...
Search
Close this search box.
آریانااپلای » بلاگ » اقامت » اسکیلد ورکر کبک

شرایط اسکیلد ورکر کبک کانادا ( اسکیلد ورکر کبک کانادا )

Skilled Worker Conditions Quebec Canada

کشور کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا می باشد. ویژگی های خاص و منحصر به فرد کانادا این کشور را در زمره بهترین کشورهای دنیا در زمینه جذب مهاجرین قرار داده است و یکی از مقاصد جذاب متقاضیان مهاجرت در سرتاسر جهان می باشد. عموما سالیانه متقاضیان زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارند. روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور وجود دارد که با توجه به ایالتی بودن این کشور و قوانین خاص هر ایالت معمولا شرایط پذیرش مهاجر در ایالت های مختلف متفاوت است.

ایالت کبک از مهاجرپذیرترین ایالت های کانادا می باشد که به روش های مختلفی اقدام به جذب نیروهای مورد نیاز خود میکند. یکی از راه های معمول مهاجرت به کانادا، روش اسکیل ورکر کبک (اسکیلد ورکر کبک) می باشد. طی سالیان گذشته طرح اسکیل ورکر کبک ( اسکیلد ورکر کبک) دچار تغییرات متعددی شده است. فرآیند پذیرش اسکیل ورکر کبک ( اسکیلد ورکر کبک ) برای افراد ماهری است که میخواهند ساکن دائم کانادا شده و در کبک زندگی کنند.

بدین منظور ایالت کبک توافق ویژه ای برای تامین نیروهای متخصص مورد نیاز خود با دولت کانادا دارد. این استان برای انتخاب مهاجرانی که به خوبی با زندگی در آنجا سازگار شوند، قوانین خاص خود را دارد. اخیرا متقاضیان برنامه اسکیل ورکر کبک ( اسکیلد ورکر کبک)  باید درخواست خود را از طریق ثبت در سیستم آریما و ایجاد پرونده برای اسکیل ورکر کبک کانادا (اسکیلد ورکر کبک کانادا) به اداره مهاجرت کبک ارسال کنند. در ادامه این مقاله بر آنیم تا جزئیات طرح اسکیل ورکر کبک را برای متقاضیان شرح دهیم.

اسکیل ورکر کبک

شرایط اسکیل ورکر کبک کانادا (اسکیلد ورکر کبک کانادا) بر اساس ویژگی های افراد با هم متفاوت خواهد بود. چرا که نحوه امتیاز بندی اسکیل ورکر کبک کانادا (اسکیلد ورکر کبک کانادا) بر فاکتورهایی مانند سن متقاضی، مدرک تحصیلی وی، رشته تحصیلی، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، مدرک زبان و شرایط خانوادگی متقاضی پایه گذاری شده است.

برای آشنای با دیگر ایالت های کانادا نیز میتوانید مقاله معرفی ایالت های کانادا را مطالعه بفرمایید.

در نتیجه در این روش افرادی برگزیده خواهند شد که اولا در رشته های مورد نظر این ایالت مشغول به فعالیت بوده و در مرحله بعد بتوانند امتیاز بالایی را از آن خود نمایند. اگر پرونده متقاضی و یا همسرش برای کار و زندگی کردن در ایالت کبک کانادا مناسب باشد و شرایط مورد نظر را دارا باشند، می توانند جهت دریافت ویزای اقامت درخواست دهند. فاکتورهای موثر بوسیله اداره مهاجرت ایالت کبک کانادا مشخص می گردد.

شرایط کلی مورد نظر برای اسکیل ورکر کبک کانادا (اسکیلد ورکر کبک کانادا) عبارتند از :

• متقاضی مصمم به کار و اخذ اقامت در یکی از شهرهای ایالت کبک باشد.
• مدرک تحصیلی تایید شده و مورد نیاز ایالت کبک را داشته باشد.
• متقاضی باید دارای سابقه کاری متناسب باشد.
• داشتن مدرک زبان.
• شخص باید از اعتماد به نفس کافی و توانمندی لازم برای هماهنگ شدن با فرهنگ و بازار کار کبک برخوردار باشد.

نحوه امتیاز بندی اسکیل ورکر کبک کانادا ( اسکیلد ورکر کبک کانادا

متقاضی با توجه به فاکتورهای مورد نظر که مهمترین انها عبارتند از: سن، مدرک تحصیلی، رشته تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان و شرایط خانوادگی و کسب امتیازات لازم می تواند برای برنامه اسکیل ورکر کبک ( اسکیلد ورکر کبک) اقدام نماید. متقاضیان مجرد در صورت اخذ امتیاز 50 و متقاضیان متاهل در صورت اخذ امتیاز 59 شانس خود را برای مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه افزایش می دهند. در ادامه به توضیح نحوه امتیاز بندی اسکیل ورکر کبک( اسکیلد ورکر کبک) کانادا می پردازیم.

اسکیل ورکر کبک

در این روش به هر کدام از فاکتورهای ذکر شده بر اساس تعاریف صورت گرفته امتیاز خاصی تعلق خواهد گرفت. در نهایت افرادی که بتوانند بالاترین امتیازات را کسب نموده و در لیست رشته ها و مشاغل مورد نیاز ایالت کبک کانادا وجود داشته باشند، انتخاب می شوند. باید در نظر داشت از آنجایی که زبان اول ایالت کبک کانادا زبان فرانسوی می باشد، داشتن مدرک زبان فرانسوی و یا آشنایی نسبتا خوب با این زبان، می تواند تاثیر بسیار خوبی برای مهاجرت از طریق روش اسکیل ورکر کبک کانادا داشته باشد.

در اولین جدول میزان امتیازات اختصاص شده به فاکتور سن برای متقاضی اصلی و همسر وی آورده شده است. بنابراین شرایط خانوادگی نیز می تواند در امتیاز دهی افراد موثر باشد. همان گونه که از جدول مشخص است بیشترین امتیازات به افرادی تعلق می گیرد که در بازه سنی 18 تا 35 سال قرار داشته، در نتیجه متقاضیان عزیز باید برای بهره مندی از این فاکتور هرچه سریعتر اقدام نموده و فرصت را از دست ندهند.

سن امتیاز متقاضی اصلی امتیاز همسر متقاضی
بیشتر از 42 سال  0  0
42 سال  2  1
41 سال  4  1
40 سال  6  1
39 سال  8  2
38 سال  10  2
37 سال 12  2
36 سال  14  2
18 تا 35 سال  16  3

 

جدول بعدی چگونگی امتیاز دهی به مدارک تحصیلی افراد متقاضی را نشان می دهد. در این حوزه نیز امتیاز همسر متقاضی در نظر گرفته شده و می تواند به متقاضی اصلی کمک نماید. واضح است که هر چه مدرک تحصیلی فرد بالاتر بوده، امتیاز بیشتری به وی تعلق خواهد گرفت.

مدرک تحصیلی امتیاز متقاضی اصلی امتیاز همسر متقاضی
دکتری 14  4
فوق لیسانس  12  4
لیسانس 10  3
فوق دیپلم 6  2
دانشگاهی (یکساله)  4  1
فنی حرفه ای (حداقل 3 ساله) 8  3
فنی حرفه ای (1 یا 2 سال) 6 2
مدرک پس از دیپلم دبیرستان (حداقل 2 سال)  4 1
دیپلم فنی حرفه ای 6 2
دیپلم دبیرستان 2 1

 

جدول سوم کمی با جداول قبلی متفاوت است. از آنجایی که در این طرح معمولا افراد بر اساس نیازهای نیروی کاری متخصص ایالت کبک انتخاب می شوند، بنابراین رشته تحصیلی افراد در میزان امتیاز گیری آن ها موثر خواهد بود.

رشته تحصیلی امتیاز متقاضی اصلی امتیاز همسر متقاضی
رشته های گروه های E,F,G 0 0
رشته های گروه D 2 1
رشته های گروه C 6 2
رشته های گروه B 9 3
رشته های گروه A 12 4

 

در نهایت در جدول زیر نحوه امتیازدهی بر اساس سابقه کاری افراد متقاضی آورده شده است. همان گونه که مشخص است این فاکتور صرفا مربوط به خود متقاضی بوده و هرچه سابقه کاری وی بیشتر باشد امتیاز بیشتری (نهایتا 8 امتیاز) دریافت خواهد کرد.

سابقه کاری امتیاز متقاضی اصلی
بیشتر از 48 ماه 8
36 تا 48 ماه 6
24 تا 36 ماه  6
12 تا 24 ماه  4
6 تا 12 ماه 4
کمتر از 6 ماه 0

داشتن پیشنهاد شغلی

در صورتی که فرد متقاضی دارای پیشنهاد شغلی در ایالت کبک کانادا باشد می تواند از امتیاز آن برای اقدام طرح اسکیل ورکر کبک (اسکیلد ورکر کبک ) استفاده کند. در صورتی که پیشنهاد شغلی متعلق به خارج از شهر مونترال باشد 14 امتیاز و در صورتی که متعلق به شهر مونترال باشد 8 امتیاز به فرد تعلق می گیرد.

اما همواره باید به این نکته توجه داشت که یافتن پیشنهاد شغلی در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته امری بسیار مشکل است چرا که در این کشورها معمولا قوانین حمایتی بسیار محکمی به منظور به کار گیری نیروهای کاری شهروند همان کشور وجود دارد و کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. حتی کارفرمایان در این کشور ها مانند کانادا باید برای به کارگیری نیروهای کاری مد نظر خود به دولت و مردم خود پاسخگو باشند. اما معمولا افرادی که یک دوره تحصیلی را در کانادا و به خصوص ایالت کبک گذرانده باشند از شانس بالایی برای یافتن پیشنهاد شغلی برخوردار خواهند بود.

اسکیل ورکر کبک

مدرک زبان

مدرک زبان همواره و برای هر امر بین المللی اعم از تحصیل، کار و سرمایه گذاری در سایر کشورها از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است. چرا که از مهمترین ویژگی های عصر حاضر در همه زمینه ها، توانایی برقراری ارتباط افراد با یکدیگر است. به عنوان نمونه برای اینکه متقاضی بتواند راحت تر وارد بازار کسب و کار ایالت کبک شود بهتر است با زبان رسمی ایت ایالت آشنایی داشته باشد. حتی هنگام مصاحبه در سفارت با اینکه معمولا مصاحبه ها به زبان انگلیسی انجام می شوند اما در مورد ایالت کبک دانستن زبان فرانسوی در تصمیم آفیسر پرونده برای صدور ویزا بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

باید این نکته را مدنظر داشت که زبان اصلی ایالت کبک کانادا فرانسوی می باشد. البته بیشتر مردم با زبان انگلیسی هم آشنایی دارند اما داشتن مدرک زبان فرانسوی می تواند تاثیر مثبتی برای اخذ اسکیل ورکر کبک کانادا(اسکیلد ورکر کبک کانادا)داشته باشد. چرا که افراد فرانسوی زبان در این مورد بسیار حساس بوده و دانستن زبان فرانسوی برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که زبان اصلی این ایالت فرانسوی بوده در جدول زیر نحوه امتیاز دهی به مدرک زبان فرد متقاضی و همسر وی آورده شده است.

                                    امتیاز مدرک زبان فرانسه
   Listening Speaking Writing Reading سطح زبان
1 1 7 7   متقاضی اصلی C2
0 0 3 3 همسر
1 1 6 6 متقاضی اصلی C1
0 0 3 3 همسر
1 1 5 5 متقاضی اصلی B2
0 0 2 2 همسر
0 0 0 0 A1,A2,B1

 

در صورتی که متقاضی مدرک زبان فرانسوی نداشته و دارای مدرک زبان انگلیسی باشد، می تواند بر اساس جدول ذیل امتیازات مربوطه را اخذ نماید.

                                         امتیاز مدرک زبان انگلیسی
 Listening Speaking Writing Reading سطح زبان
2 2 1 1 آیلتس 9 تا 12
1 1 1 1 آیلتس 5 تا 9
0 0 0 0 آیلتس کمتر از 5

امتیاز از طریق فرزند

افرادی که دارای فرزند باشند می توانند بوسیله فرزندان خود نیز امتیاز دریافت کنند. برای هر فرزند 12 ساله و یا کمتر 4 امتیاز و به ازای هر فرزند 13 تا 21 ساله 2 امتیاز اختصاص می یابد. این امر به منظور سیاست های حمایت از فرزندآوری در ایالت کبک و کشور کانادا، در نظر گرفته شده است. چرا که نسبت به مساحت کشور کانادا که ششمین کشور بزرگ جهان قلمداد می شود، این کشور از تراکم جمعیتی بسیار پایینی برخوردار است.

در نتیجه به منظور مقابله با بحران کهنسالی همواره در کانادا از سیاست های افزایش جمعیت حمایت می گردد. چه بهتر که این افزایش جمعیت بوسیله افراد تحصیلکرده با مدارج بالای دانشگاهی حاصل شود. این موضوع باعث می شود تا والدین با خیالی آسوده تر به وظایف شغلی و سازمانی خود عمل نموده و از باب آینده فرزندان خود نیز هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.

اسکیل ورکر کبک

امتیاز اقامت فرد یا داشتن بستگان و اقوام در ایالت کبک

فرد متقاضی در صورتی که در ایالت کبک سابقه اقامت داشته باشد می تواند امتیاز اضافی کسب کند. اگر مدت زمان اقامت فرد در ایالت کبک 6 ماه و بیشتر باشد 5 امتیاز، 3 تا 6 ماه 3 امتیاز و کمتر از 3 ماه 1 امتیاز به فرد تعلق می گیرد. افراد متقاضی یا همسر آنها در صورتی که دارای بستگان و یا فامیل درجه یک مقیم ایالت کبک باشند که دارای اقامت دائم بوده و یا شهروند کانادا شده باشند، می توانند حداکثر 3 امتیاز از این روش کسب کنند.

بستگانی که در صورت وجود، امتیاز از طریق آنها به شخص تعلق میگیرد شامل: پدر یا مادر، برادر یا خواهر، پدربزرگ یا مادربزرگ، عمه یا عمو یا فرزندشان، خاله یا دایی یا فرزندشان، خواهر زاده یا برادر زاده می باشند. استفاده از امتیاز اقوام و بستگان در ایالت کبک در صورتی محقق می شود که این افراد حمایت خود را به صورت رسمی از متقاضی اعلام نمایند.

امتیاز تمکن مالی فرد متقاضی

به دلیل اینکه کشورهای توسعه یافته و پیشرفته همواره نگرانی های عمیقی بابت ماندن افراد در این کشورها بدون هیچگونه پشتوانه ای داشته و نگرانند مبادا افراد مهاجر سربار جامعه شوند، میزان تمکن مالی افراد به عنوان یک فاکتور مهم برای صدور ویزا در انواع روش های مهاجرتی در نظر گرفته می شود. حتی با اینکه روش اسکیل ورکر (اسکیلد ورکر) کبک یک نوع روش مهاجرتی کاری محسوب می شود اما این فاکتور نیز برای بهبود شرایط متقاضیان در سیستم امتیاز بندی در نظر گرفته شده است.

میزان تمکن مالی مورد نظر در کشورهای مختلف به واسطه بالا یا پایین بودن هزینه ها متفاوت بوده و بر اساس روش مهاجرتی در نظر گرفته شده متغیر خواهد بود. به عنوان مثال فردی که قصد دارد از روش تحصیلی برای حضور در کشور مورد نظر خود استفاده کند باید تمکن مالی شامل هزینه تحصیل و زندگی یک سال خود را به سفارت ارائه نماید. در صورتی که در روش های مهاجرتی کاری مانند اسکیل ورکر کبک، معمولا در ابتدا منظور هزینه های زندگی بوده که حدودی از آن در جدول زیر آورده شده است. افراد متقاضی با توجه به شرایط زندگی و داشتن فرزند در صورت داشتن تمکن مالی مورد نظر می توانند 1 امتیاز اضافی دریافت کنند.

شرایط مجرد  متاهل
سه فرزند زیر 18 سال 5096 دلار کانادا   5739 دلار کانادا
دو فرزند زیر 18 سال  4574 دلار کانادا   8347 دلار کانادا
یک فرزند زیر ۱۸ سال  4052 دلار کانادا   4954 دلار کانادا
فاقد فرزند 3016 دلار کانادا   4422 دلار کانادا

 

فرآیندها و مراحل اخذ ویزای اسکیل ورکر کبک ( اسکیلد ورکر کبک)

روش اسکیل ورکر کبک ( اسکیلد ورکر کبک) یکی از طرح های مهاجرت به برخی از کشور های دنیا از جمله کانادا، تحت عنوان مهاجرت کاری می باشد. به طور کلی معمولا در کشورهایی که این طرح وجود دارد بر اساس فاکتورهای مشخصی به متقاضیان امتیاز تعلق گرفته و افرادی که بتوانند بیشترین امتیازات را کسب نموده و در مشاغل مورد نظر این کشور فعالیت داشته باشند، اقامت موقت دریافت خواهند نمود.

اسکیل ورکر کبک

از آنجایی که کشور کانادا به صورت ایالتی اداره شده و هر ایالت دارای دولت مستقل می باشد، در برخی موارد ایالت ها به صورت مستقل و بر اساس ویژگی ها و نیازهای خود، مشابه با روش اسکیل ورکر اقدام به جذب نیروی کاری متخصص می نمایند. یکی از ایالت هایی که در این زمینه بسیار فعال بوده، ایالت کبک کانادا می باشد. طرح مهاجرتی اسکیل ورکر ( اسکیلد ورکر ) ایالت کبک کانادا شرایط مخصوص به خود را دارا بوده و برای اقدام جهت این طرح باید مراحل مختلفی طی شود که با سایر طرح ها متفاوت است.

به منظور اقدام برای این طرح باید ابتدا پروفایل فرد متقاضی در سیستم متعلق به ایالت کبک ایجاد شود. مراحل اخذ این ویزا به طور کلی بیان می گردد:

1 . تشکیل پروفایل در سیستم آریما (Arrima)

اولین قدم برای دریافت ویزای اسکیل ورکر کبک (اسکیلد ورکر کبک) تشکیل پروفایل در سیستم جدید آریما می باشد. از اواخر سال 2018 میلادی ایالت کبک کانادا برنامه جدید را جایگزین طرح اکسپرس اینتری نمود که با نام آریما (Arrima) شناخته می شود. طبق این برنامه افراد متقاضی مهاجرت کانادا از طریق اسکیل ورکر کبک ( اسکیلد ورکر کبک)  باید در مرحله اول پروفایل خوداظهاری (EOI) تشکیل داده و بدین وسیله علاقه خود را برای کار به عنوان نیروی متخصص در ایالت کبک کانادا اظهار کنند. بهتر است مشخصات و شرایط فرد متقاضی در این پروفایل کاملا صادقانه، مبتنی بر واقعیت و دور از هر گونه پنهان کاری بوده چرا که معمولا آفیسر سفارت به راحتی امکان تشخیص این گونه موارد را دارد.

2 . ارسال تقاضا برای پورتال Mon projet

قدم دوم به منظور دریافت ویزای اسکیل ورکر کبک (اسکیلد ورکر کبک) ارسال نمودن تقاضای فرد برای پورتال Mon projet می باشد. پس از اینکه پروفایل های خوداظهاری توسط ایالت کبک کانادا بررسی گردد، افرادی که شرایط اولیه مورد نظر را داشته باشند به منظور تکمیل فرآیند دعوت می شوند. این افراد می بایست تقاضای خود را بوسیله درگاه Mon Projet ارسال نمایند.

در این مرحله به متقاضیان این امکان داده می شود تا پرونده خود را برای اسکیل ورکر کبک (اسکیلد ورکر کبک) کامل نموده، در صورت نیاز تغییرات مورد نظر را اعمال کرده و مبلغ مورد نظر تقاضای پرونده خود را به شکل آنلاین واریز نمایند. پس از آن نیز افراد می توانند چگونگی شرایط پرونده تقاضای خود را در طی زمان بررسی دنبال کنند.

اسکیل ورکر کبک

3 . درخواست اقامت دائم کانادا

در نهایت قدم سوم و پایانی درخواست اقامت دائم کانادا خواهد بود. پس از مرحله دوم افرادی که بتوانند گواهی گزینش کبک (CSQ) را اخذ کنند، می توانند جهت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. در واقع کسانی که گواهی گزینش کبک را دریافت کنند، فاکتورهای لازم برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کبک (اسکیلد ورکر کبک) و دریافت اقامت دائم این ایالت را دارند.

می توان گفت گواهی گزینش ایالت کبک کانادا مشابه ITA در طرح اسکیل ورکر ( اسکیلد ورکر ) دولت فدرال کانادا می باشد. نکته حائز اهمیت اینکه دریافت گواهی گزینش کبک به معنی اخذ اقامت دائم کانادا نیست زیرا پس از این مرحله دولت فدرال کانادا پرونده و شرایط متقاضی را از منظرهای گوناگون به خصوص سوپیشینه و گواهی های پزشکی موردنظر ارزیابی می کند.

مدارک و هزینه های اخذ ویزای اسکیل ورکر کبک (اسکیلد ورکرکبک

مدارک و هزینه های اخذ ویزای اسکیل ورکر کبک (اسکیلد ورکر کبک) بر اساس شرایط افراد و ویژگی های خانوادگی آنها متفاوت خواهد بود. به طور کلی می توان گفت با توجه به فاکتورهای موثر ذکر شده برای اخذ ویزای اسکیل ورکر ( اسکیلد ورکر ) کانادا مدارک مورد نیاز متقاضی در راستای همان فاکتورها مورد نیاز می باشد.

لازم به ذکر است افراد باید دقت فرمایند که مدارک مورد نیاز باید ترجمه رسمی شده و به تایید مراجع ذیصلاح رسیده چرا که این نکات در اداره مهاجرت ایالت کبک کانادا حائز اهمیت می باشد. بنابراین پیش از هرگونه اقدام بهتر است با مشاورین متخصص مشورت نمایید. به طور کلی مدارک موردنظر شامل مدارک خانوادگی، مدارک تحصیلی و زبان و مدارک دربرگیرنده سوابق کاری افراد میگردد. در جدول ذیل تحت عنوان مخصوص هر نوع از مدارک، آن هایی که معمولا برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کبک (اسکیلد ورکر کبک) لازم بوده، آورده شده است.

مدارک خانوادگی

 

·         شناسنامه

·         پاسپورت

·         سند ازدواج/طلاق

·         یک قطعه عکس (5/4*5/3) پشت عکس باید امضا شده و تاریخ تهیه عکس به صورت میلادی قید شود و از زمان گرفتن عکس بیش از 6 ماه نگذشته باشد.

·         آدرس دقیق محل سکونت با کدپستی و تلفن شامل 10 سال گذشته

·         گواهی های مربوط به سلامت و پزشکی

·         گواهی عدم سوپیشینه

·         گواهی تمکن مالی

·         اگر متقاضی دارای بستگان ذکر شده در ایالت کبک باشد مدارک هویتی بستگان مورد نظر شامل شناسنامه، اسکن کارت اقامت دائم (پشت و رو) و کارت درمانی باید ارائه گردد.

·         اگر متقاضی دارای پیشنهاد کاری معتبر (Job Offer) باشد باید مدارک مربوطه را ارائه نماید.

·         در صورتی که متقاضی قبلا در ایالت کبک اقامت داشته باشد ارائه مدارک مربوطه می تواند مفید واقع شود.

مدارک تحصیلی و مدرک زبان

 

·         مدرک تحصیلی دانشگاهی و ریز نمرات مربوطه

·         مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی و ریز نمرات مربوطه

·         مدرک دیپلم

·         مدارک مربوط به زبان (فرانسه یا انگلیسی)

مدارک مربوط به سوابق کاری

 

·         گواهی های مربوط به اشتغال کار(ترجیحا مربوط به تحصیلات دانشگاهی)

 

هزینه های برنامه اسکیلد ورکر کبک (اسکیلد ورکر کبک)

هزینه های برنامه اسکیل ورکر کبک (اسکیلد ورکر کبک) بر اساس شرایط و ویژگی های خانوادگی افراد متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه های این روش را می توان در دو دسته شامل هزینه های فرآیند اجرایی اداره مهاجرت و هزینه های زندگی قرار داد. هزینه تشکیل و به جریان انداختن پرونده برای فرد متقاضی 785 دلار کانادا بوده و برای هر یک از اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان 168 دلار کانادا اضافه می گردد.

اسکیل ورکر کبک

در صورت پذیرفته شدن و اخذ گواهی گزینش ایالت کبک برای فرد متقاضی و هریک از اعضای خانواده (شامل همسر و فرزندان بالای 22 سال) مبلغ 550 دلار کانادا و افراد زیر 22 سال مبلغ 150 دلار کانادا، برای هزینه های تعیین شده توسط دولت فدرال اخذ می گردد.هزینه های زندگی به طور میانگین در محدوده 800 تا 1200 دلار کانادا در ماه قرار دارد. همچنین هزینه لندینگ متقاضی حدود 500 دلار می باشد.

قوانین سیستم اسکیل ورکر کبک ( اسکیلد ورکر کبک) 

در صورتی که فردی بخواهد بر اساس برنامه اسکیل ورکر کبک (اسکیلد ورکر کبک) به عنوان نیروی کاری متخصص و ماهر به کبک مهاجرت نماید، این امکان برای او وجود دارد تا از طریق سیستم آریما (Arrima) اظهار علاقه خود را ارسال نماید. بعد از این مرحله تنها اتباع خارجی می توانند درخواست اقامت دائم دهند که توسط وزارتخانه این ایالت دعوت شده باشند. معمولا کسانی برای دادن درخواست اقامت دائم دعوت می شوند که بتوانند امتیازات حداکثری را کسب نمایند.

علاوه بر آن نکته ای که حائز همواره باید در نظر گرفته شود این است که رشته تحصیلی متقاضی با رشته های مورد نیاز این ایالت همخوانی داشته و همچنین سابقه کاری فرد متقاضی باید با رشته تحصیلی وی مرتبط باشد.در این مرحله توصیه می شود متقاضیان گرامی برای دریافت آخرین اطلاعات و قوانین مربوط به Arrima و دعوت نامه ها به سایت های معتبر مانند سایت وزارتخانه ایالت کبک در بخش Arrima مراجعه نمایند.

تفاوت اسکیل ورکر کبک ( اسکیلد ورکر کبک ) با اسکیل ورکر فدرال کانادا ( اسکیلد ورکر فدرال کانادا

بر اساس قرارداد موجود بین دولت کانادا و ایالت کبک، این ایالت برای جذب افراد ماهر و متخصص جهت تامین نیروی کار مورد نیاز فرآیند مخصوص به خود را دارد. بنابراین چنانچه شخصی درخواست اقامت دائم کانادا از طریق این برنامه را دارد باید به جای ارزیابی توسط سیستم دولت فدرال کانادا، توسط سیستم ارزشیابی ایالت کبک ارزیابی گردد.

فرآیند تقاضای مهاجرت از طریق این برنامه بر اساس فرآیند مشابه با برنامه اسکیل ورکر دولت فدرال کانادا ( اسکیلد ورکر دولت فدرال کانادا ) و معیارهای متفاوت می باشد. به عنوان مثال در طرح ایالت کبک در مقایسه با برنامه اسکیل ورکر فدرال ( اسکیلد ورکر فدرال) برای تمامی رشته های دانشگاهی در همه مقاطع و دیپلم فنی نیز بر خلاف برنامه فدرال می توان اقدام کرد. ایالت کبک نیز مانند برنامه فدرال کانادا از سیستم امتیازبندی به منظور ارزشیابی متقاضیان بهره می برد که فاکتورهای موثر و نحوه امتیاز دهی در بالا اشاره شده است.

اسکیل ورکر کبک

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط کار در کانادا، لطفا این مقاله را مطالعه فرمائید:
 کار در کانادا 

نتیجه گیری

روش مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر (اسکیلد ورکر) برنامه ای بسیار گسترده می باشد و با توجه به ایالت ها و قوانین مختلف می تواند گزینه های متعددی به متقاضیان ارائه دهد. به طور کلی برنامه اسکیل ورکر (اسکیلد ورکر) شامل کسانی می شود که سابقه کاری خوب در راستای مدرک تحصیلی خود دارند.

با توجه به فراوانی این طرح ها و اختلافات مختلف در ایالت های گوناگون، ممکن است این برنامه باعث آشفتگی متقاضیان گردد. علاوه بر این برنامه های مختلف اسکیل ورکر کانادا (اسکیلد ورکر کانادا) دارای جزییات مخصوص به خود می باشد. لذا برای انتخاب بهترین گزینه و اخذ تصمیم مناسب، تسریع زمان و بالابردن احتمال موفقیت به متقاضیان گرامی توصیه می شود قبل از هر اقدامی با مشاورین متخصص مشورت نمایند.

موسسه “آریانا اپلای” دارای مجوز کاریابی بین المللی جهت اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار و مجوز اعزام دانشجو به خارج از کشور از وزارت علوم، با بهره مندی از وکلای پایه یک دادگستری در امور مهاجرتی و مشاورین حرفه ای و مجرب، افتخار دارد با چندین سال سابقه درخشان در امور مهاجرتی همواره در خدمت متقاضیان گرامی باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا