...
Search
Close this search box.
ویزای 188 استرالیا
آریانااپلای » بلاگ » اقامت » ویزای ۱۸۸ استرالیا

روشهای اخذ ویزای 188 استرالیا

Australian 188 visa

کشور استرالیا دارای شرایط بخصوصی از لحاظ موقعیت جغرافیایی و شرایط اقتصادی می باشد. این کشور دارای نرخ پیشرفت و توسعه بالا بوده و استاندارد های اجتماعی، امنیتی و زندگی بالایی را ارائه می نماید. این فاکتور ها سبب شده تا میزان درخواست های مبنی بر مهاجرت به استرالیا طی سال های اخیر با رشد چشمگیری مواجه شود.

روش های متعددی نیز برای مهاجرت به کشور استرالیا وجود داشته که علاقه مندان با در نظر گرفتن شرایط خود یکی ازاین روش ها را انتخاب کرده و به استرالیا مهاجرت می نمایند. در میان انواع روش های مهاجرتی، برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی که با عنوان ویزای 188 استرالیا شناخته می شود، یکی از روش های ایده آل و برجسته مهاجرتی این کشور به حساب می آید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ اقامت استرالیا این مقاله را مطالعه فرمائید : روشهای اخذ اقامت استرالیا 

شرایط ویزای 188استرالیا

ویزای 188 استرالیا برای متقاضیانی که توسط دولت فدرال یا سرزمینی استرالیا نامزد شده و از طریق آزمون امتیازات شرایط خود را احراز نموده باشند، قابل ارائه می باشد. به منظور نامزد شدن برای ویزای 188 استرالیا، متقاضیان بایستی با بیان علاقه مندی یا EOI از طریق سیستم انتخاب مهارت یا skillselect اقدام نمایند. ویزای 188 استرالیا در اصل یک مجوز اقامتی 4 ساله موقت می باشد.

ویزای 188 استرالیا

این ویزا برای افرادی مناسب است که قصد تملک یا مدیریت یک کسب و کار جدید و یا یک کسب و کار موجود در استرالیا را داشته باشند. پس از بیان علاقه به مالکیت تجاری در کشور استرالیا، متقاضیان طریق ویزای اقامت نوآوری و سرمایه گذاری که به ساب کلاس 888 در برنامه ویزای 188 معروف است، برای اقامت دائم استرالیا اقدام نمایند. تمدید 2 ساله نیز برای افرادی که سه سال از تاریخ ویزای آنها گذشته باشد، امکان پذیر خواهد بود. هنگام درخواست ویزای 188 استرالیا، متقاضیان به دو دسته داخل و خارج از خاک استرالیا تقسیم می شوند.

زیرشاخه های ویزای 188 استرالیا

ویزای 188 استرالیا دارای زیر شاخه های مختلفی می باشد. هر کدام از این زیر شاخه های ویزا شرایط و هزینه های متفاوتی را به متقاضیان تحمیل می کند. مواردی نظیر شرط سنی، مدارک و سوابق تحصیلی آکادمیک، سوابق کاری، دانش و مدرک زبان انگلیسی و فاکتور هایی از این قبیل با توجه روش مورد نظر و سرمایه مورد نیاز در اقدام برای ویزای 188 استرالیا مهم می باشند. البته ویزای کارآفرینی 188 استرالیا دارای 5 زیر شاخه یا ساب کلاس کلی می باشد. بررسی مدارک هر کدام از این زیر شاخه ها بر عهده اداره مهاجرت استرالیا خواهد بود. هزینه و شرایط متفاوتی برای متقاضیان انواع ویزای 188 استرالیا در نظر گرفته می شوند. زیرشاخه های ویزای 188 استرالیا موارد زیر می باشند.

• نوآوری تجاری استرالیا
• سرمایه گذاری در استرالیا
• سرمایه گذاری خاص در استرالیا
• کارآفرینی استرالیا
• سرمایه گذاری برتر یا پریمیوم استرالیا

مراحل اخذ ویزای 188 استرالیا

هنگامی که صحبت از مراحل اخذ ویزای 188 استرالیا به میان می آید، ثبت اظهار علاقه مندی یا EOI در درجه اول خودنمایی می کند. به عبارت دیگر، مراحل اخذ این ویزا با بیان علاقه به سرمایه گذاری و و راه اندازی کسب و کار جدید در یکی از ایالت های استرالیا آغاز می شود. هنگام تکمیل فرم EOI، متقاضیان بایستی اطلاعات کاملی در رابطه با مدارک تحصیلی، مهارت ها، شغل، سوابق و تجارب سرمایه گذاری، سوابق مدیریتی و مواردی از این دست را بیان نمایند.

ویزای 188 استرالیا

پس از تکمیل و ارسال فرم EOI برای ویزای 188 استرالیا، شرایط فرد متقاضی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اگر فرد متقاضی واجد شرایط سرمایه گذاری و کارآفرینی در استرالیا باشد، از طرف ایالت مد نظر برای او دعوتنامه ارسال خواهد شد. دعوتنامه به منزله آغاز فرآیند ویزای 188 استرایا خواهد بود. به همین علت، فرد متقاضی بایستی مدارک خود را به شکل معتبر و تکمیل شده ارائه نموده و از این طریق درخواست خود را اثبات نماید.

امتیاز بندی

به منظور اخذ ویزای 188 استرالیا، کسب حداقل امتیاز 65 برای متقاضیان الزامی خواهد بود. این امتیاز برای متقاضیان بر حسب مواردی نظیر شرط سنی، مدارک تحصیلی و مدارک زبان انگلیسی، دارایی خالص، گردش حساب بانکی 2 سال گذشته، وجود اختراعات و یا مالکیت معنوی و نوآوری و همچنین سوابق سرمایه گذاری مورد محاسبه قرار خواهد گرفت. در صورتی که متقاضیان به 65 امتیاز دست پیدا کرده و همچنین دعوتنامه خود را بر اساس EOI خود دریافت نمایند، واجد شرایط دریافت ویزای 188 استرالیا خواهند بود.

این ویزا دارای اعتبار 4 ساله بوده و پس از آن امکان تبدیل به ویزای 888 اقامت دائم استرالیا وجود دارد. یکی از نکات مهم وجود بازه 60 روزه برای درخواست ویزا پس از دریافت دعوتنامه می باشد. همچنین، در صورتی که پس از ثبت درخواست EOI و گذشت 2 سال دعوتنامه دریافت نکرده باشید، بایستی مجددا نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایید.

مدت زمان بررسی و صدور ویزای 188 استرالیا

همانطور که اشاره شد، ویزای 188 استرالیا دارای زیر شاخه های متفاوتی بوده و هر کدام از این ساب کلاس ها دارای شرایط و الزامات مختلفی می باشند. به همین علت نمی توان زمان یکسانی را برای بررسی و پاسخ به همه پرونده های این ویزا متصور شد. از طرفی، تعداد زیاد پرونده های درخواست ویزای 188 استرالیا باعث شده تا زمان بررسی قدری طولانی باشد. با در نظر گرفتن شرایط فرد متقاضی ویزا و روش انتخابی برای سرمایه گذاری می توان مدت زمان بررسی پرونده ها را بین 14 الی 24 ماه متصور شد.

ویزای 188 استرالیا

در این بین، می توان برای آماذه سازی مدارک زمان حدود 4 هفته را در نظر گرفت. در مرحله بعدی نوبت به دریافت دعوت نامه ایالتی استرالیا می رسد که در حدود 4 هفته بسته به ایالت مورد نظر طول می کشد. به عنوان مثال، با توجه به ثبت درخواست های ویزای 188 ایالت ملبون، این ایالت اولویت را برای افراد دارای امتیاز بیشتر از 100 قائل شده و به همین علت ممکن است این روند برای افرادی که دارای کمتر از این امتیاز هستند، زمان بیشتری را در بر داشته باشد.

پس از دریافت دعوت نامه، متقاضیان بایستی طی 60 روز نسبت به ارسال مدارک برای اداره مهاجرت استرالیا و پرداخت هزینه های ویزا اقدام نمایند. بعد از ارائه پرونده به اداره مهاجرت استرالیا، مدارک مورد نیاز بایستی طی 28 روز ارسال شوند. البته می توانید مدارکی مانند نمره زبان انگلیسی را در هر کدام از این مراحل ارسال نمایید.

هزینه های ویزای 188 استرالیا

ویزای کارآفرینی 188 استرالیا، همانطور که بیان شد، دارای زیر شاخه های مختلفی می باشد. هر کدام از انواع این زیر شاخه ها برای دریافت ویزای استرالیا مستلزم پرداخت هزینه هایی جهت بررسی مدارک و صدور ویزا می باشند. البته، نکته قابل توجه این است که این هزینه برای بررسی پرونده های مهاجرتی پرداخت شده و پرداخت آن به معنی گارانتی دریافت ویزا نمی باشد.

در صورتی که فرد متقاضی مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا واقع نشود، این هزینه به هیچ عنوان به فرد متقاضی عودت داده نخواهد شد. بنابراین، این هزینه فقط به منظور بررسی مدارک متقاضیان ویزای استرالیا پرداخت می گردد. با توجه به شرایط انواع مختلف سرمایه گذاری در ویزای 188 استرالیا، هزینه های بررسی پرونده ها و صدور ویزای استرالیا به شرح جدول زیر می باشند.

 

 متقاضیان کمتر از ۱۸ سال متقاضیان بالای ۱۸ سال  فرد متقاضی نوع ویزا ساب کلاس 188
  ۱۲۴۵ دلار استرالیا ۲۴۹۵ دلار استرالیا  ۴۹۸۵ دلار استرالیا کارآفرینی
  ۱۲۴۵ دلار استرالیا ۲۴۹۵ دلار استرالیا  ۴۹۸۵ دلار استرالیا سرمایه‌گذاری عادی
   ۱۸۳۰ دلار استرالیا ۳۶۵۵ دلار استرالیا ۷۳۱۰ دلار استرالیا سرمایه گذاری ویژه
 ۲۱۹۵ دلار استرالیا ۴۳۸۵ دلار استرالیا ۸۷۷۰ دلار استرالیا سرمایه گذاری کلان

 

مزایا و معایب ویزای 188 استرالیا

به طور کلی، هر روند مهاجرتی در تمامی کشور های دنیا دارای مزایا و معایبی می باشد. ویزای 188 استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین علت، نمی توان روش یکسانی را برای همه افراد توصیه نمود. چرا که مزایا و معایب ویزای 188 استرالیا با توجه به شرایط هر کدام از متقاضیان ظاهر می شوند. به منظور بررسی دقیق شرایط خود می توانید با مشاورین مجرب آریانا اپلای تماس حاصل نمایید.

ویزای 180 استرالیا

اما به طور کلی، می توان مواردی نظیر در نظر گرفتن همه افراد خانواده برای ویزا، حق سرمایه گذاری و کار در استرالیا، امکان تحصیل فرزندان به شکل رایگان، امکان استفاده از خدمات درمانی رایگان، عدم وجود محدودیت در دفعات ورود به خاک استرالیا و در نهایت دریافت اقامت دائم و پاسپورت استرالیا از جمله مزایای دریافت ویزای 188 استرالیا می باشند.

در کنار این مزایا، معایبی نظیر الزام در پرداخت هزینه های سنگین برای راه اندازی کسب و کار و همچنین هزینه های بالا برای بررسی پرونده و دریافت ویزا، میزان مالیات های سنگین بر کسب و کار های استرالیا و فاصله زیاد استرالیا با ایران نیز از جمله معایب ویزای 188 استرالیا به شمار می روند.

نتیجه گیری

روش های مختلفی برای ورود به کشور استرالیا وجود دارند. طی سال های اخیر برخی از این روش ها با توجه به ویژگی های خود از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند. یکی از روش های پر طرفدار مهاجرت به استرالیا ویزای 188 یا ویزای کارآفرینی می باشد. افرادی که علاقه مند به کارآفرینی و یا سرمایه گذاری در استرالیا هستند از این طریق می توانند به خاک این کشور وارد شوند.

مراحل درخواست ویزای 188 استرالیا با ثبت علاقه مندی به سرمایه گذاری آغاز شده و طی مدت 14 الی 24 ماه پرونده متقاضیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. هزینه های قابل توجهی نیز برای برای روند مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 188 وجود دارد. ولی، در کنار این هزینه ها، ویژگی ها و مزایای زیادی نیز در این روش مهاجرتی وجود دارد. علاقه مندان به این روش مهاجرتی می توانند جهت بررسی شرایط خود و اتخاذ تصمیم منطقی با مشاوران مجرب آریانا اپلای تماس حاصل نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا