بورسیه ها بوده که امکان بهره مندی از آن ها در کلیه مقاطع تحصیلی انگلستان وجود دارد. از سوی دیگر، با توجه به تعداد بسیار زیاد دانشجویان در مقطع لیسانس که به تدریج تا مقطع دکتری روندی کاهشی به خود می گیرد، کمک هزینه تحصیلی در قالب فاند یا انواع دیگر بورسیه ها بیشتر در مقطع دکتری در انگلستان خود نمایی می کنند.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

یکی از نکاتی که همواره مد نظر متقاضیان تحصیل در انگلیس، علی الخصوص متقاضیان ایرانی، بوده کسب امتیازی مشخص در آزمون ها بین المللی زبان انگلیسی نظیر آیلتس و یا تافل می باشد. برای بسیاری از افراد نیز رسیدن به سطح مشخصی از دانش و مهارت زبان انگلیسی به هبچ عنوان امری آسان تلقی نشده و نیازمند صرف زمان، انرژی و هزینه بسیار زیادی می باشد.

اگر آزمون آیلتس را به عنوان شاخص برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان در نظر بگیریم، معمولا سطح B2 آیلتس مد نظر متقضایان تحصیل در انگلستان می باشد. اما آیا امکان تحصیل در انگلستان بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی وجود دارد؟ آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی انگلستان بدون مدرک زبان برای دانشجویان ایرانی مهیا می باشد؟

هنگامی که صحبت از اخذ ویزای تحصیلی انگلستان به میان می آید، بایستی بدانید و آگاه باشید که شرط سنی متقاضیان یکی از فاکتور های بسیار مهم در شانس ویزا می باشد. کشور انگلستان برای افرادی که دارای سن کمتر از 17 سال و 6 ماه داشته باشند ویزای تحصیلی از نوع کودکان یا اصطلاحا child tier4 visa را صادر خواهد نمود.

تحصیل در انگلستان

برای دریافت این نوع از ویزای تحصیلی انگلیس نیازی به ارائه مدرک زبان نبوده و تنها دانش زبان انگلیسی برای ورود به این فرآیند کفایت می کند. بدین ترتیب امکان تحصیل در مقاطعی نظیر لیسانس و فوق لیسانس نیز در انگلستان بدون ارائه مدرک آیلتس زبان انگلیسی وجود دارد. این نکته از طرق مختلفی قابل دستیابی می باشد. . یکی از معمول ترین روش های دستیابی به پذیرش و ویزای تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان شرکت در دوره های مختلف زبان انگلیسی در این کشور می باشد.

انگلستان به عنوان یکی از برترین کشور های انگلیسی زبان از طریق کالج ها و موسسات مختلفی دوره های زبان را ارائه می نماید. دوره های زبان انگلیسی در کشور انگلیس از طریق برنامه های مختلف ارائه می شوند. هزینه این دوره ها نیز بر اساس طول دوره و کالج ارائه دهنده خدمات آموزشی تعیین می گردد.

شرکت در کالج های زبان انگلیسی بریتانیا به عنوان یکی از روش های اخذ پذیرش و ویزا برای تحصیل در انگلیس به شمار می رود. اما، چگونه می توان در دوره های زبان انگلیسی در کشور انگلستان شرکت نمود؟ یکی از چالش های پیش روی متقاضیان تحصیل زبان انگلیسی در انگلستان شانس دریافت ویزا می باشد.

اگر به رشته هوافضا علاقه مند هستید مقاله تحصیل در رشته هوافضا در انگلستان به شما اطلاعات مناسبی در این زمینه میدهد.

از آنجایی که دوره های زبان انگلیسی معمولا کمتر از یکسال بوده (و در صورت نیاز پس از یک سال تمدید می گردند)، ممکن است شانس دریافت ویزای انگلستان با کاهش چشمگیری مواجه شود. به همین علت، هنگام ارائه پرونده به سفارت مبنی بر درخواست ویزا برای شرکت در دوره های زبان در انگلیس بایستی دقت دوچندان در جزئیات پرونده و مدارک ارائه شده به عمل آید.

از سوی دیگر، یکی از نکات بسیار درخشان در پرونده متقاضیان تحصیل در مقاطع آکادمیک در انگلستان وجود سابقه سپری کردن دوره های زبان انگلیسی در این کشور می باشد. این نکته می تواند نقش بسزایی در افزایش شانس اعطای ویزای تحصیلی انگلستان ایفا نماید. روش های دیگری نیز نظیر دوره های pre-sessional و یا دوره های pathways نیز در این حوزه مطرح می شوند. اما، این دوره ها تضمینی برای دریافت ویزای تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان ارائه نمی کنند. بلکه، شرکت در چنین دوره هایی ممکن است شانس دریافت پذیرش و ویزای انگلستان را نمره آیلتس پایین تری مهیا نمایند.

تحصیل در انگلستان در مقطع دبیرستان

تحصیل در انگلستان برای دانش آموزان مقطع دبیرستان به منزله مواجهه با فرصت های بی نظیری در یادگیری و شکوفایی استعداد های شان تلقی می شود. همچنین، با سپری کردن دوره دبیرستان در انگلستان به عنوان یکی از 5 کشور پیشرو در زمینه ارائه خدمات آموزشی با کیفیت در دنیا، گزینه های بسیار زیادی پیش روی فارغ التحصیلان قرار خواهد گرفت. این گزینه ها در زمینه های ادامه تحصیل و یا موقعیت های شغلی در انگلستان و یا سایر کشور های اروپایی پیش روی فارغ التحصیلان دبیرستان در انگلستان هستند.

تحصیل در انگلستان در دوره دبیرستان را می توان از 11 سالگی آغاز نمود. طول تحصیل دبیرستان در کشور انگلستان نیز به طور معمول 5 سال می باشد. همچنین این شرط سنی برای متقاضیان بین المللی تحصیل دبیرستان در انگلیس نیز صادق می باشد. منظور از طول دوره 5 ساله دبیرستان های انگلستان در حقیقت یک دوره 2 ساله و یک دوره 3 ساله می باشد. انتخاب رشته و حوزه آموزشی دبیرستان در سیستم آموزشی انگلستان تا حد زیادی بسته به علایق و توانایی های دانش آموزان می باشد. پس از سن 16 سالگی نیز دانش آموزان می توانند با ورود به کالج های کشور انگلستان در دوره هایی نظیر A-level و یا Foundation شرکت نمایند.

تحصیل در انگلستان

به منظور اخذ پذیرش از دبیرستان های انگلستان و دریافت ویزای تحصیلی بایستی مدارک متعددی را به مرکز آموزشی مد نظر و اداره مهاجرت انگلستان ارائه نمود. از مهمترین این مدارک می توان به سوابق آموزشی مبنی بر ریز نمرات و یا مدارک تحصیلی و مدرک زبان انگلیسی ( که اکثرا در قالب آزمون آیلتس UKVI می باشد) اشاره نمود. با توجه به سن مورد نظر برای شرکت در کلاس های دبیرستان در انگلیس، آماده شدن برای شرکت موفقیت آمیز در آزمون آیلتس و کسب امتیاز مطلوب ممکن است قدری دشوار به نظر برسد. این نکته به عنوان مهم ترین چالش پیش روی متقاضیان تحصیل در دبیرستان های انگلستان شناخته می شود.

البته، نمره مورد نیاز برای این منظور به اندازه امتیاز مد نظر برای پذیرش دانشگاه های انگلستان بالا نیست. البته برای بسیاری از دبیرستان های بریتانیا با توجه به پذیرش افراد زیر 18 سال الزامی برای ارائه مدرک آیلتس نمی باشد. بلکه، دانش عمومی متقاضیان بین المللی مد نظر بوده که اکثرا از طریق مصاحبه های ویدیویی و یا آزمون های آنلاین توسط مدارس سنجیده می شود.

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی به عبارت دیگر با عنوان تحصیل درانگلیس با دیپلم نیز شناخته می شود. به عبارت دیگر برای احراز شرایط تحصیل لیسانس در انگلستان ارائه مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی الزامی می باشد. دوره لیسانس در کشور انگلستان دارای تنوع بسیار زیادی از لحاظ انواع خدمات آموزشی و رشته های مختلف می باشد. بدین ترتیب، علاقه مندان به اخذ پذیرش لیسانس انگلیس می توانند بر اساس توانایی ها و یا علایق خود به تحصیل در این کشور بپردازند. یکی دیگر از فاکتور های بسیار تاثیر گذار در انتخاب کشور انگلستان به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی مطلوب، طول 3 ساله دوره های کارشناسی انگلستان می باشد.

تحصیل در انگلستان

یکی از نکات قابل توجه برای تحصیل مقطع کارشناسی در انگلستان الزام ارائه دانش زبان انگلیسی در قالب امتیاز 5.5 و یا 6 آیلتس آکادمیک و یا آیلتس UKVI و یا آزمون های معادل آنها می باشد. اما، بر خلاف دوره های کارشناسی ارشد انگلیس، برای متقاضیان تحصیل لیسانس امکان وجود همراه میسر نخواهد بود. دوره های مختلف مهندسی، علوم پایه و کاربردی، علوم آموزشی و رشته هایی از قبیل هنر و مدیریت در زمره محبوب ترین برنامه های لیسانس انگلستان به چشم می خورند.

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد طی سالهای اخیر به عنوان یکی از روش های بسیار مناسب و با صرفه تلقی شده است. به همین علت، افرادی زیادی نه تنها از ایران بلکه از سایر کشور ها برای تحصیل فوق لیسانس به دانشگاه های این کشور درخواست های خود را ارائه نموده اند. دوره های فوق لیسانس انگلیس در مقایسه با سایر کشور های جهان دارای مزایای زیادی است.

از جمله برجسته ترین مزایای تحصیل در انگلستان در مقطع فوق لیسانس طول دوره 1 ساله آن می باشد. این بدان معناست که پس از طی مدت زمان کوتاه تری می توان با در دست داشتن مدرک کارشناسی ارشد دارای اعتبار جهانی مناسب وارد بازار کار در کشور انگلستان یا سایر کشور های دنیا شد.

تحصیل در انگلستان

یکی از نکات بسیار مهم برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد انگلستان و اعطای ویزای تحصیلی tire 4 وجود امتیاز مناسب در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی نظیر آزمون آیلتس آکادمیک می باشد. کسب امتیاز 6 یا 6.5 در آیلتس آکادمیک یا معادل آن در دیگر آزمون های زبان انگلیسی برای مقطع کارشناسی ارشد انگلیس ضروری می باشد. البته، در صورت اخذ نمراتی نظیر 5.5 نیز دانشگاه هایی وجود داشته که با شرط شرکت در دوره هایی که اصطلاحا pre-master و یا pre-sessional نامیده می شوند، اقدام به اعطای پذیرش به متقاضیان بین المللی تحصیل در انگلستان نمایند.

یکی دیگر از نکات بسیار جالب توجه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انگلستان اجازه ورود همراه تحت عنوان همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد. وجود حق کار به شکل دائم برای فرد همراه نیز از دیگر نکات برجسته ای است که هنگام صحبت از تحصیل در انگلستان برای مقطع کارشناسی ارشد به میان می آید.

در بسیاری از کشور های اروپایی حق ورود همراه وجود نداشته و یا در صورت وجود چنین اجازه ای، همراه فرد دانشجو از حق کار دائم برخوردار نخواهد بود. خود فرد دانشجو نیز بر اساس نظر اداره مهاجرت انگلستان قادر به انجام کار دانشجویی به شکل نیمه وقت و به میزان 20 ساعت در هفته خواهد بود.

تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری

برای بسیاری از دانشجویان و متقاضیان بین المللی، تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری به عنوان بالاترین پله قابل دستیابی در تحصیلات آکادمیک تلقی می شود. دوره های دکتری در انگلیس 3 سال به طول می انجامند. به عبارت دیگر، دانشجویان مقطع PhD در انگلستان یک سال کمتر از سایر کشور ها به تحصیل پرداخته و سریع تر از شرایط مشابه در دیگر کشور های اروپایی به اهداف خود نزدیک می گردند. یقینا اخذ پذیرش دکتری انگلیس به مانند بسیاری از کشور ها شرایط رقابتی و دشواری را به همراه خواهد داشت.

به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان در مقطع دکتری بایستی دارای رزومه بسیار قوی چه از لحاظ سوابق کاری و آکادمیک و چه از لحاظ موارد پژوهشی و یا دانش زبان انگلیسی باشید. در مرحله اول اخذ پذیرش مقطع دکتری بایستی نظر استاد راهنما یا سوپروایزر را به خود جلب نمایید. نظر مساعد استاد راهنما اکثرا بر اساس رزومه تحصیلی و پژوهشی و همچنین نگارش پروپوزال جلب خواهد شد. این مرحله در اعطای پذیرش و ویزای تحصیلی دکتری در کشور انگلیس بسیار حیاتی می باشد.

تحصیل در انگلستان

دانش زبان انگلیسی نیز یکی دیگر از فاکتورهایی بوده که رقابت در اخذ پذیرش برای مقطع دکتری بریتانیا را تنگ تر می نماید. وجود امتیاز 7 در آزمون زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک و یا معادل آن برای جلب نظر استاد راهنما و همچنین ارائه به قسمت پذیرش یا ادمیشن دکتری انگلیس ضروری می باشد.

البته اگر در زمینه نگارش پروپوزال و یا مقالات بین المللی دارای تبحر نبوده و یا آشنایی چندانی با این حوزه ندارید، با شرکت در دوره های pre-PhD انگلستان می توانید این مهارت های مورد نیاز خود را تقویت نمایید. این دوره ها معمولا 6 ماهه بوده و هزینه آن به عهده دانشجویان خواهد بود. پس از سپری این کردن این دوره می توانید بدون دغدغه خاصی وارد مقطع دکتری در دانشگاه مد نظر خود شوید.

وجود همراه به شکل همسر و فرزند کمتر از 18 سال برای دانشجویان مقطع دکتری انگلیس نیز به مانند مقطع کارشناسی ارشد مهیا می باشد. همچنین، دانشجویان دکتری در انگلستان بر اساس نظر آفیسر ویزا اجازه کار دانشجویی به شکل نیمه وقت و تا سقف 30 ساعت در هفته را خواهند داشت. البته، در دوره های دکتری بریتانیا می توان به حوزه پژوهشی وارد شد که علاوه بر بار علمی و سابقه بسیار عالی، دستمزد های بسیار مناسبی را برای دانشجویان دکتری به ارمغان می آورد. این یکی از مزایای بسیار جالب توجه تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری می باشد.

کار و تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان همیشه با کار دانشجویی در حین تحصیل و تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری یا ویزای tier 2 همراه بوده است. دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی، علی الخصوص مقاطع آکادمیک، از حق کار دانشجویی به شکل نیمه وقت برخوردار می باشند. بسیاری از کارفرمایان انگلستان نیز تمایل زیادی به جذب نیروی کار نیمه وقت در قالب دانشجویان بین المللی دارند.

خود دانشگاه های انگلستان نیز دارای واحدی به نام Career Centre بوده که بعضا دارای شباهت هایی به واحد امور پژوهشی دانشگاه های ایران می باشند. یکی از وظایف اصلی این مراکز در دانشگاه های انگلستان یافتن شغل پاره وقت برای دانشجویان به شمار می رود. کارفرمایان زیادی نیز با این مراکز دانشگاهی برای یافتن نیروی کار خود همکاری می کنند. حتی در برخی از موارد مشاغلی نظیر دستیار کتابخانه و از این دست شغل هایی که در خود دانشگاه ها ایجاد می شوند توسط دانشجویان اخذ می گردند.

تحصیل در انگلستان

پس از خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، قانونی در مجلس این کشور به تصویب رسیده که طی آن برای فارغ التحصیلان بسیاری از رشته ها امکان حضور در انگلستان و جستجوی کار به مدت 2 سال فراهم شده است. به عبارت دیگر، طی این بازه زمانی افرادی که از دانشگاه های انگلستان فارغ التحصیل شده اند با شغل مناسبی مواجه شده و می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری انگلیس تغییر دهند. وجود مشاغل دانشجویی پاره وقت نیز برای دانشجویان باعث آشنایی هرچه بیشتر آن ها با کارفرمایان و بازار کار انگلستان شده که در یافتن شغل تمام وقت پس از اتمام تحصیل نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

ویزای تحصیل در انگلستان

اقامت تحصیلی در انگلستان به طور کلی دارای دو بخش اساسی می باشد. در مرحله اول متقاضیان بهره مندی از اقامت تحصیلی بایستی برای دریافت پذیرش تحصیل در انگلستان از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. مراحل و مدارک مختلفی برای این منظور در نظر گرفته شده که بر اساس مقطع آکادمیک، رشته انتخابی و دانشگاه مد نظر دارای تفاوت هایی می باشند.

پس از دریافت پذیرش تحصیلی، نوبت به اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان می باشد. بدین منظور بایستی به نماینده اداره مهاجرت انگلستان یعنی سفارت های موجود در ایران و یا کشور های همسایه مراجعه نمود. معمولا افراد ایرانی تقاضاهای خود برای اعطای ویزای تحصیل در انگلستان را در کشور امارات متحده عربی ثبت نموده و کنسولگری انگلستان در ایران چنین خدماتی را به راحتی ارائه نمی کند.

هنگام دریافت وقت سفارت برای پرونده ویزای تحصیلی بایستی در ابتدا پروفایل خود را به شکل آنلاین ایجاد کنید. در مرحله بعدی، بایستی مدارک خود را به شکل واضح و دسته بندی شده به همراه توضیحات جانبی از طریق وب سایت به سفارت انگلستان ارائه دهید. مراجعه حضوری به سفارت و ملاقات با آفیسر ویزای انگلستان در مرحله نهایی و پس از پرداخت آنلاین هزینه بررسی مدارک می باشد.

تحصیل در انگلستان

هنگامی که صحبت از تحصیل در انگلستان به میان می آید بایستی بدانید که اقامت تحصیلی انگلیس از جنس اقامت موقت می باشد. نکته قابل توجه برای ویزای تحصیلی انگلیس قابلیت تبدیل این نوع اقامت به اقامت کاری بریتانیا می باشد. البته ویزای کاری انگلستان نیز از جنس اقامت موقت بوده و متقاضیان دریافت اقامت دائم انگلستان پس از کار کردن به مدت 3 الی 5 سال می توانند برای اعطای اقامت دائم و شهروندی انگلستان اقدام نمایند.

اما، همه افراد قصد دریافت اقامت از طریق تحصیل در انگلستان را ندارند. عده ای از مهاجران به انگلستان قبل از اینکه درخواست هایی برای تحصیل به دانشگاه های این کشور اعلام نمایند، در خاک انگلیس حضور داشته و بنابراین دغدغه ای برای دریافت ویزا ندارند. برجسته ترین افراد در این گروه از متقاضیان تحصیل در انگلیس پناهدگان می باشند. البته گروه مشاوران ” آریانا اپلای ” توصیه ای برای اخد اقامت از طریق روش های غیر قانونی نداشته و هیچ گونه خدمات و مشاوره ای نیز برای پناهندگی در انگلستان و سایر کشور ها ارائه نمی کند.

تحصیل در انگلستان برای پناهندگان

تحصیل در انگلستان امکانی بوده که برای اقشار مختلف مردم مهیا می باشد. اگرچه پناهندگان در کشور انگلستان و بسیاری از کشور های اروپایی از حقوق شهروندی پایینی برخودار بوده و به عبارت دیگر هیچ گاه به شهروندی درجه یک این کشور دست نخواهند یافت. پناهندگان و پناهجویان انگلستان اگر شرایط اخذ پذیرش و ورود به دانشگاه ها را برآورده ساخته و همچنین از پس پرداخت هزینه آموزش برآیند، می توانند از حق قانونی آموزش آکادمیک در دانشگاه های انگلستان برخوردار گردند.

این شرایط برای تحصیل همه رشته ها از حوزه فنی مهندسی گرفته تا تحصیل پزشکی در انگلستان برای پناهندگان صادق می باشند. البته درخواست پناهندگان برای تحصیل در انگلیس منوط به دریافت کارت ARC می باشد. این کارت به منزله شناسایی و هویت افراد بوده و به معنی آن است که فرد پناهنده در کشور انگلستان تعیین تکلیف شده است.

تحصیل در انگلستان

برای اخذ اقامت انگلستان از روش پناهندگی تیم مشاوران مجرب آریانا اپلای هیچ گونه خدماتی ارائه نداده و به نظر پناهندگی مناسب هیچ یک از هموطنان عزیزمان نمی باشد. روش های متعددی نظیر مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و تمکن مالی از جمله مواردی بوده که می توانند به راحتی جایگزین پناهندگی در انگلستان شوند.

نتیجه گیری

تحصیل در انگلستان به عنوان یکی از روش های مهاجرتی مطلوب برای افراد مختلف از دیر باز در کانون توجه متقاضیان مهاجرت به انگلیس بوده است. کیفیت بالای تحصیل در انگلیس و همچنین رتبه بندی جهانی و اعتبار بین المللی مناسب برای بسیاری از دانشگاه های بریتانیا وجود دارد. به همین علت، درخواست های بسیار زیادی به شکل سالانه برای تحصیل در انگلستان و اخذ ویزای تحصیلی انگلیس برای ترم مهر و بهمن به ثبت می رسند. به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلستان بایستی شرایط مد نظر آن ها را احراز نمایید. این شرایط وابستگی بسیار زیادی به دانشگاه انتخابی، مقطع آکادمیک و رشته مد نظر متقاضیان بین المللی تحصیل در انگلستان دارد.

تحصیل در انگلستان

یکی از ویژگی های بسیار برجسته تحصیل در انگلیس امکان وجود همراه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. در واژه نامه ویزای انگلستان منظور از همراه، همسر و یا فرزند زیر سن قانونی می باشد. وجود حق کار دانشجویی به میزان 20 الی 30 ساعت درهفته بسته به مقطع تحصیلی و حق کار دائم فرد همراه از جمله نکاتی بوده که انگلستان را از بسیاری از کشور های دانشجو پذیر دنیا متمایز می سازد.

موسسه مهاجرتی “آریانا اپلای” با بهره مندی از وکلای پایه یک دادگستری در زمینه مهاجرت، دارای مجوزهای کاریابی بین المللی از وزارت کار و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، با داشتن مشاورین خبره و سوابق درخشان در حوزه مهاجرت؛ آمادگی خود را برای همراهی متقاضیان عزیز در تمام طول پروسه دریافت ویزا اعلام می دارد.

پیمایش به بالا