...
Search
Close this search box.
نقاشی در ایتالیا
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » نقاشی در ایتالیا

نقاشی در ایتالیا: هنر نقاشی به تصویر درآوردن ذهنیت یا واقعه ای رخ داده با استفاده از رنگ ها بر روی سطوح بوده و نقاشان با استفاده از این هنر ارزشمند همواره در طول حیات بشری نقش بسزایی در آموزش انسان ها ایفا نموده اند. بدون شک با شنیدن نقاشی یاد زادگاه بزرگان عرصه نقاشی از جمله داوینچی (da Vinci)، میکل آنژ(Michael Angelo)، بوتیچلی (Botticelli)… خواهیم افتاد که همگی از کشور ایتالیا بوده اند

تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا

Studied painting in Italy

تحصیل رشته های هنری از جمله نقاشی در کشورهای خارجی به ویژه ایتالیا اهمیت خاصی داشته و دانشجویان بین المللی با تحصیل در این دانشگاه ها آینده روشنی را برای خود رقم خواهند زد. برای افراد مشغول به تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا فرصت دیدار آثار هنری و تاریخی این کشور در کنار یادگیری روش های منحصر به فرد خلق اثرهای بی نظیر، فراهم گردیده است.

نقاشی در ایتالیا -تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا
مطمئنا تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا با تحصیل این رشته در کشورهای دیگر متفاوت بوده و خواه ناخواه کشور ایتالیا با قدمت تاریخی و ابداعات هنری خود از گذشته تا کنون تاثیرهمه جانبه ای روی هنرمند و زندگی وی خواهد داشت. در این مطلب اطلاعات لازم برای تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا ارائه شده تا افراد علاقه مند به این رشته با دید بازتری اقدام به تصمیم گیری نمایند.

شرایط تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا

کشور ایتالیا از روزگاران کهن با هنر عجین بوده و حضور در این کشور هر فردی را سر ذوق خواهد آورد. اگر پیش زمینه های فکری افراد از هنر و خصوصا نقاشی در حد ایده آلی باشد، ساعت ها به دیدن اثرهای هنری مردمان این کشور خواهند پرداخت. هر کدام از تابلوهای هنرمندانی همچون داوینچی هزاران حرف در خود داشته و هیچ بیننده ای از نظاره کردن این تابلوهای زیبا خسته نخواهد شد.
تحصیل در رشته نقاشی در ایتالیا از جمله رشته های پر تقاضا از طرف دانشجویان بین المللی بوده که کشور ایتالیا هم شرایط خوبی را برای این افراد مهیا نموده است. در دانشگاه های ایتالیا و یا سایر کشورهای اروپایی رشته ” هنرهای تجسمی ” ارائه شده که به مسائل تئوری پرداخته و به صورت عملی و کارگاهی تدریس نمی شود. از این رو دانشگاه های ایتالیا در رشته های هنری همچون نقاشی، گرافیک، تصویرسازی و … پذیرش نداشته و علاقه مندان در آکادمی های هنرهای تجسمی، به تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا خواهند پرداخت. تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا در سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر بوده که در ادامه به همه این دوره ها خواهیم پرداخت.

شرایط اخذ پذیرش در دوره های مختلف تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا

همان طور که قبلا گفته شد کشور ایتالیا به عنوان کشور پیشتاز در عرصه هنری، میعادگاه دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل رشته نقاشی می باشد. پیشینه هنری ایتالیا در آثار به جای مانده از دوران گذشته در گوشه و کنار این کشور به خوبی نمایان گر هنر مردمان این سرزمین است. علاقه مندان به تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا بعد از گذراندن دوره های آموزشی به هنرمندانی خبره تبدیل شده که آثار هنری شان قابل ارائه در موزه ها و نمایشگاه ها خواهد بود. از این رو افراد به مرحله خود اشتغالی رسیده و از راه هنر نقاشی کسب درآمد می نمایند و یا در صورت تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا خواهند پرداخت.

نقاشی در ایتالیا - شرایط اخذ پذیرش در دوره های مختلف تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا

در ایتالیا علاوه بر مقاطع مختلف تحصیلی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. دوره های یک ساله و دوره های کوتاه مدت نیز برای متقاضیان یادگیری هنر نقاشی برگزار می گردد. مدرک دیپلم دبیرستان یا مدرک کالج ، مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی و مجموعه ای از آثار متقاضی که نشانگر سبک کاری وی بوده را می توان از پیش نیاز های دوره یک ساله تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا نامید. برای دوره های کوتاه مدت که به دوره های تابستانه یا دوره کریسمس معروفند، تنها داشتن مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی و اطلاعات عمومی کافی می باشد.

تحصیل مقطع کارشناسی رشته نقاشی در ایتالیا

تحصیل مقطع کارشناسی رشته نقاشی در ایتالیا 3 یا 4 ساله انجام می پذیرد. تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی به زبان ایتالیایی بوده و متقاضیان بایستی مدرک B1 زبان ایتالیایی را ارائه نمایند. البته علاوه بر ارائه مدرک تحصیلی دیپلم و مدرک زبان، ارائه نمونه کار توسط متقاضی برای اخذ پذیرش تحصیل رشته نقاسی در ایتالیا ضروری می باشد.
تحصیل دوره کارشناسی نقاشی در ایتالیا از دانشجویان، هنرمندان مستقلی ساخته که در صورت عدم علاقه به ادامه تحصیل می توانند در زمینه رشته تحصیلی خود وارد بازار کار شوند. در صورتی که دانشجویان قصد تحصیلات تکمیلی داشته باشند نیز با استفاده از مدرک کارشناسی وارد مقطع کارشناسی ارشد خواهند شد. دانشجویان بین المللی در حین تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا در مقطع کارشناسی، اجازه کار نیمه وقت به مدت 10 ساعت در هفته را خواهند داشت.

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته نقاشی در ایتالیا

دانشجویان متقاضی تحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته نقاشی در ایتالیا بایستی دوره کارشناسی 4 ساله هنر و یا طراحی را به پایان رسانده باشند. در دوره کارشناسی ارشد علاوه بر آموزش تخصصی طراحی و نقاشی، دروس هنر پایه ارائه شده و دانشجویان بازدیدهای هنری برنامه ریزی شده ومطالعه مستقل خواهند داشت. دروس در این مقطع تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا هم به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی ارائه گردیده که افراد بنا به تسلط و مدرک زبان خویش یکی از این دو زبان را برای ادامه تحصیل بر می گزینند. اوج دوره کارشناسی ارشد، در انتهای دوره و با ارائه نمونه کار از طرف متقاضیان پدیدار می شود. دانشجویان قبل از فارغ التحصیلی آثار خود را در نمایشگاه پایان نامه عرضه نموده تا مهارت، تعهد و انگیزه خود نسبت به رشته نقاشی را نشان دهند. لازم به ذکر است که این نمونه کارها بایستی به خوبی نشانگر سبک هنری فرد در نقاشی باشد.

نقاشی در ایتالیا-تحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته نقاشی در ایتالیا

تحصیل مقطع دکتری رشته نقاشی در ایتالیا

ادامه تحصیل در مقطع دکتری رشته نقاشی در ایتالیا همانند سایر رشته ها نبوده بلکه توسط پارلمان های هنری و بر طبق نیازهای موسسات، شرکت ها، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها انجام می پذیرد.
تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا، برای دانشجویان مقطع دکترا فرصت خوبی در زمینه های تحقیقاتی فراهم می آورد. دانشجویان با حضور در سمینارها و دوره های طراحی به افرادی متخصص در تحقیقات تبدیل شده و محیط رقابتی سالمی را با متمرکز بر نظم در طراحی و در زمینه تحقیقات تخصصی برای آنها فراهم می نماید.

شرکت در این سیمنارهای خاص تحقیقاتی، از دانشجویان دکتری شرکت کننده متخصصانی حرفه ای جهت افزایش سطح زمینه های تحقیقی پدید می آورد. فارغ التحصیلان مقطع دکتری رشته نقاشی در ایتالیا به افرادی تآثیر گذار در ارائه هنر نقاشی اصیل و خاص تبدیل می شوند. تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا در مقطع دکتری، فرصت های شغلی خوبی در زمینه تحقیقات در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی برای فارغ التحصیلان فراهم نموده و در شرکت های مبتنی بر طراحی و خلاقیت، به عنوان نیروی تحقیقی به کار گرفته می شوند.

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه شرایط  ویزای تحصیلی ایتالیا لطفا کلیک نمایید. 

برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا

آیا نقاشی یک استعداد ذاتی است یا نیاز به آموزش دارد ؟ آیا نقاشان و هنرمندان بزرگ از کودکی مستعد هنرمند شدن بوده اند؟ در جواب باید گفت هر هنرمندی هر چقدر هم با استعداد، در ابتدا یک مبتدی در هنر بوده و در کنار استعداد و علاقه خود با آموزش و تمرین بسیار به موفقیت و شهرت رسیده است. از این رو، امر آموزش نقاشی آن هم به صورت آکادمیک بسیار اهمیت می یابد.

نقاشی در ایتالیا - برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا

تحصیل آکادمیک نقاشی، بر روش های هنری معاصر به منظور برداشتن محدودیت ها و مرزبندی های سنتی بین هنرهای تجسمی، تاکید دارد. تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا برای علاقه مندان این رشته فرصت خوبی بوده و در برترین دانشگاه های این کشور به تحصیل نقاشی خواهند پرداخت. کشور ایتالیا به دلیل تاریخچه غنی هنری خود، میعادگاه علاقه مندان نقاشی بوده و دانشجویان نقاشی با انگیزه در این کشور با تاثیر پذیری از آثار نقاشان بنام ایتالیایی و محیط هنری این کشور، نقاشانی چیره دست خواهند شد. برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا که برای دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل در آنها مهیا گردیده عبارتند از :

موسسه طراحی اروپا ( IED )

برای علاقه مندان به تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا،موسسه طراحی اروپا یا IED (Istituto Europeo di Design) بسیار شناخته شده بوده و این موسسه بهترین مرکز یادگیری طراحی و نقاشی در ایتالیا به شمار می آید و بیش از 50 سال در آموزش هنرهای طراحی، مد، تجسمی و … فعالیت دارد. شعبات موسسه طراحی اروپا در 6 شهر ایتالیا از قبیل شهرهای میلان، فلورانس، رم، ونیز، تورین و کالیاری فعالیت دارند. در IED علاوه بر طراحی، دوره های مدیریت، مد و ارتباطات بصری نیز برگزار می گردد.

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه شهرهای ایتالیا مقاله تنظیم شده در این زمینه را مطالعه فرمایید.

دانشگاه مارنگونی 

دانشگاه مارنگونی در شمال ایتالیا و در شهر میلان قرارگرفته و شعبه هایی را در شهرهای فلورانس، لندن و پاریس دارد. این مرکز در سال 1935 در شهر میلان تاسیس شد و در سال 1942 به یک مدرسه هنری حرفه ای تبدیل گردید. دانشگاه مارنگونی، به عنوان معتبرترین مدرسه مد در ایتالیا شناخته شده و دانشجویان در این دانشگاه می توانند به تحصیل رشته نقاشی در این کشور بپردازند. دانشگاه مارنگونی علاوه بر شعبات اروپایی، مراکزی را در سال 2013 در شانگهای چین و در سال 2016 در شنژن چین افتتاح نمود. همچنین در سال 2017 اولین مرکز خود را در بمبئی هند افتتاح کرد.

نقاشی در ایتالیا- برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا

آکادمی هنرهای زیبای فلورانس 

آکادمی هنرهای زیبای فلورانس (Accademia di Belle Arti di Firenze) در شهر فلورانس ایتالیا قرار دارد. این آکادمی توسط کزیمو د مدیچی اول در ۱۵۶۳ با همکاری جرجو وازاری بنا شد. در این آکادمی به ریاضیات و پرسپکتیو هم علاوه بر هنر، پرداخته شده و در واقع تعریف جدیدی از آکادمی پدیدار گشت. در آکادمی هنرهای زیبای فلورانس افراد مشهوری همچون میکل‌آنژ، بن‌ ونوتو چلینی ،گالیله، اگنولو برنزینی، جان بلونیا و دیگر هنرمندان نامی حضور داشته اند. هم اکنون این دانشکده زیر نظر وزارت آموزش و پژوهش ایتالیا در زمینه آموزش هنر به دانشجویان سراسر دنیا به فعالیت می پردازد. تعداد 1400 دانشجوی هنر در آکادمی هنرهای زیبای فلورانس مشغول به یادگیری و تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا هستند.

مزایای تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا

به طور قطع مهمترین تغییرات حوزه نقاشی و حتی موضوعات نقاشی از دوران رنسانس پدید آمد. همه ما از رنسانس اطلاعاتی داشته و می دانیم که دوره رنسانس از اوایل قرن پانزده از کشورایتالیا و شهر فلورانس آغاز شده و به تدریج در کل اروپا گسترش یافته است. رنسانس به معنای تولد دوباره بوده و در واقع می توان این دوره را تولد دوباره هنر در زمینه های مختلف از جمله مهندسی، علوم، مجمسه سازی و به خصوص نقاشی نامید. دوره رنسانس تاثیرات زیادی در رشته نقاشی در ایتالیا داشته که ایجاد تنوع در موضوعات نقاشی و کنار گذاشتن سوژه های صرفا دینی یکی از این موارد محسوب می گردد. علاوه بر رنسانس سایر انقلاب های هنری جهان نیز از ایتالیا شروع شده و به همین دلیل ایتالیا به مرکزی مطمئن برای تحصیل نقاشی برای دانشجویان این رشته تبدیل شده است.

بدون شک دانشجویان با تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا از محیط تاریخی و هنری این کشور در کار خود الهام گرفته و همانند نقاشان معروف ایتالیایی، آثار ارزشمندی ارائه خواهند نمود.
علاوه بر این مورد هزینه های تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا بسیار مناسب بوده و دانشجویان بین المللی در دانشگاه های مشهور ایتالیایی با هزینه ای مقرون به صرفه تحصیل خواهند نمود. اجازه کار دانشجویی از دیگر مزایای تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا به حساب آمده و این کشور اجازه کار نیمه وقت دانشجویی را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است.

نقاشی در ایتالیا-مزایای تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه مهاجرت به ایتالیا مقاله تنظیم شده در این زمینه را مطالعه فرمایید.

نتیجه گیری

تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا با توجه به پیشینه تاریخی و هنری این کشور برای بسیاری از دانشجویان بین المللی جذاب بوده و این افراد با حضور در این کشور و گذراندن واحدهای تئوری و عملی تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا به استادانی چیره دست تبدیل خواهند شد. تحصیل نقاشی در دانشگاه های ایتالیا در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می گردد. تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی بوده و برای مقاطع بالاتر علاوه بر زبان ایتالیایی به زبان انگلیسی هم امکان پذیر است.

متقاضیان کارشناسی ارشد باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6 و دانشجویان دکتری مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6/5 را برای اخذ پذیرش ارائه نمایند. دانشجویان رشته نقاشی در این کشور بایستی در ترم آخر هر مقطع تحصیلی یک نمونه کار به عنوان پایان نامه به دانشگاه تحویل دهند. دانشجویان بین المللی در ایتالیا می توانند با توجه به مقطع تحصیلی بین 10 تا 30 ساعت به کار دانشجویی بپردازند. موسسه ” آریانا اپلای” با چندین سال سابقه موفق در زمینه اخذ ویزاهای تحصیلی و کاری، در خدمت علاقه مندان به تحصیل رشته نقاشی در این کشور می باشد. هموطنان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتردرباره تحصیل رشته نقاشی در ایتالیا می توانند با مشاوران مجرب موسسه در تماس باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا