...
Search
Close this search box.
حقوق در استرالیا
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » تحصیل رشته حقوق در استرالیا

رشته ی حقوق در استرالیا

Law in Australia

یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان، کشور استرالیا می باشد و از جهتی به دلیل انگلیسی زبان بودن مردم کشور استرالیا و همچنین داشتن معتبرترین و معروف ترین و پیشرفته ترین دانشگاه ها توانسته است قطب جذب بسیاری از افراد در سراسر دنیا شود.
یکی از راه های موجود برای مهاجرت به استرالیا، اخذ ویزای دانشجویی است، البته با دریافت ویزای دانشجویی فرد متقاضی از مزایایی مانند موارد قید شده در زیر برخوردار می شود.

 • داشتن کار پاره وقت و یا تمام وقت
 • امکان اقدام برای اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی
 • تحت پوشش قرار گرفتن خدمات پزشکی

البته قابل ذکر است که کشور استرالیا دارای دانشگاه های بسیاری است، اما توسط دانشگاه ملبورن و دانشگاه موناش توانسته است متقاضیان بسیاری را در رشته ی حقوق جذب خود کند، البته هر یک از دانشگاه های موجود در کشور استرالیا شرایط ویژه ی خود را برای ورود دانشجویان، در نظر گرفته اند.

حقوق در استرالیا

در دانشگاه های کشور استرالیا، افراد متقاضی می توانند در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل دهند که هر یک دارای شرایط ویژه و بخصوصی برای خود هستند، که در ادامه مقاله ذکر خواهد شد.

مقطع کارشناسی در استرالیا

طول دوره رشته حقوق در استرالیا در مقطع کارشناسی 3 سال می باشد. اما افرادی که می خواهند ادامه تحصیل دهند می توانند یکسال بیشتر در دوره ی کارشناسی تحصیل کنند تا به درجه ممتاز و عالی در مقطع کارشناسی برسند اصولاً سال آخر در دوره های کارشناسی به پایه ی پژوهش و کارهای تحقیقاتی می باشد و افراد متقاضی تحت نظر مسئولین دانشگاه ها شروع به پژوهش و گذراندن دوره های مرتبط با رشته خود می کنند.

مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

دوره ی کارشناسی ارشد حقوق در استرالیا با طول بازده ای متفاوت برگزار می شود که افراد متقاضی می توانند با توجه به شرایط خود در یکی از دوره ها شرکت کنند. میزان طول دوره ها از یک تا سه سال می باشد و افراد می توانند دوره های کارشناسی ارشد را در کشور استرالیا به صورت های مختلف از قبیل آموزشی، پژوهشی و یا مدرک همزمان بگذارند.

برای اخذ دو مدرک همزمان، دانشجو باید در دوره های دو ساله به تحصیل خود ادامه دهد و در پایان دوره فارغ التحصیلی دو مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه دریافت کنند. البته نکته ای قابل ذکر برای متقاضیان دوره کارشناسی ارشد در کشور استرالیا افراد متقاضی برای دوره ی کارشناسی ارشد می توانند در هر رشته ی به غیر از رشته ی کارشناسی خود ادامه تحصیل دهند، مگر اینکه دارای سابقه کاری مرتبط با رشته ی خود داشته باشند.

مقطع تحصیلی دکتری در استرالیا

پذیرش در دوره ی دکتری طی فرآیند دو مرحله ای صورت می گیرد، در مرحله اول فرد متقاضی باید مورد تایید استاد راهنما باشد و در مرحله دوم باید تاییده ای از جانب دانشگاه مد نظر دریافت کند. دوره ی دکتری دارای پروسه زمانی 4 ساله می باشد.

از دیگر نکات بسیار مهم برای تحصیل در استرالیا میزان هزینه های تحصیلی است میزان هزینه های تحصیلی وابسته به نوع دانشگاه و محل تحصیل متفاوت خواهد بود و البته دانشجویان غیر بومی باید هزینه ی بیشتری نسبت به دانشجویان بومی بپردازند.

حقوق در استرالیا

افراد در دوره ی کارشناسی میزان هزینه ی حدودی بالغ بر15 الی 30 هزار دلار در سال می پردازند متقاضیان دوره ی کارشناسی ارشد نیز مبلغی بالغ بر 20 الی 37 هزار دلار، سالانه بابت هزینه ی تحصیل پرداخت می کنند.

هزینه های ذکر شده خارج از هزینه های جانبی دانشجو در حین تحصیل می باشد دانشجویان باید مبلغی در حدود 15 الی 40 هزار دلار استرالیایی را برای هزینه های جانبی تحصیل خود در نظر بگیرند.

برترین دانشگاه های حقوق در استرالیا

 • The university of Sydney
 • The university of Queensland
 • The university of New South Wales
 • Monash university
 • Australian national university Macquarie university
 • university of Melborn
 • university of Adelaide
 • The university of western Australia

افراد متقاضی برای دانشگاه های ذکر شده و دیگر دانشگاه های کشور استرالیا، باید دارای مدرکی هستند به داشتن مهارت در زبان انگلیسی بیان کنند اکثریت دانشگاه های مدارک IELTS ،TOFEL را مورد قبول دارند.

افراد متقاضی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریانااپلای در ارتباط باشند و راهنمایی هایی در جهت انتخاب خود از جانب مشاورین دریافت کنند. موسسه آریانااپلای همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا