...
Search
Close this search box.
رشته MBA در آمریکا
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » تحصیل در رشته MBA در آمریکا

رشته MBA آمریکا

MBA Degree in America

از رشته های مطرح که دارای متقاضیان فراوانی می باشد، رشته ی MBA می باشد که خود کلمه MBA مخفف شده و کوتاه شده ی کلماتی مانند Master of Business Admnistrution است.هم چنین در این زمینه رشته MBA آمریکا متقاضیان زیادی دارد.

تاریخچه ی رشته MBA آمریکا

در اصل رشته MBA آمریکا از رشته هایی می باشد که در اویل قرن بیستم در کشور آمریکا مطرح شده و در همان سال مطرح سازی در بسیاری از دانشگاه های آمریکا به عنوان دوره ای مستقل و در زیر مجموعه رشته های مدیریتی، شروع به تدریس شد.

دانش های لازم برای فراگیری رشته MBA آمریکا

دوره ی اصلی در یک برنامه ی MBA شامل انواع مختلف، کسب و کار مانند حسابداری، مالی، بازاریابی، منابع انسانی و آمار می باشد و بصورتی دارای رابطه هایی با مدیریت تجربه سازی و استراتژی خواهد بود.
متقاضیان رشته ی MBA باید به میزان 2 برابر اطلاعات نسبت به آنچه در دانشگاه آموخته می شود کسب کنند که البته تمام اطلاعات لازم را در دوره ی کارشناسی ارشد یاد خواهند گرفت، دوره هایی از قبیل کارشناسی ارشد اقتصاد، کارشناسی ارشد مالی، کارشناسی ارشد در حسابداری، کارشناسی ارشد در بازاریابی و در نهایت کارشناسی ارشد در مدیریت.

اهمیت رشته MBA آمریکا

رشته MBA به عنوان رشته ای با درجه سطحی بالا محسوب می شود و سیستم آموزشی کشور آمریکا، اهمیت بالایی به رشته ی MBA می دهد و همچنین تحصیلات ویژه ای را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته ی MBA در نظر گرفته است.

تاریخچه مراکز آموزشی رشته MBA آمریکا

از اولین موسسات بنیانگذار رشته MBA آمریکا موسسه ی Wharton بود و در اصل Wharton از زیر مجموعه های دانشگاه Pennsylvania می باشد، که تاسیس این دانشگاه در سال 1881 می باشد.

رشته MBA آمریکا

پس از گسترش پیدا کردن و تکمیل شدن طرح های درسی رشته ی MBA دیگر موسسات، دانشگاه ها و کالج ها نیز شروع به برگزاری این دوره کردند.

مزایای تحصیل در رشته MBA آمریکا

و اگر شما دانشجویی هستید که قصد ادامه تحصیل در رشته ی MBA در یکی از دانشگاه های خارج از محل زندگی خود را دارید، می توانید به کشور آمریکا فکر کنید زیرا برنامه آموزشی رشته ی MBA در کشور آمریکا، دارای سیستم آموزشی متفاوت همراه با برنامه های تخصصی متنوع و فرصت های بی نظیر شبکه ها، باعث ایجاد سمت گیری های چشم گیر متقاضیان در رشته ی MBA شود.

تعداد بسیار زیادی، دانشگاه در رشته ی MBA در کشور آمریکا وجود دارد که آمادگی ارائه خدمات به دانشجویان از سرتاسر جهان را دارند، البته قابل ذکر است که میزان هزینه های تحصیل وابسته به دانشگاه و محل دانشگاه متفاوت است.

برترین دانشگاه های رشته MBA آمریکا

همانطور که گفته شده با کشور آمریکا دارای تعداد بسیاری دانشگاه در رشته ی MBA می باشد اما معروف ترین و برترین دانشگاه ها در این کشور عبارتند از:

webester university

از برترین دانشگاه ها در رشته ی MBA می باشد و افراد متقاضی غیر بومی باید دارای مدرک زبان و نمره 6/5 IELTS و یا 80 TOFEL باشند، دوره های MBA در این دانشگاه به 2 صورت برگزار می شود و یا دوره ی 1 ساله دارد که دارای برنامه ای فشرده می باشد، دوره دیگر این دانشگاه دوره ی 2 ساله و یا 18 ماه است. میزان هزینه ی تحصیلی در این دانشگاه 16000 دلار، برای یک دوره تحصیلی خواهد بود.

Concordia university Chicago

از دومین دانشگاه های برتر در رشته MBA آمریکا می باشد، که متقاضیان این رشته باید دارای مدرک های مرتبط با زبان باشند، این مدارک عبارتند از: IELTS  6 و یا TOFEL 72 البته شایان ذکر است که در این دانشگاه رشته ی MBA با تمام جزئیات و زیر شاخه های مربوطه، آموزش داده می شود.

برترین دانشگاه های رشته MBA آمریکامیزان طول دوره 1 الی 2 سال می باشد و میزان هزینه تحصیل 29 هزار دلار آمریکایی می باشد، و دارای سطح علمی بسیار بالایی در این رشته است.

University of Tampa

از دیگر دانشگاه ها در رشته MBA آمریکا که دارای متقاضیان بسیاری است، دانشگاه Tampa می باشد که میزان طول دوره در این دانشگاه مدت 1 سال و 2 سال وابسته به انتخاب شما خواهد بود.

البته دانشگاه هایی از قبیل: The university of notre Dame ، Wake Forest university  و … نیز دارای شرایط پذیرشی یکسانی در رشته MBA آمریکا هستند، و وابسته به شرایط زندگی خود می توانند در دانشگاه های متعددی در این کشور مشغول به ادامه تحصیل شوند، قابل ذکر است که دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه، کتابخانه و مجموعه ورزشی را در اختیار دانشجویان و متقاضیان قرار می دهند.

لذا افرادی که تمایل به دریافت اطلاعات بیشتری در زمینه های مهاجرتی دارند، می توانند از طریق راه های ذکر شده در سایت با مشاوران ارشد موسسه آریانااپلای در ارتباط باشند و مشاورهایی در جهت انتخابی بهتر از جانب مشاوران داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا