...
Search
Close this search box.
ارزان ترین کشورها برای زندگی
آریانااپلای » بلاگ » اقامت » معرفی ارزان ترین کشورها برای زندگی

ارزان ترین کشورها برای زندگی

The cheapest countries to live

ارزان ترین کشورها برای زندگی را می توان با بررسی عوامل و فاکتورهای فراوان تعیین کرد، در ابتدا قبل از بررسی کشورها یک سری شاخص ها را مورد بررسی قرار می دهیم، که رابطه ی مستقیم با سطح زندگی و میزان ارزان بودن آن کشور ها برای زندگی در آنها می باشد.

مهم ترین شاخص های ارزان بودن یک کشور

اولین شاخص مهم ارزان ترین کشورها شاخص های قدرت خرید محلی می باشد و بررسی ها براساس میزان خریدهای محلی توسط مردم یک منطقه براساس درآمد ماهیانه می باشد که هر چقدر این درآمد بیشتر باشد قدرت خرید بالاتر خواهد بود و برعکس این موضوع نیز وجود دارد یعنی هر چقدر درآمد کمتر باشد قدرت خرید کالا نیز پایین خواهد بود.

از دیگر شاخص ها برای مشخص کردن ارزان ترین کشور ها، شاخص اجاره ای می باشد که مقایسه ای با کشور نیویورک دارد و با میزان اجاره های نیویورک مقایسه می شود.

دیگر شاخص های مهم برای مشخص کردن ارزان ترین کشورها شاخص مواد غذایی می باشد که مقایسه قیمت های مواد غذایی تمام کشورها در مقایسه با نیویورک می باشد و از شاخص های مهم، شاخص های قیمتی مصرف کنندگان می باشد که بررسی این شاخص براساس میزان هزینه های مصرفی برای خرید کالا، رفتن به رستوران، خرید وسایل روزمره، هزینه های حمل و نقل و حتی هزینه هایی که بابت شهریه به سازمان ها مجموعه آموزشی داده می شود.

ارزان ترین کشورها برای زندگی

تمام این شاخص های ذکر شده در بالا مقایسه ای با شاخص های نیویورک می باشد و هر کشور درصدی را بخود اختصاص داده است که برای شما مطرح خواهیم کرد.

معرفی کشور بلاروس

یکی از کشور هایی که شایان ذکر می باشد کشور بلاروس است که دارای قدرت خریدی 60 درصد کمتر و میزان اجاره ها 2 درصد ارزان تر و میزان هزینه های مواد غذایی به میزان 67 در صد ارزانتر می باشد و میزان کالاهای داخلی و سرویس های این کشور 6 درصد ارزانتر می باشد.

تا اینجا درباره میزان شاخص های کشور بلاروس اطلاعاتی داده شده است و در ادامه اطلاعاتی درباره کشور بلاروس به شما داده می شود و در واقع بلاروس شرقی ترین کشور اروپایی می باشد که مرزهایی مشترک با لهستان، اکراین و روسیه دارد و دارای صنعت های بزرگی از قبیل ماشین آلات فلز برای، تراکتور و کامیون ها با مخارج روزانه که چیزی حدود بر 450 دلار در یک ماه می شود.

به علاوه ی مخارج محل زندگی که اجاره آن 440 دلار در یک ماه می شود، شخصی مجرد به سادگی می تواند زندگی راحت و آسوده ای را به مخارجی کمتر از 1000 دلار در ماه داشته باشد.

معرفی کشور پرو

تا به اینجا درباره کشور بلاروس بود و حالا کشوری دیگر را نیز مورد بررسی قرار می دهیم، تا شرایط متفاوت زندگی در آن کشور را نیز مورد بررسی قرار دهیم، کشور مد نظر برای انجام بررسی ها پرو می باشد که جزء49 کشوری می باشد که مخارج زندگی در آن پایین می باشد.

معرفی کشور پرو

در این کشور میزان قدرت خرید داخلی به میزان 46 درصد کمتر و پایین تر می باشد و میزان هزینه های اجاره ای 49 درصد ارزان تر می باشد درباره مواد غذایی نیز باید بگم که درصدی بالغ بر 61 درصد ارزان تر می باشد و کالاهای داخلی و سرویس ها نیز 4 درصد ارزان تر می باشد درباره کشور پرو نیز یکسری اطلاعات مهم می باشد که دانستن آنها خالی از لطف نمی باشد.

میزان هزینه هایی ماهانه برای یک شخص مجرد در ماه چیزی بالغ بر 490 دلار می باشد که این 490 دلار میزان هزینه های روزمره شخص می باشد که باید با میزان ماهیانه که چیزی حدود بر 427 دلار در مرکز شهر می باشد در نظر بگیریم.

از لحاظ جغرافیایی، کشور پرو واقع شده در ساحل جنوب غربی آمریکا می باشد و این کشور جمعیتی حدود بر 30/4 میلیونی می باشد و دارای مرزهایی با کشورهای برزیل، اکوادور، بولیوی و کلمبیا می باشد.

معرفی کشور لیتوانی

از دیگر ارزان ترین کشورها که می توان نام برد و جایگاهی تقریب بر 48 کشور ارزان را به خود اختصاص داده است کشور لیتوانی می باشد. دارای قدرت خرید داخلی کم تر و پایین تر و حدود بر 38 درصد می باشد میزان هزینه های مواد غذایی 62 درصد ارزان تر می باشد و اگر بخواهیم درباره هزینه های سرویس ها و کالاهای داخلی صحبت کنیم می توانیم به درصدی حدود بر 54 درصد ارزان تر اشاره داشت.

قابل ذکر می باشد که لیتوانی یکی از کشورهای شرق اروپا می باشد و دارای مرزهایی مشترک با بلاروس، لهستان و لتونی می باشد و جمعیتی بالغ بر 9/2 میلیون می باشد.

معرفی کشور کرواسی

از دیگر ارزان ترین کشورها می توان به کرواسی اشاره داشت و این کشور با میزان شاخص های خود رتبه ی 47 را کسب کرده است درباره شاخص های کشور کرواسی باید گفته شود که دارای 36 درصد قدرت خرید داخلی می باشد.

درباره مخارج اجاره ای به میزان 90 درصد ارزان تر می باشد و از نظر مخارج مواد غذایی 58 درصد ارزان تر می باشد و میزان شاخص آخر که مربوط به کالاهای داخلی و سرویس ها می باشد که به میزان 52 درصد ارزان تر می باشد و کشور کرواسی از لحاظ جغرافیایی در شرق دریای آدریاتیک می باشد و دارای ساحلی بسیار زیبایی می باشد و درباره جمعیت این کشور که دارای اهمیت بالایی می باشد باید گفته شود که جمعیتی 4/5 میلیونی دارد.

معرفی کشور کرواسی

این کشور بخاطر پایین بودن میزان اجاره ها دارای ارزشی بالا در بین ارزان ترین کشورها که مخارج زندگی پایین دارد می باشد، برای مثال در پایتخت این کشور هزینه اجاره محلی برای یک ماه 356 دلار می باشد که به میزان بقیه کشورها پایین می باشد.

معرفی کشور مراکش در بین ارزانترین کشورها

کشوری دیگر که مورد بررسی کادر آریانااپلای قرار گرفت کشور مراکش می باشد که میزان شاخص های آن به ترتیب میزان قدرت خرید داخلی 51 درصد، میزان هزینه های اجاره 86 درصد ارزانتر و میزان هزینه های مواد غذایی 66 درصد ارزان تر می باشد ناگفته نماند که سرویس ها و کالا ها ی داخلی 61 دصد ارزان تر می باشد.

در واقع مراکش یکی از ارزانترین کشور ها در کشورهای شمالی قاره آفریقا می باشد که کشور های الجزایر موریتانی، دریایی مدیترانه و اقیانوس اطلس در همسایگی آن می باشد و درباره جمعیت این کشور باید گفته شود که دارای جمعیتی بالغ بر 33 میلیونی می باشد و نهایت میزان هزینه ی هر شخص در ماه 750 دلار خواهد شد.

معرفی کشور لتونی

کشوری دیگری در بین ارزان ترین کشورها که مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و توانسته است جایگاهی در بین ارزان ترین کشورها برای زندگی پیدا کند، کشور لتونی می باشد که میزان قدرت خرید داخی 32 درصد است که پایین و کم می باشد اما میزان هزینه های اجاره 87 درصد ارزان تر و میزان هزینه های مواد غذایی در این کشور 64 درصد ارزان تر می باشد و درباره ی کالاهای داخلی و سرویس ها باید گفته شود که 52 درصد ارزان تر می باشد.

درباره موقعیت جغرافیایی این کشور باید گفته شود که کشورهای لیتوانی و روسیه را در همسایگی خود دارد و دارای جمعیت کمی بالغ بر 2 میلیون می باشد که به میزان 32 درصد از این جمعیت دارای سن 55 می باشند و میزان مخارج زندگی نصف کشور نیویورک می باشد.

معرفی کشور پرتقال در بین ارزان ترین کشورها

کشور پرتغال نیز با میزان درصدهای چشم گیر خود در شاخص ها توانسته است جایگاه 44 را در بین ارزان ترین کشورها به خود بدهد که میزان قدرت خرید داخلی این کشور 27 درصد کمتر و پایین تر می باشد و درباره میزان هزینه اجاره باید گفت که 86 درصد ارزان تر می باشد و مواد غذایی نیز 60 درصد ارزانتر می باشد و در نهایت میزان سرویس ها و کالاهای داخلی 52 درصد ارزان تر می باشد.

کشور پرتغال یکی از غربی ترین کشورهای اروپایی می باشد که اسپانیا را در همسایگی خود دارد. دارای جمعیتی بالغ بر 10/8 میلیونی می باشد دارای قدرت خرید داخلی نزدیک به نیویورک دارد که از مزیت های این کشور می باشد.

معرفی کشور مصر

از دیگر ارزان ترین کشورها کشورها مصر می باشد که دارای قدرت خرید داخلی 59 درصد کمتر و پایین تر می باشد اما هزینه ی اجاره 91 درصد ارزان تر و میزان هزینه های مواد غذایی 65 درصد ارزان تر می باشد و درباره سرویس ها و کالاهای داخلی باید بگم که 63درصد ارزان تر می باشد و از لحاظ جغرافیایی در آفریقا می باشد و مرزهای مشترک با دریای مدیترانه، دریای سرخ و با کشورهای لیبی، سودان، اسرائیل و نوار غزه در فلسطین دارد.

معرفی کشور مصر

کشور مصر دارای جمعیت بالایی در حدود 88 میلیونی دارد و میزان هزینه و اجاره محلی برای سکونت در ماه چیزی حدود بر 350 دلار می باشد.

معرفی کشور ارمنستان

ارمنستان نیز کشوری می باشد که جایگاه بخصوصی را در این زمینه پیدا کرده است که دارای قدرت خرید داخلی 65 درصد کمتر و پایین تر است، میزان اجاره ها 89 درصد ارزان تر می باشد.

درباره مواد غذایی 71 درصد ارزان تر می باشد و میزان شاخص های مبنی بر سرویس ها و کالاهای داخلی63 درصد ارزان تر می باشد. از جهت جغرافیایی کشور ارمنستان در خاورمیانه واقع شده است و مرزهایی با ترکیه، آذربایجان و شمال ایران دارد جمعیتی بالغ بر 1/3 میلیونی دارد.

معرفی کشور فیلیپین

از دیگر ارزان ترین کشورها، فیلیپین می باشد که دارای شاخص هایی از قبیل قدرت خرید داخلی 55 درصدی که کم و پایین می باشد و میزان هزینه ی اجاره 90 درصدی که ارزان می باشد درباره میزان هزینه های مواد غذایی 64 درصد ارزان تر می باشد و سرویس ها و کالاهای داخلی نیز 63 درصد ارزان تر می باشد.میزان هزینه های اجاره ای و کالاهای مصرفی در کشور فیلیپین باعث شده است که به کشوری مناسب برای زندگی از نظر ارزانی تبدیل شود.

معرفی کشور بنگلادش

از دیگر کشور ها می توان به بنگلادش اشاره داشت که دارای 56 درصد قدرت خرید کمتری دارد اما میزان درصد اجاره ها 93 درصد ارزان تر می باشد و مواد غذایی نیز 65 درصد ارزان تر هستند و درباره آخرین شاخص که مورد بررسی قرار گرفته است یعنی شاخص سرویس ها و کالاهای داخلی 62 ارزان تر است،یکی از شاخص های مثبت درباره ی این کشور داشتن صنعتی قوی در پوشاک و پنبه و همچنین کاغذ می باشد.

کشور همسایه بنگلادش، کشور هند می باشد و جمعیت بنگلادش چیزی حدود بر 169 میلیون می باشد از دیگر شاخصه های معروف این کشور آب و هوای آن می باشد که دارای زمستانی معتدل می باشد و تابستان هایی داغ و شرجی دارد و میزان اجاره محلی برای سکونت در این کشور ماهیانه حدوده 154 دلار می باشد.

معرفی کشور روسیه

ازدیگر کشورها می توان روسیه را در نظر داشت، قدرت خرید داخلی پایین و کمی دارد حدود 44 درصد است،  میزان هزینه های اجاره 84 درصد ارزان تر می باشد به همین میزان مواد غذایی 66 درصد ارزان تر هستند.

معرفی کشور روسیه

سرویس ها و کالاهای داخلی 60 درصد ارزان تر هستند از صفت های روسیه می توان به نفت، گاز و زغال سنگ می باشد که امروزه دارای اهمیت بالایی است.

معرفی کشور مجارستان

از دیگر کشورها مجارستان می باشد که دارای میزان قدرت خرید داخلی کم و پایین 44 درصدی می باشد و  89 درصد میزان اجاره ها کمتر می باشد و مواد غذایی نیز 65 درصد ارزان تر می باشد و سرویس ها و کالاهای داخلی نیز 57 درصد ارزان تر می باشد.

علاوه بر این کشور مجارستان با جمعیت 9/9 میلیون در شرق اروپا قرار گرفته است و دارای صنعتی عظیم می باشد از بزرگترین نکات مثبت درباره این کشور می توان به میزان کم بودن اجاره ها اشاره داشت و میزان هزینه های اجاره ی محلی برای سکونت 363 دلار در ماه می باشد که بسیار قیمت مناسبی در مقایسه با کشورهای دیگر می باشد.
افراد برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد موسسه آریانااپلای در ارتباط باشید تا شرایط آن ها بصورت کلی تر مورد بررسی قرار گیرد و بهترین گزینه ها به آنها پیشنهاد شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا