...
Search
Close this search box.
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت » بهترین شهرهای استرالیا

بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجران

Australian cities for immigrants

برای آشنایی با شهرهای استرالیا بهتر است ابتدا با کشور استرالیا آشنا شویم. استرالیا با نام رسمی قلمروهای مشترک المنافع استرالیا (Commonwealth of Australia) ششمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت است. این کشور در نیمکره جنوبی واقع شده و با مساحت تقریبی 5/7 میلیون کیلومتر مربع، در سال 1901 استقلال خود را از بریتانیای کبیر به دست آورد.

زبان ملی این کشور انگلیسی بوده و حدود 26 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است که اغلب در شهرهای استرالیا واقع در کناره ساحل جنوبی آن زندگی می کنند. این کشور با هیچ کشوری مرز خاکی نداشته و دور تا دور آن را آب و اقیانوس فرا گرفته است. استرالیا از نظر زمین شناسی قدیمی ترین خشکی دنیا محسوب می شود و با داشتن 755 گونه در دنیا از نظر زیست بوم متنوع ترین کشور به حساب می آید.

شهرهای استرالیا

از لحاظ تقسیمات کشوری استرالیا شامل شش ایالت و دو قلمرو است که اختیارات آن ها کمتر از ایالت ها بوده و شهرهای استرالیا در این مناطق جای دارند. ایالت ها و قلمرو های استرالیا عبارت اند از:

1. قلمرو پایتختی استرالیا (ACT) شامل شهر کانبرا پایتخت استرالیا و حومه آن
2. قلمرو سرزمین شمالی (NT) با مرکزیت شهر داروین
3. ایالت نیو ساوت ولز (NSW) با مرکزیت شهر سیدنی
4. ایالت کوئینزلند (QLD) با مرکزیت شهر بریزبین
5. ایالت استرالیای جنوبی (SA) با مرکزیت شهر آدلاید
6. ایالت تاسمانی (TAS) که جزیره ای است در جنوب شرقی استرالیا با مرکزیت شهر هوبارت
7. ایالت ویکتوریا (VIC) با مرکزیت شهر ملبورن
8. ایالت استرالیای غربی (WA) با مرکزیت شهر پرت

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کشور استرالیا این مقاله را مطالعه فرمائید : کشور استرالیا

شهر های استرالیا مناسب مهاجران

یکی از مهمترین چالش های پیش روی افراد برای مهاجرت به کشور خاص از جمله استرالیا، تعیین شهر مورد نظر برای زندگی می باشد. شهر های استرالیا هر کدام ویژگی های منحصر به فرد و مخصوص به خود را داشته و افراد می توانند بر اساس شرایط، علاقه و سلیقه خود یکی از آن ها را برای سکونت انتخاب نمایند.

از مهمترین شهرهای استرالیا پایتخت این کشور یعنی شهر کانبرا بوده و سایر شهرهای بزرگ و مهم استرالیا عبارتند از: سیدنی، ملبورن، بریزبین، پرت، آدلاید و تانزویل. مشهورترین شهرهای استرالیا در سطح دنیا ملبورن و سیدنی هستند. سطح وسیع کشور استرالیا توسط اقیانوس ها احاطه شده است و در نتیجه بیشترین شهرهای استرالیا بندر هستند و حمل و نقل دریایی در این کشور بسیار رواج دارد.

حدود 60 شهر در کشور استرالیا وجود دارد که تنها پنج شهر آن بالای یک میلیون نفر جمعیت دارند. بیشتر شهر های استرالیا در مناطق ساحلی واقع شده اند و از نظر توریستی شرایط بسیار خوبی را ایجاد نموده اند. هر یک از شهرهای استرالیا ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

زندگی مهاجران در بهترین شهرهای استرالیا

استرالیا یکی از زیباترین و بهترین کشورهای جهان برای مهاجران و توریست ها بوده چرا اکه از سطح امنیت بسیار خوبی نیز برخوردار است. هر ساله میلیون ها فرد از همه نقاط دنیا مسافر شهرهای استرالیا هستند که بی نظیر و محبوب به شمار می روند. معمولا برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند همواره این سوال پیش می آید: بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی کدام اند؟ در این قسمت سعی می کنیم چند شهر از بهترین شهر های استرالیا را بر اساس فاکتورهای مختلف به متقاضیان مهاجرت به استرالیا معرفی نمائیم.

شهرهای استرالیا

مولفه های مختلفی در انتخاب بهترین شهر برای هر فرد تاثیر دارند پس ممکن است شهری که برای یک نفر بهترین باشد برای دیگری جالب توجه نباشد. معمولا علاوه بر آب و هوا که برای اغلب افراد مهم است پارامترهای دیگری نیز در انتخاب بهترین شهر موثر هستند که عبارتند از: شرایط شغلی و کسب وکار، میزان حقوق و درآمد، شرایط مهاجرتی افراد و هزینه های زندگی.

اکثر شهر های خوب و مهم استرالیا از نظر کیفیت زندگی و آب و هوا شبیه به هم هستند به طوری که آب و هوای اغلب شهر های استرالیا معتدل و ملایم بوده و در یک گستره آب و هوایی قرار دارند. بر اساس سایر فاکتورهای ذکر شده شهرهای سیدنی، ملبورن، بریزبین، آدلاید، هوبارت، کانبرا، پرت و گلد کوست به عنوان بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی شناخته می شوند.

کار مهاجران در بهترین شهر های استرالیا

شهرهای استرالیا و به طبع آن کشور استرالیا از ثبات اقتصادی بسیار خوبی برخوردار است و یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به حساب می آید. حتی در سال های 2008 و 2009 که کل دنیا بر اثر رکود اقتصادی جهانی تحت تاثیر قرار گرفت استرالیا چندان دچار مشکل نشد. اقتصاد شهرهای استرالیا و این کشور بر تولید ناخالص، سرمایه گذاری بین المللی و بخش خصوصی استوار است. صنعت کشاورزی یکی از اصلی ترین صنایع کشور استرالیا بوده و مهمترین محصولات تولید شده توسط این کشور عبارت اند از: گوشت، غلات، نیشکر و پنبه.

با توجه به این موارد سالیانه متقاضیان زیادی برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام می کنند. دولت استرالیا نیز یک سیستم امتیاز بندی جهت جذب افراد متخصص و ماهر در زمینه های مورد نیاز برای همه شهرهای استرالیا ارائه داده است. حتی ممکن است ایالت های مختلف نیازهای متفاوتی را مطرح نموده و از این طریق امتیاز خاصی به متقاضیان تعلق گیرد. در این قسمت به معرفی بهترین شهرهای استرالیا برای کار می پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کار در استرالیا این مقاله را مطالعه فرمائید : کار در استرالیا

شهر سیدنی : مشهور و گران

سیدنی پر جمعیت ترین، مشهورترین و بزرگترین شهرهای استرالیا و مرکز اقتصادی این کشور است. دلایل متعددی از قبیل تنوع فرهنگی، ساحل زیبا و جاذبه های طبیعی فراوان باعث شده است که این شهر از میان شهرهای استرالیا، در کل دنیا معروف شود. این شهر قلب اقتصادی و مالی پیشگام در ناحیه اقیانوسیه به حساب می آید و نرخ بیکاری آن از متوسط نرخ بیکاری کشور استرالیا نیز کمتر است.

شهرهای استرالیا

اقتصاد این شهر از اقتصاد کشورهایی نظیر سنگاپور و هنگ کنگ کلان تر است و مبلغ بسیار بالایی انواع تولیدات هر ساله در این شهر تولید می شود. در نتیجه دورنمای آینده این شهر از نظر اشتغال بسیار روشن است. بیشترین فرصت های شغلی در شهر سیدنی در صنایع مادر این شهر قرار دارند که از آن ها می توان به تولید، خدمات حسابداری و مالی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، توریسم و جهانگردی، آموزش و پژوهش و استارت آپ ها یا صنایع خلاق اشاره نمود.

با وجود اینکه هزینه های زندگی در این شهر بسیار بالاست و جزو گرانترین شهر های استرالیا و دنیا به حساب می آید، ولی یکی از محبوبترین و پرطرفدارترین شهرهای استرالیا و دنیا برای مهاجرت کاری قلمداد می شود. چرا که همیشه فرصت های شغلی فراوانی در آن یافت می شود و از سطح کیفی، اجتماعی و رفاهی بالایی برای زندگی برخوردار است.

ملبورن : پایتخت فرهنگی استرالیا

دومین شهر بزرگ در میان شهرهای استرالیا ملبورن است که لقب پایتخت فرهنگی این کشور را از آن خود کرده و هر ساله فعالیت های ورزشی فرهنگی بسیاری در این شهر برگزار می شود. مانند شهر سیدنی ملبورن نیز از جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوانی برخوردار بوده و هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از این شهر به استرالیا سفر می کنند. از نظر آب و هوایی این شهر یکی از خاص ترین شهر های استرالیا بوده طوری که ممکن است در طول یک شبانه روز انواع مختلف شرایط آب و هوایی رویت شود.

شهرهای استرالیا

ملبورن همچنین یک شهر چند فرهنگی و ملیتی محسوب شده و قومیت ها و نژادهای مختلفی در آن زندگی می کنند. فرصت های شغلی فراوانی به خصوص در صنایع اصلی ملبورن وجود دارد که عبارت اند از ساخت و ساز، صنعت خودرو سازی، آموزش، مهندسی، نقل و انتقالات هوایی، پرستاری، حسابداری و خدمات مالی، فناوری ارتباطات و اطلاعات. ملبورن یکی از بهترین شهرهای استرالیا جهت یافتن شغل می باشد چرا که نرخ بیکاری در این شهر بسیار پایین است.

بریزبین : شهری در قله تجارت

شهر بریزبین سومین شهر بزرگ در میان شهرهای استرالیا است که یکی از اصلی ترین مراکز تجاری این کشور بوده و در زمینه های الکترونیک، فناوری اطلاعات، تولید، بخش دولتی، هتلداری، بهداشت، توریسم و گردشگری بسیار قوی بوده و اقتصاد این شهر بر این حوزه ها استوار است. در نتیجه در شهر بریزبین بیشتر فرصت های شغلی نیز در این حوزه ها بوده و هزینه زندگی نیز در این شهر از شهرهای سیدنی و ملبورن پایین تر است.

شهرهای استرالیا

اما یکی از اصلی ترین سوالاتی که در حوزه کار در بریزبین برای افراد ایجاد می شود این است که چگونه شغل مناسب خود را پیدا کنند؟ برای یافتن کار در بریزبین و سایر شهرهای استرالیا، داشتن رزومه خوب به زبان انگلیسی که شامل تحصیلات، سوابق و تجارب کاری، تخصص ها و مهارت های افراد می شود، بسیار حائز اهمیت است. بهتر است رزومه در راستای فرصت های شغلی مورد نظر فرد و موجود در شهر بریزبین نگاشته شده و خالی از ایراد باشد. پس از آن متقاضیان می توانند در بین آگهی های استخدام کشور استرالیا مربوط به شهر بریزبین جستجو نموده و فرصت های شغلی مناسب با شرایط خود را بیابند.

هوبارت : شهری معطوف به حیات وحش

یکی از شهرهای استرالیا، شهر هوبارت است که مرکز ایالت تاسمانی بوده و از گونه های مختلف طبیعی محیط زیستی و حیات وحش بسیار غنی برخوردار است و به گزینه ی مورد علاقه گردشگران از سرتاسر دنیا تبدیل شده است. این شهر دارای فضایی آرام و دلنشین بوده و نسبت به سایر شهرهای استرالیا مانند سیدنی، ملبورن و بریزبین شرایط بهتری برای زندگی دور از هیاهو فراهم می کند.

شهرهای استرالیا

این شهر بخاطر نظام اقتصادی منحصر به فردش که از نوع جزیره ای می باشد توانایی مقابله با مشکلات ناشی از رکود اقتصاد بین المللی را داشته و بدین جهت یکی از برترین شهرهای استرالیا برای جستجوی کار می باشد. بیشتر فرصت های شغلی در این شهر در حوزه های صنعت خودرو، هتلداری و گردشگری، ساخت و ساز ابنیه، بهداشت، انواع زمینه های مهندسی و ساخت انواع نوشیدنی وجود دارند.

آدلاید : بهشت جستجوگران کار

در میان شهرهای استرالیا، آدلاید در بین مهاجران جستجوی کار از سراسر دنیا به 2 دلیل محبوبیت فروانی دارد و بسیاری از افرادی که میهن خود را برای یافتن کار رها کرده و به استرالیا می روند از این شهر به عنوان یکی از اهداف جدید نیروهای کاری یاد می کنند. دلیل اول نوع وضعیت آب و هوای این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای استرالیا بوده که معمولا معتدل و ملایم است. دلیل دوم اما این است که با توجه به وسعت، این شهر جمعیت پایینی داشته و در نتیجه نیروی کاری کمی در این شهر وجود دارد و به شدت به افراد متخصص برای کارهای مختلف نیازمند است.

شهرهای استرالیا

مهم ترین صنایع این شهر که طبعا بیشتر فرصت های شغلی نیز در این حوزه ها موجود هستند عبارتند از: مراقبت های پزشکی، صنایع تولیدی مختلف و خرده فروشی صنایع هستند. یکی از مهم ترین پارامتر های این شهر نسبت به سایر شهر های استرالیا ارزان بودن هزینه زندگی در این شهر است.

کانبرا : پایتخت استرالیا

با اینکه شهر کانبرا جزو شهرهای بزرگ کشور استرالیا محسوب نمی شود اما با توجه به اینکه پایتخت این کشور است یکی از پر رفت وآمد ترین نقاط این کشور برای توریست ها و یکی از بهترین شهرهای استرالیا جهت جستجوی شغل می باشد. با اینکه به خاطر پایتخت بودن این شهر اغلب مردم آن در ادارات، سازمان ها و بخش های دولتی شاغل هستند، حوزه های خصوصی بسیار فعالی نیز در این شهر موجود است.

شهرهای استرالیا

علاوه بر این حقوق و درآمد کسب شده بالا و همچنین میزان بیکاری پایین در بیشتر کارهای تمام وقت در شهر کانبرا باعث شده است که مهاجرین زیادی داوطلب حضور در این شهر برای یافتن شغل و زندگی باشند. مهمترین پایه اقتصاد این شهر، مدیریت دولتی و دفاع است که حدود 40% از نیروی کار کانبرا در این حوزه مشغول به فعالیت هستند. صنعت جهانگردی نیز یکی دیگر از پایه های اقتصاد کانبرا به حساب می آید به طوری که نمایشگاه سالانه گل و گیاه کانبرا جزو مهمترین جاذبه های کشور و شهرهای استرالیا محسوب می شود.

پرت : شهری با سواحل بی نظیر

شهر پرت یکی از بزرگترین شهرهای استرالیا است که هر ساله متقاضیان زیادی برای جستجوی شغل و زندگی کردن را به خود اختصاص داده است. یکی از دلایل محبوبیت این شهر در میان شهرهای استرالیا برای مهاجران سواحل زیبا و شرایط آب و هوایی بسیار خوب می باشد. صنایع متعددی در این شهر فعال هستند که فرصت های شغلی نسبتا مناسبی نیز در آن ها موجود است.

شهرهای استرالیا

اقتصاد شهر پرت بر اساس مواد معدنی با تکیه بر زغال سنگ، روغن و اورانیوم پایه گذاری شده است. در حال حاضر حدود 30 شرکت بین المللی در حوزه نفت و گاز در این شهر دارای نمایندگی بوده که رشد فزاینده اقتصاد محلی این منطقه را به دنبال داشته است. شهر پرت به عنوان پایتخت معدن استرالیا شناخته شده، در نتیجه مشاغل حوزه معدن مانند استخراج معدن، مهندسی معدن و سایر مشاغل مرتبط به سرعت نیروهای متخصص در این حوزه را جذب می نمایند.

در سال های اخیر به واسطه تغییرات صورت گرفته فرصت های شغلی دیگری نیز در این شهر به وجود آمده اند. حوزه های کاری عمده این شهر عبارت اند از: صنعت توریسم و گردشگری، امور حسابداری و مالی، امور بهداشتی، تولیدات مختلف (معدن و نفت) و حوزه های IT و ارتباطات.

بهترین شهرهای استرالیا برای تحصیل

نظام آموزشی استرالیا از شرایط بسیار خوبی برخوردار بوده و دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور از برترین و با کیفیت ترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی دنیا است که متقاضیان تحصیل بسیاری در سراسر دنیا داشته و هم اکنون نیز تعداد پر شماری از دانشجویان بین المللی در شهرهای استرالیا تحصیل می کنند. باید این نکته را ذکر کرد که دوره های ارائه شده در مقطع فوق لیسانس در این کشور جزو بهترین طرح های آموزشی در همه جهان به حساب می آید.

البته باید گفت کشور استرالیا جزو کشورهای تحصیل رایگان به شمار نمی آید مگر اینکه دانشجویان و محصلین بورسیه تحصیلی دریافت نمایند. امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا در دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری وجود دارد اما شرایط دریافت بورسیه بسیار منحصر به فرد و تقریبا مشکل است. برخی شهر های استرالیا شرایط بهتری برای تحصیل دارند.

شهرهای استرالیا

بهترین شهرهای استرالیا برای تحصیل را بهتر است با معیار های علمی بین المللی و وجود دانشگاه های برتر در سطح جهان در آن شهر تعیین کرد. بر اساس رده بندی برترین دانشگاه های جهان که بر اساس فاکتور های مختلف در سایت معتبر QS منتشر می شود بهترین شهرهای تحصیل عبارتند از: سیدنی، ملبورن و بریزبین چرا که برترین دانشگاه های کشور استرالیا در آخرین رده بندی منتشر شده سال 2020 به شرح زیر می باشند:

• The Australian National University
• The University of Melbourne
• The University of Sydney
• The University of New South Wales (UNSW Sydney)
• The University of Queensland
• Monash University
• The University of Western Australia

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در استرالیا این مقاله را مطالعه فرمائید : تحصیل در استرالیا

پرجمعیت ترین شهرهای استرالیا

همان طور که گفته شد کشور استرالیا از نظر مساحت ششمین کشور بزرگ دنیاست و با توجه به جمعیت این کشور که در سال 2015 حدود 22،751،014 نفر برآورد شده است تراکم نسبی 14/3 نفر در هر کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است که یکی از کم ترین میزان تراکم جمعیت نسبت به مساحت در دنیا می باشد.

با توجه به اینکه دورتادور استرالیا را اقیانوس ها و آب احاطه کرده است بیشتر جمعیت این کشور در شهرهای استرالیا که در سواحل و کرانه های این کشور قرار دارند، متراکم است به خصوص کرانه جنوب شرقی این کشور تراکم جمعیتی بیشتری نسبت به دیگر مناطق این کشور دارد.

حدود یک سوم جمعیت استرالیا در شهرهای ایالت نیو ساوت ولز و 25% دیگر در شهرهای ایالت ویکتوریا زندگی می کنند، به طور میانگین در هر دو دقیقه یک کودک در این کشور متولد می شود و متوسط نرخ رشد جمعیت استرالیا 221/1 در سال گزارش شده است. تقریبا دو و نیم درصد جمعیت کشور استرالیا را بومیان این کشور تشکیل می دهند که جمعیتی حدود نیم میلیون نفر را شامل می شود. پر جمعیت ترین شهرهای استرالیا عبارتند از: سیدنی، ملبورن، بریزبین، پرت و آدلاید.

سیدنی: 8 میلیون نفر

شهر سیدنی بزرگترین شهر کشور استرالیا و قاره اقیانوسیه و همچنین مرکز ایالت نیو ساوت ولز است. این شهر در حال حاضر پر جمعیت ترین شهر کشور استرالیا با بیش از 5 میلیون نفر جمعیت بوده و نمودارهای رشد جمعیتی و تخمین جمعیت در سال های آتی بیانگر این است که در سال 2061 به حدود 8 میلیون نفر خواهد رسید.

شهرهای استرالیا

شهر سیدنی نماد کشور و شهرهای استرالیا محسوب می شود. این شهر زیبا که در قسمت جنوب شرقی کشور استرالیا قرار دارد، نخستین جایی است که بیشترین توریست ها در ابتدای ورود به کشور استرالیا از آن بازدید می کنند. سیدنی از نظر جمعیتی شهری متنوع است به طوری که بیشتر ساکنین آن (حدود 4 میلیون نفر) شهروندانی هستند که دارای سوابق مختلف فرهنگی، قومی و نژادی هستند. در گوشه و کنار شهر سیدنی می توان اثراتی از این تنوع فرهنگی را مشاهده نمود که در کنار سایر جاذبه های گردشگری این شهر باعث شهرت جهانی سیدنی در بین شهرهای استرالیا شده است.

ملبورن : 5 میلیون نفر

شهر ملبورن که پایتخت ایالت ویکتوریا است با نزدیک 5 میلیون نفر جمعیت دومین شهر پر جمعیت کشور استرالیا محسوب می شود. این شهر پیش از شهر کانبرا اولین پایتخت کشور استرالیا بوده و هم اکنون نیز پایتخت فرهنگی این کشور در میان شهرهای استرالیا محسوب می شود. با بررسی های صورت گرفته درباره جمعیت چند سال گذشته این شهر مشخص شده است که سالانه 70 تا 280 هزار نفر به جمعیت این شهر اضافه می شود و نرخ رشد یکنواخت حدود %67/1 تا %23/6 را تجربه می کند.

در حال حاضر از این شهر با عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر و فرهنگ و مد، ورزش و تفریح و جهانگردی و نیز مرکز فعالیت های تجاری و صنعتی استرالیا یاد می شود؛ تا جایی که ملبورن را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر و مد و ورزش استرالیا می شناسند. در بین شهرهای استرالیا، ملبورن مهد ظهور صنعت سینما و تلویزیون، فیلمسازی، رقص باله، هنر امپرسیونیسم، سبک های گوناگون رقص و مرکز اصلی موسیقی کلاسیک و معاصر است. همچنین ابداع فوتبال به روش استرالیایی نیز در این شهر صورت گرفته است.

بریزبین: 2.5 میلیون نفر

شهر بریزبین پر جمعیت ترین شهر و مرکز ایالت کوئینزلند استرالیا، سومین شهر پرجمعیت کشور از میان شهرهای استرالیا به شمار می آید. این شهر که جزو کلان شهرهای کشور استرالیا است، دارای حدود 5/2 میلیون نفر جمعیت بوده که با جمعیت حومه این شهر حدود 5/3 میلیون نفر را در خود جای داده است و حدود 20 درصد از آن ها را ساکنین بومی استرالیا تشکیل می دهند. پس از دو دهه افزایش جمعیت شهر بریزبین در سال 2011 به وسیله سیل عظیمی دچار خسارت گردید.

شهرهای استرالیا

ارتفاع رودخانه بریزبین در این سال بسیار افزایش یافت به طوری که خسارت های بسیاری به افراد و نقاط مختلف این شهر وارد شد. در سال 2001 شهر بریزبین به عنوان میزبان مرحله پایانی بازی های خیرخواهانه برگزیده شده و همچنین تعدادی از بازی های جام جهانی راگبی و نشست گروه موسوم به G20 در سال 2014 در این شهر برگزار گردید.

پرت: 2 میلیون نفر

شهر پرت مرکز ایالت غربی کشور استرالیا با جمعیت حدود 2 میلیون نفری بزرگترین شهر این ایالت و چهارمین شهر پر جمعیت در بین شهرهای استرالیا به حساب می آید. این شهر در 400 کیلومتری شهر سیدنی قرار داشته و مرکز توریسم و تجارت کشور استرالیا بوده که یکی از قطب های مهم رقابت با دو شهر سیدنی و ملبورن در آینده پیش بینی شده است.

شهر پرت به وسیله جیمز استرلینگ (کاپیتان اسکاتلندی نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا) در سال 1829 تاسیس گردیده است. از آنجایی که دور تا دور این شهر توسط طبیعت محاصره شده، شهر پرت به ایزوله ترین شهر دنیا معروف شده است. در سال های اخیر شهر پرت مرکز برگزاری فعالیت های مختلف ساحلی و تفریحی در بین شهرهای استرالیا قرار گرفته است.

آب و هوای شهر پرت به گونه ای است که فصول مختلف آن، جزئیات متفاوتی را برای گردشگران به ارمغان می آورد. این شهر در فصل تابستان آب و هوای گرم وخشک، در زمستان آب و هوای سرد وبارانی و در بهار و پاییز آب و هوای معتدل را با خود به همراه دارد.

آدلاید: 1.5 میلیون نفر

شهر آدلاید که در جنوب کشور استرالیا قرار داشته و مرکز ایالت استرالیای جنوبی می باشد بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر این ایالت و پنجمین شهر پر جمعیت در میان شهرهای استرالیا به حساب می آید. آخرین شهری که جمعیت میلیونی داشته و حدود 5/1 میلیون نفر را در خود جای داده و بالای 80 درصد جمعیت ایالت استرالیای جنوبی در این شهر زندگی نموده که یکی از بالاتری تراکم های جمعیتی در میان شهرهای استرالیا محسوب می شود.

شهرهای استرالیا

از دلایل گسترش و پیشرفت این شهر به میزان سرمایه بالای مهاجرانی که در ابتدای پیدا شدن این منطقه در آن سکنی گزیده اند اشاره می شود به گونه ای که قبل از جنگ جهانی دوم، سومین شهر پر جمعیت کشور استرالیا بوده و در آن زمان به شهری که هیچ سابقه جرمی در آن وجود ندارد مبدل گشت.

زیباترین شهرهای استرالیا

شهرهای استرالیا با توجه به شرایط جغرافیایی و تنوع محیط زیستی و جانوری که در دنیا بی نظیر است همواره یکی از زیباترین شهرهای دنیا و مقصد محبوب بسیاری از گردشگران خارجی معرفی شده است. سواحل زیبا، مناظر طبیعی، آب و هوای معتدل و ملایم، طبیعت نسبتا بکر و جاذبه های گردشگری فراوان باعث شده است صنعت توریسم و گردشگری جزو اصلی ترین پایه های اقتصاد این کشور در اغلب مناطق آن باشد.

افرادی که به ویژه به منظور گردش و تفریح قصد سفر به این کشور را دارند همواره به دنبال یافتن زیباترین شهرهای استرالیا برای اقامت و بازدید از آن ها هستند. در این قسمت به معرفی زیباترین شهرهای استرالیا و ویژگی های آن ها می پردازیم.

سیدنی : استرالیای کوچک

سیدنی در سرتاسر دنیا به عنوان سمبل کشور استرالیا شناخته می شود. شهری که جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی دارد و سازمان ها و اماکن فرهنگی گوناگونی را در خود جای داده است. قدمت این شهر به دویست هجده سال قبل برگشته و قدیمی ترین شهرهای استرالیا به حساب می آید.

این شهر در بخش جنوب شرقی کشور استرالیا قرار داشته و معمولا اکثر گردشگران در ابتدای حضور در کشور استرالیا به سیدنی سفر می کنند. سیدنی یک شهر چند فرهنگی شناخته می شود چرا که ساکنان این شهر از سابقه متفاوت فرهنگی، نژادی و قومی بهره می برند. این شهر پر از تنوع است به طوری که در هر نقطه از این شهر امکان مشاهده اثرهایی از آداب و رسوم مختلف را ملاحظه کرد.

سیدنی بسیار وسیع و عظیم است و سرشار از مراکز فرهنگی، جاذبه های طبیعی، گالری های هنری و موزه ها و مناطق حفاظت شده و پارک های ملی بوده که مقصد اصلی مسافران توریسم و گردشگری در استرالیا می باشد. شرایط آب و هوایی این شهر در نقاط مختلف متغیر است هر چند آب و هوای کلی آن معتدل است.

ملبورن : شهر همه فن حریف

شهر ملبورن به عنوان یکی از مراکز اصلی فرهنگ و هنر و مد، آموزش عالی و تحقیق و پژوهش، توریسم، جهانگردی، تفریح، ورزش و فعالیت های صنعتی و تجارتی استرالیا به شمار می آِید به طوری که از این شهر با لقب پایتخت فرهنگ، هنر، مد و ورزش در میان شهرهای استرالیا نام برده می شود.

شهرهای استرالیا

فضای سبز و پارک در این شهر به حدی زیاد است که در بین شهر های استرالیا با عنوان بوستان شهر از آن یاد می شود و در طی سالیان اخیر چند بار رتبه اول بهترین شهر دنیا جهت زندگی کردن را به دست آورده است. سیستم حمل و نقل تراموای این شهر از نظر بزرگی در رده اول دنیا جای دارد و تا سال 2009 بلندترین برج مسکونی دنیا یعنی برج یوریکا در این شهر قرار داشته است.

عظیم ترین مجموعه بازی و سرگرمی استرالیا، بزرگترین مرکز خرید این کشور و نیمکره جنوبی کره زمین، بزرگترین مجموعه نمایشگاهی و مرکز همایش های نیمکره جنوبی، بزرگ ترین و قریمی ترین گالری هنری استرالیا در شهر ملبورن واقع شده است.ملبورن به خاطر ساختمان های پیشرفته و مدرن در کنار ساختار بسیار زیبای معماری تاریخی ویکتوریایی و ویژه اش در سراسر دنیا شهره شده است.

از ساختمان های تاریخی این شهر بناهای مختلفی مانند بنای مشهور ایستگاه خیابان فلیندرز، گذرگاه های طاقدار مرکز شهر، بنای معظم نمایشگاه سلطنتی، بنای یادبود، کلیساهای پولس مقدس و پاتریک مقدس، خانه پارلمان، گالری ملی ویکتوریا، کتابخانه ایالتی ویکتوریا، تالار شهرداری، زندان قدیمی شهر، خانه دولت و تئاتر پرینسس را می توان نام برد. علاوه بر این چند مکان دیدنی و معروف ملبورن و پارک و بوستان های این شهر عبارتند از: میدان فدریشن، رود یارا، آکواریوم شهر، مجموعه وسیع دومینز پارکلندز، پارک آلبرت، رویال پارک و سواحل زیبای سن کیلدا.

پرت: شهر تفریحات ساحلی

یکی از شهرهای استرالیا، شهر پرت است که در سالیان اخیر به قطب برگزاری فعالیت های مختلف ساحلی و تفریحی مبدل شده است. شهر پرت در کرانه های اقیانوس هند واقع شده است و به این دلیل یکی از نقاط مهم گردشگری و تجارت کشور استرالیا به حساب آمده و یکی از رقبای مهم شهرهای سیدنی و ملبورن در این حوزه ها می باشد. هزینه ها در این شهر بسیار بالاست و از سویی می توان گفت تقریبا دورافتاده ترین شهر بزرگ دنیا این شهر بوده و در نتیجه در ابتدا ممکن است برای سفر مناسب به نظر نیاید اما با کمی مدیریت هزینه می توان از گشت و گذار در این شهر لذت برد.

این شهر ساحلی دارای جاذبه های مختلف بسیاری می باشد به طوری که شهر پرت را در زمره زیباترین شهرهای استرالیا قرار داده است که از این جاذبه های بی نظیر می توان به این موارد اشاره کرد: رودخانه سوان، باغ گیاهشناسی و کینگز پارک، بل تاور، جزیره راتنست، ساحل کاتسلو، بازار های فریمانتل، زندان فریمانتل، کلیسای جامع سنت جورج، حیاط لندن، گردش با کشتی کروز، مارگارت ریور و وستفیلد ویتفورد سیتی.

کنز : صخره های مرجانی اعجاب انگیز

در میان شهرهای استرالیا شهر کنز واقع در ایالت کوئینزلند که به خاطر داشتن صخره های بزرگ مرجانی در جهان معروف است. این شهر بندری در سواحل اقیانوس آرام و دریای کورال واقع شده است و صنعت توریسم و گردشگری پایه اصلی اقتصاد این شهر را تشکیل داده است. بر اساس گزارش های منتشر شده از مرکز گردشگری کشور استرالیا بعد از شهر های سیدنی، ملبورن و بریزبین بهترین مقصد مورد علاقه گردشگران بین المللی به حساب می آید در حالی برای خود شهروندان استرالیا در بین 10 شهر برتر به عنوان مقصد گردشگری نیز واقع نمی شود.

سواحل با شن های سفید، آب‌های فیروزه‌ای زلال، صخره های مرجانی، آب و هوای استوایی در کنار طبیعت بکر و فوق العاده زیبا در این شهر هر بیننده ای را به خود مسحور می کند. برخی از نقاط گردشگری مشهور این شهر عبارت اند از: صخره های بزرگ مرجانی، راه آهن زبای کوراندا، مامن پروانه های استرالیا، بازار های شبانه، بالون سواری، تالاب شنای گردشگری کنز، گردشگاه بوردواک، باغ گیاهشناسی کنز، نمایشگاه سامورایی استرالیا، تور غواصی، آبشارهای کوچک کریستال، جزیره فریتزوری، پارک فرهنگ بومی های جاپوکای و تله کابین جنگلهای بارانی اسکای ریل.

هوبارت : دومین بندر عمیق جهان

دومین بندر دنیا که دارای بیشترین عمق آبی می باشد شهر بندری هوبارت در بین شهرهای استرالیاست که در کنار صنعت کشاورزی و معادن این شهر که پایه های اقتصاد آن را تشکیل می دهند می توان از صنعت توریسم و گردشگری به عنوان ضلع سوم اقتصاد این شهر نام برد. آب و هوای این شهر از نوع معتدل اقلیمی بوده که سرشار از جاذبه های بزرگ و کوچک است و سالیانه فستیوال ها و مراسم متعددی در آن برگزار می شود.

شهرهای استرالیا

در میان جاذبه های توریستی فراوان می توان مهم ترین و بهترین آن ها را بدین صورت بر شمرد: بندر آرتور، تئاتر رویال، پل تاسمان، جزیره برونی، کوه ولینگتون، زندان هوبارت، بازار سالامانکا، موزه ماکت هوس Replica ، کلیسای جامع سنت دی وید، موزه و گالری هنر تاسمانی، موزه هنرهای قدیمی و جدید، محله قدیمی بندر باتری پوینت و باغهای گیاه شناسی سلطنتی تاسمانی.

گلدکوست : هتل های لوکس و بهشت موج سواران

همان گونه که از معنی نام این شهر (ساحل طلایی) مشخص است، شهری ساحلی واقع بر کرانه های اقیانوس آرام در جنوب شرقی ایالت کوئینزلند استرالیاست که جزو شهرهای حومه بریزبین محسوب شده و 42 کیلومتر با این شهر فاصله دارد. مهمترین پایه اقتصاد این شهر صنعت توریسم و گردشگری بوده و از هتل های لوکس، مراکز تفریحی مختلف مانند پارک آبی، مراکز خرید متعدد، سواحل مجهز و… برخوردار است.

شهرهای استرالیا

شهر گلدکوست به واسطه ساحل ماسه ای به رنگ طلایی اش، برج های مرتفع متعددی که در آن بنا شده و همچنین موج های خروشان اقیانوس آرام که منجر به فراهم شدن فضای ورزش موج سواری شده است، یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری در بین شهرهای استرالیا به شمار می آید. این شهر دارای آب و هوای نیمه حاره ای بوده و گزارش شده 300 روز در طول سال ساحل این شهر آفتابی می باشد.

نقطه اصلی و هدف گردشگری این شهر یعنی ساحل سرفرز پارادایس که از آن به عنوان نسخه استرالیایی لاس وگاس یاد می کنند در کنار سایر جاذبه های طبیعی مانند قله های مسحور کننده، جنگل های بارانی و دره های سبز که برخی به ثبت جهانی نیز رسیده اند، شهر گلدکوست را به یکی از زیباترین شهرهای استرالیا مبدل کرده است.

بعد از ساحل سرفرز پارادایس از سایر جاذبه های زیبا و مهم توریستی این شهر می توان این موارد را نام برد: اسکای پوینت، منطقه حفاظت شده کارمبن، خیابان کاویل، شهرک ساحلی کولنگاتا، پارک آبی دنیای دریایی، پارک دریم ورلد، دنیای فیلم برادران وارنر، پارک ملی لمینگتون و پارک ملی اسپرینگ بروک.

داروین : شهری بومی و معدنی

شهر بندری داروین با جمعیتی نزدیک به 140 هزار نفر که یک چهارم آن ها را بومیان منطقه تشکیل می دهند، پایتخت ایالت قلمرو شمالی استرالیا است. این شهر توسط ملوانان انگلیسی یافته شد و به پاس افتخارات دانشمند بزرگ چارلز داروین نام گذاری گردید. در میان شهرهای استرالیا اهمیت این شهر بواسطه پایگاه های نظامی متعدد و از منظر نظامی می باشد.

اقتصاد این شهر بر پایه صنعت توریسم و گردشگری و صنعت معدن استوار و آب و هوای آن از نوع استوایی گزارش شده است که 2 فصل مرطوب و خشک در ایام مختلف سال در آن وجود دارد. بندر داروین فاصله نزدیکی با قاره آسیا داشته و تجارت بسیاری با این کشورها برقرار کرده است. داروین شهری چند فرهنگی و چند ملیتی بوده به طوری که حدود 50 فرهنگ متفاوت جمعیت این شهر را تشکیل داده و همچنین همجواری و همزیستی افراد بومی و غیر بومی جذابیت این شهر را بیشتر نموده است.

علاوه بر مطلب ذکر شده جاذبه های مختلفی در شهر داروین وجود دارد که باعث شده در زمره زیباترین شهر های استرالیا قرار گیرد. برخی از معروف ترین این جاذبه ها عبارت اند از: پارک ملی کاکادو، پرل، لنگرگاه استاکس هیل، خانه دولت، کلبه شیرها، تریلر لاراپینتا، مزرعه کورکودیل داروین، پارک اولگاس، پارک حفاظت از سنگ مرمر شیطان، آرنهم لند، آبشار جیم جیم، پارک جنگلی چارلز داروین، پارک ملی لیچفیلد و سواحل میندیل.

بریزبین : شهر موزه ها و گالری ها

همان طور که گفته شد شهر بریزبین سومین شهر پر جمعیت استرالیا و مرکز ایالت کوئینزلند است. شهر بریزبین در ساحل شرقی استرالیا قرار داشته و به دیلی برگزاری نمایشگاه ها، گالری ها و موزه های مختلف شهرت بسیاری در دنیا دارد. بر خلاف گردشگران بین المللی و خارجی اغلب شهروندان استرالیایی شهر بریزبین را به منظور گذراندن تعطیلات خود انتخاب می نمایند.

شهرهای استرالیا

بواسطه آب و هوای معتدل و بسیار خوبی که این شهر دارد در کنار تجارت صنعت توریسم نیز جایگاه ویژه ای در این شهر به خود اختصاص داده است. این شهر نیز به دلیل اماکن دیدنی و جاذبه های مختلف در زمره زیباترین شهرهای استرالیا قرار دارد. برخی از مهم ترین نقاط توریستی و جاذبه های زیبای بریزبین عبارت اند از: سواری با کشتی های CityCat، پارکلند، چرخ و فلک بریزبین، پناهگاه کوالای لون‌پاین، پارکلند روما استریت، قایق‌سواری آریا کروز، باغ‌ گیاه‌شناسی شهری، پل استوری، بازار سات‌بانک، گالری هنر مدرن، موزه‌ی کوئینزلند، سواری در بالون هوای گرم، کوه Coot-tha Lookoutو جزیره‌ی سنت هلنا.

آدلاید : مرکز فستیوال غذا

همانطور که قبلا گفته شد آدلاید مرکز ایالت استرالیای جنوبی و پر جمعیت ترین شهر آن است. در حال حاضر این شهر به دلیل فستیوال ها و جشنواره های مختلف فرهنگ، غذا، نوشیدنی، کرانه ساحلی بسیار طویل و صنایع نظامی گوناگون در بین شهرهای استرالیا، شهرت دارد. در سال 2010 شهر آدلاید در گزارش بهترین شهرهای دنیا برای سکونت که فهرست آن توسط مجله اکونومیست منتشر شد، در بین 10 شهر برتر قرار گرفت و همچنین در سال 2011 به وسیله شورای مسکن و املاک استرالیا عنوان بهترین شهر برای سکونت را به خود اختصاص داد چرا که این شهر از منظر زیبایی و تمیزی بالاترین حد نصاب ها را در میان شهر های استرالیا به خود اختصاص داده است.

شهرهای استرالیا

آدلاید محیطی پر از آرامش، شهروندانی با فرهنگ بالا و سابقه تاریخی بسیاری داشته و پایه های اقتصادی این شهر بر صنایع کشاورزی، معدن و توریسم و گردشگری استوار است. این شهر در برگیرنده بناها و عمارت های عظیم و زیبایی بوده و همچنین موزه ها، گالری ها، نمایشگاه ها و باغ های مختلف تماشایی آدلاید را در زمره زیباترین شهرهای استرالیا قرار داده است.

آدلاید با داشتن جاذبه های طبیعی و توریستی فراوان خود را به عنوان پایتخت صنعت توریسم و گردشگری استرالیای جنوبی مطرح نموده است. برخی از این نقاط پر بازدید که هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران بین المللی و داخلی هستند عبارت اند از: نورث تراس، باغ گیاهشناسی آدلاید، موزه هنر استرالیای جنوبی، موزه استرالیای جنوبی، بازار مرکزی آدلاید، باغ وحش و پارک کلیلند، مرکز جشنواره های آدلاید، موزه و خانه تاریخی آیرس، باغ بوتانیک، آرت گالری و دهکده های ساحلی.

کانبرا : شهری دولتی

شهر کانبرا پایتخت کشور استرالیا یکی از کم جمعیت ترین پایتخت های کشورهای جهان است به طوری که وقتی نام استرالیا مطرح می شود کمتر کسی نام این شهر را به عنوان پایتخت به خاطر می آورند ولی جذابیت ها و زیبایی های بی نظیر این شهر باعث شده یکی از اولین و اصلی ترین اهداف گردشگری مسافران خارجی در بین شهرهای استرالیا باشد.

کانبرا شهری است با ظواهر شهری به روز و پیشرفته به همراه بناها و ساختمان های منحصر به فرد که توانسته این جنبه از شهرهای امروزی را بسیار خوب با فرهنگ، هنر و حیات وحش استرالیا تلفیق کرده و همچون نمایشگاهی بزرگ در معرض دید علاقه مندان و گردشگران قرار دهد.

مساحت شهر کانبرا بسیار وسیع بوده و از خیابان های پهن و عریضی برخوردار است. به واسطه پایتخت بودن بیشتر ساختمان های دولتی مانند ساختمان هیئت دولت، مجلس استرالیا، ارگان های دولتی و دادگاه عالی استرالیا در این شهر وجود دارند و علاوه بر جاذبه های مختلف که این شهر را در گروه زیباترین شهرهای استرالیا قرار می دهد، محیط شهر سرشار از فضای سبز، پارک و بوستان و باغ های مختلف شهری است.

برخی از مهم ترین نقاط دیدنی و توریستی کانبرا عبارت اند از: مسجد کانبرا، کلیسای سنت جان باپتیست، موزه ملی استرالیا، موزه ملی دایناسور، موزه آثار شیشه ای، موزه راه آهن، سالن تئاتر آلبرت، مرکز ملی علوم و تکنولوژی کانبرا، ساختمان قدیمی مجلس کانبرا، ساختمان دولت، ساختمان ادموند بارتون، کلبه بناندل، باغ های سبز کوکینگتون، جشنواره بالن سواری، کتابخانه ملی استرالیا، دریاچه برلی گریفین، باغ وحش و آکواریوم ملی استرالیا، کوه سیاه، بنای یادبود و موزه جنگ استرالیا.

وسیع ترین شهرهای استرالیا

استرالیا کشوری است که اصطلاحا آن را با قاره اقیانوسیه یکی می دانند با اینکه کشور نیوزلند نیز جزو قاره اقیانوسیه محسوب می شود اما یکی دانستن کشور استرالیا و قاره اقیانوسیه نیز چندان تصور نادرستی نیست. اقیانوسیه کوچکترین قاره در جهان بوده و در جنوب قاره آسیا واقع شده است که کشور استرالیا با وسعت زیاد خود لقب ششمین کشور وسیع دنیا و کوچکترین قاره دنیا را به خود اختصاص داده است.

می توان گفت استرالیا یک جزیره محصور در اقیانوس و آب است که از شمال غربی توسط دریای تیمور و آرفورا از کشور اندونزی، از شمال شرقی به وسیله دریای مرجان و تنگه تورس از پاپوا گینه نو، از جزایر دریای مرجانی به وسیله صخره بزرگ مانع، از جنوب شرقی به وسیله دریای تاسمان از نیوزلند و از جنوب دور به وسیله اقیانوس هند از قطب جنوب مجزا می شود. وسیع ترین شهرهای استرالیا عبارت اند از بریزبین، سیدنی و ملبورن.

شهرهای استرالیا

شهر بریزبین با مساحتی معادل 20 مرتبه بزرگ تر از شهر تهران عنوان اولین شهر وسیع استرالیا را از آن خود کرده است. طبق آخرین سرشماری صورت گرفته جمعیت این شهر اما 3 میلیون و 600 هزار نفر گزارش شده است. شهر بریزبین در کرانه شرقی استرالیا در منتهی الیه جنوب شرق ایالت کوئینزلند واقع شده است.

با توجه به توسعه و پیشرفت بسیار خوب ساحل شرقی استرالیا، اغلب مهاجران کشور استرالیا این شهر را برای سکونت بر می گزینند. سیدنی دومین شهر با بیشترین مساحت در میان شهرهای استرالیا نیز در سواحل شرقی این کشور واقع شده است. مساحت این شهر 12،368 کیلومتر مربع گزارش شده است که با توجه به جمعیت حدود 4 میلیونی این شهر، نرخ تراکم آن مناسب و منطقی به نظر می رسد.

شهر سیدنی متشکل از 15 ناحیه اصلی و 40 ناحیه محلی بوده و به وسیله پارک ملی رویال، کوه های آبی و بندر گاه سیدنی اجاطه گشته است. شهر ملبورن که پایتخت ایالت ویکتوریا هم می باشد در قسمت جنوب شرقی کشور استرالیا قرار دارد. این شهر با مساحت تقریبی 10 هزار کیلومتر مربع سومین شهر وسیع در میان شهرهای استرالیا به حساب می آید. نزدیک سه چهارم شهروندان ایالت ویکتوریا در شهر ملبورن زندگی می کنند و برای اداره این شهر حدود 31 شهرداری در نظر گرفته شده است.

نتیجه گیری

استرالیا یکی از مهاجرپذیرترین، محبوب ترین و زیباترین کشورهای جهان است که جاذبه های متعدد طبیعی، فرهنگی، تفریحی و گردشگری بسیاری دارد. شهرهای استرالیا با وجود اینکه فرهنگ شهرنشینی بالا، پارک ها و بوستان های سرسبز، جنگل های انبوه و محیط شهری مدرن، پیشرفته و تمیز را به تصویر می کشند، اغلب برخوردار از کرانه های اقیانوسی و سواحل بسیار فریبنده و جذاب هستند.

این کشور متشکل از شش ایالت به همراه دو منطقه خودمختار (با درجه استقلال کمتر از ایالت) می باشد که بزرگ ترین شهر های استرالیا از نظر جمعیت عبارتند از: سیدنی، ملبورن، بریزبین، پرت و آدلاید. کشور استرالیا حدودا 57 شهر داشته که در ایالت های مختلف آن واقع شده اند.

شهرهای استرالیا

هر کدام از شهرهای استرالیا اقتصاد و صنایع مخصوص به خود را دارند اما با توجه به زیبایی ها و جاذبه های گردشگری فراوان این کشور، صنعت توریسم و گردشگری در اغلب شهر های مهم این کشور جزو اصلی ترین پایه های اقتصاد آن ها محسوب می شود. در سال های اخیر با توجه به تغییر سیاست های مهاجر پذیری استرالیا، نیروهای بسیار متخصص و ماهر از با توجه به سیستم امیتاز بندی این کشور می توانند شانس خود را برای سکونت در شهرهای فوق العاده استرالیا امتحان کنند.

علاوه بر مهاجرت کاری می توان از روش مهاجرت تحصیلی نیز حضور در این شهرهای منحصر به فرد را تجربه کرد. در صورت امکان استفاده از ویزای توریستی و گشت و گذار در شهر های استرالیا برای حداقل یک بار به همه گردشگران توصیه می شود. شهر های استرالیا در عین مدرن و پیشرفته بودن تاریخ و فرهنگ این کشور را نیز به خوبی حفظ کرده و به تصویر می کشند. پیشنهاد می شود متقاضیان قبل از هر گونه اقدام مهاجرتی با تحقیق و آگاهی، صحبت با افرادی که تجربه آن کار را داشته اند و تماس با مشاورین مجرب و متخصص بهترین تصمیم را اخذ نمایند.

موسسه مهاجرتی “آریانا اپلای” با داشتن مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار و مجوز اعزام دانشجو به خارج از کشور از وزارت علوم، بهره مندی از وکلای پایه یک دادگستری در حوزه مهاجرت، مشاورین خبره و با تجربه و داشتن سوابق درخشان در مقوله های مهاجرتی، این افتخار را دارد همواره در خدمت متقاضیان عزیز مهاجرت به خارج از کشور باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا