...
Search
Close this search box.
داروسازی در استرالیا
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » شرایط تحصیل در رشته ی داروسازی در استرالیا

رشته ی داروسازی در استرالیا

Australian Pharmacy

از دیگر رشته های پر طرفدار بین دانشجویان، رشته ی داروسازی می باشد. دانشگاه هایی که در رشته ی داروسازی در کشور استرالیا فعالیت می کنند، مدارکی بین المللی به متقاضیان خود ارائه می دهند. از این رو رشته ی داروسازی در استرالیا توانسته است طرفداران بسیاری را جذب خود کند.

داروسازی از دسته حرفه هایی می باشد که همواره دارای بازار کاری دائم و روبه رشد است و در زمینه ی دارو و درمانی برای مداوای یک بیمار به عنوان متداول ترین شیوه در دنیا محسوب می گردد. رشته ی داروسازی از زیر مجموعه و گرایش های رشته ی علوم پزشکی می باشد که در رابطه با تولید و ساخت دارو تخصص دارد و فرد متقاضی در این رشته واحدهای مربوطی در رابطه با نحوه ی داروسازی و بهداشت های مربوطه می گذرانند.

داروسازی در استرالیا

افرادی که در دانشگاه های کشور استرالیا تحصیل می کنند، در پایان دوره ی تحصیلی و فارغ التحصیلی می توانند برای اقامت کشور استرالیا اقدام کنند و پس از گذراندن دوره های اداری از شهروندان کشور استرالیا محسوب می شود و چشم انداز شغلی برای داروسازان در کشور استرالیا در رتبه ی خوبی قرار دارد و افرادی که تمایل به کار در این زمینه را دارند می توانند با داشتن حداقل مدرک لیسانس جایگاهی مناسب در بازار کاری پیدا کند. نکته ی قابل ذکر، متقاضیان رشته ی داروسازی در استرالیا هنگام ورود به بازار کار باید امتحانی تحت عنوان APEC را بدهند که توسط این آزمون میزان بار علمی هر فرد سنجیده می شود.

کشور استرالیا با دارا بودن دانشگاه های متعددی توانسته دانشجویان بسیاری را جذب خود کند. چند نمونه از دانشگاه های برتر کشور استرالیا عبارتند از:

University Of Tasmania

از دانشگاه های معتبر داروسازی در استرالیا می باشد که دارای جایگاه 201 جهانی می باشد دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه، کتابخانه و مجموعه های ورزشی را برای دانشجویان خود قرار می دهد میزان هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی متفاوت از دانشجویان غیر بومی می باشد. به عبارت دیگر دانشجویان بومی هزینه ی کمتری به نسبت دیگر دانشجویان غیر بومی پرداخت خواهند کرد.

La Trobe University

لاتروب از دیگر دانشگاه های معتبر داروسازی در استرالیا می باشد که جایگاه 351 جهانی را بخود اختصاص داده است. طول دوره ی تحصیلی به مدت 2 ساله و 4 ساله برگزار می شود و دانشجویان باید بصورت تمام وقت در کلاس ها حضور پیدا کنند، تدریس دروس به زبان انگلیسی صورت می گیرد و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه، کتابخانه، سالن نمایش و مجموعه های ورزشی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. میزان هزینه تحصیلی مبلغی بالغ بر 35 دلار الی 40 هزار دلار در سال می شود که افراد بومی هزینه کمتری برای تحصیل پرداخت خواهند کرد.

Griffith University

از دیگر دانشگاه ها در زمینه ی داروسازی در استرالیا می باشد که توانسته است رتبه ی 251 جهانی را بخود اختصاص دهد. طول دوره 3 ساله می باشد و دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دانشجویان در حال تحصیل می توانند از امکاناتی مانند خوابگاه، مجموعه های ورزشی و کتابخانه بهره مند شوند. میزان هزینه تحصیلی در این دانشگاه مبلغی بالغ بر 31 هزار دلار در سال می باشد.

The University Of Queens Land

از دانشگاه های برتر در کشور استرالیا می باشد و توانسته است رتبه ی 60 جهانی را به خود اختصاص دهد. در دانشگاه Queens Land رشته ی داروسازی در 6 دوره ی مجزا برگزار می شود که افراد متقاضی می توانند وابسته به شرایط خود دوره ای مناسب را انتخاب کنند. طول دوره های تحصیلی از 1 سال الی 6 سال می باشد و در طی تحصیل دانشجویان می توانند از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه بهره مند شوند. میزان هزینه ی تحصیلی در هر سال، مبلغی بالغ بر 21 الی 46 هزار دلار می باشد.

داروسازی در استرالیا

James Cook University

دانشگاهی است که رتبه ی 251 جهانی را بخود اختصاص داده است. طول دوره ی تحصیل در رشته ی داروسازی در استرالیا به مدت 4 سال می باشد و دانشجویان هزینه ای بالغ بر 33 هزار دلار در سال برای تحصیل می پردازند دانشجویان در حال تحصیل می توانند از امکاناتی چون خوابگاه، کتابخانه، مجموعه های ورزشی بهره مند شوند، قابل ذکر است میزان هزینه تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت می باشد.

Monash University

از برترین دانشگاه های داروسازی در استرالیا کشور استرالیا می باشد و رتبه ی 74 جهانی را به خود اختصاص داده است. رشته ی داروسازی در 2 دوره ی مجزا در این دانشگاه برگزار می شود که افراد متقاضی می توانند با توجه به شرایط خود در یکی از دوره ها شرکت کنند. طول دوره ها 3 الی 4 ساله می باشد و متقاضیان باید هزینه ای بالغ بر 41 هزار دلار در سال بپردازند و دانشگاه Monash امکاناتی از قبیل خوابگاه، مجموعه های ورزشی، کتابخانه و سالن نمایش را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

University Of Sydney

بهترین و برترین دانشگاه ی داروسازی در استرالیا محسوب می شود و رشته ی داروسازی را در پنج دوره ی مجزا ارائه می دهد. دانشجویان در این دانشگاه از بهترین امکانات ممکن برخوردار می شوند. طول دوره ی تحصیلی از 1 سال تا 4 سال می باشد که دانشجویان وابسته به شرایط خود می توانند در دوره های متفاوت شرکت کنند. دانشجویان هزینه ی تحصیلی بالغ بر 45 الی 50 هزار دلار در سال می باشد که دانشجویان بومی هزینه ی کمتری می پردازند.

تمام دانشگاه ها به اینجا ختم نمی شود و دانشگاه های نام برده شده از برترین دانشگاه های استرالیا و برخاً جهان می باشد از دیگر نکات قابل ذکر، داشتن مدرک های زبان است. افراد متقاضی غیر بومی باید دارای مدرکIELTS یا TOFEL باشند و هنگام اقدام برای دانشگاه های کشور استرالیا مدارک زبان خود را همراه با دیگر مدارک خود ارائه دهند.
افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند. می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریانااپلای در ارتباط باشند و راهنمایی هایی جهت انتخابی بهتر از جانب مشاورین دریافت نمایند. موسسه آریانااپلای همواره در تلاش است تا بهترین ها را ارائه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا