...
Search
Close this search box.
شهرهای استرالیا
آریانااپلای » بلاگ » اقامت » شهرهای استرالیا

آشنایی با شهرهای استرالیا

Australian cities

زندگی در شهرهای زیبا و پیشرفته، آرزوی بسیاری است که اغلب افراد دست یافتن به این امر را محال می دانند اما با آگاهی از شرایط می توان گفت این موضوع دیگر رویا نیست.

شهر های استرالیا از زیبا ترین شهرهای جهان هستند و پهناور بودن کشور استرالیا باعث تنوع آب وهوایی آن شده است. استرالیا در نیم کره جنوبی زمین واقع شده است به همین دلیل فصول آن عکس کشورهای نیم کره شمالی می باشد یعنی هنگامی که در نیم کره شمالی زمستان است در این کشور فصل تابستان است.

شهرهای کشور استرالیا جهت مهاجرت هرکدام دارای ویژگی های طبیعی و توریستی متنوعی هستند که باعث جذابیت سفر به این کشور شده است.

آشنایی با شهرهای استرالیا

شهرهای استرالیا کدام اند؟ هزینه زندگی در شهرهای مهم استرالیا چه مقدار می باشد؟ بهترین شهرهای استرالیا از لحاظ بازارکاری و هزینه های زندگی چه شهرهایی هستند؟ جاذبه های توریستی هر یک از این شهرها چیست؟ و…

این سوالات ممکن است ذهن افرادی که قصد مسافرت به کشور استرالیا را دارند به خود مشغول کرده باشد که پیشنهاد می شود برای رسیدن به پاسخ سوالات فوق و آشنایی بیشتر با شهرهای معروف استرالیا تا پایان با ما همراه باشید.

بهترین و زیباترین شهرهای استرالیا

این کشور از نظر داشتن مناظر و زیبایی های طبیعی یکی از مطرح ترین کشورهای جهان می باشد که طبیعتا هر یک از شهر های آن دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. در ادامه به بهترین و زیباترین شهرهای این کشور می پردازیم :

 • سیدنی

از زیباترین شهرهای استرالیا بلکه مشهورترین آنها شهر سیدنی می باشد. این شهر یکی از شهرهای پیشرفته و مدرن استرالیا می باشد که به دلیل داشتن مناظر طبیعی دیدنی، سالانه مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر جهان می باشد. از جاذبه های این شهر می توان به:

 • بندرگاه سیدنی
 • مناظر زیبای ساحلی
 • آکواریوم شهر سیدنی
 • موزه های متنوع
 • رصدخانه سیدنی
 • جزیره کوکاتو
 • گالری هنری نیوساوت ولز
 • و بناهای مجلل و زیبای این شهراشاره کرد.
 • سواحل بوندی، کوگی و مانلی در این شهر از زیبا ترین مناظر این کشور محسوب می شوند.

در باغ گیاه شناسی سیدنی می توان گونه های متنوع گیاهی را مشاهده نمود. موزه مادام توسو، آکواریوم سی لایف و باغ وحش وایلد لایف از جمله جاذبه های این شهر می باشد.

سیدنی استرالیا

دمای این شهر در فصل تابستان به 40 درجه سلسیوس و در زمستان به 6 درجه می رسد که از نظر شرایط آب وهوایی مطلوب می باشد.

 • ملبورن

از دیگر شهرهای معروف و زیبای کشور استرالیا، شهر ملبورن می باشد که به عنوان قطب آموزش عالی، فرهنگ و هنر و فعالیت های ورزشی کشور استرالیا محسوب می شود. این شهر قبل از شهر کانبرا اولین پایتخت کشور استرالیا بوده است.

این شهر به دلیل ترکیب معماری سنتی و مدرن یکی از جاذبه های کشور استرالیا می باشد. تعداد مکان ها و مناظر دیدنی در شهرملبورن بسیار می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد:

 1. باغ گیاه شناسی ملبورن
 2. نقاشی های دیواری شهر
 3. باغ وحش ملبورن
 4. زمین کریکت ملبورن
 5. گالری ملی ویکتوریا
 6. میدان فدراسیون و …

ملبورن استرالیا

 • کانبرا

شهر کانبرا پایتخت کشور استرالیا و یکی دیگر از شهرهای زیبای این کشور می باشد. جمعیت این شهر حدود 330 هزار نفر می باشد. از جاذبه های این شهر می توان به:

 1. پوشش گیاهی چشم نواز
 2. رودخانه ملونگلو
 3. دریاچه گینیندرا
 4. اماکن مذهبی
 5. موزه های متنوع و… اشاره کرد.

آب و هوای این شهراقیانوسی می باشد. در فصل تابستان حداکثر دما به 30 درجه و در زمستان به کمتر از 10 درجه سانتی گراد می رسد و عموما دارای آب و هوای معتدل می باشد. مردم این شهر به فعالیت های فرهنگی و هنری مانند تئاتر و نمایش علاقه ویژه ای دارند و جهت این امور محیط های ویژه ای در این شهر احداث شده است.

کانبرا استرالیا

علاوه بر شهرهای ذکر شده از زیباترین شهرهای کشور استرالیا می توان به شهرهای:

 • برزبین
 • پرت
 • آدلاید
 • و کنز اشاره کرد که هر یک از این شهرها دارای جاذبه های دیدنی طبیعی و فرهنگی می باشند.

بهترین شهرهای استرالیا برای کار و زندگی

برای تعیین بهترین شهرهای استرالیا جهت کار و زندگی باید به مقایسه شرایط اقتصادی و زندگی مانند بازارکاری، هزینه های زندگی و سطح درآمد در شهرهای مختلف بپردازیم.

طبیعتا در این زمینه شهرهای معروف و بزرگ استرالیا بیشتر مورد توجه قرار میگیرند که به توضیح هر یک از آنها می پردازیم:

 • سیدنی

شهر سیدنی با دارا بودن حدود 5 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر استرالیا می باشد که به عنوان مرکز تجاری این کشور مطرح می باشد. هزینه زندگی در مرکز سیدنی نسبتا بالا است که با توجه به وجود فرصت های شغلی زیاد، برای بسیاری جهت زندگی مطلوب می باشد.

صنایع عمده این شهر بیشتر امور تولیدی، IT و گردشگری می باشد. گردش مالی این شهر سالانه بیش از 300 میلیارد دلار است. این شهر دارای حمل و نقل عمومی گسترده می باشد که باعث کاهش هزینه وسهولت تردد در این شهر می گردد. سیدنی یکی از پرهزینه ترین شهرهای استرالیا می باشد. هزینه ماهیانه زندگی برای شخص مجرد در حدود 20 هزار دلار استرالیا و هزینه زندگی برای یک زوج ماهیانه در حدود 28 هزار دلار استرالیا می باشد.

 • ملبورن

جمعیت شهر ملبورن حدود 4 میلیون نفر و بعد از سیدنی دومین شهر بزرگ کشور استرالیا می باشد. نرخ اقتصادی این شهر رو به رشد و به نیروی کار به شدت نیازمند می باشد که این امر موجب افزایش شانس پیدا کردن شغل در این شهر گشته است. با توجه به هزینه های بالای زندگی در ملبورن، این شهر بعد از سیدنی دومین شهر گران قیمت کشور استرالیا می باشد.

بهترین شهرهای استرالیا برای کار و زندگی

این شهر نیز مانند سیدنی دارای سیستم حمل و نقل گسترده است که باعث کاهش هزینه ها و سهولت رفت و آمد می گردد. هزینه مسکن در این شهر ماهیانه بین 1500 تا 3500 دلار استرالیا و هزینه زندگی برای فرد مجرد بین 17 تا 19هزار دلارو برای یک زوج بین 21 تا 24 هزار دلار می باشد.

 • کانبرا

جمعیت شهر کانبرا در حدود 400 هزار نفر و پایتخت استرالیا می باشد. مشاغل صنعتی بیشترین تقاضا در این شهر را دارد بر همین اساس می توان بازار کاری مناسبی برای افرادی که در این زمینه مهارت یا تخصص دارند پیش بینی کرد. این شهر نیز دارای سیستم حمل و نقل مطلوبی می باشد. هزینه زندگی در این شهر حدودا 15 درصد کم تر از سیدنی و هزینه اجاره مسکن ماهیانه حداقل 1400 دلار و درآمد سالانه حدود 70 هزار دلار استرالیا می باشد.

بهترین شهرهای استرالیا برای تحصیل

جهت تعیین بهترین شهرهای استرالیا برای تحصیل باید به بررسی مواردی هم چون هزینه های تحصیل، کیفیت دانشگاه و هزینه های زندگی در این شهرها پرداخت تا بتوان بهترین گزینه جهت تحصیل در این کشور را معیین کرد.

 • سیدنی

سیدنی مرکز اصلی امور تجاری و اقتصادی کشور استرالیا می باشد. از مراکز آموزشی مطرح این شهر می توان به دانشگاه سیدنی یا دانشگاه نیو ساوت ولز اشاره کرد که این امر موجب گشته این شهر نیز یکی از بهترین گزینه ها برای انشجویان بین المللی باشد. هزینه تحصیل در این شهر نسبتا بالا می باشد.

 • ملبورن

شهر ملبورن به عنوان مرکز فرهنگی کشور استرالیا در رده سوم بهترین شهرهای دانشجویی جهان قرار دارد به همین دلیل یکی از شهرهایی است که مورد توجه دانشجویان سراسر جهان جهت ادامه تحصیل قرار گرفته است همچنین وجود دانشگاه های معتبر مانند دانشگاه ملبورن یا مونش باعث جذب دانشجویان به این شهر گشته است. هزینه تحصیل در این شهر حدود 24 هزار دلار می باشد.

 • کانبرا

وجود دانشگاه هایی مانند دانشگاه استرالیا و دانشگاه کانبرا باعث شده شهر کانبرا نیز یکی دیگر از گزینه های ادامه تحصیل در کشور استرالیا باشد. البته این نکته حائز اهمیت است که هزینه تحصیل در این شهر نسبت به شهر سیدنی پایین تر و حدود 26 هزار دلار است همچنین هزینه زندگی در کانبرا نسبت به ملبورن و سیدنی کم تر است.

 • برزبین و گلدکوست

شهر برزبین و گلدکوست از نظر هزینه های تحصیل ارزان ترین شهرهای کشور استرالیا می باشند که هزینه سالیانه تحصیل در این شهرها حدود 23 هزار دلار و هزینه مسکن حداقل 300 دلار در هفته می باشد.

بهترین شهرهای استرالیا برای تحصیل

 • آدلاید

شهر آدلاید یکی دیگر از گزینه های مناسب جهت ادامه تحصیل در کشور استرالیا می باشد که هزینه سالیانه تحصیل در این شهر حداقل 25 هزار دلار و هزینه اجاره مسکن حدود 100 دلار در هفته می باشد.

برای آشنایی بیشتر و جامع با شرایط تحصیل در استرالیا مطالعه این مقاله را از دست ندهید: تحصیل در استرالیا

بهترین شهرهای استرالیا جهت گردشگری و تفریحی

کشور استرالیا گنجینه ای از زیبایی ها و شگفتی های جهان هستی می باشد که هر نقطه ای از آن دارای مناظر بکر و چشم نواز می باشد که همین امر موجب جذب میلیون ها گردشگر به این کشور شده است، در ادامه بخشی از زیبایی های این کشور را بیان می کنیم :

سیدنی

سیدنی، شهر سواحل زیبا، پارک های ملی، موزه ها و مراکز فرهنگی و هنری می باشد. در این شهر می توانید پیوند تکنولوژی و فناوری با طبیعت ومناظر چشم نوازش را از نزدیک مشاهده نمایید و از لحظات حضور خود در این شهر لذت ببرید.

ملبورن

شهر ملبورن پایتخت فرهنگی و هنری کشور استرالیا می باشد که این نام گذاری به دلیل وجود مراکز هنری و فرهنگی متعدد مانند گالری های هنری، موزه های متنوع، نقاشی های دیواری زیبا و اجرای موسیقی زنده در خیابان های این شهر می باشد. در کنار جاذبه های فرهنگی و هنری می توان به مناظر طبیعی زیبا مانند ساحل ویکتوریا و حیات وحش این منطقه اشاره کرد.

بهترین شهرهای استرالیا جهت گردشگری و تفریحی

پرت

شهر پرت استرالیا از مدرن ترین و سرسبزترین شهرهای این کشور می باشد. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به سواحل شنی زیبا و دست نخورده ، رستوران های معروف و معماری سنتی آن اشاره کرد. پارک کینگز و رودخانه سوآن نیز از مناظر طبیعی این شهر می باشد.

آدلاید

آدلاید مرکز غذاهای محلی و موزه های باستانی در کشور استرالیا می باشد. در این شهر می توانید آداب و رسوم و لباس های سنتی ساکنان را از نزدیک مشاهده نمایید. برای دیدن کانگورو و کوآلاها می توانید از پارک حیات وحش کلندر بازدید نمایید.

برزبین

از قدیمی ترین شهرهای استرالیا برزبین می باشد که به دلیل وجود رودخانه برزبین ، به علاقه مندان قایق سواری پیشنهاد می شود از این شهر حتما دیدن نمایند. این شهر یکی از مراکز تفریحات آبی در استرالیا است که به همین دلیل موجب جذب تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان شده است.

اگر می خواهید درباره کشور استرالیا بیشتر بدانید حتما این مقاله را مطالعه نمایید: کشور استرالیا

پرجمعیت ترین و کم جمعیت ترین شهر های استرالیا

جمعیت کشور استرالیا طبق آخرین آمار بیش از 25 میلیون نفر می باشد که جزو کشورهای کم جمعیت می باشد. تراکم جمعیت در این کشور بسیار پراکنده می باشد یعنی در برخی از مناطق جمعیت بسیارکم و در برخی از نقاط جمعیت بسیار زیادی زندگی می کنند. از پرجمعیت ترین شهرهای استرالیا می توان به شهرهای سیدنی، ملبورن، برزبین، آدلاید و پرت و از کم جمعیت ترین شهرها می توان به شهرهای گاولر، گولبرن، وایالا و ماریبورو اشاره کرد.

نام شهر جمعیت (میلیون نفر)
سیدنی 5
ملبورن 4.5
برزبین 2.5
پرت 2.2
آدلاید 1.5
نام شهر  جمعیت (هزار نفر)
گاولر 25
گولبرن 25
وایالا 27
ماریبورو 27

 

پرجمعیت ترین و کم جمعیت ترین شهر های استرالیا

ارزان ترین و گران ترین شهر های استرالیا

هزینه زندگی مانند مسکن، خوراک، پوشاک و حمل و نقل درشهرهای پر جمعیت طبیعتا بالا می باشد و این قاعده درباره کشور استرالیا نیز صادق می باشد. در شهرهایی مانند سیدنی، ملبورن و کانبرا هزینه زندگی بسیار زیاد و در شهرهای هوبارت، ولونگونگ و گولدکوست نسبتا پایین می باشد در ادامه به بیان میانگین هزینه های زندگی در هر شهر می پردازیم :

نام شهر هزینه ماهیانه(دلار)
سیدنی 2600
ملبورن 2300
کانبرا 2200
هوبارت 1900
ولونگونگ 1970
گولد کوست 2050

 

ارزان ترین و گران ترین شهر های استرالیا

نتیجه گیری

اگر دوست دارید در کشوری زندگی کنید که در کنار پیشرفته بودن دارای طبیعت و جاذبه های توریستی شگفت انگیز و متنوع باشد پیشنهاد می دهیم که زندگی در شهرهای استرالیا یکی از گزینه های اصلی شما باشد زیرا با توجه به سطح رفاه ودرآمد بالا در این کشور می توانید آینده ای رویایی برای خود رقم بزنید، نظر شما در این باره چه می باشد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا