...
Search
Close this search box.
مهندسی عمران در ایتالیا
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » مهندسی عمران در ایتالیا

شرایط تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا تقریبا مشابه سایر کشورهای دنیا بوده اما قطعا تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا تاثیر بسزایی در آینده شغلی و زندگی افراد خواهد گذاشت. چرا که نخستین دانشگاه های رسمی دنیا در این کشور بنا نهاده شده و نظام آموزشی این کشور در سال های متمادی پیشرفت چشمگیری داشته است.

شرایط تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

Studied civil engineering in Italy

در آخرین رده بندی دانشگاه های برتر جهان در سایت معتبر QS تعداد 12 دانشگاه کشور ایتالیا رتبه های زیر 500 را به خود اختصاص داده که این موضوع اعتبار مدارک تحصیلی رشته مهندسی عمران در ایتالیا را در مجامع بین المللی بالا برده و باعث بالا رفتن شانس یافتن شغل در کشورهای مختلف برای دارندگان مدارک تحصیلی آن ها خواهد شد. برخورداری از نظام آموزشی مطابق با استانداردهای بین المللی، وجود دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و همچنین امکان اخذ انواع بورسیه های تحصیلی موجب شده تحصیل در ایتالیا در سال های اخیر متقاضیان فراوانی حتی از کشورهای انگلیسی زبان داشته باشد.

مهندسی عمران در ایتالیا-شرایط تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و امکان تحصیل در این رشته در مقاطع مختلف تحصیلی در ایتالیا وجود دارد. اتفاقا رشته هایی نظیر عمران و معماری در ایتالیا به واسطه قدمت و کیفیت دانشگاه ها در سطح جهان به شهرت خوبی دست یافته اند. نکته قابل توجه این است که کشور ایتالیا جزو کشورهای به اصطلاح تحصیل رایگان بوده و هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور در مقایسه با کیفیت سطح آموزشی و زندگی بسیار مقرون به صرفه می باشد. حتی در صورتی که متقاضی بتواند از بورسیه تحصیلی و در کنار آن کار دانشجویی و یا پاره وقت استفاده نماید، امکان تحصیل کاملا رایگان در این کشور برای وی مهیا خواهد بود. به منظور مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و تحصیل مهندسی عمران در این کشور نیاز است متقاضیان نسبت به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام نموده تا مجوز حضور در این کشور را داشته باشند.

آشنایی با رشته مهندسی عمران

مجموعه مهندسی عمران و یا رشته عمران به عنوان یکی از پر طرفدار ترین رشته های مهندسی شناخته شده که اهمیت و جذابیت های فراوان آن در کنار بازار کار دائمی و همیشگی آن موجب شده افراد بسیاری متقاضی تحصیل در این رشته باشند. به همین جهت این رشته در اکثر دانشگاه های دنیا ارائه شده و امکان تحصیل در مقاطع مختلف این رشته در دانشگاه های معتبر دنیا نیز وجود دارد. پیشرفت و توسعه روز افزاون کشورها و جوامع گوناگون و نیاز آن ها به طراحی، ساخت و نظارت بر طرح های مختلف عمرانی از یک سو و رشد و توسعه علوم و تکنولوژی های پیشرفته از سوی دیگر نیاز به پرورش نیروهای جوان و مستعد در این زمینه را کاملا آشکار می سازد.

از مهمترین اهداف این رشته پرورش و آموزش متخصصانی است که توانایی طراحی، محاسبه و اجرا در انواع پروژه های عمرانی در حوزه هایی مانند ساختمانی، راه سازی، پل سازی، سازه ها و بناهای آبی، شبکه جمع آوری آب و دفع فاضلاب را با کیفیت بسیار خوب داشته باشند. در مورد اهمیت و جایگاه این رشته همین بس که کمتر نقطه ای از یک کشور یا جامعه و یا محلی وجود داشته که فعالیت های عمرانی و ساخت و ساز به عنوان ابتدایی ترین و اصلی ترین نیازهای آن مد نظر قرار نگیرد. فراتر از این موضوع حتی می توان اذعان نمود که همه فعالیت ها در زمینه های مختلف اعم از صنعتی، تجاری، کشاورزی و… حال یا به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به مهندسی عمران وابسته اند و از آن سود می برند. در نتیجه دور از تصور نیست که بسیاری از افراد به دنبال تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا و یا سایر کشورهای دنیا باشند.

مهندسی عمران در ایتالیا-آشنایی با رشته مهندسی عمران

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه شهرهای ایتالیا مقاله تنظیم شده در این زمینه را مطالعه فرمایید.

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در مقطع کارشناسی

تحصیل مهندسی عمران در دانشگاه های ایتالیا مانند سایر رشته های مهندسی موجود در این کشور و اغلب کشورهای دنیا در3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. اما قطعا شرایط تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در مقاطع ذکر شده با هم متفاوت بوده و حتی ممکن است دانشگاه و موسسات آموزشی مختلف شرایط متفاوتی با را برای اعطای پذیرش تحصیلی این رشته داشته باشند. همان طور که برنامه های آموزشی به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی در اغلب کشورهای دنیا 4 ساله و به زبان رسمی همان کشور ارائه می شود؛ تحصیل در مقطع کارشناسی رشته مهندسی عمران در ایتالیا نیز مانند سایر رشته ها در مقطع کارشناسی 4 ساله و بیشتر به زبان ایتالیایی امکان پذیر خواهد بود. در نتیجه بایستی متقاضیان تسلط نسبتا خوبی به این زبان داشته و به منظور اخذ پذیرش تحصیلی مدارک مورد نظر را ارائه نمایند.

شرایط تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در مقطع کارشناسی

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا و یا سایر رشته ها در مقطع کارشناسی که با عنوان دوره Laureaشناخته می شود، علاوه بر مدارک تحصیلی دیپلم 12 ساله متوسطه و ریز نمرات آن، نیازمند داشتن سطح خوبی از دانش زبان ایتالیایی و یا ارائه مدرک زبان ایتالیایی خواهد بود. در این صورت معمولا دانشگاه ها هزینه ای برای تحصیل دریافت نکرده و تنها هزینه های زندگی و جاری دانشجو می بایست تامین گردد. معمولا داشتن مدرک زبان ایتالیایی در سطح B2 و یا حداقل سطح B1 مورد نیاز بوده تا شانس فرد برای تحصیل رشته مهندسی عمران در این کشور برای مقطع کارشناسی افزایش یابد. اگرچه ممکن است برخی از دانشگاه های ایتالیا با ظرفیت بسیار محدود امکان تحصیل مهندسی عمران در این کشور به زبان انگلیسی را فراهم نمایند، اما با توجه به بودن متقاضی از کشورهای انگلیسی زبان همچون آمریکا و کانادا به واسطه امکان تحصیل با هزینه های بسیار پایین نسبت به این کشورها، شانس دریافت پذیرش تحصیلی در این دوره ها بسیار پایین خواهد بود.

مهندسی عمران در ایتالیا-مقطع کارشناسی

به هر صورت معمولا برای مقطع کارشناسی مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس با نمره حداقل 5 و بالاتر یا معادل آن نیاز خواهد بود. هر چند مانند بیشتر کشورهای تحصیل رایگان که تحصیل به زبان رسمی این کشورها کاملا رایگان است، تحصیل مهندسی عمران در دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی نیز کاملا رایگان خواهد بود. همچنین در این کشور بورسیه ای با عنوان بورسیه استانی یا DSU وجود داشته که به دانشجویان کشورهای در حال توسعه و یا دارای مشکلات اقتصادی اعطا می شود. همچنین دانشجویان مهندسی عمران در ایتالیا در مقطع کارشناسی اجازه کار دانشجویی و پاره وقت به میزان 10 ساعت در هفته را داشته و در صورت بهره مندی از بورسیه استانی ایتالیا و همچنین انجام کار دانشجویی، شرایط تحصیل کاملا رایگان در این کشور برای آن ها در دسترس خواهد بود.

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شرایط متفاوتی را نسبت به مقطع کارشناسی خواهد داشت. از منظر فاکتورهایی مانند سن، زبان ارائه برنامه های آموزشی، وجود بورسیه های تحصیلی، نحوه اخذش پذیرش تحصیلی و حتی میزان کار دانشجویی تفاوت هایی در این مقاطع با مقطع کارشناسی مهندسی عمران در ایتالیا وجود دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران در ایتالیا و سایر رشته ها با عنوان Laurea Magistrale شناخته شده و معمولا 2 سال به طول می انجامد. در این مقطع دوره هایی نیز به زبان انگلیسی ارائه شده و در نتیجه متقاضیان می توانند با داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر بین المللی مانند آیلتس با نمره 6 و بالاتر یا معادل آن اقدام به تحصیل نمایند.

مهندسی عمران در ایتالیا-مقطع کارشناسی ارشد

معمولا دانشجویان مهندسی عمران در ایتالیا با گذراندن120 واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده و مدرک فوق لیسانس خود را دریافت می کنند. به طور کلی می توان از دوره کارشناسی ارشد مهندسی عمران در این کشور و یا هر رشته دیگری در این مقطع تحصیلی به عنوان طلایی ترین دوره تحصیل در خارج از کشور نام برد. چرا که به واسطه کوتاه بودن طول دوره هزینه های تحصیل و زندگی کمتر از مقاطع دیگر مانند کارشناسی و دکتری بوده و هم فرصت های شغلی بیشتری برای دارندگان مدرک این مقطع وجود دارد. متقاضیان تحصیل مهندسی عمران در این کشور بایستی این نکته را نیز مد نظر قرار دهند که دانشجو در این مقطع اجازه کار دانشجویی به میزان 20 ساعت در هفته را داشته و در صورت اخذ بورسیه های تحصیلی امکان تحصیل کاملا رایگان در رشته مهندسی عمران در ایتالیا را خواهند داشت.

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در مقطع دکتری

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در مقطع دکتری معمولا بین 3 تا 5 سال زمان برده و دوره های آموزشی در این مقطع علاوه بر زبان ایتالیایی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. برنامه های آموزشی مقطع دکتری در کشور ایتالیا با نام Dottorato di Ricerca شناخته شده و بورسیه های مختلفی نیز در این مقطع ارائه شده که شرایط دریافت آن در مقایسه با اغلب کشورهای اروپایی ساده تر می باشد. تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در مقطع دکتری را می توان تقریبا نوعی شغل به حساب آورد. چرا که در این مقطع اکثر دانشجویان فعالیت تحصیلی خود را به عنوان یک پروژه انجام داده و حقوق دریافت می کنند.

البته دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری به شرایط فرد و رزومه علمی بسیار خوب وی بستگی خواهد داشت. مواردی از قبیل داشتن مقالات بین المللی ISI، رزومه علمی قوی، مدرک معتبر بین المللی زبان انگلیسی مانند آیلتس با نمره 5/6 و بالاتر یا معادل آن و ارائه توصیه نامه از اساتید معتبر می تواند تاثیر زیادی در دریافت بورسیه تحصیلی مقطع دکتری رشته مهندسی عمران در ایتالیا داشته باشد. در این مقطع نیز دانشجویان اجازه 30 ساعت کار در هفته به صورت پاره وقت و کار دانشجویی را داشته و به خصوص با اخذ بورسیه تحصیلی امکان تحصیل کاملا رایگان در رشته مهندسی عمران در ایتالیا در مقطع دکتری برایشان فراهم خواهد بود.

مهندسی عمران در ایتالیا-مقطع دکتری

برترین دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

برترین دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا از آن جهت حائز اهمیت است که مدارک دانشگاه های دارای رنکینگ بسیار خوب، در سطح بین المللی معتبر بوده و دارندگان آن ها از آینده شغلی و چشم انداز کاری روشنی برخوردار خواهند بود. به طور کلی نظام آموزشی کشور ایتالیا در بین کشورهای جهان و اروپا از اعتبار بسیار خوبی برخوردار بوده و دلیل این موضوع به روز بودن استانداردها و امکانات آموزشی و پژوهشی در این کشور می باشد. به عنوان نمونه از دانشگاه بولونیا ایتالیا به عنوان قدیمی ترین دانشگاه جهان نام برده شده که همواره امکانات و تسهیلات آموزشی خود را بهبود بخشیده و متقاضیان تحصیل مهندسی عمران در این کشور می توانند تجربه بی نظیر تحصیل در این دانشگاه را به دست آورند.

اما در مورد برترین دانشگاه های تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا، هر ساله و توسط موسسات معتبری، لیست برترین دانشگاه های جهان بر اساس فاکتورهای گوناگونی از قبیل تعداد دانشجوی بین المللی، تعداد هیئت علمی بین المللی، وجود بورسیه های تحصیلی، نسبت استاد به دانشجو، انتشار کتب و مقالات علمی و… منتشر می شود. بر اساس آخرین لیست منتشر شده توسط وب سایت معتبر QS برترین دانشگاه های به منظور تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

QS World University ranking 2021UniversityNo.
137Politecnico di Milano1
160Alma Mater Studiorum – University of Bologna2
171Sapienza University of Rome3
216Università di Padova4
308Politecnico di Torino5
383University of Pisa6
392University of Naples – Federico II7
403University of Trento8
432University of Florence9

هزینه های تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

هزینه های تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا عبارت است از مجموع هزینه شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در این کشور که با عنوان تمکن مالی لازم در این روش مهاجرت به ایتالیا از آن نام برده می شود. همان طور که اشاره شد کشور ایتالیا جزو کشورهای تحصیل رایگان بوده، یعنی کشورهایی که برآیند یا مجموع هزینه تحصیل و زندگی در آن ها مبلغی در حدود 8 هزار تا 12 هزار یورو خواهد بود. ذکر این نکته ضروری است که هزینه های تحصیل در این کشور بسیار ناچیز بوده و بیشتر این مبلغ در بر گیرنده هزینه های زندگی فرد شامل سکونت، خورد و خوراک و رفت و آمد می شود. به عنوان مثال هزینه شهریه دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا از 500 تا 5000 یورو در سال متفاوت بوده و هزینه زندگی هم برای یک نفر در این کشور به صورت ماهیانه بین 600 تا 1000 یورو با توجه به سبک زندگی و شهر محل سکونت وی تغییر می کند.

مهندسی عمران در ایتالیا-هزینه های تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

متقاضیان تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بایستی حداقل برای سال اول این مبلغ را به عنوان تمکن مالی به سفارت این کشور ارئه دهند. البته این پول بلوکه نشده و متقاضی بعد از دریافت ویزا امکان استفاده از آن را خواهد داشت. همچنین در مورد هزینه های تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا ذکر این نکته خالی از لطف نخواهد بود که با توجه به وجود بورسیه های متعدد تحصیلی از جمله بورسیه استانی یا DSU در این کشور و با توجه به اجازه کار دانشجویی و پاره وقت به میزان 10 تا 30 ساعت در هفته در مقاطع مختلف؛ امکان تحصیل کاملا رایگان نیز برای دانشجویان کوشا فراهم خواهد بود. در نتیجه توصیه می شود متقاضیان تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا به خصوص در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رزومه علمی خود را قوی کرده و با اخذ مدرک زبان مورد نیاز شانس خود را برای دریافت بورسیه ایتالیا افزایش دهند.

مزایای تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

مزایای تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در کنار معایب آن، بایستی مورد توجه متقاضیان عزیز قرار گرفته و با در نظر گرفتن همه جوانب این امر، اقدام به اخذ بهترین تصمیم و انجام آن نمایند. بدین منظور توصیه می شود متقاضیان تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا با آگاهی کامل و به روز از شرایط تحصیل در ایتالیا بر اساس خصوصیات شخصی و خانوادگی خود بهترین مسیر را برای آینده خود ترسیم نمایند. به عنوان اولین مزیت تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا می توان کیفیت بالای نظام آموزشی این کشور و وجود دانشگاه های بسیار معتبر در سطح جهانی را نام برد. همان طور که اشاره شد بر اساس آخرین رتبه بندی برترین دانشگاه های معتبر جهان در سایت معتبر QS حدود 9 دانشگاه این کشور در زمینه های مهندسی و به ویژه مهندسی عمران در ایتالیا رتبه های زیر 500 را به خود اختصاص داده اند.

لذت بردن از تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان از یک سو و اخذ مدارک معتبر آن ها از سوی دیگر که موجب بالا رفتن شانس فارغ التحصیلان این دانشگاه ها برای یافتن شغل و دریافت اقامت بهترین کشورهای جهان می شود، از مهمترین مزیت های تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا به شمار می شود. یکی دیگر از مزیت های مهم تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا را می توان هزینه تحصیل در این کشور دانست چرا هم ایتالیا جزو کشورهای تحصیل رایگان بوده و به طور کلی هزینه های تحصیل و زندگی در مقایسه با کیفیت ارائه شده بسیار مناسب می باشد. هم با وجود بورسیه های تحصیلی متعدد از جمله بورسیه استانی ایتالیا یا همان DSU و کار دانشجویی امکان تحصیل کاملا رایگان نیز برای دانشجویان با استعداد فراهم خواهد بود.

مزایای تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

از دیگر مزایای تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
  • امکان دریافت اقامت ایتالیا و یا سایر کشورهای پیشرفته دنیا با تحصیل در رشته مهندسی عمران در ایتالیا
  • دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا و بهره مندی از مزایای ویزای شینگن با تحصیل در رشته مهندسی عمران در ایتالیا
  • سفر و بازدید از کشور ایتالیا به عنوان موزه زنده دنیا با تحصیل در رشته مهندسی عمران در ایتالیا
  • بهره مندی از سیستم حمل و نقل بسیار خوب ایتالیا به منظور سفر به نقاط مختلف این کشور و اروپا به واسطه تحصیل در رشته مهندسی عمران در ایتالیا

معایب تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

معایب تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا نیز بایستی در کنار مزایای آن مورد توجه قرار گرفته و متقاضیان با چشمانی باز اقدام به اتخاذ مناسب ترین تصمیم نمایند. مانند هر موضوع دیگری تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا علاوه بر مزایایی که به آن ها اشاره شد، قطعا دارای معایب و یا چالش هایی خواهد بود که اگر افراد نسبت به آن ها آگاهی نداشته باشند، ممکن است موجب مشکلات مختلف به ویژه از نظر روحی و روانی برای افراد شود. به عنوان یکی از بزرگترین معایب تحصیل مهندسی عمران در این کشور می توان به بازار کار توام با رکود این کشور به ویژه پس از بحران اقتصادی بزرگ اروپا در سال 2008 اشاره نمود. در نتیجه شانس یافتن شغل در این کشور پس از تحصیل و در مدت کوتاه ویزای جستجوی کار پس از تحصیل (حدود 6 تا 12 ماه) پایین خواهد بود.

از دیگر معایب تحصیل مهندسی عمران در این کشور می توان به عدم مجوز داشتن همراه در مقطع کارشناسی اشاره کرد. همچنین در مقطع کارشناسی ارشد اجازه بردن همراه پس از مدت زمان 1 تا 12 ماه امکان پذیر بوده و همراه اجازه کار رسمی را نخواهد داشت. از دیگر چالش هایی که ممکن است متقاضیان تحصیل عمران در ایتالیا به ویژه برای حضور در بازار کار این کشور با آن روبرو شوند، آشنایی و تسلط نسبی به زبان ایتالیایی می باشد. در نهایت می توان دوری از خانواده، دلتنگی و تنهایی و غربت و مواجهه با فرهنگ نا مانوس و جدید را از سایر معایب تحصیل در ایتالیا دانست. در نتیجه همان طور که ملاحظه می شود تحصیل در یک کشور توسعه یافته از جمله تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا یک موضوع صرفا ساده و عاری از مشکل نبوده و همچنین با توجه به روز شدن هر ساله قوانین آموزشی و مهاجرتی، توصیه می شود متقاضیان عزیز آگاهی های لازم را کسب نمایند.

معایب تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه اقامت ایتالیا مقاله تنظیم شده در این زمینه را مطالعه فرمایید.

نتیجه گیری

مهندسی عمران یکی از محبوب ترین رشته های زیر مجموعه مهندسی بوده که اتفاقا کاربردهای فراوانی داشته و از همین رو نیز معمولا از بازار کار نبستا مناسبی برخوردار است. به همین دلایل در سال های اخیر متقاضیان تحصیل  عمران در این کشور و سایر کشورهای دنیا افزایش یافته و بسیاری از متقاضیان به دنبال اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا به منظور تحصیل در این رشته هستند. شرایط تحصیل در رشته مهندسی عمران در این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت بوده و داوطلبان برای هر مقطع بایستی فاکتورهای خاصی داشته باشند. به عنوان مثال تحصیل در مقطع کارشناسی عمران در این کشور مانند اغلب رشته های دیگر به زبان ایتالیایی بوده و داوطلبان بایستی تسلط نسبی به زبان ایتالیایی را ترجیحا با ارائه مدرک مربوطه نشان دهند. اما به منظور تحصیل در رشته مهندسی عمران در این کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس و یا معادل آن نیز امکان پذیر می باشد. چرا که در این مقاطع برنا مه های آموزشی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند.

از مزایای تحصیل مهندسی عمران در این کشور می توان به هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی در این کشور و وجود بورسیه های متعدد تحصیلی علاوه بر تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا اشاره کرد. از مهمترین معایب تحصیل مهندسی عمران در این کشور نیز می توان تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان ایتالیایی، عدم اجازه داشتن همراه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و پایین بودن شانس یافتن شغل پس از تحصیل در این کشور را نام برد. در نهایت توصیه می شود متقاضیان تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا پیش از هر گونه اقدامی با افراد متخصص مشورت نمایند. موسسه “آریانا اپلای” این افتخار را دارد که با داشتن مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار در کنار مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، با بهره مندی از وکلای پایه یک دادگستری و مشاورین مجرب در امور مهاجرت و چندین سال سابقه درخشان در حوزه های مهاجرتی، همواره در خدمت متقاضیان عزیز باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا