...
Search
Close this search box.
مدارس انگلستان
آریانااپلای » بلاگ » بورسیه تحصیلی » مدارس انگلستان

در این مقاله سعی داریم که مدارس انگلستان را معرفی کنیم و همچنین شرایط تحصیل در این مدارس را توضیح دهیم.

شرایط تحصیل در مدارس انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان به دلیل شرایط مناسب آموزشی و کیفیت بالای تدریس و امکانات، مورد توجه بسیاری از دانش آموزان و والدین می باشد. انگلستان یکی از کشورهای معتبر از نظر مراکز آموزشی از جمله مدارس است و به همین دلیل دانش آموزان بسیاری از کشورهای مختلف در حال حاضر مشغول به تحصیل در انگلستان هستند. هم چنین با توجه به دلایل اعلامی این کشور در بین 5 کشور برتر در زمینه جذب دانش آموزان محسوب می شود زیرا تحصیل در این کشور باعث رقم زدن آینده ای مناسب از نظر علمی، کاری و سطح زندگی برای دانش آموز خواهد شد.

شرایط تحصیل در مدارس انگلستان

سیستم آموزشی انگلیس یکی از برترین سیستم ها در بین کشورهای اروپایی و جهان محسوب می شود. با توجه قوانین و مقررات این کشور، تحصیل از سن 5 تا 16 سالگی اجباری می باشد البته بیشتر خانواده ها فرزندان خود را از سنین پایین تر برای آمادگی بیشتر در دوره های مهد کودک و پیش دبستانی ثبت نام می نمایند. علاوه بر انگلیسی ها، اتباع سایر کشورها نیز امکان تحصیل در مدارس انگلیس را دارا هستند. مدارس در کشور انگلیس به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که هر یک برای ورود و تحصیل شرایط خاص خود را دارد و بیشترین تفاوت بین آن ها، هزینه های تحصیل است. در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت :

شرایط تحصیل در مدارس دولتی انگلستان

حدود 70 درصد از مدارس موجود در کشور انگلستان، دولتی هستند. تحصیل در مدارس دولتی برای اتباع این کشور رایگان می باشد اما اتباع سایر کشورها برای تحصیل در این مدارس باید شهریه پرداخت نمایند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی انگلستان با توجه به شهر و برخی شرایط دیگر متفاوت است اما به صورت میانگین برای هر سال تحصیل باید بین 14 تا 18 هزار پوند شهریه پرداخت شود. البته این هزینه شامل هزینه های زندگی نمی گردد و با توجه به تعداد افراد، سطح زندگی و محل سکونت باید هزینه های زندگی نیز در نظر گرفته شود. تعداد دانش آموزان در کلاس های مدارس دولتی بین 30 تا 35 نفر می باشد.

شرایط تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان

علاوه بر مدارس دولتی، امکان ثبت نام در مدارس خصوص انگلستان نیز وجود دارد. مدارس شبانه روزی جزو مدارس خصوصی محسوب می شوند که اغلب دارای امکانات مناسب برای دانش آموزان هستند و بیشتر دانش آموزان بین المللی در این مدارس ثبت نام می نمایند زیرا تمامی امکانات مورد نیاز برای تحصیل از قبیل محل اسکان، وعده غذایی و… ارائه می شود و از این نظر خیال والدین برای زندگی و تحصیل فرزند خود راحت خواهد بود.

شرایط تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان

این دسته از مدارس نیز مانند مدارس دولتی، بر اساس قوانین و استاندارد های نظام آموزشی انگلستان فعالیت دارند و معمولا از نظر کیفیت تدریس و معلمان از وضعیت نسبتا مناسبی برخوردار هستند. کلاس های درس در این مدارس با 12 تا 20 دانش آموز برگزار می شود.

هزینه های تحصیل در مدارس انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان برای اتباع سایر کشورها یا دانش آموزان بین المللی مستلزم پرداخت شهریه می باشد. معمولا هزینه تحصیل در مدارس دولتی کم تر از مدارس خصوصی و شبانه روزی می باشد علت آن هم امکانات بیشتر ارائه شده در آن ها است. البته شهری که مدرسه در آن قرار گرفته و برخی دیگر از مولفه ها تعیین کننده میزان هزینه های تحصیل می باشد و به صورت کلی هزینه در شهرهای بزرگ و مطرح مانند لندن بالاتر است و شهرهای کوچک تر، هم از نظر زندگی و هم از نظر مدارس، هزینه های کمتری را در بر دارند.

معمولا هزینه تحصیل در مدارس دولتی سالانه بین 14 تا 18 هزار پوند سالانه و برای تحصیل در مدارس خصوصی و شبانه روزی 16 تا 30 هزار پوند است. البته علاوه بر شهریه تحصیل هزینه های جانبی دیگری مانند خرید لوازم التحریر، کتاب و… را نیز باید در نظر داشت.

بهترین مدارس انگلستان

یکی از مواردی که اطلاع از آن برای متقاضیان تحصیل در مدارس انگلستان مهم است، آگاهی از بهترین مدارس برای ادامه تحصیل می باشد. طبیعتا هر چه  سطح مدرسه و محیط آموزشی بالاتر باشد، نقش بسزایی در آینده دانش آموز خواهد داشت به عبارت دیگر تحصیل در مراکز معتبر با استفاده از به روز ترین امکانات و زیر نظر اساتید و معلمان مجرب باعث تربیت افراد تاثیر گذار و موثر در جامعه خواهد شد.

بهترین مدارس انگلستان

تعداد مدارس مطرح و معتبر در کشور انگلستان زیاد است و این امر باعث راحت تر شدن انتخاب برای والدین جهت ادامه تحصیل فرزندان خود می شود در ادامه به بررسی برخی از بهترین مدارس انگلستان خواهیم پرداخت :

 • Brighton College
 • Westminster School
 • Magdalen College School
 • King’s College London Maths School
 • St Paul’s School
 • (King’s College School (KCS
 • Heathfield Community School
 • The Godolphin and Latymer School
 • City of London School For Girls
 • Oxford High School GDST
 • Queen Elizabeth’s School, Barnet
 • St Mary’s School Ascot
 • King Edward VI High School for Girls
 • The Perse School
  • City of London School

   

  شرایط دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان و ویزای همراه

برای تحصیل در مدارس انگلستان، دانش آموز باید از مدارس این کشور پذیرش داشته باشد. جهت دریافت آن هم باید متقاضی دارای شرایط و مدارک موردنیاز باشد و در زمان مقرر که به دد لاین معروف است درخواست و مدارک خود را ارسال نماید. مدارس در این کشور معمولا در ماه سپتامبر ( شهریور ) گشوده می شوند و افرادی که قصد پذیرش دارند باید 4 تا 6 ماه قبل از زمان اعلام شده پروسه خود را آغاز نمایند تا بتوانند به نتیجه مورد نظر دست یابند.

شرایط دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان و ویزای همراه

اکثر مدارس در کشور انگلستان زمان ثبت نام و مدارک و هزینه های مورد نیاز را در سایت خود اعلام می نمایند و بهترین منبع برای دریافت اطلاعات هستند ولی به صورت کل مدارک موردنیاز برای اخذ پذیر از مدارس انگلستان بدین شرح می باشد :

 1. مدارک شناسایی مانند شناسنامه
 2. تکمیل فرم های درخواست
 3. رسید پرداخت شهریه
 4. تعیین قیم و…

با داشتن شرایط و ارسال آن ها در زمان مقرر و تائید مدرسه، برای متقاضی پذیرش صادر می شود. بعد از این مرحله فرد باید برای دریافت ویزا جهت دریافت وقت سفارت اقدام نماید. در این مرحله نیز باید مدارک مورد نیاز به صورت پرونده تهیه و برای اخذ ویزا تسلیم شود. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان عبارت اند از :

 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت تامین هزینه های یک سال تحصیل و زندگی
 • حداقل سن دانش آموز 3 سال باشد
 • نامه پذیرش از مدرسه
 • ارائه مدارک تحصیلی مقاطع قبل
 • معرفی قیم و…

پرونده بررسی و در صورت تائید ویزای تحصیلی صادر می شود. با توجه به قوانین و مقررات انگلستان، دانش آموزان تا سن 14 سالگی اجازه بردن همراه، یعنی یکی از والدین را دارند. ویزای همراه توریستی می باشد و اجازه کار ندارد. در صورتی که فردی به جز والدین مانند اقوام جهت سرپرستی دانش آموز به عنوان قیم معرفی شود باید دارای شرایطی مثل : نداشتن سابقه کیفری، داشتن شهروندی انگلستان، وضعیت درآمدی مناسب و… باشد. وظایف قیم عبارت اند از حضور در مدرسه برای جلسات و یا ثبت نام دانش آموز، رسیدگی امور در صورت بیماری و یا وقوع حادثه و… .

البته در صورتی که والدین امکان همراهی با دانش آموز را نداشته باشند و شخصی هم به عنوان قیم در این کشور معرفی نشود باید برای پذیرش از مدارس شبانه روزی اقدام کرد. زیرا این مدارس تمامی نیاز های داش آموز از قبیل خوابگاه، وعده غذایی، تحصیل و… را فراهم می نماید.

مزایای تحصیل در مدارس انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان یکی از روش های نسبتا مناسب برای رقم زدن آینده ای درخشان برای دانش آموزان محسوب می شود. تحصیل در مدارس معتبر بین المللی باعث پیشرفت و کسب مدارک معتبر می شود. از اصلی ترین مزایای تحصیل در مدارس انگلستان می توان به استفاده از امکانات به روز دنیا و آموزش در سیستم پیشرفته، زندگی در کشوری پیشرفته و مدرن و … اشاره کرد.

شرایط دریافت ویزای دانش آموزی انگلستان و ویزای همراه , مدارس انگلستان

مزایای مذکور برای دانش آموز می باشد که علاوه بر آن والدین هم می توانند از این پروسه استفاده نمایند زیرا یکی از والدین امکان ورود به کشور را دارند و این پروسه می تواند به عنوان پلی جهت دریافت اقامت این کشور شود البته به دلیل اینکه ویزای همراه توریستی است امکان کار را ندارند ولی اگر بتواند با کارفرمایی به توافق برسد یا از روش های دیگر مانند سرمایه گذاری و… احتمال به نتیجه رسیدن وجود دارد.

شرایط تحصیل در مدارس انگلستان مورد بررسی قرار گرفت. دلیل اصلی بسیاری برای ثبت نام فرزندان در مدارس این کشور، اعتبار و کیفیت بالای تحصیل و در نتیجه رقم زدن آینده ای درخشان برای دانش آموز است. البته در کنار مزایا و شرایط عالی باید هزینه های نسبتا بالای تحصیل و زندگی در این کشور را هم در نظر داشت به هم دلیل افرادی که قصد اقدام در این زمینه را دارند باید توانایی تامین هزینه ها را داشته باشند. به نظر شما تحصیل در مدارس انگلستان روش مناسبی برای ورود به این کشور می باشد یا خیر؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا