...
Search
Close this search box.
دکتری در استرالیا
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » دکتری در استرالیا

شرایط تحصیل دکتری در استرالیا

 PHD study in Australia

تحصیل دکتری در استرالیا ساختار بخصوصی دارد. اکثریت دوره های دکتری در کشور استرالیا نیازمند یافتن سوپروایزر می باشند. این بدان معناست که بایستی تحقیقات وسیعی روی موضوعی مشخص انجام شده و نتیجه آن در قالب پایان نامه ای متمرکز ارائه شود. طول دوره دکتری در استرالیا به طور میانگین 3 الی 4 سال خواهد بود. البته در برخی موارد با توجه به رشته تحصیلی فرد متقاضی این بازه تا 6 سال هم گسترش یافته است.

سیستم آموزشی یکپارچه، با کیفیت، و فوق العاده پیشرفته از مزایای تحصیل در استرالیا به شمار می رود. به همین علت، دانشجویان زیادی برای تحصیل در مقطع دکتری استرالیا اقدام می کنند.

نحوه دریافت پذیرش تحصیلی استرالیا

فاکتور های بسیار مهمی به منظور در یافت پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری در استرالیا توسط دانشگاه ها ارزیابی می شوند. اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری استرالیا را دارید، بایستی نسبت به جلب نظر استاد راهنما یا سوپروایزر اقدام نمایید. شرایط زیر نیز در دریافت پذیرش تحصیلی مقطع دکتری استرالیا تاثیر گذار می باشند.

 • معدل بالای ۱۶
 • مرتبط بودن رشته تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • دریافت تایید استاد راهنما (Supervisor)
 • مدرک زبان انگلیسی
 • مقالات بین المللی (ISI)

پذیرش تحصیلی از استرالیا

حداقل امتیاز برای مدرک زبان، کسب امتیاز 7 در آزمون آیلتس می باشد. سپس، دانشجویان میتوانند با توجه به رشته تحصیلی شان دانشگاه های مناسب برای تحصیل در مقطع دکتری را انتخاب نمایند.

هزینه های تحصیل دکتری در استرالیا

دانشجویان بین المللی در کلیه مقاطع تحصیلی استرالیا نیازمند پرداخت هزینه هستند. برای مقطع دکتری در استرالیا این هزینه بین 12 تا 45 هزار یورو به شکل سالیانه می باشد. با توجه به مبلغ زیاد هزینه های ذکر شده، کسب بورسیه های مختلف و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکتری از اهمیت زیادی برخوردار است.

چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا

اغلب بورسیه های تحصیلی استرالیا در مقطع دکتری ارائه می شوند. از سوی دیگر، با توجه به هزینه های زندگی در استرالیا، بورسیه های مختلفی تخت عناوین مختلف و با شرایط متنوعی ارائه می شوند.

بسیاری از دانشجویان با ارائه مدارک و سوابق پژوهشی خود و صلاح دید اساتید واجد شرایط دریافت بورسیه یا کمک هزینه های تحصیلی در انواع مختلف می شوند. مراکز مختلفی نیز ارائه دهنده بورسیه تحصیلی در استرالیا می باشند که دانش جویان با توجه به رشته و رزومه خود نظر این سازمان ها را جلب خواهند نمود.

فاند و فول فاند در دکتری استرالیا

فاند به نوع بخصوصی از بورسیه های تحصیلی اطلاق می شود که هزینه های تحصیل دانشجویان را به خوبی پوشش می دهد. فول فاند نیز یکی دیگر از انواع بورسیه های تحصیلی است که علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های زندگیتان را نیز پوشش می دهد.

دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا

با توجه به وجود هزینه های مختلفی برای دانشجویان مقطع دکترا در استرالیا که حتی برخی از این هزینه ها پیش از ورود به خاک استرالیا خود نمایی می کنند، دریافت بورسیه را می توان به عنوان چتری امن در برابر این هزینه های سرسام آور برشمرد. شرایط دریافت بورسیه در مقطع دکتری به شرح زیر می باشد.

 1. معدل بالای ۱۷
 2. پذیرش پوزیشن ارائه شده توسط خود استاد راهنما
 3. ارائه انگیزه نامه (SOP) بسیار قوی
 4. اخذ پذیرش دکتری در استرالیا از دانشگاه های معتبر با رنکینگ بالا
 5. ارائه مقالات ISI معتبر با درجه علمی بالا
 6. مدرک زبان آیلتس ۷ به بالا
 7. تالیف کتاب مرتبط با رشته تحصیلی
 8. ارائه رزومه تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی

برترین دانشگاه های استرالیا

سطح دانشگاه های استرالیا از لحاظ بین المللی بسیار مناسب است. 7 دانشگاه در استرالیا طبق رتبه بندی سایت معتبر QS در میان 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند که در ادامه تیم تحریریه آریانا پارس به معرفی 3 دانشگاه برتر در میان آنها خواهد پرداخت.

دانشگاه چارلز داروین Charles Darwin University

دانشگاه چارلز داروین در سال 2003 از ادغام سه دانشگاه نیوجرسی، کالج مرکزی آلیس اسپرینگز و دانشکده پزشکی منزیز تاسیس گشته و در زمره برترین دانشگاه های استرالیا در زمینه پژوهش می باشد.

دانشگاه های استرالیا

دانشگاه چارلز داروین با اختلاف بیشترین نرخ رشد و پیشرفت را در کمتر از 20 سال فعالیت علمی و تحقیقاتی به خود اختصاص داده است. رشته های مختلفی در مقطع دکتری دانشگاه چالز داروین ارائه می شوند. امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی نیز برای دانشجویان دکتری این دانشگاه فراهم می باشد.

دانشگاه موناش Monash University

دانشگاه موناش به عنوان دومین دانشگاه قدیمی ایالت ویکتوریا در سال 1958 در ملبورن تاسیس شد. موناش یک دانشگاهی تحقیقاتی عمومی می باشد. علاوه بر عضویت در گروه هشت دانشگاه برتر استرالیا یا Go8، دانشگاه موناش عضو انجمن موسسات آموزش عالی جنوب شرق آسیا نیز می باشد. به همین علت، بیشترین تعداد دانشجو و متقاضی آموزش در ایالت ویکتوریا به دانشگاه موناش اختصاص پیدا کرده است.

دانشگاه موناش استرالیا

امکانات پژوهشی و تحقیقاتی زیادی در دانشگاه موناش گرد آوری شده و این دانشگاه میزبان برنامه های متعددی از جمله ینکروترون استرالیا و مرکز سلول‌های بنیادی استرالیا می باشد. این دانشگاه دارای مراکزی در مالزی، ایتالیا، هند، چین و آفرقای جنوبی می باشد. در خود ایالت ویکتوریا نیز دانشگاه موناش دارای 5 مرکز لایتون، کالفیلد، برویک، پنینسولا و پارکویل می باشد.

دکتری اقصاد، تجارت، حقوق، رشته های مهندسی و هنر از جمله پرطرفدار ترین رشته های دانشگاه موناش در مقطع دکتری می باشند.

دانشگاه نیو ساوت ولز University of New South Wales

دانشگاه نیو ساوت ولز در شهر سیدنی و حومه کنزینگتون واقع شده و در سال 1949 تاسیس گردید. این دانشگاه نیز مانند دانشگاه موناش عضو گروه هشت یا Go8 می باشد. رشته های تحصیلی مختلف در سه مقطع دانشگاهی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در 8 دانشکده این مجموعه ارائه می شوند.

دانشگاه نیو ساوت ولز

بازرگانی، مهندسی، اقتصاد، حقوق و فناوری در دانشگاه نیو ساوت ولز دارای اعتبار زیادی هستند. اکثر افراد موفق استرالیا در موقعیت های تاثیر گذار این کشور از فارغ التحصیلان دانشگاه نیو ساوت ولز می باشند.

در ادامه لینک دانشگاه ها را معرفی می کنیم .

امکان دریافت بورسیه مقطع دکتری لینک وب سایت دانشگاه
بله www.monash.edu Monash University
بله www.unsw.edu.au University of New South Wales
بله www.cdu.edu.au Charles Darwin University

مزایا و معایب تحصیل دکتری در استرالیا

یکی از مهمترین مقاطع تحصیلی بدون شک مقطع دکتری به شمار می رود. دستیابی به آینده ای روشن برای فارغ التحصیلان در گرو ورود به بهترین دانشگاه ها و بهره مندی از امکانات آموزشی و پژوهشی و اساتیدی در سطح اول دنیا در کنار شرایط مناسب تحصیل می باشد. به همین علت، انتخاب کشور و دانشگاه مناسب برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری از اهمیت زیادی برخوردار است.

اگر به دنبال دانشگاه های معتبر در کنار امکانات آموزشی و رفاهی ایده آل و برترین متد های آموزشی برای دانشجویان بین المللی هستید، استرالیا گزینه ای عالی روی میزتان است. کشور استرالیا پس از آمریکا، کانادا و انگلستان بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را در مقاطع مختلف جذب کرده است.

مزایای تحصیل در استرالیا

اگر به تحصیل در مقاطع گوناگون و بهره مندی از امکانات بخصوص مراکز آموزشی استرالیا علاقه مند هستید، به مقاله “تحصیل در استرالیا” در همین وب سایت مراجعه نمایید.

البته نه تنها در استرالیا، بلکه در سایر مقاصد دانشجویان نیز تحصیل با چالش هایی مواجه است. همیشه موارد مثبت تحصیل در استرالیا وزن بیشتری نسبت به چالش های موجود در این روش داشته اند. در ادامه برخی از مزایا و معاب تحصیل دکتری استرالیا را بازگو می کنیم.

مزایای تحصیل دکتری در استرالیا

تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا دارای مزایای زیادی است که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 • تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان
 • استفاده از امکانات رفاهی، آموزشی و تحقیقاتی فوق العاده
 • امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده دانشجو
 • مدارک تحصیلی معتبر و مورد تایید کلیه کشورهای جهان
 • امکان دست یابی به موقعیت های شغلی بسیار مناسب
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از اتمام تحصیل
 • زندگی در کشوری انگلیسی زبان با بالاترین استانداردها
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی

معایب تحصیل دکتری در استرالیا

 • هزینه های بالای تحصیل و زندگی
 • احساس دلتنگی و دوری از وطن
 • وسعت زیاد استرالیا و فاصله آن با سایر کشورها بر خلاف کشور های اروپایی

پروسه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا در سال 2020

هنگامی که صحبت از اخذ ویزای تحصیلی کشور های مختلف به میان می آید، دو رکن اصلی خود نمایی می کنند. کشور استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. مرحله اول پذیرش از دانشگاه های معتبر و مرحله دوم دریافت ویزای تحصیلی می باشد.

انتخاب رشته و دانشگاه مناسب برای مقطع دکتری و اقدام برای اخذ پذیرش از الزامات دریافت ویزای تحصیلی استرالیا می باشند. به عبارت دیگر، بدون فراهم کردن پذیرش از دانشگاه، امکان اقدام برای ویزای تحصیلی استرالیا وجود ندارد.

بورسیه تحصیلی از استرالیا در سال 2020

پس از اخذ مدرک پذیرش از دانشگاه، نوبت به جمع آوری مدارک مورد نیاز و دریافت وقت سفارت استرالیا می رسد. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا به شکل زیر هستند.

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدرک زبان مورد نیاز
 • STUDY PLAN
 • تمکن مالی مورد نیاز جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی
 • بیمه دانشجویی

لازم است بدانید که زمان پاسخگویی سفارت استرالیا برای هرکدام از انوع ویزا 4 هفته می باشد. البته ممکن است در موارد خاص بنا بر شرایط ویژه این پروسه تا بیش از 4 ماه نیز به طول بیانجامد. برخی از این موارد بخصوص عبارتند از:

 • کمبود و نقص در مدارک ارائه شده به سفارت توسط دانشجو
 • درخواست آفیسر از دانشجو برای ارائه مدارک بیشتر
 • انجام بیومتریک و تست های پزشکی مورد نیاز

پذیرش بورسیه تحصیلی دکترا از استرالیا

برند آریانا پارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریانااپلای بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا