...
Search
Close this search box.
ویزای 476 استرالیا
آریانااپلای » بلاگ » اقامت » ویزای ۴۷۶ استرالیا

شرایط دریافت ویزای 476 استرالیا 

Terms of obtaining a 476 Australian visa

ویزای 476 استرالیا از نوع ویزای موقت کاری استرالیا است که از سال 2007 توسط دولت استرالیا اجرائی گردید. این ویزا به تمامی فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی از دانشگاههای منتخب دنیا که مورد تأیید اداره مهاجرت استرالیا هستند، اجازه می دهد که به مدت 18 ماه در این کشور در رشته تخصصی خود کار کنند. در واقع هدف این ویزا ایجاد فرصت پیدا کردن کار در استرالیا برای دانش آموختگان نخبه از سراسر جهان است.

ویزای 476 استرالیا

امکان تبدیل ویزای 476 به ویزاهای اقامت دائم استرالیا وجود دارد و فرد در مدت 18 ماه، زمان کافی خواهد داشت تا شرایط و امتیازات لازم برای اخذ اقامت دائم استرالیا را کسب نماید. برای دریافت این نوع ویزا نیازی به داشتن کارفرما یا بستگان نزدیک در استرالیا نیست و فقط با احراز شرایط این نوع ویزا به راحتی می توانند به آن دست یابند. لازم به ذکر است که از بین دانشگاههای ایرانی، فارغ التحصیلان دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران می توانند برای این طرح اقدام نمایند و در هر منطقه از استرالیا به کار، تحصیل یا زندگی مشغول شوند البته همسر و فرزندان متقاضی هم اجازه همراهی فرد را داشته و می توانند در این کشور تحصیل یا کار کنند و حتی در طی 18 ماه به استرالیا رفت و آمد داشته باشند.

ویزای 476 استرالیا به چه کسانی اعطا می شود ؟

متقاضی دریافت ویزای 476 استرالیا بایستی دارای شرایط اولیه مورد نظر دولت استرالیا باشد. از این رو فرد باید در فاصله زمانی ۲۴ ماه قبل از ارسال درخواست ویزای ۴۷۶، در یکی از رشته های مهندسی در مقطع لیسانس یا بالاتر از یکی از دانشگاههای مورد تایید استرالیا برای این نوع ویزا، فارغ التحصیل شده باشد. همچنین متقاضی باید دستورالعمل ارزشها و مقررات استرالیا که نشان دهنده احترام متقاضی به شیوه زندگی و قوانین این کشور بوده را امضا نماید.

ویزای 476 استرالیا

در ادامه دیگر شرایط دریافت ویزای 476 استرالیا را بر می شماریم :

– سن متقاضی باید کمتر از 31 سال باشد ( منظور 31 سال تمام است )
– از تاریخ فارغ التحصیلی متقاضی بیش از دو سال نگذشته باشد.
– فارغ التحصیل رشته های مهندسی از یکی از دانشگاههای مورد تأیید استرالیا با مدرک حداقل لیسانس ( از میان دانشگاههای ایران ، فارغ التحصیلان سیستم های آموزشی روزانه، شبانه، مجازی، پیام نور و پردیس از دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران مورد قبول می باشند )
– متقاضی نباید در گذشته ویزای 476 یا 485 استرالیا را اخذ نموده باشد.
– داشتن شرایط سلامتی اداره مهاجرت استرالیا ( البته ویزای 476 استرالیا نیازی به تست پزشکی ندارد)
– متقاضی در زمان دریافت ویزای 476 نباید در استرالیا باشد.
– مدرک آیلتس با نمره کل 6 و یا حداقل 5 در هر چهار مهارت برای متقاضی اصلی الزامی است. در صورت نداشتن مدرک زبان امکان شرکت در آزمونهای زبان برای متقاضی وجود دارد و باید حداقل نمره ها را طبق جدول زیر اخذ نماید :

نوع آزمون Listening Reading Writing Speaking میانگین نمره
IELTS 5 5 5 5 6
OET B B B B B
TOFEL 4 4 14 14 64
CAE 154 154 154 154 169
Academic) PTE) 36 36 36 36 50

 

مدارک لازم برای ویزای 476 استرالیا 

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی دانشگاههای تهران و امیرکبیر باید توجه داشته باشند که برای دریافت ویزای 476 استرالیا، ارسال مدارک به صورت کامل بسیار حائز اهمیت بوده زیرا با هرگونه نقص مدارک، پرونده فرد متقاضی رد خواهد شد از این رو متقاضی باید کلیه مدارک لازم برای ویزای 476 استرالیا و همچنین ترجمه مدارک را طبق لیست زیر آماده کرده و در زمان درخواست ویزا ارائه نماید. فرمهای درخواست ویزای 476 استرالیا نیز بایستی با دقت کامل و به درستی تکمیل گردد.

ویزای 476 استرالیا

ذکر این نکته ضروری است که برای اخذ این نوع ویزا الزامی به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت برای متقاضیان نیست و فقط بایستی وضعیت نظام وظیفه برای اداراه مهاجرت استرالیا مشخص شود که این امر با ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم یا نامه نظام وظیفه مبنی بر معافیت تحصیلی فرد امکان پذیر است.

مدارک لازم برای ویزای 476 استرالیا عبارتند از : 

– تکمیل فرمهای درخواست مهاجرت به استرالیا
– کپی برابر اصل شده پاسپورت
– مدارک شناسایی متقاضی و اعضا خانواده ( شناسنامه – کارت ملی )
– عکس پرسنلی متقاضی و همراهان
– سند ازدواج ( درصورت تأهل)
– گواهی عدم سوء پیشینه
– مدرک زبان انگلیسی
– مدرک تحصیلی
– مدارک نظام وظیفه

مراحل اخذ ویزای 476 استرالیا

همانطور که قبلا گفته شد، ویزای 476 استرالیا ویژه فارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر و مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا بوده و هدف از این طرح دادن فرصت برای یافتن شغل مورد نظر در استرالیا می باشد. این ویزا 18 ماه اعتبار داشته و دارنده این نوع ویزا در این مدت می تواند در زمینه رشته تخصصی خود به کار بپردازد. کسانی که از این طریق مشغول به کار شده همانند تمامی نیروهای کاری استرالیا، حقوقی مطابق با قانون کار استرالیا خواهند داشت.

در زمان درخواست ویزا امکان درخواست برای اعضای خانواده نیز وجود داشته به شرطی که مدارک مربوط به هر کدام از اعضا ارائه گردد همچنین امکان درخواست برای اعضا خانواده بعد از صدور ویزا هم وجود دارد و خانواده می توانند بعد از صدور ویزا به فرد اصلی در استرالیا بپویندند.

ویزای 476 استرالیا

مراحل اخذ ویزای 476 در این قسمت به صورت مرحله به مرحله برای آشنائی بیشتر متقاضیان ویزای 476 استرالیا بیان می شود و بایستی کلیه مراحل با دقت کامل انجام شده تا به نتیجه مورد نظر دست یابند .

مرحله اول : متقاضی باید قبل از درخواست ویزای 476 استرالیا، شرایط ویزایی خود و گذرنامه را بررسی نماید. همچنین نسبت به سلامت خود و اعضاء خانواده از طریق آزمایشهای پزشکی اطمینان پیدا کند.
مرحله دوم : در این مرحله باید مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای 476 استرالیا بهمراه ترجمه مدارک آماده گردد. مدارکی همچون مدرک تحصیلی، مدرک زبان و مدارک شناسایی مربوط به متقاضی بایستی به طور کامل جمع آوری شود همچنین برای همسر علاوه بر مدارک شناسایی، مدارک مربوط به ازدواج و اثبات زندگی مشترک الزامی است.
مرحله سوم : مهم ترین مرحله، ارسال درخواست ویزای 476 استرالیا و آپلود مدارک از طریق مراجعه به سایت رسمی سفارت استرالیا است که باید بدون هیچ نقص یا اشتباهی انجام شود.
مرحله چهارم : دریافت ایمیل از اداره مهاجرت استرالیا برای بیومتریک ( اثر انگشت و عکس ) و انجام آن در تاریخ مقرر مرحله آخر از وظایف درخواست کننده است.
مرحله پنجم : دریافت ایمیل نتیجه درخواست ویزای 476 استرالیا از اداره مهاجرت استرالیا شاید برای برخی افراد خوشحال کننده و برای برخی دیگر غیر از این باشد. در صورت تأیید درخواست ویزای 476 استرالیا اطلاعاتی همچون شماره ویزا، تاریخ ویزا و شرایط ویزا برای وی ارسال می گردد و در صورت عدم تأیید، دلایل رد درخواست به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

هزینه ویزای 476 کشور استرالیا 

هزینه ویزای 476 کشور استرالیا برای نفر اصلی و هر کدام از اعضاء خانواده به صورت جداگانه محاسبه می گردد. میزان هزینه ویزا برای متقاضیان به سن آنها در زمان درخواست بستگی دارد. اعضای خانواده بالای 18 سال مبلغ بالاتری باید بپردازند در حالی که افراد کمتر از 18 سال هزینه کمتری دارند.

ویزای 476 استرالیا

از این رو هزینه برای نفر اصلی 405 دلار استرالیا، برای اعضای خانواده بالاتر از 18 سال، 200 دلار استرالیا به ازاء هر فرد و برای اعضای خانواده کمتر از 18 سال، 100 دلار استرالیا به ازاء هر فرد خواهد بود. در زمان درخواست ویزا، کل هزینه ویزا که لازم است پرداخت شود برآورد شده و به اطلاع متقاضی خواهد رسید. این امکان وجود دارد که از متقاضی علاوه بر هزینه های صدور ویزا، هزینه های مربوط به چکاپ بهداشتی، بیومتریک و گواهی پلیس نیز دریافت گردد.

نحوه ی دریافت اقامت دائم استرالیا 

برای دریافت اقامت دائم استرالیا از داخل خاک این کشور راههای متفاوتی در اختیار دارندگان ویزای 476 وجود دارد ولی معمولاً دارندگان این نوع ویزا از دو روش که امکان موفقیت شان هم با استفاده از این روشها بسیار بیشتر بوده، استفاده می کنند. در روش اول دارندگان ویزای 476 استرالیا می توانند برای ویزاهای کاری اقامت دائم استرالیا یعنی ویزای 189، 190 و 489 از داخل خاک استرالیا اقدام نمایند.

ویزای 476 استرالیا

برای این افراد  فرصتی مهیا گردیده است که در صورت یافتن شغل مورد نظر و یا حتی عدم موفقیت در کاریابی با حضور در استرالیا به تقویت زبان انگلیسی بپردازند و امتیاز خود را در سیستم امتیازبندی ویزای کاری استرالیا بالا ببرند. همچنین اقامت در ایالتهای استرالیا شانس متقاضی برای کسب ویزاهای با اسپانسر ایالتی 190 و 489 را بیشتر می نماید.

روش دوم مختص آندسته از دارندگان ویزای 476 استرالیا است که موفق به یافتن شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود می گردند. این افراد می توانند از طریق کارفرما برای اقامت دائم استرالیا اقدام نمایند. مزیت این روش این است که برخلاف ویزاهای 189، 190و 489 نیازی به شرکت در سیستم امتیازبندی نیست و متقاضی می تواند بعد از دو سال کار و دریافت ویزای TSS، تنها با اعلام رضایت کارفرما برای اقامت دائم استرالیا اقدام نمایند.

 مزایا و معایب ویزای 476 استرالیا 

ویزای 476 استرالیا یکی از بهترین و راحت ترین روشهای اخذ ویزای استرالیا است که مزایای فراوانی برای دارندگان این نوع ویزا به همراه دارد. از مهمترین مزیت های دریافت ویزای 476 استرالیا این است که همسر و فرزندان فرد متقاضی می توانند متقاضی را همراهی نموده و به مدت 18 ماه در کشور استرالیا تحصیل، کار و زندگی نمایند. دریافت ویزای 476 استرالیا نیازی به داشتن کارفرما یا خویشاوند در استرالیا ندارد همچنین ویزای 476 استرالیا هیچ گونه سیستم امتیازبندی نداشته و دارا بودن شرایط لازم برای اخذ این نوع ویزا کفایت می کند.

ویزای 476 استرالیا

مدت زمان رسیدگی به پرونده های درخواست ویزای476 استرالیا نسبت به بقیه ویزاها بسیار کوتاه تر است و بین 3 تا 5 ماه بیشتر طول نخواهد کشید. درخواست برای این نوع ویزا همانند سایر ویزاهای استرالیا آنلاین بوده و نیازی به مراجعه حضوری به سفارت استرالیا ندارد. از دیگر مزایای این نوع ویزا، تبدیل ویزای 476 استرالیا به ویزاهای اقامت دائم استرالیا است.

علاوه بر مزایای ویزای 476 استرالیا، این ویزا معایبی هم دارد که بایستی در اینجا یادآوری گردد. اولین ایرادی که به این نوع ویزا گرفته شده این است که افراد واجد شرایط این نوع ویزا فقط یک بار در زندگی خود می توانند این کار را انجام دهند و به هیچ وجه مدت زمان آن قابل تمدید نیست. ویزای 476 استرالیا همراه با اقامت موقت ( TR) است و به فرد امکان دسترسی به کمک های اجتماعی مانند حمایت مالی دولتی (Centrelink ) یا خدمات درمانی استرالیا ( Medicare ) را نمی دهد. داشتن ویزای TR، امکان پیدا کردن شغل را نیز دشوار می کند زیرا به طور معمول کارفرمایان افرادی را استخدام می کنند که در شرکت های آنها بمانند. مورد آخر که برای معایب ویزای 476 استرالیا می توان بیان کرد این است که این ویزا فقط برای متقاضیانی که دارای مدارک مهندسی هستند اعطاء می شود.

نتیجه گیری 

دانش آموختگان دانشگاههای منتخب و مورد تأیید اداره مهاجرت استرالیا در رشته های فنی و مهندسی از سراسر دنیا می توانند با اخذ ویزای 476 استرالیا به مدت 18 ماه در این کشور به همراه اعضاء خانواده به کار، تحصیل یا زندگی بپردازند. از بین دانشگاههای ایران، فارغ التحصیلان دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران مشمول این نوع ویزا می گردند. از دیگر شرایط لازم برای اخذ این نوع ویزا داشتن سن زیر 31 سال، مدرک تحصیلی حداقل لیسانس، مدرک زبان و نگذشتن بیش از دو سال از تاریخ فارغ التحصیلی می باشد.

امکان تبدیل ویزای 476 به ویزاهای اقامت دائم استرالیا وجود داشته و فرد در طی 18 ماه زندگی در استرالیا فرصت کافی دارد که برای کسب شرایط و امتیازات لازم جهت اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزاهای کاری همچون ویزای 189، 190و 489 تلاش نماید. ولی در صورتی که دارنده ویزای 476 استرالیا در مدت زمان 18 ماهه اعتبار ویزا، شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا نماید دیگر نیازی به شرکت در سیستم امتیازبندی نیست و می تواند بعد از دو سال کار و دریافت ویزای TSS، تنها با اعلام رضایت کارفرما برای اقامت دائم استرالیا اقدام نماید.

ویزای 476 استرالیا

موسسه مهاجرتی “آریانا اپلای” با بهره مندی از وکلای پایه یک دادگستری در زمینه مهاجرت، دارای مجوزهای کاریابی بین المللی از وزارت کار و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، با داشتن مشاورین خبره و سوابق درخشان در حوزه مهاجرت؛ آمادگی خود را برای همراهی متقاضیان عزیز در تمام طول پروسه دریافت ویزا اعلام می دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا