...
Search
Close this search box.
کارشناسی در استرالیا
آریانااپلای » بلاگ » بورسیه تحصیلی » کارشناسی در استرالیا

شرایط تحصیل کارشناسی در استرالیا

Bachelor in Australia

استرالیا به عنوان یک کشور انگلیسی زبان همه ساله میزبان عده ای زیادی از دانشجویان در مقاطع مختلف می باشد. شرایط اقامت پس از تحصیل نیز این کشور را به گزینه ای ایده آل بدل کرده است. از سوی دیگر، تعداد زیادی از دانشگاه های استرالیا در رتبه بندی وب سایت QS در میان 200 دانشگاه برتر دنیا به چشم می خورند.

برای تحصیل کارشناسی در استرالیا، بایستی اتمام موفق 12 سال تحصیل خود را برای پذیرش دانشگاه ارائه کنید. دوره های foundation به عنوان پیش نیاز ورود به دانشگاه های استرالیا شناخته می شوند. حتی ممکن است پس از گذراندن دوره پیش دانشگاهی نیز بنا به شرایط خودتان یا دانشگاه ملزم به گذراندن این دوره باشید.

اگر دوره پیش دانشگاهی خود را در استرالیا گذرانده باشید، در پایان دوره نمره ATAR دریافت خواهید کرد. این نمره یکی از فاکتور های مهم در اخذ پذیرش کارشناسی در استرالیا می باشد. دانشگاه انتخابی و شرایط پذیرش شما تا حد زیادی وابسته به این امتیاز می باشد. مثلا برای تحصیل در دوره های پزشکی بایستی 90 امتیاز از 100 امتیاز موجود در آزمون ATAR را کسب کرده باشید.

شرایط تحصیل کارشناسی در استرالیا

معادل این امتیاز در ایران، معدل 12 سال تحصیلتان خواهد بود. به عبارت دیگر معدل دیپلم شما برای این منظور مورد ارزیابی قرار می گیرد. در صورت کسب معدل بالا، شانس شما برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی افزایش یافته و همچنین گزینه های بیشتری روی میز خواهید داشت.

مدت زمان مقطع کارشناسی در استرالیا معمولا 4 سال می باشد. شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش اکثر دانشگاه های استرالیا مشابه است. اما، به مانند سایر کشور ها احتمال دارد برخی دانشگاه ها موارد بخصوصی را نیز از متقاضیان درخواست نمایند.

زبان مقطع کارشناسی در استرالیا

زبان آموزش در مقطع کارشناسی در استرالیا انگلیسی می باشد. بنابراین دانش مناسب زبان انگلیسی و ارائه امتیاز حداقل 6 در آزمون آیلتس آکادمیک یا معادل آن در دیگر آزمون های بین المللی زبان انگلیسی برای متقاضیان الزامی است. البته در صورت عدم وجود دانش کافی زبان انگلیسی یا کسب امتیازی پایین تر از حد مورد نیاز، قادر به شرکت دردوره های زبان انگلیسی قبل از ورود به دانشگاه نیز می باشید.

مؤسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواه رسانده و شانس شما را برای اخذ مدرک زبان مورد نظر جهت دریافت ویزای تحصیلی استرالیا افزایش می دهد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت پذیرش تحصیلی استرالیا

به طور کلی، دانشگاه های استرالیا نیازمند ارائه مدارک مشابهی برای اعطای پذیرش در مقطع کارشناسی هستند. اما، این مدارک ممکن است با توجه به شرایط فرد متقاضی و یا شرایط دانشگاه ها موارد بخصوصی را نیز در بر بگیرند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت پذیرش تحصیلی استرالیا

برای متقاضیان اخذ پذیرش مقطع کارشناسی ارائه مدارک تحصیلی دبیرستان و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات آنها و همچنین ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس الزامی است. برخی از موارد مشابه بین دانشگاه های استرالیا هنگام بررسی درخواست های دانشجویان بین المللی موارد زیر می باشند:

 1. مدارک شناسایی
 2. مدرک زبان
 3. مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 4. رزومه یا C.V.
 5. انگیزه نامه یا SOP
 6. تکمیل فرم پذیرش آنلاین دانشگاه

هزینه های زندگی و تحصیل در استرالیا

زندگی و تحصیل در سایر کشور ها برای دانشجویان و یا همراهان آنها هزینه های مختلفی در بر دارند. اطلاع از هزینه های زندگی و تحصیل در استرالیا منجر به اخذ تصمیمی منطقی و واقع گرایانه برای مهاجرت خواهد شد. متقاضیان تحصیل در استرالیا با در اختیار داشتن شناخت کافی نسبت به هزینه های این کشور با آمادگی کافی نسبت به تحقق هدف خود اقدام خواهند کرد.

تحصیل

شهریه دانشگاه ها در مقطع لیسانس در استرالیا از سایر مقاطع پایین تر می باشد. شهریه مقطع کارشناسی بر اساس رتبه ، شرایط دانشگاه و رشته انتخابی تان متفاوت است. رشته های علوم پایه، پزشکی و مهندسی به شکل متوسط بین 22 تا 50 هزار دلار هزینه در بر دارند که بالاترین نرخ شهریه به حساب می آید.

رشته هایی مانند هنر و اقتصاد که واحد های عملی و آزمایشگاهی کمتری دارند، شهریه حدود 15 الی 30 هزار دلاری را به خود اختصاص می دهند. از سوی دیگر، به دلیل وجود بورسیه های تحصیلی کمتر، دانشجویان بایستی از پس تامین هزینه ها بر بیایند.

زندگی

هزینه های زندگی در استرالیا طبق نظر سفارت، برای هر فرد 19830 دلار بوده و به ازای همسر 6940 و هر فرزند 2970 دلار استرالیا بایستی در حساب بانکی نمایش داده شود. هزینه های مسکن، خوراک، بیمه، تردد و از این دست هزینه ها در این مبالغ لحاظ شده اند. دانشجویان کارشناسی در استرالیا بایستی توانایی پرداخت این هزینه ها را داشته باشند.

هزینه های زندگی و تحصیل در استرالیا

البته اطلاع از میزان هزینه های مورد نیاز به اتخاذ تصمیم منطقی تر کمک زیادی خواهد کرد . همچنین نمایش تمکن مالی هنگام درخواست ویزا برای پوشش هزینه های سال اول زندگی و تحصیل نیز الزامی است.

امکان دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا بسیار سختگیرانه بوده و جهت اخذ آن می بایست رزومه ای بسیار قوی در اختیار داشته باشید. بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی در استرالیا بسیار محدود بوده و اکثر بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکتری فراهم می باشد.

امکان دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا

دولت استرالیا، دولت ایران، و دانشگاه های استرالیا هرکدام برنامه های بورسیه تحصیلی برای دانشجویان در نظر می گیرند. البته بورسیه دولت استرالیا، طبق تجربه، به دانشجویان ایرانی تعلق نخواهد گرفت. دانشگاه های استرالیا نیز هرکدام بنا به شرایط خود سهمیه های معینی برای بورسیه دانشجویان دارند.

سازمان ها و موسسات خاصی نیز در راستای بورسیه و کمک هزینه تحصیلی دانشجویان اقدام می کنند ولی اکثر این بورسیه ها به دانشجویان دکتری تعلق می گیرد.

البته دریافت بورسیه به معنای پرداخت تمامی هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویان نمی باشد. این مورد بر اساس ضوابط دانشگاه و شرایط فرد متقاضی می تواند تمامی یا بخشی از هزینه های تحصیل یا هزینه های زندگی را پوشش دهد. رقابت برای دریافت این بورسیه ها نیز بسیار زیاد می باشد.

برترین دانشگاه های استرالیا

تعداد زیادی از دانشگاه های استرالیا در میان 200 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. همین امر سبب شده تا همه ساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان برای اخذ پذیرش و تحصیل در استرالیا در تمامی مقاطع از جمله کارشناسی اقدام نمایند.

قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا گروه هشت یا Go8 بوده که شامل دانشگاه هایی نظیر دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه موناش، دانشگاه آدلاید، ملبورن، نیوساوت ولز، کوئینزلد، سیدنی و غرب استرالیا می باشد.

وب سایت رتبه بندی QS هر سال دانشگاه های دنیا با توجه به فاکتورهای مختلفی ارزیابی و رتبه بندی می نماید. برترین دانشگاه های استرالیا بر اساس رتبه بندب وب سایت QS به شرح زیر هستند:

پروسه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا در سال 2020

با توجه به مواردی از قبیل کیفیت بالای آموزشی، زبان تحصیل، و آینده درخشان پس از فارغ التحصیلی، پیش بینی می شود که استرالیا همچنان در صدر کشورهای مطلوب برای مهاجرت تحصیلی باقی بماند.

پروسه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا در سال 2020

در قدم اول برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، بایستی پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های معتبر را داشته باشید. سپس با در دست داشتن نامه پذیرش تحصیلی می بایست برای وقت سفارت استرالیا اقدام نمایید.

به طور کلی، مدارک زیر برای اخذ ویزای تحصیلی به شکل زیر می باشد.

 1. پذیرش یک دوره
 2. تمکن مالی
 3. بررسی های پزشکی و بیمه درمانی
 4. مدرک زبان
 5. فرم درخواست ویزا
 6. عدم سوء پیشینه

تمکن مالی به معنی ارائه توان مالی برای پوشش سال اول زندگی و تحصیل در استرالیا می باشد. فرم درخواست ویزای استرالیا نیز به شکل آنلاین تکمیل شده و هزینه های آن را نیزبه شکل آنلاین خواهید پرداخت.

لازم به ذکر است در حال حاضر دانشجویان از طریق ساب کلاس ۵۰۰ می توانند برای ویزای تحصیلی کشور استرالیا اقدام نمایند. برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در استرالیا برای بررسی شرایط موجود می توانند با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط بوده و از تجارب این عزیزان بهره مند شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا