...
Search
Close this search box.
مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت » مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

شرایط اخذ ویزای اسپانسر فامیلی استرالیا

Australian Family Sponsor Visa

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی یکی از روش های مهاجرت به استرالیا می باشد. ویزای اسپانسر فامیلی استرالیا ویژه کسانی است که عضوی از خانواده ایشان در کشور استرالیا زندگی نمیاد که این خویشاوند می تواند پدر یا مادر، خواهر یا برادر، نامزد یا همسر، فرزند و یا حتی اقوام دورتر با شرایط خاص باشد. البته فردی که در استرالیا زندگی می کند باید شهروند این کشور بوده یا اقامت دائم استرالیا را داشته یا اینکه جزو شهروندان نیوزیلند با داشتن شرایط زندگی در استرالیا باشد.

متقاضی ویزای فامیلی نیازی به تسلط به زبان انگلیسی یا مهارت و تخصص کاری ندارد ولی از آنجائیکه بایستی توسط اسپانسر فامیلی حمایت مالی گردد باید نسبت فامیلی نزدیکی با اسپانسر کننده داشته باشد تا مراحل صدور ویزا با سرعت بیشتری انجام پذیرد. شهروندان استرالیایی یا افرادی که اقامت این کشور را دارند می توانند با ارسال دعوتنامه برای خویشاوندان خود آنها را به استرالیا ببرند البته در دعوتنامه بایستی موقتی یا دائمی بودن ویزا به خوبی مشخص گردد.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

انواع برنامه مهاجرت به استرالیا با ویزای اسپانسر فامیلی

کشور استرالیا به دلایلی همچون آب و هوای خوب، اقتصاد پیشرفته، سطح عالی کیفی زندگی و انگلیسی زبان بودن مردم این کشور همواره از کشورهای محبوب برای مهاجران بوده است. افرادی که از طریق روشهای دیگر مهاجرتی همچون تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری موفق به مهاجرت به این کشور نشده باشند در صورت داشتن بستگانی در استرالیا می توانند از طریق ویزای اسپانسر فامیلی اقدام نمایند. برای مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی برنامه های مختلفی وجود دارد.

ویزاهای همچون ازدواج یا نامزدی، ویزای فرزند، ویزای والدین، ویزای بازماندگان از مهمترین برنامه های مهاجرت به استرالیا با ویزای اسپانسر فامیلی است البته این نوع ویزاها مختص افرادی است که یکی از اعضاء خانواده آنها شهروند استرالیا بوده یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشد. در ادامه هر کدام از این برنامه های مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی را جداگانه توضیح خواهیم داد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط اخذ اقامت استرالیا، لطفا این مقاله را مطالعه فرمائید : اقامت استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ازدواج یا نامزدی

از جمله برنامه های مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی، ویزای ازدواج یا نامزدی است. افرادی برای مهاجرت به استرالیا از طریق همسر یا نامزد می توانند درخواست دهند که همسر یا نامزدشان اقامت دائم کشور استرالیا را داشته یا شهروند این کشور باشد. برای دریافت ویزای ازدواج و نامزدی استرالیا فرد متقاضی باید مدارک قانونی مربوط به ازدواج با تبعه استرالیا را به اداره مهاجرت ارائه نماید تا اثبات گردد که ازدواج صورت گرفته است.

متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج بایستی از طرف همسر خود حمایت مالی گردد. برای فرد متقاضی ویزای موقت دو ساله صادر می گردد و چنانچه بعد از دو سال زندگی مشترک ادامه داشته باشد، می توانند برای اقامت دائم استرالیا اقدام نمایند. امکان درخواست اقامت برای زوج از داخل یا خارج خاک استرالیا وجود دارد.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی-ویزای ازدواج یا نامزدی

لازم به ذکر است افرادی که هنوز ازدواج نکرده و در مرحله نامزدی هستند هم می توانند از این روش اقدام نمایند ولی باید اثبات کنند در طی 12 ماه قبل از تشکیل پرونده با نامزد خود زندگی مشترک داشته اند. اعتبار ویزای نامزدی به مدت 9 ماه بوده و در طی 9 ماه بعد از صدور این ویزا فرد متقاضی می بایست وارد استرالیا شده و با نامزد خود ازدواج نماید و قبل از اینکه اعتبار ویزای 9 ماهه به اتمام برسد درخواست ویزای همسر ارائه نماید تا دچار مشکل نشده و به زندگی مشترک خود در استرالیا در کنار همسر ادامه دهد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین

از جمله برنامه های مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی، ویزای والدین است. امکان مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین برای افرادی که فرزند آنها شهروند استرالیا بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد، فراهم است. والدینی با چنین شرایطی می توانند برای حضور در کنار فرزند یا فرزندانشان اقدام نمایند البته این فرایند تا اندازه ای زمان بر است و مدت زمانی در حدود سه سال طول خواهد کشید. این مدت زمان برای بسیاری از افراد کلافه کننده خواهد بود ولی این عزیزان برای رسیدن به هدف و زندگی در کنار خانواده بایستی تحمل بیشتری به خرج دهند و متاسفانه استرالیا برای این نوع افراد طرح ویژه ای در نظر نگرفته است.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای فرزند

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای فرزند یکی دیگر از برنامه های مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی است. افرادی که شهروند استرالیا بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته باشند یا افراد شهروند نیوزیلند با داشتن شرایط سکونت در استرالیا می توانند فرزندان خود را به استرالیا ببرند البته فرزندانی که در خارج از استرالیا زندگی نمایند و دارای سن زیر 18سال باشند.

فرزندی که از طریق والدین تقاضای مهاجرت به استرالیا را ارائه نموده، می تواند فرزند بیولوژیک، فرزند خوانده یا کودک بی سرپرست باشد. البته با داشتن شرایط بخصوصی این طرح برای فرزندان همسر یک شهروند استرالیایی یا کسی که اقامت دائم استرالیا را داشته باشد نیز قابل اجراء است.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی-ویزای فرزند

کودکانی که به عنوان فرزند خوانده شهروند استرالیا یا کسی که اقامت دائم این کشور را دارد، شناخته می شوند با استفاده از ویزای فرزند خواندگی امکان زندگی در استرالیا را خواهند یافت البته در زمان تقاضا برای این نوع ویزا بایستی در خارج از استرالیا زندگی نمایند. همنچنین کودکان بی سرپرست و یتیمی که والدین آنها فوت کرده اند و یا اینکه اطلاعی از آنها در اختیار نیست در صورتی که خویشاوندی در استرالیا داشته باشند که شهروند استرالیا بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد، از این نوع ویزای خویشاوندی استفاده می نمایند البته این نوع ویزا فقط کودکان زیر 18 سال را شامل می گردد.

مهاجرت به استرالیا برای سایر خویشاوندان

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خویشاوندی یکی از انواع برنامه های مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی است . متقاضیانی که قصد استفاده از این نوع ویزا برای مهاجرت به استرالیا را دارند باید مشمول مورادی همچون پرستاری و بازماندگان باشند. شرایط برای دریافت ویزای پرستاری اینگونه است که شهروند استرالیایی یا کسی که اقامت دائم استرالیا را داشته باشد در صورتیکه خود یا یکی از اعضاء خانواده اش به علت مشکلات جسمی نیازمند نگهداری و مراقبت باشند، می توانند از یکی از خویشاوندان خود دعوت نمایند که با استفاده از ویزای پرستاری به استرالیا مهاجرت نماید و به مراقبت از فرد بیمار مشغول گردد.

علاوه بر ویزای پرستاری، ویزای بازماندگان هم برای مهاجرت به استرالیا کاربرد دارد. ویزای بازماندگان یکی از انواع ویزای خویشاوندی است و مشمول افرادی می گردد که همه افراد خانواده آن شخص در استرالیا اقامت داشته باشند و خود شخص آخرین فرد باقیمانده باشد که دور از خانواده زندگی می کند.

دعوتنامه خویشاوندی استرالیا

افرادی که شهروند استرالیا بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته باشند یا شهروند نیوزیلندی با داشتن شرایط زندگی در استرالیا باشند می توانند برای خویشاوندان خود اعم از همسر، فرزند، والدین، خواهر و برادر و … دعوتنمامه خویشاوندی استرالیا ارسال نماید تا آنها نیز به استرالیا رفته و اعضای خانواده در کنار هم زندگی نمایند.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی-دعوتنامه خویشاوندی استرالیا

البته فرد دعوت کننده باید اثبات نماید که تمکن مالی حمایت از اعضاء خانواده را دارد و تعهد نامه ای را امضاء می نماید که از افراد دعوت شده حمایت مالی و معنوی خواهد نمود. دعوتنامه بایستی توسط فرد مقیم استرالیا، ارسال گردد. در دعوتنامه مدت زمان اعتبار می بایست توسط دعوت کننده به طور دقیق درج گردد. همچنین ارائه اطلاعات دقیق راجب به فرد دعوت شونده اعم از نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس و شماره تماس، تعیین نوع خویشاوندی الزامی است.

مراحل و مدارک لازم برای اخذ ویزای اسپانسر فامیلی استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی، مستلزم اخذ ویزای اسپانسر فامیلی با طی کردن مراحل و ارائه مدارکی به اداره مهاجرت استرالیا است تا روند پرونده به خوبی و سرعت بیشتری انجام پذیرد در صورتیکه هر کدام از مراحل به درستی انجام نگردد یا ارائه مدارک با نواقصی همراه باشد منجر به تعویق انداختن روند پرونده خواهد شد. از این رو متقاضیان این روش باید با مراحل و مدارک لازم برای اخذ ویزای اسپانسر فامیلی استرالیا آشنائی کامل داشته باشند. همانطور که قبلاً هم ذکر شد اولین مرحله برای اخذ این نوع ویزا، ارسال دعوتنامه توسط خویشاوند شهروند یا مقیم استرالیا است و بعد از ارسال دعوتنامه مدارک زیر بایستی توسط دعوت شونده ارائه گردد:

– مدارکی که خویشاوندی دعوت شونده با دعوت کننده را اثبات نماید که برای هر کدام از موارد خویشاوندی متفاوت است مثلاً برای اخذ ویزای ازدواج بایستی مدارک قانونی مربوط به ازدواج ارائه گردد و برای سایر موارد ارائه مدارک شناسایی همچون شناسنامه دعوت شونده و دعوت کننده کافی است.
– دعوتنامه از طرف خویشاوند مقیم یا شهروند استرالیا
– کپی پاسپورت
– ارائه مدارک قانونی در مورد فرزندانی که به فرزندخواندگی گرفته می شوند.
– درصورتیکه پرونده مربوط به کودک یتیم و یا کودک خویشاوند بدون سرپرست باشد بایستی مدارک قانونی مربوط به وضعیت والدین اصلی ارائه گردد.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

برای آشنائی بیشتر با بهترین شهرهای استرالیا، لطفا این مقاله را مطالعه فرمائید : بهترین شهرهای استرالیا

شرایط شخص دعوت کننده و شخص دعوت شونده برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای اسپانسر فامیلی

شرایط شخص دعوت کننده و شخص دعوت شونده برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای اسپانسر فامیلی برای هر نوع نسبت خویشاوندی متفاوت است. البته شخص دعوت کننده باید شهروند یا تبعه استرالیا بوده و یا شهروندی از نیوزیلند که امکان زندگی در استرالیا را نیز داشته باشد و این شرط در همه نوع ویزاها برای شخص دعوت کننده آمده است. در ادامه شرایط مختص هر نسبت فامیلی را توضیح می دهیم.

شخص دعوت کننده برای ویزای ازدواج یا نامزدی، باید بالای 18 سال سن داشته باشد. برای شخص دعوت شونده ویزای ازدواج یا نامزدی هم شرایط خاص او در نظر گرفته شده که داشتن سن بالای 18 سال و همسر قانونی یا نامزد فرد دعوت کننده بودن از جمله این شرایط می باشند. در صورتی که هنوز ازدواج نکرده اند باید اثبات نمایند که 12 ماه قبل از درخواست، با هم زندگی مشترک داشته اند.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

در مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی با نسبت فرزند، دعوت کننده بایستی شهروند استرالیا بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد یا ویزای موقت همسر داشته باشد که بر اساس آن بتواند برای فرزند درخواست ویزا بدهد. شخص دعوت شونده ویزای فرزند یعنی فرزند نیز بایستی فرزند بیولوژیک ، فرزند خوانده و یا فرزند به سرپرستی گرفته شده توسط والدین استرالیایی باشد. همچنین فرزند باید مجرد و زیر 18 سال سن داشته و از لحاظ مالی وابسته به پدر یا مادر مقیم استرالیا باشد.

شرایطی که برای شخص دعوت کننده در روش ویزای والدین در نظر گرفته شده است داشتن سن بالای 18 سال و داشتن تمکن مالی لازم است تا حمایت کامل والدین از لحاظ مالی را بپذیرد. شخص دعوت شونده برای ویزای والدین بایستی فرزندی در استرالیا داشته باشد که شهروند یا تبعه استرالیا بوده و یا اینکه شهروند نیوزیلندی با داشتن شرایط زندگی در استرالیا باشد. والدینی که از ان نوع ویزا بخواهند استفاده کنند باید بیشتر فرزندان و یا حداقل نیمی از فرزندان دعوت شونده (والدین) در استرالیا زندگی کنند.

شرایط شخص دعوت کننده و دعوت شونده در ویزای پرستاری و ویزای بازماندگان

شرایط شخص دعوت کننده در ویزای پرستاری علاوه بر اینکه باید شهروند یا تبعه استرالیا و یا اینکه شهروند نیوزیلندی با داشتن شرایط زندگی در استرالیا باشد بلکه شرایط فردی شخص دعوت کننده نیز بایستی تأیید پزشکی گردد که قادر به انجام امور روزمره نیست و بدلیل وضعیت جسمانی خود نیازمند نگهداری مستقیم می باشد. همچنین دعوت کننده هیچ خویشاوندی در استرالیا نداشته که به او خدمات پرستاری ارائه نماید و وضعیت پزشکی او در شرایطی بوده که امکان دریافت خدمات بهداشتی استرالیا را نداشته باشد.

شخص دعوت شونده در ویزای پرستاری هم بایستی از خویشاوندان فرد نیازمند به مراقبت باشد و تمایل خود برای کمک رسانی و پرستاری از فرد دعوت کننده اعلام نماید. همچنین بایستی به طور دائمی از خویشاوند نیازمند کمک مراقبت نموده و در منزل فرد دعوت کننده از او نگهداری نماید.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

در مورد شرایط شخص دعوت کننده در ویزای بازماندگان باید گفت که فرد دعوت کننده باید شهروند یا تبعه استرالیا و یا اینکه شهروند نیوزیلندی با داشتن شرایط زندگی در استرالیا باشد. از جمله شرایط شخص دعوت شونده برای ویزای بازماندگان هم این است که هیچ خویشاوندی بجز کسانی که در استرالیا هستند، نداشته و بایستی از لحاظ مالی تحت حمایت دعوت کننده بوده و در زمان درخواست، خارج از استرالیا یا داخل استرالیا باشد.

تبدیل ویزای اسپانسر فامیلی به اقامت دائم استرالیا

همانطور که گفته شد مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی دارای ویزاهای مختلفی بوده و با توجه به نسبت دعوت کننده و دعوت شونده نوع ویزا انتخاب خواهد شد. تبدیل ویزای اسپانسر فامیلی به اقامت دائم استرالیا با توجه به نوع ویزای خویشاوندی متفاوت است البته اکثر ویزاهای خویشاوندی با شرایط خاص این امکان را برای دارنده خود فراهم می سازند که مقیم استرالیا گردند و به صورت نامحدود در استرالیا زندگی کرده به کار و تحصیل بپردازند و در صورتی که واجد شرایط باشند برای شهروندی استرالیا درخواست بدهد.

البته در صورتی که استفاده کننده از ویزای اسپانسر فامیلی به مدت چند سال در استرالیا زندگی کرده و تمایل به ادامه زندگی و کار در این کشور داشته باشد. همچنین اگر در این مدت مرتکب جرمی نشده و به تعهدات خود بر اساس نوع ویزای که گرفته عمل نموده باشد، می تواند برای اقامت دائم استرالیا اقدام نماید.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

نتیجه گیری 

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی برای کسانی که عضوی از خانواده شان اعم از پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر، نامزد، فرزند و یا حتی بستگان دور در استرالیا زندگی می کند، امکان پذیر است. فرد دعوت کننده در ویزای اسپانسر فامیلی بایستی شهروند استرالیا بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته یا اینکه جزو شهروندان نیوزیلند با داشتن شرایط زندگی در استرالیا باشد. در این روش فرد دعوت شونده نیازی به تسلط به زبان انگلیسی یا مهارت کاری ندارد و فقط داشتن نسبت نزدیک با فرد دعوت کننده کافی خواهد بود.

کسی که برای بستگان خود برای اخذ ویزای اسپانسر فامیلی دعوت نامه می فرستد متعهد می گردد که دعوت شونده از لحاظ مالی به طور کامل مورد حمایت وی قرار خواهد گرفت و در ضمن نوع ویزای موقت یا دائم فرد دعوت شونده را در دعوت نامه مشخص می نماید. برنامه های مهاجرت به استرالیا با ویزای اسپانسر فامیلی دارای انواع مختلفی هستند که ویزای ازدواج یا نامزدی، ویزای والدین، ویزای فرزند یا سایر خویشاوندان از جمله این برنامه ها هستند.

در مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای اسپانسر فامیلی در هر کدام از نسبت ها برای فرد دعوت کننده و دعوت شونده شرایط خاصی در نظر گرفته شده است. امکان تبدیل ویزای اسپانسر فامیلی به اقامت دائم استرالیا در اکثر ویزاهای خویشاوندی وجود داشته و حتی می تواند در صورت واجد شرایط بودن برای شهروندی استرالیا درخواست دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا