...
Search
Close this search box.
ویزای 489 استرالیا
آریانااپلای » بلاگ » اقامت » ویزای ۴۸۹ استرالیا

آشنائی با ویزای 489 استرالیا

Familiarity with Australian 489 visa

در سالیان گذشته استرالیا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان بوده و مهاجران زیادی از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت کردند. اما در سال های اخیر همواره روش های اعطای ویزای دولت استرالیا دچار تغییر گشته است. این تغییرات مشمول ویزای 489 استرالیا نیز شده است.

ویزای 489 استرالیا در کنار ویزای 189 استرالیا و ویزای 190 استرالیا جزو پر طرفدارترین ویزاهای استرالیا برای دریافت اقامت این کشور هستند. ویزای 489 که از ان به عنوان ویزای ساب کلاس 489 نیز نام می برند نوعی ویزای موقت 4 ساله کشور استرالیا برای آن دسته از داوطلبانی است که امتیازات لازم از طریق ویزاهای 189 و 190 استرالیا را کسب نکرده و می خواهند امتیاز خود را افزایش دهند.

ویزای 489 استرالیا

در حقیقت ویزای 489 استرالیا نیز بر اساس سیستم امتیاز بندی بوده و به افرادی که می توانند حد نصاب آن را کسب کنند، اقامت موقت به همراه برخی شروط اعطا می شود. حد نصاب امتیاز برای ورود به کشور استرالیا از طریق ویزای کار هر ساله افزایش یافته و متفاوت بوده است.

در واقع این ویزا که به آن ویزای مناطق کم جمعیت یا کم بهره نیز گفته می شود این امکان را برای افراد مهیا می سازد که در صورت داشتن 2 شرط اصلی آن، امتیاز بیشتری تا سقف 10 امتیاز به امتیاز آن ها اضافه شده و در صورت پذیرفته شدن در مناطق خاصی از کشور استرالیا ساکن شده و به کار و زندگی مشغول شوند. لازم به ذکر است که در صورت احراز شرایط و نداشتن سوپیشینه بعد از چند سال امکان اقامت دائم نیز به افراد وجود دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای اسکیلد ورکر استرالیا این مقاله را مطالعه فرمائید : اسکیلد ورکر استرالیا

شرایط اخذ ویزای 489 استرالیا

شرایط اخذ ویزای 489 استرالیا بر اساس سیستم امتیاز بندی نیروی کار متخصص استرالیا که برای ویزاهای 189 و 190 نیز استفاده می شود، مورد نظر قرار می گیرد. در این سیستم دولت استرالیا بر اساس یک سری ویژگی های شخصی و خانوادگی فرد مانند سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان بین المللی، سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی و شرایط خانوادگی متقاضیان در صورت کسب امتیاز حد نصاب به آن ها اجازه ورود و اقامت این کشور را اعطا می کند.

با توجه به اینکه هر ساله متقاضیان این روش افزایش می یابد و رقابت شدیدی وجود دارد کسب امتیاز مورد نظر به خصوص برای ویزاهای 189 و 190 که از ابتدا منجر به اخذ اقاما دائم می شوند بسیار سخت است. در نتیجه دولت استرالیا یک نوع ویزای دیگر با نام ویزای 489 معرفی کرد که افراد در صورت داشتن شرایط مناطق کم برخوردار و کم جمعیت این کشور یا داشتن حامی خانوادگی در استرالیا تا سقف 10 امتیاز اضافی دریافت کرده و بتوانند امتیاز خود را به حد نصاب لازم برسانند. شرایط کلی متقاضیانی که می توانند برای اخذ ویزای 489 اقدام کنند به صورت زیر می باشد:

• حتما باید سن فرد زیر 50 سال باشد.
• مدرک زبان آیلتس معادل 6 به بالا داشته باشد (در هیچ مهارتی زیر 6 نباشد).
• مدرک تحصیلی و سابقه کاری فرد در لیست مورد نیاز ایالت مورد نظر وجود داشته باشد.
• درخواست خود را در سامانه EOI اداره مهاجرت ثبت نماید.
• اسپانسر ایالتی و یا خانوادگی را دریافت نماید.
• پس از پذیرفته شدن در EOI و دریافت دعوت نامه اسپانسر درخواست ویزا نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط  کار در استرالیا این مقاله را مطالعه فرمائید : کار در استرالیا

مراحل اخذ ویزای 489 استرالیا(امتیازبندی)

سیستم امتیاز بندی هر سه نوع ویزای سابکلس 189، 190 و 489 مشابه یکدیگر است و بر اساس فاکتورهای بیان شده امتیاز هر داوطلب محاسبه می شود. با توجه به درخواست های پر شماری که وجود دارد هر شخصی که امتیاز بیشتری به دست آورد در اولویت خواهد بود یا اصطلاحا افراد باید دست کم 60 امتیاز کسب کنند تا بتوانند امکان کسب موافقت نامه این سه نوع ویزای نیروی کار متخصص استرالیا را داشته باشند.

به دلیل اینکه قوانین و شرایط مهاجرتی به روش های گوناگون، هر ساله به وسیله اداره مهاجرت کشور های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و تغییر می نماید، لذا توصیه می شود پیش از هر گونه اقدامی به منظور جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه افراد، متقاضیان به سایت سفارت کشور مورد نظر یا سایت اداره مهاجرت آن مراجعه نموده و از آخرین مراحل و مدارک مورد نیاز برای روش های مهاجرتی موجود، مطلع گردند. جدول امتیاز بندی نیروی کار متخصص دولت استرالیا به صورت زیر می باشد:

سن (سال)

امتیاز

18-24

25

25-32

30

 33-39

25

 40-44

15

مدرک تحصیلی

امتیاز

 دکترا و بالاتر

20

 لیسانس و فوق لیسانس

15

 دیپلم

10

مدرک زبان آیلتس

امتیاز

نمره 8

20

نمره 7

10

نمره 6

0

سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی

امتیاز

8-10 سال

15

5-7 سال

10

3-4 سال

5

 کمتر از 3 سال

0

علاوه بر موارد فوق مدرک تحصیلی همسر متقاضی نیز می تواند برای وی امتیاز اضافه به همراه داشته باشد. در صورتی که همسر فرد مدرک کارشناسی و یا بالاتر داشته باشد حداکثر 5 امتیاز به امتیازات وی افزوده می گردد. همچنین در ویزای نوع 489 استرالیا در صورت داشتن یکی از 2 نوع اسپانسر (ایالتی یا خانوادگی) حداکثر 10 امتیاز به امتیازات فرد می تواند اضافه شود.

از جمله موارد دیگری که می تواند به افزایش امتیاز متقاضیان کمک کند گذراندن یک دوره تحصیلی در استرالیا یا داشتن سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی در این کشور است. بر این اساس تحصیل در استرالیا حداکثر 5 امتیاز و داشتن سابقه کاری مرتبط در این کشور با توجه به میزان سابقه کاری حداکثر تا 20 امتیاز می تواند به امتیازات داوطلب اضافه کند.

مدت زمان اخذ ویزای 489 استرالیا

یکی از ویژگی های مثبت ویزای 498 کوتاه بودن فرایند مهاجرت به کشور استرالیا از این روش است به طوری که افراد می توانند سریع تر ویزای خود را دریافت نمایند. مدت زمان اخذ ویزای 489 استرالیا بر اساس شرایط افراد، کسب امتیاز کافی و ارائه همه مدارک به صورت کامل متفاوت است.

ویزای 489 استرالیا

مدارکی که برای این نوع ویزا لازم است عبارت اند از: مدارک هویتی فرد شامل پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی، مدرک زبان آیلتس، کارت پایان خدمت، عقدنامه محضری در صورت تاهل، عکس، گواهی اشتغال به کار و سوابق کاری همراه با فیش حقوقی (در صورت وجود)، همه مدارک تحصیلی، گواهی های لازم برای صدور ویزا مانند گواهی سلامت و گواهی عدم سوپیشینه.

مدت زمان اخذ ویزای 489 به آماده بودن و کامل بودن همه این مدارک مرتبط است به عنوان مثال مدت زمان صدور گواهی سلامت و گواهی عدم سوپیشینه به منظور گرفتن تاییدیه های لازم از سفارت ممکن است تقریبا بین 2 تا 6 ماه طول بکشد. در صورتی که متقاضی دعوت نامه را از سفارت دریافت کند 2 ماه فرصت داده می شود تا مدارک را ارسال نماید.

پس از بررسی مدارک و انجام امور اداری مربوطه به صورت عادی مدت زمان صدور ویزای اقامتی 498 در طی بازه زمانی 3 تا 4 ماهه صادر می گردد. پس به صورت کلی می توان گفت مدت زمان بررسی و صدور ویزا در بین افراد مختلف به طور میانگین از 7 تا 10 ماه به طول می انجامد.

هزینه ویزا 489 استرالیا

هزینه ویزای 489 استرالیا که افراد باید به دولت این کشور بپردازند بر اساس شرایط پرونده افراد متفاوت است. بدین معنی که در صورتی که فرد متقاضی یک نفر باشد هزینه های مختلف و اگر متقاضی همراه داشته باشد هزینه های دیگری را نیز باید پرداخت کند. میزان هزینه مهاجرت به کشور استرالیا به روش کاری نیروی متخصص که می بایست به دولت استرالیا پرداخت شود عبارت اند از: فرد متقاضی 4045 دلار استرالیا، به ازای همسر، هر فرزند و همراه بالای 18 سال 2025 دلار استرالیا و برای فرزند زیر 18 سال 1010 دلار استرالیا.

نکته ای که باید متقاضیان گرامی مدنظر داشته باشند این است که هزینه ها و مبالغ هر نوع ویزایی ممکن است به صورت دوره ای مورد بررسی قرار گرفته و تغییر یابند. علاوه بر هزینه های خود ویزای کاری نیروی متخصص که ذکر شد معمولا هزینه های دیگری مانند هزینه بیومتریک، هزینه دریافت گواهی عدم سوپیشینه و هزینه ترجمه رسمی مدارک نیز وجود دارند.

مزایای اخذ ویزای 489 استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشور های مهاجر پذیر دنیاست که روش های متعددی را برای ورود به این کشور پیش روی علاقه مندان قرار داده است. هر کدام از روش های مهاجرتی شرایط و ضوابط مختص به خود را داشته و همچنین از مزایا و معایب خاصی برخوردارند. هر شخصی بر اساس ویژگی های شخصی و خانوادگی و شرایط خود می تواند یکی از انواع ویزاهای موجود در کشور استرالیا را برای ورود به این کشور مد نظر قرار دهد.

ویزای 489 استرالیا

ویزای 489 استرالیا مزایای متعددی داشته که می تواند مورد توجه علاقه مندان مهاجرت به کشور استرالیا قرار گیرد. مزایای اخذ ویزای 489 استرالیا در نوع این ویزا نهفته است. متقاضی می تواند با فراهم نمودن و ارسال مدارک خود به صورت کامل در صورت گرفتن ویزا از همان ابتدای ورود اقامت دائم این کشور را اخذ کند و از مزیت های مختلف این کشور بهره مند گردند. به طور خلاصه می توان مزایای اخذ ویزای 489 استرالیا را این گونه بر شمرد :

• داشتن شغل و درآمد خوب به مدت 4 سال در کشور استرالیا
• مجوز تحصیل متقاضی و خانواده وی برای مدت 4 سال در کشور استرالیا
• امکان استفاده از خدمات بیمه ای و بیمه بیکاری
• بهره مندی از طرح بیمه درمانی کشور
• امکان استفاده از وام های خرید مسکن
• امکان اخذ شهروندی استرالیا در صورت گذشت مدت زمان مورد نظر و داشتن شرایط لازم
• رفت و آمد بدون محدویدت به کشور استرالیا برای مدت 4 سال
• امکان اخذ اقامت برای بستگان درجه یک
• امکان سفر به تمامی ایالت ها و نقاط دیدنی کشور استرالیا
• مدت زمان کوتاه پروسه اخذ این نوع ویزا و اقامت کشور استرالیا

نتیجه گیری

یکی از بهترین روش های مهاجرت، روش مهاجرت کاری می باشد چرا که معمولا از ابتدا به فرد اقامت داده می شود و نه تنها منجر به هزینه نمی گردد بلکه برای وی درآمد نیز به همراه دارد. برای دریافت ویزای کار داشتن دعوت نامه کاری الزامی است که معمولا گرفتن دعوت نامه کاری در اغلب کشورهای دنیا بسیار مشکل است یکی از کشورهایی که با سیستم امتیاز بندی اقدام به جذب نیروی کار متخصص و ماهر می نماید کشور محبوب استرالیاست. در این روش بر اساس فاکتورهای مختلف به افراد امتیاز داده می شود و کسانی که حداکثر امتیاز را کسب کنند می توانند از مزایای این نوع ویزا بهره مند گردند.

با توجه به رقابت شدید در سالیان اخیر و افزایش حد نصاب امتیازات دولت استرالیا یک نوع ویزای با نام ویزای 489 برای این روش معرفی کرد که افرد در صورت داشتن حامی ایالتی (معمولا ایالت های کم جمعیت و کم برخوردار) یا حامی خانوادگی می توانند تا سقف 10 امتیاز به امتیازات خود اضافه نمایند. در نتیجه یک امتیاز مثبت در صورت داشتن شرایط برای متقاضیان در نظر گرفته شد.

البته معمولا نحوه صدور انواع ویزا به صورت دوره ای مورد بازبینی قرار گرفته و شرایط دریافت آن ممکن است تغییر یابد. در نتیجه لازم است متقاضیان پیش از هر گونه اقدامی با افراد مجرب و مشاورین متخصص مشورت نمایند تا بتوانند بهترین تصمیم را گرفته و بر اساس آن اقدام کنند. موسسه مهاجرتی “آریانا اپلای” با بهره مندی از وکلای پایه یک دادگستری در زمینه مهاجرت، دارای مجوزهای کاریابی بین المللی از وزارت کار و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، با داشتن مشاورین خبره و سوابق درخشان در حوزه مهاجرت؛ آمادگی خود را برای همراهی متقاضیان عزیز در تمام طول پروسه دریافت ویزا اعلام می دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا