...
Search
Close this search box.
رشته طراحی صنعتی در استرالیا
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » جزئیات تحصیل در رشته ی طراحی صنعتی در استرالیا

رشته طراحی صنعتی در استرالیا

Industrial Design in Australia

یکی از مهم ترین مراحل زندگی انتخاب رشته ی تحصیلی می باشد زیرا زندگی و آینده کاری هر شخصی وابسته به رشته ی تحصیلی او می باشد. از این رو افراد متقاضی برای تحصیل در دانشگاه، به دنبال بهترین رشته ها و بهترین دانشگاه ها هستند. یکی از رشته های تحصیلی خوب، طراحی صنعتی می باشد که امروزه افراد زیادی برای تحصیل در رشته طراحی صنعتی به کشور استرالیا سفر می کنند.

استرالیا کشوری می باشد که دانشگاه های برتری را در خود جای داده است و تعداد دانشگاه های زیادی رشته طراحی صنعتی در استرالیا را ارائه می دهند. در ادامه مقاله آشنایی بیشتری با طراحی صنعتی پیدا خواهیم کرد.

طراحی صنعتی چیست؟

طراحی صنعتی ترکیبی از هنر طراحی و صنعت می باشد یا به عبارت دیگر هنر طراحی در صنعت می باشد همیشه نوآوری در صنعت به عنوان عاملی می باشد که نیازهای جدید را مورد توجه قرار می دهد.

طراحی صنعتی

از این رو افراد طراح با داشتن اندک دانشی در سایر علوم، ایده پردازی های مناسب می توانند بصورت چشم گیری در مبحث طراحی صنعتی پیشرفت کنند.

دانش های لازم برای طراحی صنعتی

یک فرد به عنوان طراح صنعتی باید علاوه بر دانش هنری طراحی، باید اطلاعات جامعی در زمینه های، مکانیک، برق، کامپیوتر، کنترل، پزشکی و حتی دانش های علوم انسانی نظیر روان شناسی جامعه شناسی و اقتصاد داشته باشند.

زمینه های کاری طراحان صنعتی

فردی که به عنوان طراح صنعتی از دانشگاه فارغ التحصیل می شود، ممکن است در یک شرکت شخصی و یا شرکت دولتی مشغول به کار باشد و وظیفه ی آن ایده پردازی برای نوآوری خواهد بود. از دیگر مراکزی که طراحان می توانند در آنجا ها فعالیت داشته باشند به عبارت زیر می باشد.

شرکت های طراحی داخلی ، تولیدات وسایل خانگی، اداری و ورزشی شهرداری ها و سازمان های زیباسازی شرکت های تبلیغاتی، صنعت خودرو، کارخانه هایی که نیاز به بسته بندی های متعدد و متنوعی دارند و سایر دیگر شرکت ها و کارخانه ها. البته قابل ذکر است که اکثریت طراحان در زمینه ها و حرفه های نام برده شده در زیر مشغول به فعالیت هستند .

زمینه های فعالیت در طراحی صنعتی

  • طراحی محصول: طراحی محصول شامل طراحی مواردی از قبیل لوازم خانگی، مبلمان اداری و خانگی، وسایل صوتی و تصویری، موبایل، ماشین های اداری، نوشت افزار، اسباب بازی و … .
  • طراحی دکوراسیون: طراحی دکوراسیون از دیگر حرفه های وابسته به رشته ی طراحی صنعتی می باشد زمینه ی فعالیت افراد در طراحی دکوراسیون به دکورایسون خانگی، اداری، فروشگاه ها، مراکز تجاری و … تقسیم می شود.
  • طراحی محیطی: طراحی های شهری و فضاهایی از قبیل پارک ها، نمایشگاه ها، مراکز خرید، ایستگاه اتوبوس و دیگر محیط های عمومی در مبحث طراحی محیطی می گنجند.
  • طراحی خودرو: در مبحث خودرو، طراحی بدنه و وسایل داخلی خودرو بر عهده ی فرد طراح می باشد.
  • طراحی بسته بندی: از دیگر زمینه ها که توجه زیادی به آن می شود، بسته بندی کالاهای مصرفی و محصولات مختلف می باشد.
  • طراحی هویت: به دلیل توانایی های طراحان صنعتی در ایده پردازی فارغ التحصیلان این رشته بعضاً به عنوان مشاور در شرکت های بزرگ و کوچک ظاهر می شوند. طراحی هویت سازمانی (برند) برای مجموعه های صنعتی نیز از دیگر توانایی های فارغ التحصیلان این رشته است.

زمینه های فعالیت در طراحی صنعتی

رشته ی طراحی صنعتی دارای دروسی به عنوان دروس پایه، دروس تخصصی و دروس اصلی است که در ادامه مقاله اطلاعات بیشتری در این راجب دریافت خواهید کرد.

دروس پایه

دروس پایه شامل مبانی هنرهای تجسمی، کارگاه های طراحی، کارگاه عکاسی، هندسه، حجم سازی، مهندسی عوامل انسانی هنر و تمدن در تاریخ، مدل سازی، ریاضی و فیزیک می باشد و افراد متقاضی باید در طی دوره ی تحصیل با دروس ذکر شده آشنایی پیدا کنند.

دروس تخصصی

دروس تخصصی شامل مبانی طراحی صنعتی، فرم و فضا، مدل سازی، کارگاه طراحی و پروژه های در زمینه های طراحی صنعتی است اکثریت پروژه های طراحی صنعتی شامل : روند طراحی صنعتی طراحی بسته بندی، طراحی سریع، طراحی مبلمان و … می شود.

دروس اصلی

دروس اصلی در رشته ی طراحی صنعتی شامل استاتیک، فیزیک نور و الکتریسیته، نقشه کشی صنعتی تاریخ طراحی صنعتی، آرگونومی، ارزیابی تولیدات صنعتی، اقتصاد و مدیریت تولیدات صنعتی، مواد و روش ساخت جامعه شناسی صنعتی طراحی با کامپیوتر و طراحی فنی است. افرادی که تحصیل کرده و فارغ التحصیل از دانشگاه های استرالیا هستند از دو مزیت بزرگ برخوردار می شوند.

مزیت کار

رشته طراحی صنعتی در استرالیا نسبت به 5 سال گذشته، با رشد 27 درصدی مواجه شده است و پیش بینی ما بر این مبنا می باشد که روند کاری به پیشرفت خود ادامه دهد. از این رو افراد متقاضی دارای بازار کاری عالی هستند.

مزیت گرفتن اقامت

از دیگر مزیت های تحصیل در کشور استرالیا، گرفتن اقامت آن می باشد، افراد فارغ التحصیل پس از گذراندن دوره های اداری می توانند اقامت کشور استرالیا را دریافت کنند و به عنوان شهروندی قانونی در این کشور زندگی کنند. .

برترین دانشگاه های رشته طراحی صنعتی در استرالیا

MRIMRIT University از دیگر دانشگاه های معتبر در رشته طراحی صنعتی در استرالیا می باشد و توانسته است جایگاه 401 جهانی را بخود اختصاص دهد. این دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. از مدارک مورد نیاز برای این دانشگاه داشتن مدرک IELTS است و البته قابل ذکر است که دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند میزان هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بومی و دانشجویان غیر بومی متفاوت خواهد بود.

برترین دانشگاه های رشته طراحی صنعتی در استرالیا

Monash University از برترین دانشگاه ها در رشته طراحی صنعتی در استرالیا می باشد و توانسته است رتبه ی 74 جهانی را در اختیار خود قرار دهد دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و مدرک زبان مدنظر دانشگاه IELTS می باشد دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه، مجموعه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی متفاوت از دانشجویان غیر بومی می باشد. رنکینگ عالی جهانی این دانشگاه باعث شده است تا دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در این دانشگاه شوند.

University Of Tasmania از دیگر دانشگاه های کشور استرالیا می باشد که دروس به زبان انگلیسی در آن تدریس می شود. البته قابل ذکر است که دانشگاه Tasmania جایگاه 201 جهانی را بخود اختصاص داده. از دیگر امکانات دانشگاه می توان به خوابگاه ها، مجموعه های ورزشی و کتابخانه ها اشاره داشت.

Curtin University Of Technology از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور استرالیا می باشد که در زمینه ی طراحی صنعتی فعالیت می کند. از مدارک مورد نیاز برای این دانشگاه IELTS می باشد که فرد متقاضی هنگام درخواست تحصیل باید مدرک زبان خود را همراه با دیگر مدارک مورد نیاز ارسال کند و قابل ذکر است که دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود. دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه، کتاب خانه و … را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. دروس ارائه شده همگی به زبان انگلیسی تدریس می شود و میزان هزینه های دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان خارجی می باشد.

The University Of Western Australia از بهترین دانشگاه ها در رشته طراحی صنعتی در استرالیا می باشد که توانسته است جایگاه 96 جهانی را کسب کند دروس تدریسی همگی به زبان انگلیسی می باشد و متقاضیان باید دارای مدرک IELTS باشند، از دیگر نکات بسیار مهم درباره ی دانشگاه Western Australia رتبه ی 1 در کشور استرالیا می باشد و بسیاری از دانشجویان بومی و خارجی تلاش بر ورود به این دانشگاه دارند. امکانات فوق العاده ای را در اختیار دانشجویان قرار داده است و میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت خواهد بود.

دانشگاه های بسیار دیگری نیز در کشور استرالیا وجود دارد که آسودگی تحصیل را برای دانشجویان فراهم آورده است. دانشجویان وابسته به شرایط خود می توانند در سرتاسر کشور استرالیا در رشته ی مورد علاقه خود تحصیل کنند. البته قابل ذکر است که وابسته به دانشگاه و شرایط و امکانات دانشجویان باید هزینه ی تحصیلی متفاوتی را بپردازند.

افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریانااپلای در ارتباط باشند و راهنمایی هایی درباره ی سوالات خود از جانب مشاورین دریافت کنند موسسه آریانااپلای همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا