...
Search
Close this search box.
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
آریانااپلای » بلاگ » سرمایه گذاری » آخرین شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

Immigrating to Australia with an investment

یکی از بهترین و سریعترین روش ها برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم، سرمایه گذاری در استرالیا می باشد. کشور استرالیا علاوه بر وضعیت جغرافیایی، دارای اقتصاد و زیر ساخت های پایدار و قوی بوده و از استاندارد های بالایی برای زندگی برخوردار است. شرایط بسیاری برای افرادی که خواهان سرمایه گذاری در استرالیا می باشند وجود دارد.

برنامه های اصلی مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

برنامه اصلی که برای سرمایه گذار در دسترس است عبارتند از:

 • ویزاهای سرمایه گذاری اختیاری
 • ویزای سرمایه گذاری
 • ویزای نوآوری تجاری

در پروسه های سرمایه گذاران برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری در مدت زمان 1 الی 4 سال بسته به نوع سرمایه گذاری و میزان مبلغی که در این زمینه به جهت سرمایه گذاری برای مهاجرت در کشور استرالیا ارائه می نمایید، می توانید موفق به اخذ اقامت دائم و در ادامه اخذ پاسپورت این کشور گردید.

لازم به ذکر است که فرد متقاضی سرمایه گذار برای مهاجرت در این پروسه می تواند خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می شود را با خود به همراه داشته باشد. البته ناگفته نماند که 2 الی 4 سال پس از راه اندازی تجارت مورد نظر در صورت ارائه گردش حساب و اثبات مفید بودن آن تجارت برای کشور استرالیا قادر به درخواست اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده می شود و 1 سال پس از اخذ اقامت می تواند برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام نماید.

برنامه های اصلی سرمایه گذاری

به صورت کلی اخذ یکی از ویزاهای سرمایه گذاری برای مهاجرت به سن و شرایط مالی فرد متقاضی بستگی دارد، در ادامه به برخی از روش های سرمایه گذاری در استرالیا اشاره خواهیم نمود.

روش های مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

روش های متنوعی برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری ارائه شده است، در واقع افراد متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا با توجه به شرایط فردی خود می توانند از روش های مورد نظر برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند. در ادامه به معرفی رایج ترین روش های سرمایه گذاری در استرالیا خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به شمار می آید که بیش از 90 درصد افراد از این روش برای سرمایه گذاری و مهاجرت به استرالیا اقدام می نمایند. این روش سرمایه گذاری برای افرادی که دارای یک شرکت با تجارت فعال هستند گزینه مناسبی است، این افراد می توانند با ارائه مدارک لازم به منظور تاسیس یک نمایندگی و آغاز فعالیت های خود در کشور استرالیا اقدام نمایند.

فرد متقاضی ثبت شرکت در استرالیا می بایست دارای شرایط و مدارک ذیل باشد:

 1. سن کمتر از 55 سال
 2. کسب حداقل 65 امتیاز، البته در برخی از ایالت ها امتیاز کمتر نیز مورد قبول است.
 3. حداقل 200 هزار دلار استرالیا سرمایه برای راه اندازی شرکت.
 4. ارائه بیزینس پلان مناسب.
 5. تحصیلات مرتبط با حوزه فعالیت شرکت.
 6. ارائه تمکن مالی 800 هزار دلار به صورت منقول و غیر منقول.
 7. فرد متقاضی باید متعهد گردد پس از ورود به استرالیا قبل از 2 سال شرکت مورد نظر را ثبت نماید.
 8. حداقل گردش سرمایه یا فروش سالانه 500 هزار دلار استرالیا در دو سال از چهار سال اخیر.

ویزای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت دارای اعتبار 4 ساله می باشد که فرد سرمایه گذار برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا می بایست حداقل 2 سال از 4 سال مجوز اقامت خود را در این کشور سپری نماید و در صورتی که کلیه تعهدات از سوی سرمایه گذاران عملی شود، امکان اخذ اقامت دائم استرالیا وجود دارد.

ویزای سرمایه گذاری از طریق انتقال پول

روش دیگر برای سرمایه گذاری در استرالیا انتقال پول می باشد. در واقع در این روش سرمایه گذاری نیازی به ارائه مدارک متعدد و پیچیده نخواهد بود و صرفاً میزان سرمایه فرد متقاضی مورد توجه قرار می گیرد.

ویزای سرمایه گذاری از طریق انتقال پول

روش های مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و انتقال پول بر سه قسم است که به شرح ذیل می باشد.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت دائم یا ساب کلاس 132

این ویزا فقط برای مدیران و صاحبان شرکت‌های بزرگ و افرادی که توانایی سرمایه‌گذاری بالایی دارند اعطا می گردد. افراد متقاضی  مهاجرت متعهد می شوند که پس از ورود به استرالیا مبلغ یک و نیم میلیون دلار استرالیا را برای راه اندازی کارهای تجاری سرمایه‌گذاری کنند. ساب کلاس 132 این امتیاز را به فرد متقاضی می دهد که از همان ابتدا و قبل از ورود به استرالیا خانواده وی اقامت دایم استرالیا را اخذ نمایند و از مزایای آن برخوردار گردند، مثل خدمات پزشکی و تحصیل رایگان فرزندان.

شرایط لازم برای اخذ ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری یا ساب کلاس 132

 • سن کمتر از 55 سال.
 • ارائه 400 هزار دلار به ازای دو سال از چهار سال قبل از اقدام دریافت ویزا.
 • ارائه تمکن مالی یک و نیم میلیون دلار که قابل انتقال به کشور استرالیا باشد.
 • حداقل 3 میلیون دلار گردش مالی در یک یا چند بیزنس برای دو سال از چهار سال گذشته.
 • فرد باید دارای مالکیت 51 درصد از بیزنسی باشد که در سال کمتر از 400 هزار دلار درآمد داشته است و یا اینکه مالکیت 10 درصد شرکتی با سهامی عام را دارد.
 • ارائه سابقه مدیریتی و فعالیت کارآمد در همان بیزینس.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا – ساب کلاس 188

این نوع ویزای سرمایه گذاری برای مهاجرت به استرالیا در واقع یک ویزای موقت است که برای مدت 4 سال و 3 ماه صادر می گردد. این ویزا یکی از متداول ترین انواع ویزا به شمار می آید که شامل شرایط زیر می باشد:

 • سن کمتر از 55 سال.
 • ارائه سرمایه حداقل 800 هزار دلار استرالیا که قابل انتقال به این کشور باشد.
 • ارائه گردش مالی 500 هزار دلار استرالیا در چند ماه اخیر.
 • ارائه سوابق مدیریتی
 • کسب حداقل 65 امتیاز در سیستم امتیاز بندی کشور استرالیا.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا یا ساب کلاس 188

در واقع مرحله دوم ویزاهای گروه 188 می‌باشد شرایط ویزای سرمایه گذاری استرالیا یا ساب کلاس 188 عبارتند از:

کارآفرینی Business Innovation Stream: این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که حداقل بتوانند یک و نیم میلیون دلار استرالیا در این کشور سرمایه گذاری کنند شرایط اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا به شرح زیر می باشد.

ویزای سرمایه گذاری ذر استرالیا

 • اگر گردش مالی کسب‌ وکار کمتر از 400 هزار دلار است، حداقل 51 درصد سهام باید متعلق به شما باشد.
 • اگر گردش مالی کسب‌وکار بیش از 400 هزار دلار است، حداقل 30درصد سهام باید متعلق به شما باشد.
 • ارائه سابقه مدیریتی مرتبط با فعالیت شرکت که می بایست حداقل دو سال باشد.
 • یک سال اقامت در استرالیا در طی 24 ماه قبل از اقدام برای ویزای 188.
 • داشتن حداقل 200 هزار دلار ارزش خالص در بیزینس.
 • حداقل ارزش دارایی شخصی و بیزینس 600 هزار دلار.
 • استخدام حداقل دو نفر تمام وقت.
 • سرمایه گذاران موفق و صاحبان مشاغل که قصد دارند1.5میلیون دلار استرالیا را برای مدت 4 سال در استرالیا جنوبی سرمایه گذاری کنند.
 • کسانی که مایل به کسب سود در استرالیا هستند و میزان 5میلیون دلار استرالیا را برای 4 سال سرمایه گذاری می کنند.

مزایا و معایب سرمایه گذاری برای مهاجرت در استرالیا

اگر نگاهی اجمالی به نمودار رشد اقتصادی کشور استرالیا داشته باشیم خواهیم دید که استرالیا طی سه دهه اخیر روند مثبت و صعودی پایداری داشته است. یکی از مهم ترین دلایل رشد اقتصادی استرالیا علاوه بر سیاست های مالی مناسب، مراوده با شرکای تجاری خود یعنی آمریکا و اروپا می باشد، در ادامه به معرفی مزایای مهم سرمایه گذاری در استرالیا خواهیم پرداخت.

مزایای مهم سرمایه گذاری در استرالیا

حمایت از سرمایه گذاران و کارفرمایان: کشور استرالیا همواره رویکردهای متفاوتی را در زمینه تجارت ارائه می دهد که تمامی این رویکردها در جهت توسعه و رشد این کشور می باشد. در واقع می توان اظهار داشت که کشور استرالیا شریک تجاری ایده آلی برای سرمایه گذاری به شمار می آید. برقراری ارتباط با موسسات اقتصادی استرالیا گامی مهم و اساسی در جهت دستیابی به بازارهای جهانی و توسعه فعالیت های اقتصادی سرمایه گذاران در سطح بین المللی است.

محیط امن برای سرمایه گذاران و نیروی کار ماهر: به دلیل سیاست پایدار در استرالیا این کشور محیط امنی برای سرمایه گذاری به شمار می رود. در بین تمامی کشورهای دنیا، کشور استرالیا از لحاظ شاخص آزادی و امنیت در رتبه پنجم قرار گرفته است و حاکمیت استرالیا که از یک سیستم قانونمند و شفاف پیروی می کند باعث گردیده که هرساله افراد بی شماری برای سرمایه گذاری در استرالیا اقدام نمایند.

اخذ اقامت دائم استرالیا

کشور استرالیا در راستای رشد و توسعه اقتصادی خود همواره پذیرای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری  از سراسر دنیا می باشد. با توجه به حمایت های دولت استرالیا از سرمایه گذاران و شرایط مطلوب اقتصادی و سیاسی، استرالیا از لحاض جذب سرمایه گذاران خارجی در بین 10 کشور برتر جهان قرار دارد. یکی از مزایای مهم کشور استرالیا علاوه بر سرمایه گذاری، اخذ اقامت دائم از این کشور است که فرد متقاضی قادر خواهد بود برای خود و خانواده اخذ نماید.

معایب مهم سرمایه گذاری در استرالیا

با توجه به این که مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری بهترین بستر را برای سرمایه گذاران و مهاجران فراهم میکند ولی باید در نظر داشت که چالش های اندکی در استرالیا برای سرمایه گذاران وجود دارد.

قوانین سخت و پیچیده

برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری قانون حرف اول را می زند. رعایت حقوق شهروندی، اخذ مجوزهای لازم برای راه اندازی کسب و کار، مسائل حقوقی، رفتارهای اجتماعی، قوانین مربوط به بیمه و … از نکاتی است که اهمیت بسیار بالایی دارد.از طرفی در این کشور قوانین نانوشته ای وجود دارد که در صورت عدم رعایت این قوانین ملزم به پرداخت جریمه می گردید.

سیستم مالیاتی پیچیده

به لحاظ تکنولوژی پیشرفته در استرالیا مالیات کلیه مشاغل ثبت شده و به صورت خودکار از درآمد کسر می شود. تمام افرادی که قصد اشتغال در استرالیا برای مهاجرت را دارند دارای شماره پرونده مالیاتی  Tax File Number خواهند بود.

سیستم مالیاتی پیچیده به طور کلی بیش از 30 درصد از درآمدهای افراد صرف پرداخت هزینه های مالیات خواهد شد، این موضوع یکی از چالش های مهم سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در استرالیا می باشد.

مخارج سنگین جهت تامین نیروی کار

طبق آخرین آمار انتشار یافته از سوی کمیسیون اقتصادی استرالیا در سال 2019 این کشور از لحاظ درآمدهای فردی و میزان دستمزد نیروی کار ماهر در بین 5کشور اول جهان قرار دارد. در واقع میانگین درآمد نیروی کار در استرالیا ماهیانه حدود 7 هزار دلار می باشد، که رقم قابل توجهی است، از این رو سرمایه گذاران و کارفرمایان برای تامین نیروی مورد نیاز خود با چالش رو به رو خواهند شد.

تفاوت روش کارآفرینی با سرمایه گذاری کلان

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی تفاوت هایی با سرمایه گذاری کلان در کشور استرالیا دارد، که مهم ترین آن در ارتباط با مدارک و سرمایه مورد نیاز می باشد. برای کارآفرینی در استرالیا علاوه بر 200 هزار دلار استرالیا، مدارک گوناگونی می بایست ارائه شود که پس از طی مراحل پیچیده، ویزای 4 ساله برای فرد متقاضی صادر می گردد. در حالی که برای سرمایه گذاری کلان فرد متقاضی می بایست 1.5 میلیون دلار استرالیا را به این امر اختصاص دهد. این روش به مراتب ساده تر و سریعتر می باشد و فرد متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده اش اقدام نماید.

سرمایه گذاری در استرالیا تا چه اندازه امکان پذیر است

کشور استرالیا به رقم شرایط اقتصادی مناسب و پایدار و توسعه زیر ساخت های خود جزو محبوب ترین کشورها برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری شناخته شده است. کشور استرالیا از جمله کشورهای تراز اول جهان به شمار می رود و با توجه به بالا بودن استاندار های زندگی، رفاه اجتماعی، امنیت اقتصادی، منابع طبیعی و غیره باعث گردیده هر ساله افراد زیادی برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و  اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا، اقامت دائم این کشور را کسب نمایند.

هم چنین اگر قصد تحصیل در کشور استرالیا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور را دارید می توانید برای افزایش اطلاعات مهاجرت به استراالیا  مقاله “تحصیل در استرالیا” را بخوانید.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریانااپلای با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور فراهم آورده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا