...
Search
Close this search box.
ثبت شرکت در لهستان
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت » ثبت شرکت لهستان

شرایط ثبت شرکت لهستان

Condition of polish company registration

لهستان دارای یکی از بزرگترین اقتصادهای اتحادیه اروپا با رشد قابل توجه و درآمد بالا در طی دهه اخیرمی باشد. بازار کشور لهستان دراین مدت به بازاری توسعه یافته تبدیل شده و در طول بحران های مالی اروپا، این کشور همواره ثبات اقتصادی خود را حفظ نموده است.

بخش های اقتصادی لهستان در زمینه های خدمات، خودرو، مواد شیمیایی، ساخت و ساز، منسوجات و املاک بسیار پررونق بوده و بزرگترین بخش اقتصادی لهستان به بخش خدمات با 62.3 % اختصاص یافته است. مهاجرت به این کشور راههای مختلفی داشته که ثبت شرکت لهستان یکی از آن راههای قانونی و مطمئن است.

آیا با شرایط ثبت شرکت کشور لهستان آشنا هستید؟ آیا مزایا و معایب ثبت شرکت لهستان را می دانید؟ در این مطلب به چگونگی شرایط ثبت شرکت لهستان و مزایا و معایب این روش به صورت کامل پرداخته می شود. دولت لهستان برای سرمایه گذاران خارجی فرصت های خوبی جهت کسب و کار فراهم نموده و در زمینه ثبت شرکت بین افراد خارجی و شهروندان خود هیچ تفاوتی قائل نشده است.

ثبت شرکت در لهستان

انواع شرکت ها در لهستان

ثبت شرکت درلهستان برای افراد با تجربه ای که قصد ایجاد کسب وکار در یک کشور اروپائی را دارند، بسیار مناسب است. اما به افرادی که در این زمینه تخصصی نداشته وهدفشان فقط حضور در لهستان است، توصیه می گردد که از دیگر راههای مهاجرتی همچون روش تحصیلی، روش کاری و غیره اقدام نمایند.

از مهمترین مزایای ثبت شرکت لهستان، امکان افتتاح حساب بانکی توسط متقاضی در اروپا می باشد. همچنین متقاضی به همراه خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) می تواند در این کشور یا دیگر کشورهای اروپایی رفت و آمد داشته باشد. قبل از هرگونه اقدام برای ثبت شرکت لهستان بایستی حداقل سرمایه را مشخص کرده و مزایا و معایب ثبت شرکت لهستان را در نظر داشت. شرکت ها در لهستان در انواع مختلف به ثبت می رسند که در ادامه هر کدام از این شرکت ها را به طور جداگانه بررسی می نمائیم :

شرکت سهامی

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی برای شروع کسب و کار و بیزنس های بزرگ در لهستان باید شرکت سهامی به ثبت برسانند. مراحل ثبت شرکت لهستان در ثبت دادگاه ملی لهستان انجام شده و بعد از آن می توانند فعالیت تجاری خود را آغاز نمایند. فعالیت های مرتبط با کارخانه ها و کارگاه های صنعتی و یا فروشگاه های زنجیره ای از این نوع شرکت ها هستند.

حداقل سرمایه مورد نیاز در ثبت شرکت لهستان از نوع سهامی، 100000 PLN می باشد. ارزش اسمی هر سهم از سهام شرکت نبایستی کمتر از 01/0PLN باشد. (زلوتی، یکای پول کشور لهستان بوده وهر زلوتی برابر با یکصد گروش می باشد. دولت لهستان به خاطر تورم بالا در ژانویه سال ۱۹۹۵ با برداشتن چهار صفر از یکای زلوتی موافقت کرد. در نتیجه هر زلوتی جدید PLN برابر با ۱۰۰۰۰ زلوتی PLZ قدیم است).

ثبت شرکت در لهستان-شرکت سهامی

کلیه سهام این نوع از شرکت ها قابل معامله در بازار بورس ورشو می باشند. شرکت های سهامی در لهستان S.A. (Spółka Akcyjna) را با شراکت یک یا چند نفر می توان تاسیس نمود. شرکت های سهامی بایستی مالیات بر ارزش افزوده پرداخت نموده که میزان مالیات پرداختی به صورت 19 درصد از کل درآمد شرکت می باشد. لازم به ذکر است که مالیات سود حاصل از سهام به صورت جداگانه اخذ می گردد.

شرکت های سهامی مناسب ترین راه برای فعالیت در زمینه بیزنس می باشند. سهامداران هیچ گونه مسئولیتی در قبال تعهدات شرکت نداشته و تنها دغدغه آنها تغییرات ارزش سهام خواهد بود. افراد خارجی در لهستان اجازه فعالیت در زمینه کسب وکارهای حرفه ای با ثبت شرکت های سهامی را دارند. براساس قوانین این کشور، اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای اجازه تاسیس شرکت در این کشور همانند شهروندان لهستان می باشند. اما، کسانی که از خارج از اتحادیه اروپا برای ثبت شرکت اقدام نموده نیازمند همگونی با قوانین اتحادیه اروپا و اجازه اقامت لهستان هستند.

از مزایای ثبت شرکت لهستان از نوع شرکت های سهامی می توان به وجود الگوهای کاربردی از پیش معین برای شرکت های بزرگ اشاره کرد. همچنین سهام در این شرکت ها توسط هیئت مدیره ( حداقل متشکل از یک نفر) اداره می شود. اختصاص 8 درصد از سود سالیانه به سرمایه اندوخته از دیگر مزایای شرکت های سهامی است.

شرکت با مسئولیت محدود 

در میان انواع روش های ثبت شرکت لهستان، ثبت شرکت با مسئولیت محدود از پرطرفدارترین روش ها است. دلیل استقبال افراد از این نوع شرکت ها، امکان مشارکت چند نفر(شخص حقیقی یا حقوقی) در یک شرکت به عنوان سهامداربوده و هر کدام از سهامداران به اندازه سهم خود در شرکت مسئولیت خواهند داشت. البته امکان ثبت شرکت لهستان با حداقل یک نفر هم وجود دارد.

ثبت شرکت در لهستان

حداقل سرمایه مورد نیاز برای این نوع شرکت 5000 زلوتی خواهد بود. حداقل ارزش سهام شرکت های با مسئولیت محدود 50 زلوتی بوده که قابل معامله در بازار است. داشتن هیئت مدیره برای شرکت های با سرمایه اولیه بیش از 500000 زلوتی و بیشتر از 25 سهامدار الزامی است. مسئولیت سهامداران در این نوع شرکت ها محدود بوده و برای فعالان عرصه کسب و کار سرمایه گذاری در این نوع شرکت ها با توجه به حجم سرمایه بالا و ریسک قابل ملاحظه، معمولا سودآور است.

شرکت های از نوع مسئولیت محدود با توجه به تعداد کم سهامداران برای کسانی که تمایل به نظارت مستقیم بر تصمیمات اجرائی شرکت دارند، بسیار مناسب می باشند. همچنین سهامداران شرکت های با مسئولیت محدود به دلیل مشارکت با ریسک کمتری مواجه بوده و به تنهایی ملزم به پاسخگوی در مقابل بدیهی های شرکت نخواهند بود.

شرکت با مشارکتی مدنی

انواع مختلفی برای ثبت شرکت لهستان وجود داشته که به تناسب میزان سرمایه گذاری یا وسعت کسب و کار انتخاب می شوند. ثبت شرکت با مشارکت مدنی برای کسب و کارهای کوچک و محدود بسیار مناسب بوده که به روش حقیقی یا حقوقی تشکیل می گردند. در شرکت های با مشارکت مدنی حضور حداقل دو نفر به عنوان سهامدار ضروری است.

اساسنامه شرکت های با مشارکت مدنی باید در دادگاه ملی به ثبت رسیده باشد. در این نوع شرکت ها نیازی به ارائه حداقل سرمایه نبوده ولی تمام دارایی های منقول و غیر منقول شرکا بایستی در اساسنامه مشخص و اعلام گردد. پرداخت مالیات در این نوع شرکت ها به صورت شخصی نبوده و مالیات بر درآمد توسط شرکا پرداخته می شود. این نوع شرکت ها بسیار سودآور بوده و تعدادی از شرکت های خارجی از طریق ثبت چند شرکت با مشارکت مدنی در لهستان سودهای کلانی را بدست آورده اند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره بهترین کشورها برای سرمایه گذاری لطفا کلیک نمایید.

شرکت های خارجی ( شعبه یا نمایندگی از شرکت های خارجی )

شرکت های خارجی برای گسترش فعالیت های خود و دسترسی راحت تر به بازار پر سود لهستان می توانند در این کشور شعبه یا نمایندگی از شرکت مادر، به ثبت برسانند. به این معنا که شرکت مادر در کشور دیگری به ثبت رسیده و شعبه یا نمایندگی تحت نظارت شرکت مادر در لهستان به فعالیت و کسب و کار بپردازد. این روش معمولا توسط شرکت های بین المللی مورد استفاده قرار گرفته تا اقدامات تجاری خود درلهستان را کنترل و برنامه ریزی نمایند.

ثبت شرکت در لهستان

شعبه یا نمایندگی شرکت خارجی در لهستان فقط در زمینه کسب و کار شرکت مادر در لهستان فعالیت داشته و کسب و کار جدیدی نباید ایجاد شود. حتی نام شرکت بایستی مطابق با نام شرکت اصلی و فقط ترجمه به زبان لهستانی باشد. تمامی مسئولیت های شعبه یا نمایندگی شرکت خارجی در لهستان با شرکت اصلی بوده و در این زمینه تعهدات حقوقی از شرکت اصلی اخذ می گردد.

بهترین کشورها برای ثبت شرکت 

یکی از راه های اخذ اقامت در کشورهای خارجی، ثبت شرکت در این کشورها می باشد. افراد از طریق ثبت شرکت در کشورهای اروپایی یا کانادا می توانند اقامت کشوردلخواه خود را بدست آورده و روشی مطمئن را برای رسیدن به اهداف خود برگزینند.
از مهمترین مزایای ثبت شرکت در کشورهای خارجی، همراهی خانواده با متقاضی بوده و همانند متقاضی می توانند در کشور مقصد، کار یا تحصیل نمایند.

کسی که قصد ثبت شرکت در کشورهای خارجی را داشته بایستی اطلاعات کامل و درستی درباره قوانین وشرایط ثبت شرکت در کشورهای مختلف را بدست آورده و بعد از ارزیابی تمامی جوانب، تصمیم درست را اتخاذ نماید.
در انتخاب بهترین کشورها برای ثبت شرکت همیشه نبایستی دنبال کشورهای ابرقدرت اقتصادی بود. مهمترین شاخص ها طبق نظریه بانک جهانی برای ثبت شرکت و شروع کسب و کاردر کشورها، تسهیل در اخذ مجوزهای مربوطه، تسهیل در ثبت مالکیت، قوانین تجاری کشور، نرخ مالیات و حمایت دولت از سرمایه گذاران اعلام شده است.

به عنوان نمونه متقاضی با ثبت شرکت لهستان، اقامت این کشور را بدست آورده و در کنار آن اجازه تردد و یا زندگی در کلیه کشورهای حوزه شینگن را خواهد داشت. پس از ثبت شرکت لهستان و شروع فعالیت شرکت، اقامت یکساله ای به فرد و افراد خانواده وی اعطا شده که هر سال در صورت فعالیت مثبت شرکت تمدید می گردد.
ذکر این نکته ضروری است که فقط ثبت شرکت لهستان به اخذ اقامت این کشورمنتهی نشده و فرد بایستی حداقل 2 سال در لهستان حضور داشته و به کار در شرکت مشغول باشد. پس از 3 تا 5 سال اقامت موقت امکان درخواست برای اقامت دائم برای فرد و اعضاء خانواده وی مهیا می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در لهستان لطفا کلیک نمائید.

قوانین کشور لهستان

تمامی اشخاص خارجی اقدام به ثبت شرکت لهستان و ایجاد کسب و کار نموده باشند بواسطه قوانین کشور لهستان و از طرف دولت این کشور، همانند شهروندان لهستانی حمایت می گردند. از این رو به تمامی افرادی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دیگر کشورها داوطلب ثبت شرکت و شروع به کار هستند، اجازه آغاز کسب و کار و اقامت داده می شود.

ثبت شرکت در لهستان

شرکت های ثبت شده در لهستان در انواع مختلفی همچون شرکت سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت با مشارکت مدنی و شرکت های خارجی (شعبه یا نمایندگی از شرکت های خارجی) می باشند که در ابتدای مطلب به طور کامل در مورد هر کدام از آنها توضیح داده شد. قوانین ثبت شرکت درلهستان با توجه به نوع شرکت، میزان سرمایه گذاری و زمینه فعالیت مختلف است. همه ی شرکت ها در لهستان در دادگاه ملی به ثبت رسیده و کد مالیاتی دریافت می نمایند. افراد خارجی با ثبت شرکت لهستان می توانند در بخش های کشاورزی، املاک و مستغلات، حمل و نقل و غیره سرمایه گذاری و فعالیت نمایند.

لازم به ذکر است که دولت لهستان مناطق ویژه اقتصادی را در این کشور بوجود آورده تا سرمایه گذاران با استفاده از معافیت های تشویقی و تسهیلات تجاری با خیالی آسوده تر در این کشور به سرمایه گذاری و کسب و کار بپردازند. این مناطق ویژه اقتصادی که 11 منطقه بوده، دارای هیئت مدیره ویژه و قوانین خاص سرمایه گذاری می باشند. متقاضیان ثبت شرکت لهستان بایستی از حوزه اقتصادی خود مجوز عملکرد دریافت نمایند.

مراحل ثبت شرکت لهستان 

متقاضیان ثبت شرکت لهستان برای رسیدن به اهداف خود بایستی مراحلی به انجام رسانند. انتخاب نام شرکت، انتخاب نوع شرکت و گردآوری پیش نویس اساسنامه از اولین مراحل ثبت شرکت لهستان می باشد. در مورد نحوه ثبت شرکت لهستان می توان گفت که انتخاب نام و نوع شرکت براساس زمینه فعالیت شرکت بوده و در این باره بایستی تحقیقات لازم جهت بهترین انتخاب صورت پذیرد.

ارائه پیش نویس اساسنامه یا همان بیزنس پلن برای ثبت شرکت لهستان الزامی بوده و بعد از تایید بایستی اساسنامه شرکت تنظیم گردد. این مرحله از مراحل ثبت شرکت لهستان بسیار مهم و ضروری بوده و نیازمند اخذ کمک از یک وکیل حاذق می باشد. در مرحله بعد سرمایه گذاران بایستی در لهستان حساب های بانکی خود را افتتاح نموده و بر اساس نوع شرکت میزان سرمایه مورد نیاز را به بانک های کشور لهستان انتقال دهند.

ثبت شرکت لهستان

بعد از اینکه تمامی اقدامات مربوط به میزان سرمایه گذاری مورد تایید قرار گرفت، ثبت واقعی و قانونی شرکت صورت می گیرد. از این رو با مراجعه به ثبت دادگاه ملی و ارائه اسناد مربوط به حساب بانکی و سایر مدارک، شرکت به ثبت خواهد رسید. البته هنوز مراحل به پایان نرسیده و آخرین مرحله ثبت شرکت در مرکز KRS و اخذ شماره مالیاتیNIP خواهد بود. پس از دریافت NIP ، سرمایه گذار باید در موسسه بیمه اجتماعی ZUS و اداره بازرسی ملی کار PIPثبت نام نماید. شرکت ثبت شده در لهستان در صورت فعالیت باید در اداره مالیات ثبت نام نماید. از این رو مدارکی همچون اساسنامه شرکت، NIP ، گواهی بانکی، گواهینامه REGON و نامه ای از ثبت دادگاه ملی مورد نیاز خواهد بود.

اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت 

ثبت شرکت در لهستان و اقامت در این کشور مزایای زیادی داشته که از جمله آنها می توان به داشتن اجازه تردد در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن، افتتاح حساب بانکی در اروپا، همراهی خانواده ( همسر و فرزندان زیر 18 سال ) با داشتن حق کار و تحصیل همراهان اشاره نمود. اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت به صورت یک ساله بوده به این نحو که فرد با ثبت شرکت لهستان اقامت موقت با مدت زمان یک ساله دریافت می نماید.

این اقامت یکساله امکان تمدید به مدت 5 سال را داشته که یا هر ساله تمدید می شود و یا اینکه بعد از سال اول به صورت 2 ساله تمدید میگردد. البته تمدید اقامت موقت لهستان وابسته به عملکرد شرکت بوده و در صورتیکه بیلان مثبتی ارائه نشود، تمدید نخواهد شد. بعد از 5 سال تمدید اقامت موقت فرد می تواند برای اخذ اقامت دائم خود و خانواده اقدام نماید البته در صورتیکه 2 سال از 5 سال را در لهستان زندگی کرده باشد.

ثبت شرکت لهستان

با توجه به اهمیت تسلط به قوانین و شرایط کشور لهستان در مبحث ثبت شرکت لهستان به تمامی علاقمندان توصیه می گردد که بعد از اخذ اطلاعات کامل درباره ثبت شرکت لهستان، در این راه گام بردارند. از این رو موسسه ” آریانا اپلای” با داشتن سابقه طولانی در امر مشاوره آمادگی خود را برای اطلاع رسانی درباره ثبت شرکت و اقامت لهستان اعلام می دارد.

خرید بیزینس در لهستان 

برای کسب و کار و راه اندازی شرکت در لهستان دو را ه وجود دارد یک راه مربوط می شود به ثبت شرکت لهستان، که برای این روش مدت زمانی در حدود چند ماه نیاز است و روش دیگر خرید بیزینس در لهستان می باشد. کسانی که اقدام به خرید بیزنس های آماده نمایند مطمئنا بسیار از لحاظ زمانی جلو خواهند بود و در مدت حتی چند روز صاحب شرکت خواهند شد.

مزیت خرید بیزنس در لهستان این است که مراحل مربوط به ثبت شرکت، حساب های بانکی، امور حقوقی و مالیاتی قبلا طی شده و سرمایه گذار تنها با کسب مجوزها، شرکت را خریداری می کند. خریدار بیزنس آماده در لهستان می تواند در صورت تمایل نام شرکت وهمچنین کد اقتصادی را تغییر دهد. برای انتقال شرکت به خریدار جدید لازم است که مدارک شرکا به ثبت رسیده و لیست هئیت مدیره و حساب های بانکی اعلام گردد.

مزایای ثبت شرکت لهستان

مزایای ثبت شرکت لهستان از جمله سوالاتی بوده که ذهن متقاضیان ثبت شرکت لهستان را به خود مشغول می نماید. در این قسمت ما به طور کامل این موارد را توضیح خواهیم داد. ثبت شرکت لهستان به دلیل وضعیت اقتصادی مطلوب این کشور بسیار مورد توجه سرمایه گذران است. اقتصاد لهستان ششمین اقتصاد برتر در اتحادیه اروپا بوده و از ثبات اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است. از نکات بسیار مثبت ثبت شرکت لهستان، نرخ بسیار پائین مالیات بر درآمد در این کشور است.

ثبت شرکت لهستان

برای افردی که اقدام به ثبت شرکت لهستان نموده اند، اقامت یک ساله ای اعطا شده که تا 5 سال قابل تمدید است. بعد از 5 سال فعالیت در عرصه کسب و کار در لهستان در صورتی که 2 سال از 5 سال را در لهستان گذرانده باشد، می تواند برای اقامت دائم خود و همسر و فرزندان زیر 18 سال اقدام نماید.
دیگر مزایای ثبت شرکت لهستان عبارتند از :

  •  افتتاح حساب بانکی در اروپا
  • عدم نیاز به حضور مداوم
  • استفاده از موقعیت جرافیایی این کشور برای دسترسی به بازار کار سایر کشورهای اروپایی
  • اخذ ویزای شینگن و اجازه تردد در کشورهای عضو
  • برخورداری از سیستم شفاف مالیاتی در لهستان
  • اخذ مجوز تحصیل یا کار برای همسر و فرزندان
  • دریافت اقامت دائم لهستان ودر نهایت حق شهروندی لهستان

معایب ثبت شرکت لهستان 

علاوه بر مزایای ثبت شرکت لهستان، این روش دارای معایبی هم بوده که دانستن آن برای علاقه مندان این روش مفید خواهد بود. شاید حتی افراد با دانستن این مشکلات از ثبت شرکت لهستان منصرف شده و از دیگر روش های مهاجرتی استفاده نمایند. مهمترین مساله در هر روش مهاجرتی هزینه های آن روش است و مطمئنا روش ثبت شرکت هم دارای هزینه های مربوط به خود می باشد.
مقدار بودجه مورد نیاز برای ثبت شرکت لهستان مبلغ 10 تا 15 هزار یورو بوده که برای برخی از متقاضیان رقم بالایی محسوب می گردد. مورد دیگری که شاید از معایب ثبت شرکت لهستان محسوب شود، مدت زمان رسیدن به اولین اقامت یکساله است. این مدت زمان انتظار چیزی در حدود 8 ماه خواهد بود.

به تمامی متقاضیان ثبت شرکت لهستان توصیه می شود که حتما قبل از اقدام برای ثبت شرکت از طریق ویزاهای توریستی یا تحصیلی، در لهستان حضور یابند و از نزدیک با محیط آشنا شوند. عدم آشنایی با محیط وهمچنین عدم آگاهی از مشکلات ثبت شرکت در لهستان و نشناختن بازار کسب و کار مطمئنا در آینده مشکلات متعددی را به دنبال خواهد داشت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره  انواع روش های مهاجرت لطفا کلیک نمایید.

ثبت شرکت لهستان

هزینه ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت لهستان همانند تمامی روشهای سرمایه گذاری نیازمند صرف هزینه مورد نیاز است. افرادی که قصد ثبت شرکت لهستان را داشته بایستی در درجه اول برآوردی از هزینه های زندگی در این کشور داشته باشند. در جدولی که ارائه شده، هزینه های ماهیانه زندگی شامل اجاره محل زندگی، هزینه حمل و نقل، هزینه لوازم ارتباطی وغیره آورده شده است.

با در نظر داشتن هزینه های زندگی در این کشور اروپایی برای ثبت شرکت لهستان مبالغی نیزباید صرف گردد. این هزینه ها طبق جدول زیر مربوط به اجاره محل شرکت، ثبت نام در دادگاه ملی و هزینه های سفارت هستند. علاوه بر این هزینه ها مبلغی به عنوان سرمایه هم در هر کدام از انواع شرکت ها نیاز است. از این رو برای هزینه ثبت شرکت در لهستان از نوع شرکت سهامی مقدار سرمایه 100 هزار زلوتی لهستان مورد نیاز است. همچنین قیمت ثبت شرکت در لهستان و میزان سرمایه برای ثبت شرکت از نوع مشارکت مدنی با توجه به میزان سرمایه شرکت مادر متغییر است.

نوع هزینه مقدار هزینه ( زلوتی – PLN)
اجاره مسکن 530.37 الی 656.95
حمل و نقل 65.69 الی 87.59
اینترنت و ولوازم ارتباطی 87.59 الی 131.31
سایر هزینه ها 306.57 الی 437.97

 

نوع هزینه مقدار هزینه
هزینه اجاره محل شرکت ماهیانه 100 تا 200 یورو
هزینه ثبت نام در دادگاه ملی 140 یورو
هزینه های سفارت 80 یورو
هزینه حسابداری 100 یورو به صورت ماهیانه

نتیجه گیری :

ثبت شرکت لهستان یکی از روش های مهاجرت به این کشور اروپایی می باشد. ثبت شرکت لهستان به دلیل شرایط اقتصادی پایدار و ایجاد زمینه های مساعد برای سرمایه گذاران خارجی و داشتن بازاری توسعه یافته همواره مورد توجه سرمایه گذاران خارجی بوده است. شرکت ها در لهستان انواع مختلفی دارند که عبارتند از شرکت سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت با مشارکت مدنی و شرکت های خارجی ( شعبه یا نمایندگی از شرکت های خارجی ). تمامی شرکت ها در لهستان بایستی قبل از شروع کسب و کار در ثبت دادگاه ملی به ثبت رسیده و کد مالیاتی دریافت نمایند.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت لهستان مبلغ 10 تا 15 هزار یورو می باشد. از مهمترین مزایای ثبت شرکت لهستان همراهی خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) با متقاضی، امکان افتتاح حساب در بانک های اروپایی و امکان تردد در حوزه اروپا و شینگن می باشد. به سرمایه گذرانی خارجی که اقدام به ثبت شرکت لهستان نمایند اقامت یکساله اعطا شده که تا 5 سال قابل تمدید است. بعد از 5 سال اقامت یک ساله فرد می تواند برای خود و اعضا خانواده اقامت دائم درخواست نماید. البته در صورتی که 2 سال از این 5 سال را در لهستان حضور داشته و به کار در شرکت مشغول بوده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا