...
Search
Close this search box.
رشته هوا فضا در انگلیس
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » شرایط تحصیل در رشته هوافضا در انگلستان

رشته هوافضا در انگلیس

Aerospace in England

رشته هوافضا از دیگر رشته ها در شاخه ی مهندسی مکانیک می باشد، که افراد متقاضی در این رشته اجسامی که در هوا حرکت می کنند را مورد بررسی قرار می دهند. مانند طراحی هواپیما، فضا پیما، ماهواره و دیگر تجهیزات از این قبیل.

از این رو دانشجویان در درجات بالاتر در رشته هوافضا تمایل به درس خواندن و ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه ها را دارند. در این میان کشور انگلیس با دارا بودن دانشگاه های متعددی در زمینه ی هوافضا، هدف بسیاری از دانشجویان شده است در ادامه مقاله آشنایی بیشتری با رشته هوافضا و همچنین دانشگاه های فعال در این رشته، پیدا خواهید کرد.

تاریخچه رشته هوافضا

مبداء رشته مهندسی هوافضا را می توان در اواخر سده 19 و اوایل سده 20 جستجو کرد و البته در این رشته می توان به آقای جورج کلی اشاره داشت، شخصی که همیشه در رشته مهندسی هوافضا پیش قدم بود.

هدف اصلی در رشته هوا فضا

هدف اصلی در صنعت هوافضا، طراحی و ساخت وسایل پرنده است بنابراین افراد داوطلب می توانند در گرایش های آیرودینامیک، پیش دانش، دینامیک پرواز و کنترل، سازه های هوافضایی مهندسی فضایی به تدریج کسب علم کند.

گرایش های مختلف رشته هوافضا

ادامه مقاله اشاره هایی به هر یک از گرایش ها داده شده است که افراد برای اطلاعات بیشتر می توانند جستجویی در بین آنها نمایند.

آیرودینامیک

از مهم ترین مباحث در رشته هوافضا محسوب می شود. در واقع علم آیرودینامیک به مطالعه و بررسی جریان هوا محاسبه ی نیروها و کشتارهای ناشی از آن بر روی جسم در حال حرکت در فضا می پردازد.

ایرودینامیک

افراد متقاضی در گرایش آیرودینامیک، جریان های پیچیده اطراف جسم معلق در فضا را مورد برسی قرار می دهند و با بدست آوردن فاکتورهای مشخص آیرودینامیکی می توانند طراحی ها را شروع کنند و مقاومت و میزان هزینه ی طرح را تضمین بزنند.

مبحث پیشرانش

در مبحث پیش رانش بیشتر به تجهیزات جلو برنده تمرکز می شود. تجهیزاتی از قبیل موتورها، البته قابل ذکر است که موتورها به 2 دسته ی هوازی و غیر هوازی تقسیم می شوند. که موتورهای هوازی شامل موتورهای پیستونی و چرخ پره ای (توربینی) است و موتورهای غیر هوازی مانند موتورهای موشک ها و فضاپیماها است.

دینامیک پرواز و کنترل

دینامیک پرواز با توجه به اطلاعات وسیله مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد اما بطور کلی بر روی مسائلی مانند برد، مسافت، نشست و برخاست وسیله در حال ساخت پردازش می کند. به عبارت دیگر وظیفه کنترل و دینامیک پرواز برعهده تحصیل کرده های این بخش است.

سازه های هوافضایی

از دیگر گرایش ها سازه های هوافضایی می باشد که در آن به مطالعه، بررسی و بهینه سازی سازه ها هواپیما و دیگر وسایل پرنده می پردازد و در این مبحث علاوه بر بارهای آیرودینامیکی، بارهای استاتیکی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

مهندسی فضایی

از دیگر گرایش ها مهندسی فضایی می باشد که افراد متقاضی در این گرایش آیرودینامیک، سازه و مکانیک پرواز موشک و پرتابه ماهواره در فضا را مورد بررسی قرار می دهند.

رشته هوافضا در انگلیس

البته قابل ذکر است که بیشتر مبحث طراحی سیستمی پرتابه ای مورد توجه قرار می گیرد.

چند نمونه از دانشگاه های برتر رشته هوافضا

اطلاعات ذکر شده در قسمت های قبلی آشنایه ای پایه ای یا رشته هوافضا را می دهد در ادامه مقاله با دانشگاه های فعال در رشته هوافضا در کشور انگلیس آشنا خواهیم شد که چند نمونه از آنها عبارتند از:

Teesside University

این دانشگاه توانسته است جایگاه جهانی 601 را به خود اختصاص دهد و از دانشگاه های پرطرفدار در کشور انگلیس محسوب می شود. دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشجویان خارجی برای ورود به این دانشگاه نیازمند به ارائه ی مدرک IELTS و یا TOFEL هستند.

رشته هوافضا در این دانشگاه در 8 دوره ی با طول زمانی متفاوت ارائه می شود که افراد متقاضی می توانند با توجه به وضعیت خود در یکی از دوره ها شرکت کنند.

Alto University

از دیگر دانشگاه های پرطرفدار در کشور انگلیس می باشد که توانسته است رتبه ی 201 جهانی را بخود اختصاص دهد. دروس برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی تدریس می شود و طول دوره ی تحصیلی به مدت 2 سال می باشد که دانشجویان هزینه ی تحصیلی بالغ بر 16هزار دلار آمریکایی برای هر سال تحصیلی پرداخت می کنند. این دانشگاه به دانشجویان خود امکاناتی از قبیل خوابگاه، مجموعه های ورزشی و کتابخانه را ارائه می دهد.

Queen Mary University Of London

دارای رتبه ی 1 در کشور انگلیس و رتبه ی 113 در جهان است. رشته هوافضا را به علت تقاضای زیاد دانشجویی در 9 دوره با طول زمانی متفاوت ارائه می دهد. به دانشجویان خود بهترین امکانات را ارائه می دهد که البته هزینه ی های جدایی خارج از هزینه های تحصیلی برای دانشجویان به همراه دارد.

Brunel University London

از دیگر دانشگاه های کشور انگلیس که توانسته است دانشجویان بسیاری را جذب خود کند به همین دلیل رشته  هوافضا را در 12 دوره با طول زمانی متفاوت ارائه داده است که دانشجویان با توجه به شرایط خود می توانند در یکی از دوره ها شرکت کنند از دیگر نکات قابل ذکر یکسان بودن هزینه ی تحصیلی برای تمام دوره ها می باشد و میزان هزینه تحصیلی مبلغی بالغ بر 22 هزار دلار در سال می باشد.

البته تمام دانشگاه های فعال در رشته هوافضا در کشور انگلیس به اینجا ختم نمی شود و تعداد بسیار زیاد و بی شماری در این زمینه فعالیت دارند. دانشگاه های نام برده شده از دانشگاه های معروفی می باشند که افراد زیادی تقاضای تحصیل در آنها را دارند. لذا اگر فردی نیازمند به اطلاعات بیشتری می باشد، می تواند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریانااپلای در ارتباط باشند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین برای داشتن انتخابی بهتر دریافت کنند. موسسه آریانااپلای همواره در تلاش است تا بهترین ها را ارائه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا