...
Search
Close this search box.
دندانپزشکی در کانادا
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا

رشته ی دندانپزشکی در کانادا

Dentistry in Canada

در مقاله فوق اطلاعاتی درباره ی رشته ی دندانپزشکی در کانادا در اختیار متقاضیان و دانشجویان قرار گرفته است و افراد با در اختیار داشتن اطلاعات فوق می توانند انتخابی بهتر داشته باشند.

امروزه بسیاری از دانشجویان تمایل مهاجرت به کشور کانادا را دارند و یکی از روش هایی که می توان اقامت کشور کانادا را گرفت، تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. کشور کانادا دارای دانشگاه های بسیاری می باشد و دروس به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شود که البته دانشجویان خارجی می توانند در دوره های انگلیسی شرکت کنند. قبل از درست داشتن اطلاعات درباره ی دانشگاه های کشور کانادا، اطلاعاتی درباره رشته ی دندانپزشکی در مقاله است، که می تواند به عنوان منبع اطلاعاتی برای افرادی باشد که قصد انتخاب و یا تغییر رشته را دارند.

رشته ی دندانپزشکی در حیطه و محور، سلامت دهان و دندان به دانشجویان اطلاعاتی می دهد و از وظیفه دندانپزشکان تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با دهان و دندان است البته قابل ذکر می باشد که رشته ی دندانپزشکی به هیچ وجه با فرد دندان سازی برابر نمی باشد و متقاضیان به اشتباه، هر 2 رشته را با یک چشم و دید نگاه نکنند، زیرا فرد فارغ التحصیل شده از رشته ی دندانپزشکی علاوه بر مهارت ها و کارهای تکنیکی دارای علوم متعدد پزشکی در زمینه ی دهان و دندان نیز می باشد.

افراد متقاضی در رشته ی دندانپزشکی باید دروسی را تحت عنوان دروس عمومی و دروس تخصصی بگذرانند، دروس عمومی شامل: جنین شناسی، بافت شناسی، بیوشیمی، آسیب شناسی و … است و دروس تخصصی در این رشته شامل: کالبد شناسی، مرفولوژی دندان، جنین و بافت شناسی فک و دهان، آسیب شناسی دهان، ارتودنسی، انزودنتیکی، تشخیص بیماری های دهان، بیولوژی دهان، دندانپزشکی ترمیمی، جراحی دهان و فک و صورت دندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان، گوش،حلق و بینی، بهداشت دهان و … می باشد.

فردی که در رشته ی دندانپزشکی شروع به کار می کند، علاوه بر داشتن علم مورد نیاز، باید هنرهای لازم برای انجام اموری چون ترمیم و زیبایی دهان را داشته باشد. البته شایان ذکر است که رشته ی دندانپزشکی، شغلی بسیار دشوار می باشد و افراد دندانپزشک چون همواره به صورت استاده و یا خم هستند. با مشکلاتی از قبیل کمر درد، گردن درد و دردهای مفاصلی برخورد می کنند.

وظایف دندانپزشک در کانادا

 • ویزیت های اولیه و دادن مشاوره به بیماران
 • دور کردن استرس قبل از شروع به کار، بخصوص برای کودکان که ترس بیشتری دارند
 • استفاده از روش های مناسب برای کنترل و کاهش درد بیمار
 • عکسبرداری در صورت لزوم
 • انجام امور مربوط به دندان از قبیل؛ جرم گیری، پر کردن، روکش کردن، گذاشتن دندان های مصنوعی و دیگر امور از این قبیل

علاوه بر وظایف ذکر شده هر دندانپزشک مجرب باید از مهارت های خاصی برخوردار باشد، چند نمونه از مهارت های مورد نیاز در ادامه مقاله درج شده است.

دندانپزشکی در کانادا

 • هماهنگی خوب چشم و دست
 • توانایی تمرکز طولانی مدت
 • توانایی بدنی مناسب
 • مهارت ارتباط خوب در مقابل بیماران
 • صبر و تحمل
 • توانایی دور کردن استرس های جانبی هنگام کار، از فرد بیمار
 • آشنایی با زبان انگلیسی
 • همگام بودن با اخبار روز دنیا و تکنولوژی های مطرح در این زمینه

تا به این قسمت از مقاله اطلاعات جزئی درباره ی رشته ی دندانپزشکی در کانادا داده شد. در ادامه مقاله با برخی از دانشگاه های برتر در کشور کانادا در زمینه دندانپزشکی آشناهی پیدا خواهید کرد.

International Medical University

از دانشگاه های معتبر در کشور کانادا می باشد که دوره ی دندانپزشکی را در یک دوره ی 5 ساله برگزار می کند. افراد متقاضی برای دانشگاه (IMU) باید دارای مدرک زبان معتبری در جهت اثبات مهارت های خود در زبان انگلیسی باشند و همراه با دیگر مدارک به دانشگاه ارائه دهند. افرادی که هزینه ای جدا برای خوابگاه می پردازند.

می توانند از امکاناتی چون مجموعه های ورزشی، کتابخانه، سالن های نمایش، مراکز خرید و … بهره مند شوند. قابل ذکر است، میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت است، افراد بومی هزینه کمتری برای تحصیل می پردازند.

The University Of British Columbia

برترین دانشگاه کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی 36 جهانی را به خود اختصاص دهد. دروس تدریسی در این دانشگاه به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند و افراد خارجی و غیر بومی می توانند در دوره های انگلیسی شرکت کنند، طول دوره تحصیلی 4 سال می باشد افراد در حین تحصیل می توانند با پرداخت هزینه ای بیشتر از دیگر امکانات دانشگاه استفاده کنند.

امکاناتی که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد عبارتند از: خوابگاه، کتابخانه، مجموعه های ورزشی، سالن های نمایشی. البته هزینه ی استفاده از امکانات ذکر شده برخلاف هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی یکسان می باشد. افراد متقاضی همراه با دیگر مدارک خود باید مدارک زبان را به دانشگاه ارائه دهند مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه British Columbia، IELTS _ 7 است.

University Of Lethbridge

از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور کانادا می باشد که توانسته است طرفداران بسیاری را جذب خود کند. رشته ی دندانپزشکی در یک دوره 4 ساله در 2 زبان انگلیسی و فرانسوی برگزار می شود که میزان هزینه تحصیلی در نظر گرفته شده برای یکسال 037/14 دلار می باشد و افراد بومی نسبت به افراد غیر بومی هزینه کمتری را پرداخت می کنند. دانشجویان خارجی هنگام ارائه مدارک خود به دانشگاه باید مدارک زبان را نیز ارائه دهند.

مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه Lethbridge، IELTS _ 6.5 می باشد. دانشگاه امکاناتی از قبیل؛ خوابگاه، مجموعه های ورزشی، کتابخانه، مراکز خرید و … را به دانشجویان خود ارائه دهند. اما برای بهره مندی از امکانات ذکر شده، دانشجویان باید هزینه های بیشتری جدا از هزینه های تحصیل بپردازند.

The University Of Winnipeg

از دیگر دانشگاه ها می باشد که رشته ی دندانپزشکی را در دو دوره ی متفاوت برگزار می کند، از همین رو دانشجویان بسیاری متقاضی برای تحصیل در دانشگاه Winnipeg هستند این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه ها هزینه های جداگانه ای برای امکاناتی که ارائه می دهد می گیرد و هزینه تحصیلی برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان غیر بومی می باشد. دروس در این دانشگاه به زبان فرانسوی و انگلیسی تدریس می شود و افراد متقاضی می توانند در هر دوره ای وابسته به شرایط خود شرکت کنند.

University Of Alberta

از دیگر دانشگاه های معتبر می باشد که توانسته است در بین دیگر دانشگاه های جهان رتبه ی 107 را به خود اختصاص دهد. بسیاری از افراد متقاضی در رشته ی دندانپزشکی دانشگاه Alberta را در الویت برای ادامه تحصیل قرار می دهند.

دروس به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند که متقاضیان غیر بومی می توانند در دوره های انگلیسی شرکت کنند طول دوره ی 4 ساله خواهد بود و میزان هزینه ی تقریبی برای هر سال تحصیلی مبلغی بالغ بر 859/25 دلار است، که مانند دیگر دانشگاه ها افراد بومی هزینه کمتری نسبت به افراد غیر بومی پرداخت می کنند اما هزینه ی امکانات ارائه شده توسط دانشگاه برای دانشجویان بومی و غیر بومی یکسان خواهد بود.

Dalhousie University

از دیگر دانشگاه های معتبر و پرطرفدار در کشور کانادا می باشد که رشته ی دندانپزشکی در 2 دوره ی متفاوت برگزار می کند. قابل ذکر است میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت است. طول دوره ها 1 ساله و 2 ساله است که افراد در طول دوره ی یکساله میزان هزینه ی 895/6 دلار در سال پرداخت می کند، اما در طول دوره ی 2 ساله هزینه ای بالغ بر 871/6 دلار در سال پرداخت خواهند کرد.

دوره ها بصورت تمام وقت و به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی برگزار می شود افراد متقاضی باید دارای مدرک زبان IELTS با نمره ی 7 باشند و قابل ذکر است که دانشگاه Dalhousie دارای رتبه ی 251 جهانی می باشد.

تمام دانشگاه های فعال در رشته ی دندانپزشکی به اینجا ختم نمی شود و تعداد بسیاری دانشگاه دیگر در کشور کانادا در زمینه ی دندانپزشکی پذیرای بسیاری از دانشجویان بومی و غیر بومی هستند. افرادی که نیازمند به دریافت اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریانااپلای در ارتباط باشند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین برای انتخابی بهتر دریافت کنند. موسسه آریانااپلای همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا