ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا

چرا و چگونه ویزای تحصیلی آمریکا را بگیریم؟ 

US Student Visa

آیا تا به حال به تحصیل در آمریکا اندیشیده اید؟ مطمئنا جواب این سوال مثبت بوده و برای همه ی افراد علاقمند به تحصیل در خارج از کشور، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بسیارحائزاهمیت است. حال بایستی بدانیم که چرا و چگونه ویزای تحصیلی آمریکا را بگیریم؟ در این مقاله سعی داریم تمامی اطلاعات در رابطه با ویزای تحصیلی آمریکا را در اختیار خوانندگان گرامی قرار دهیم.

کشور آمریکا از لحاظ مهاجر پذیری، رتبه اول در جهان را به خود اختصاص داده است. اما برای ایرانیان از سپتامبر سال 2011 میلادی امکان ورود به این کشور بسیار سخت شده و با حساسیت بالای امنیتی به افراد اجازه حضور در خاک آمریکا داده می شود. از زمانی هم که دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده شروع به کار کرد، به طور کلی هر راهی اعم از روش کاری، ازدواج، سرمایه گذاری، دیدارخانواده و غیره جهت ورود به این کشور برای ایرانیان مسدود شده است.

ویزای تحصیلی آمریکا

البته به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشوردارند می توان این نوید را داد که اخذ ویزای تحصیلی آمریکا غیرممکن نیست. هرچند که اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان بسیار سخت شده اما با داشتن تمکن مالی خوب برای کسب این نوع ویزا می توان امیدوار بود. تحصیل در همه مقاطع تحصیلی آمریکا برای علاقمندان امکان پذیر بوده و با توجه به سطح کیفی آموزش در این کشور جهان اولی، مطمئنا فارغ التحصیلان مراکز آموزشی آمریکا در هر جای دنیا امکان ادامه تحصیل و اشتغال را به راحتی خواهند داشت.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا 

متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مرحله اول بایستی اقدام به اخذ پذیرش از یکی از مدارس، کالج یا دانشگاه های آمریکا نمایند. بعد از آن به مدت 120 روز فرصت داشته که برای ویزای تحصیلی آمریکا درخواست دهند. مرکز آموزشی در تعیین نوع ویزای تحصیلی تاثیر مستقیم داشته وعموما ویزای تحصیلی آمریکا در سه نوع F ، M یا J صادر می گردد.

همانطور که گفته شد طی کردن این مسیر برای ایرانیان بایستی با دقت بیشتری انجام شود. برخورداری از شرایط سنی مناسب هر مقطع تحصیلی در بالا بردن شانس اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بسیار موثر بوده و مطمئنا فردی با شرایط سنی 19 سال با داشتن پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شانس بیشتری خواهد داشت.
از عوامل تأثیر گذار دیگر در اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، اخذ پذیرش از دانشگاه های با اعتبار بالاتر و صرف هزینه بیشتر برای تحصیل توسط متقاضی خواهد بود. در ادامه به معرفی هر کدام از سه نوع ویزای تحصیلی آمریکا خواهیم پرداخت.

ویزای تحصیلی آمریکا-انواع ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا از نوع F 1

افراد خارجی متقاضی تحصیل در آمریکا بعد از گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها، کالج ها یا مدارس بایستی برای اخذ این نوع ویزای تحصیلی آمریکا یعنی ویزای F1 اقدام نمایند. دارندگان این نوع ویزا اجازه ورود به آمریکا برای تحصیل را داشته و در واقع باید گفت که این نوع ویزا یک ویزای غیر مهاجرتی و تنها ویژه تحصیل می باشد.

در آمریکا دانشجویانی که ویزای تحصیلی آمریکا از نوع F1 را اخذ نموده در کنار تحصیل، به مدت 20 ساعت در هفته اجازه کار نیمه وقت دانشجویی در داخل دانشگاه محل تحصیل خود دارند. بعد از یک سال کار در داخل دانشگاه می توانند به دنبال کار در خارج از دانشگاه نیز باشند. لازم به ذکر است که رعایت این بند مربوط به رشته های بوده که نیاز به کارآموزی دارند و برای بقیه رشته ها الزامی نیست.

داشتن همراه شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال برای دارندگان ویزای تحصیلی آمریکا امکان پذیر بوده و برای همسر و فرزندان متقاضی ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای F 2 صادر می شود. ویزای F 2 در صورتی که همسر متقاضی قصد ادامه تحصیل داشته باشد، قابل تغییر به ویزای تحصیلی F 1 است. البته فرزندان می توانند با همان ویزای F 2 به تحصیل در مدارس پرداخته و نیازی به تغییر نوع ویزا نیست.

ویزای تحصیلی آمریکا-انواع ویزای تحصیلی آمریکا 

ویزای تحصیلی آمریکا از نوع J 1

برای افراد پژوهشگر و محقق که قصد سفر به آمریکا تحت برنامه های خاص تبادل فرهنگی بین کشورها و یا تحصیل تحت حمایت کشور آمریکا را دارند، ویزای تحصیلی آمریکا از نوع J 1 صادر می شود. دارندگان ویزای J1 اجازه حضور و تحصیل به مدت 18 ماه در آمریکا را خواهند داشت.

این نوع ویزا طبق قوانین آمریکا تنها برای محققین صادر می گردد. این محققین حداقل بایستی دارای مدرک کارشناسی بوده و برای اخذ مدارک کارشناسی ارشد یا دکترا وارد آمریکا شده و به تحصیل و پژوهش مشغول گردند.
امکان داشتن همراه برای دارنده ویزای تحصیلی آمریکا از نوع J1 مهیا بوده و محقق می تواند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال تقاضای ویزای J2 نماید. لازم به ذکر است که کسانی که از طریق ویزای J1 وارد آمریکا می شوند بعد از اتمام تحقیقات بایستی به مدت 2 سال خاک آمریکا را ترک نمایند.

ویزای تحصیلی آمریکا از نوع M 1

برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای دارند، ویزای M 1 صادر می گردد. البته این به معنای داشتن اجازه کار در آمریکا نبوده و به دارنده خود تنها اجازه تحصیل رشته فنی در این کشور را می دهد. دوره های حرفه ای آشپزی، آرایشگری زنانه و سایر رشته های فنی که امکان اشتغال در این زمینه ها را برای افراد فراهم می نماید، شامل این نوع ویزا می گردند.
برای همسر و فرزندان دارندگان ویزای تحصیلی آمریکا از نوع M1، ویزای M2 صادر می شود. در صورتی که همراهان تمایل به ادامه تحصیل داشته باشند، باید درخواست تغییر ویزا دهند.

در مورد تفاوت بین ویزای F1 با ویزای M1 باید گفت که دارندگان ویزای F1 امکان تحصیلات دانشگاهی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، ثبت نام در کلاس های زبان و حتی مشغول به کار شدن در حوزه های آموزش عملی در خارج از دانشگاه را داشته در حالی که دارندگان ویزای M1 این فرصتها را نخواهند داشت.

ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان 

معمولا یکی از سئوال های که دراکثر تماس های افراد با موسسه پرسیده می شود، درباره امکان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون نیاز به مدرک زبان بوده و اینکه آیا ویزای دانشجویی آمریکا بدون مدرک زبان صادر می گردد؟ ولی آیا به راستی برای کشوری همچون آمریکا که سخت گیریهای ویژه ای هم برای ایرانی ها داشته، می توان ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان گرفت؟

ویزای تحصیلی آمریکا-ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

اهمیت این مساله برای افرادی که خواستار ویزای تحصیلی آمریکا بوده، بسیار زیاد است. بدون شک آمریکا دارای یکی از معتبرترین ویزاهای جهان بوده که در میزان تمایل افراد برای اخذ ویزای این کشور بسیار تاثیر گذار است. از این رو ویزاهای مختلف این کشور و بخصوص ویزای تحصیلی آمریکا، متقاضیان زیادی داشته که داشتن مدرک زبان در میزان موفقیت اخذ ویزای تحصیلی امریکا بسیار مهم است.

اما در هر موردی می توان راه هایی برای رسیدن به هدف با توجه به شرایط فعلی به دست آورد که از جمله آن ها برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، پذیرش مشروط است. پذیرش مشروط به این نحو است که متقاضی هم زمان با اخذ پذیرش از دانشگاه برای پذیرش در یکی از کالج های آموزش زبان انگلیسی در آمریکا نیز اقدام می نماید. مدت زمان لازم برای آموزش زبان انگلیسی در کالج، یک سال می باشد.

در کالج زبان انگلیسی واحدهای مربوط به مهارت زبان در بخش نوشتاری، گفتاری و شنیداری و همچنین کلاس های درباره فرهنگ و پیشینه آمریکا برگزار گردیده که فرد ملزم به گذراندن این دوره ها می باشد. بعد از پایان دوره و شرکت در آزمون در صورت قبولی به ادامه تحصیل در دانشگاه خواهد پرداخت. در غیر اینصورت مجددا بایستی دوره زبان را بگذراند. معمولا اکثر دانشگاه ها دارای کالج نیز بوده ولی در صورت نداشتن، فرد را به کالج مورد قبول دانشگاه معرفی می نمایند. البته همه ی دانشگاه ها پذیرش مشروط به اخذ مدرک زبان را در برنامه خود ندارند و بایستی متقاضیان از این لحاظ تحقیقات کامل را صورت دهند.

ویزای تحصیلی آمریکا

در ادامه به اسامی برخی از مهمترین دانشگاه های آمریکا که بدون مدرک زبان انگلیسی اقدام به پذیرش می نمایند، اشاره شده است:

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا
دانشگاه ایالتی نیویورک
دانشگاه دورکسل
دانشگاه دیتون
دانشگاه آرکانزاس
دانشگاه دلاور
دانشگاه آیووا
دانشگاه میسوری
دانشگاه شمال تگزاس
دانشگاه نیواورلئان
دانشگاه ویسکانسین

ویزای تحصیلی آمریکا با همسر

یکی از بزرگترین دغدغه ی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، امکان داشتن همراه است. متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا با همسر بایستی بدانند که ویزای همراه دانشجویی آمریکا برای اعضا خانواده شان شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال صادر می شود. بر اساس قوانین ایالات متحده آمریکا کلیه اعضا خانواده اعم از همسر و فرزندان فرد دانشجو به صورت موقت اجازه زندگی در این کشور را داشته ولی اجازه کار ندارند. فرد دانشجو دارنده ویزای تحصیلی آمریکا، متعهد به پرداخت هزینه های زندگی همسر و فرزندان بوده و از این رو به همراهان اجازه کار داده نمی شود.

ویزای تحصیلی آمریکا-ویزای تحصیلی آمریکا با همسر

برای اخذ ویزای همراه آمریکا، داشتن تمکن مالی اهمیت داشته و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با خانواده در صورت اثبات تمکن مالی، امکان پذیر می باشد. همچنین افراد متقاضی نبایستی دارای سوء پیشینه و یا بیماری لاعلاج باشند. ویزای همراه برای خانواده افراد دارنده ویزای تحصیلی آمریکا صادر شده و به این افراد از طریق ویزاهای همراه اجازه سفر به ایالات متحده داده می شود. هزینه درخواست ویزای همراه ، 160 دلار آمریکاست. لازم به ذکر است که به تمامی همراهان افراد دارنده ویزای تحصیلی از نوع F1 که موفق به اخذ گرین کارت آمریکا شده، گرین کارت آمریکا اعطا خواهد شد. از این رو همراهان شخص دارنده ویزای تحصیلی از نوع F1 که خود دارای ویزای F2 بوده، خود به خود گرین کارت آمریکا را کسب می نمایند.

ویزای تحصیلی آمریکا تضمینی !؟! 

کشور آمریکا با داشتن اقتصاد برتر به عنوان قدرتمندترین کشور جهان شناخته می شود. از این رو در ذهن مهاجران به عنوان اولین گزینه مهاجرت تداعی می گردد. چرا که استانداردهای جهانی کار، تحصیل و زندگی در کشور آمریکا بالاتر از همه نقاط دنیا است. زندگی در آمریکا برای بسیاری از افراد ناراضی از زندگی در کشورهای خود، جزو آمال و آرزوهای تا حدی دست نیافتی است.

روش های مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود داشته که یکی از این روش ها مهاجرت تحصیلی به آمریکاست. متقاضیانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند بایستی برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا درخواست داده که در صورت داشتن شرایط معین تحصیل در این کشور، ویزای تحصیلی برای متقاضی صادر می گردد. ولی اخذ ویزای تحصیلی آمریکا از آنجائی که دولت این کشورمحدودیت ها و سخت گیری های بیشتری برای شهروندان ایرانی لحاظ نموده، بسیار سخت تر است.

به طور کلی در مقوله مهاجرت و اخذ ویزا به هیچ وجه نمی توان تضمینی داد و عبارت ” ویزای تحصیلی آمریکا تضمینی ” فقط در تبلیغات تعداد محدودی از موسسات نامعتبر دیده می شود. ولی در کنار تلاش برای بدست آوردن حد نصاب های تعیین شده دولت آمریکا برای صدور ویزای تحصیلی آمریکا، استفاده از وکلای مجرب مهاجرتی برای کاهش ریسک ریجکتی ویزا و موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بی تأثیر نخواهد بود.

ویزای تحصیلی آمریکا-ویزای تحصیلی آمریکا تضمینی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در آمریکا، لطفا کلیک نمائید .

شانس گرفتن ویزای تحصیلی امریکا 

همانطور که قبلا هم اشاره شد اخذ ویزای آمریکا در هر نوع آن برای ایرانیان دشوار بوده و متقاضیان بایستی شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را به خوبی رعایت نمایند. در سال 2020 شرط سن در اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بسیار تاثیرگذار بوده و حتما بایستی بین سن و مقطع تحصیلی مدنظر متقاضی تناسب وجود داشته تا شانس اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بالاتر برود. در غیر این صورت ویزای تحصیلی آمریکا دست نیافتنی خواهد بود.

به عنوان مثال یک فرد 19 ساله که اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه در مقطع لیسانس نموده، مطمئنا شانس اخذ ویزای بیشتری نسبت به یک فرد با سن بالاتر خواهد داشت. مورد دیگری که در بالا بردن شانس ویزای تحصیلی آمریکا تأثیر گذار بوده، نوع مرکز آموزشی می باشد. هرچه اعتبار مرکز آموزشی وهمچنین هزینه شهریه آن بالاتر بوده، شانس اخذ ویزای تحصیلی آمریکا را بیشتر خواهد کرد. زیرا نشان دهنده تمکن مالی و آمادگی متقاضی برای پرداخت هزینه های تحصیلی در این کشور است.

همچنین بایستی مدارکی برای اثبات بازگشت متقاضی ویزای تحصیلی آمریکا پس از اتمام تحصیلات به وطن ارائه گشته تا اطمینان برای بازگشت را ایجاد نماید. امکان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در صورت داشتن شرایط ذکر شده برای افراد در همه مقاطع تحصیلی امکان پذیر بوده و حتی دانش آموزان زیر 18 سال نیز می توانند برای اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا اقدام نمایند.
برای دانش آموزان همراه داشتن یک فرد به عنوان قیم ضروری است اما در حال حاضر با توجه به شرایط موجود صدور ویزای همراه دانش آموز بعید به نظر می رسد. پس بهتر است برای مدارس شبانه روزی درخواست داده و از این طریق شانس اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برای دانش آموز را بالا ببرند.

ویزای تحصیلی آمریکا

دانش آموزانی که در آمریکا یک مقطع تحصیلی را به پایان برسانند، بدون توقف می توانند برای تحصیل در مقطع بعدی درخواست داده و شروع به تحصیل نمایند. البته نکته ای را که در اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نباید فراموش کرد، داشتن مدرک زبان بوده و در صورت نداشتن این مدرک توصیه می شود که برای ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نگردد.

ویزای تحصیلی آمریکا در مقاطع پیش از دانشگاه 

تحصیلات قبل از دانشگاه در آمریکا 12 سال به طول می انجامد. کودکان در آمریکا از سه سالگی وارد مهد کودک شده و آموزش آن ها از سنین بسیار کم آغاز می گردد. البته تحصیلات اجباری برای سنین بین 6 تا 16 ساله خواهد بود.
سال تحصیلی مدارس آمریکا از ماه سپتامبر شروع و در ماه ژوئن به پایان می رسد. برخی از مدارس این کشور برنامه های برای ترم های تابستانی هم ارائه می کنند. تحصیل کودکان در مدارس ابتدایی از 6 سالگی شروع شده و بعد از طی دوره 5 ساله در 11 سالگی مقطع دبستان را به اتمام می رسانند. بعد آن دانش آموزان وارد دوره 3 ساله متوسطه اول یا مقطع میانی شده ومعمولا سنین 11 تا 14 ساله این مقطع را می گذرانند.

نوجوانان از 14 سالگی و بعد از فارغ التحصیل از دوره متوسطه اول وارد دوره دبیرستان شده و تا 18 سالگی به تحصیل در دبیرستان مشغول می شوند. در پایان دوره ی دبیرستان به دانش آموزان مدرک دیپلم 12 ساله اعطا می گردد که با داشتن این مدرک زمینه اخذ پذیرش از موسسات و دانشگاه های آمریکا به راحتی برایشان مهیا می گردد.
دانش آموزان غیر آمریکایی هم امکان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مقاطع پیش از دانشگاه برای تحصیل در مدارس بین المللی شبانه روزی را داشته و درصورتی که مدرک زبان نداشته باشند، ابتدا بایستی در دوره های زبان انگلیسی شرکت نمایند. ولی دانش آموزانی که از قبل دانش زبان انگلیسی داشته باشند، راحت تر با محیط پیرامون خود ارتباط برقرار نموده و موفق ترند. حتی داشتن مدرک زبان در بالا بردن شانس اخذ ویزا تاثیر خواهد داشت. والدین دانش آموزان بین المللی که تمایل به همراه شدن با فرزندشان را دارند تنها از طریق ویزای توریستی آمریکا برای مدت کوتاه در کنار فرزندشان خواهند بود و امکان همراهی همیشگی با دانش آموز خود را ندارند.

ویزای تحصیلی آمریکا- ویزای تحصیلی آمریکا در مقاطع پیش از دانشگاه 

ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع لیسانس

برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع لیسانس ابتدا متقاضی بایستی پذیرش یکی از موسسات یا دانشگاه های آمریکا را بگیرد. برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا داشتن مدرک دیپلم 12 ساله الزامی است. البته کسانی که مدرک دیپلم 11 ساله دارند، ابتدا یک مدرک فوق دیپلم فنی گرفته و بعد می توانند برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام نمایند.
طول دوره لیسانس در دانشگاه های آمریکا 4 ساله بوده که البته با توجه به رشته و دانشگاه حتی امکان اخذ لیسانس در 3 سال هم وجود دارد. برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مراکز علمی آمریکا را دارند، ارائه مدرک دیپلم با معدل بالای 16و مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6 ضروری است. البته کسانی که مدرک زبان با نمره پایین تری دارند، بایستی در دوره های زبان دانشگاه قبل از شروع به تحصیل شرکت نمایند.

به خاطر اعمال سخت گیری ها برای متقاضیان ایرانی، توصیه می گردد که قبل از درخواست پذیرش از دانشگاه های آمریکا حتما مدرک زبان با نمره بالا کسب گردد. چون اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع لیسانس بدون مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6 تقریبا برای ما ایرانی ها غیر ممکن است. تمامی دانشگاه های آمریکا برای متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس آزمون ورودی به نام SAT با هدف ارزیابی سطح علمی متقاضیان در درسهای علوم پایه، ریاضی و زبان انگلیسی برگزار می نمایند.

دانشگاه های آمریکا در دو نوع دولتی و خصوصی فعالیت داشته که هر دو نوع این دانشگاه ها از درجه علمی بالای برخوردار هستند. دانشگاه های آمریکایی که در مقطع لیسانس پذیرش داشته بسیار زیاد هستند و این مقطع تحصیلی را با تنوع بسیار در رشته تحصیلی و با سطح کیفی آموزشی عالی ارائه می دهند. هزینه سالیانه تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا بین 14 تا 40 هزار دلار آمریکا متغیر است.

اگر قصد آشنایی با شرایط تحصیل هوافضا در آمریکا را دارید، مقاله نگارش شده در این زمینه را مطالعه فرمایید.

ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع فوق لیسانس 

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع فوق لیسانس برای افرادی که فارغ التحصیل مقطع لیسانس بوده و از یکی ازدانشگاه های آمریکا برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس پذیرش داشته، میسر می باشد. ارائه مدرک آیلتس با نمره 5/6 برای تحصیل در این مقطع الزامی بوده و مطمئنا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع فوق لیسانس بدون مدرک زبان غیرممکن خواهد بود. طول دوره مقطع فوق لیسانس در آمریکا بین 1 تا 2 سال با توجه به رشته تحصیلی متغییر می باشد.

ویزای تحصیلی آمریکا-ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع فوق لیسانس 

رشته های پزشکی علاقمند به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد، بایستی در آزمون MCAT شرکت نموده و مدرک قبولی در این آزمون را ارائه نمایند. فارغ التحصیلان مقطع لیسانس در رشته های مهندسی نیز بایستی آزمون GRE شرکت نموده و نمره قبولی را اخذ نمایند. همچنین برای دانشجویان رشته تحصیلی حقوق، قبولی در آزمون LSAT و برای دانشجویان رشته تحصیلی مدیریت قبولی درآزمون GMAT الزامی است. هدف از برگزاری این آزمون ها ارزیابی سطح تفکر، استدلال، مهارت زبانی و نوشتاری متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آمریکا می باشد. هزینه سالیانه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آمریکا بین 15 تا 30 هزار دلار آمریکا متغیر است.

دانشگاه های آمریکا هر ساله با تعداد تقاضای بسیار زیادی از طرف دانشجویان بین المللی مواجه بوده چون که تحصیل در این دانشگاه ها آینده ی روشن در بازار کار جهانی برای فارغ التحصیلان خود می سازند. ولی متاسفانه برای ایرانیان سخت گیری های زیادی اعمال می شود که اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع فوق لیسانس را بسیار سخت وپیچیده کرده و بهتر است افراد علاقمند به تحصیل در خارج از ایران، کشورهای همچون کانادا، انگلیس و چک با کیفیت آموزشی مشابه آمریکا و سخت گیری کمتر را برای تحصیل انتخاب نمایند.

ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع دکتری 

فارغ التحصیلان مقطع فوق لیسانس علاقمند به مباحث علمی تحقیقاتی در صورت برخورداری از شرایط معین شده، جهت پذیرش در این مقطع اقدام می نمایند. اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع دکتری بدون مدرک زبان با نمره آیلتس 7 ممکن نیست. تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا همانند سایر کشورها شرایط سنی نداشته ولی متقاضی بایستی رزومه ای قوی از کارهای تحقیقاتی و همچنین مقالات معتبر بین المللی ISI را ارائه دهد.

ویزای تحصیلی آمریکا-ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع دکتری 

در ضمن دانشجو برای تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا باید استاد راهنما یا سوپروایزری به عنوان دعوت کننده داشته که به حضور فرد برای یک کار تحقیقی در آمریکا اعلام نیاز نماید.البته سوپروایزر قبل از اعلام نیاز با متقاضی تحصیل مقطع دکتری در آمریکا مصاحبه نموده و از توان علمی وی اطمینان می یابد. در مقطع دکتری ارائه مدارک GMAT یا GRE ضروری است. طول دروه دکتری معمولا بین 3 تا 6 سال با توجه به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه متفاوت است. دانشجویان مقطع دکتری در آمریکا دوره تحصیلی خود را با ارائه پایان نامه مورد قبول اساتید مراکز آموزشی در آمریکا به پایان خواهند رساند. هزینه سالیانه تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا بین 15 تا 42 هزار دلار آمریکا متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید