...
Search
Close this search box.
آریانااپلای » بلاگ » ویزای توریستی » ویزای توریستی انگلستان

شرایط اخذ ویزا توریستی انگلستان 

Conditions for obtaining a UK tourist visa

در مورد ویزای توریستی انگلستان چقدر می دانید؟ آیا با نحوه و شرایط اخذ ویزای توریستی انگلستان آشنائی دارید؟ در این مطلب سعی نموده ایم که به طور کامل به شرایط اخذ ویزا توریستی انگلستان پرداخته و اطلاعات جامعی در اختیار علاقمندان به دیدار از این کشور قرار دهیم. کشورانگلستان مهم ترین کشور از بین کشورهای چهارگانه پادشاهی متحد بریتانیا شامل کشورهای انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی بوده و بزرگترین پایتخت اروپا یعنی شهر لندن را در خود جای داه است.

شهر لندن پایتخت انگلستان و همچنین پایتخت پادشاهی بریتانیا است. انگلستان دارای جزایر متعدد کوچک و بزرگ زیادی است که جزیره وایت و جزیره من از جمله این جزایر هستند. وقتی از آب و هوای انگلستان صحبت می گردد در ذهن اکثریت افراد هوای مه آلود، پر رطوبت و بارانی تصور می شود که اینطور هم هست و کشور انگلستان از پر باران ترین کشورهای اروپایی به حساب می آید. تنوع آب و هوایی در این کشور وجود داشته و بر خلاف زمستانهای سرد معمولاهوای تابستان ها آفتابی و گرم است.

ویزا توریستی انگلستان

زبان اصلی این کشور انگلیسی و واحد پولی شان، پوند استرلینگ است. انگلستان از لحاظ صنعتی و تولیدی در میان کشورهای پیشرفته جهان قرار داشته و از لحاظ تولید ناخالص داخلی رتبه سوم جهان را به خود اختصاص داده است. ویزا توریستی انگلستان به خاطر پیشینه تاریخی و جاذبه های طبیعی و گردشگری این کشور متقاضیان زیاد ی دارد. با اخذ ویزا توریستی انگلستان علاوه بر بازدید از این کشور امکان حضور در دیگرکشورهای بریتانیا (اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی) برای دارنده ویزا مهیا می گردد.

انواع ویزا توریستی انگلستان

کشور انگلستان از جمله کشورهای است که قدمت تاریخی را در کنار طبیعت بی نظیر داشته و دیدن مناظر این کشور تداعی کننده تصاویر رمانهای قدیمی و مشهور است. شهرهای همچون لندن، آکسفورد، ساحل ژوراسیک، یورک، کمبریج از جمله شهرهای توریستی این کشور محسوب می شوند. هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از این کشور یا اهداف دیگر درخواست ورود به انگلستان را دارند. کلیه افراد خارج از اتحادیه اروپا برای حضور دراین کشور ملزم به اخذ ویزا توریستی انگلستان می باشند.

ویزا توریستی انگلستان برای دیدار اعضا خانواده یا دوستان و به طور کلی سفرهای کوتاه مدت به بریتانیا در نظر گرفته شده است. مهمترین مساله در اخذ این نوع ویزا این است که متقاضی بتواند آفیسر اداره مهاجرت را با توضیحات راجب به هدف سفر و برنامه سفر قانع نماید. ویزا توریستی انگلستان با توجه به هدف سفر افراد در 4 نوع مختلف صادر می گردد.

انواع ویزا توریستی انگلستان عبارتند از :

ویزا توریستی انگلستان با هدف دیدار خانواده

متقاضی ویزا توریستی انگلستان با هدف دیدار خانواده یا اقوام در انگلستان باید ویزای توریستی دیدار خانواده را در خواست نماید. از جمله شروط این نوع ویزا مقیم بودن یکی از افراد خانواده در انگلستان و داشتن دعوت نامه معتبر از فرد مقیم می باشد. از جمله مواردی که در دریافت دعوت نامه بایستی دقت داشت، ذکر نمودن نسبت شخص دعوت کننده و شخص متقاضی در دعوتنامه می باشد.

ویزا توریستی انگلستان-ویزا توریستی انگلستان با هدف دیدار خانواده

همچنین از نکات مهمی که برای اخذ دعوتنامه باید در نظر گرفت تکمیل فرم دعوتنامه توسط فرد دعوت کننده است. اعتبار ویزا توریستی انگلستان با هدف دیدار خانواده 6 ماهه بوده و از نوع ویزای Multipleبوده و فرد با داشتن این نوع ویزا تا پایان مدت اعتبار ویزا چند بار می تواند به انگلستان ورود و خروج داشته باشد البته این نوع ویزا با مدت اعتبارهای 1، 2، 5 و 10 سال نیز صادر می شود.

ویزا توریستی انگلستان با هدف گردشگری 

انگلستان یکی از دیدنی ترین کشورهای دنیا بوده و به دلیل جاذبه های گردشگری تاریخی و تفریحی گردشگران زیادی از سراسر جهان وارد این کشور می شوند. علاوه بر تاریخ و فرهنگ غنی انگلستان زبان رسمی این کشور یعنی زبان انگلیسی در جذب مسافر بی تاثیر نیست چون امکان فراگیری زبان انگلیسی در همه جای دنیا وجود داشته و معمولا افراد تا حدودی با این زبان آشنایی دارند. از مکان های تاریخی و دیدنی انگلستان می توان به استون هنج ،قلعه ویندزور، قلعه وارویک، کاخ باکینگهام، برج ساعت لندن و … اشاره کرد.

متقاضی با هدف گردش و تفرح در انگلستان باید ویزای توریستی گردشگری انگلستان را درخواست نماید. این نوع ویزا نیازی به دعوت نامه نداشته و منابع مالی و پیشینه سفری متقاضی بسیار مهم است. داشتن ویزاهای همچون آمریکا، کانادا، استرالیا، ژاپن و شینگن در سوابق مسافرتی فرد در اخذ این نوع ویزا تاثیر گذار خواهد بود.

ویزا توریستی انگلستان با هدف تجاری 

اگر هدف متقاضی ویزا توریستی انگلستان شرکت در سمینارها، همایشها یا جلسات تجاری و ارزیابی شرایط قانونی برای ایجاد کسب و کار بوده باید درخواست ویزای توریستی تجاری انگلستان نماید. از آنجائیکه کشور انگلستان از مراکز اصلی برگزاری همایشهای علمی و تجاری بوده، هر ساله سمینارهای مختلفی به ویژه در شهر لندن برگزار می گردد و افراد زیادی از سراسر جهان علاقمند به حضور در این سمینارها هستند.

ویزا توریستی انگلستان-ویزا توریستی انگلستان با هدف تجاری 

افرادی که با این هدف قصد درخواست ویزای توریستی و حضور در انگلستان را دارند بایستی از مرجع برگزاری همایش های مربوطه، دعوت نامه دریافت نمایند. کشور انگلستان بدلیل داشتن شرایط اقتصادی مطلوب و رو به رشد مورد توجه افراد فعال در زمینه های تجاری بوده و خیلی از فعالین در حوزه تجارت برای بررسی شرایط کسب و کار و ایجاد بیزنس خود در انگلستان خواستار حضور در این کشور هستند. دریافت ویزا توریستی انگلستان با اهداف ذکر شده در صورت ارائه مدارک درخواستی به صورت کامل از شانس بالایی برخوردار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره  روش های دریافت اقامت در انگلستان لطفا کلیک نمایید.

ویزا توریستی انگلستان با هدف درمانی

بیمارهای جدیدی در دنیا وجود داشته که تمامی مراحل درمان سخت و پیچیده آنها در محل زندگی بیماران امکان پذیر نیست و نیازمند مراجعه به بیمارستانهای فوق پیشرفته و مجهز کشورهای همچون انگلستان است. خدمات پزشکی و درمانی انگلستان در همه ی رشته های پزشکی سرآمد بوده و به همین دلیل متقاضیان زیادی برای ادامه روند درمان خود و خانواده راهی انگلستان می شوند.

برای حضور در کشور انگلستان به منظور درمان باید ویزای توریستی درمانی انگلستان درخواست گردد. ویزای کوتاه مدت درمانی به ویزای پزشکی نیز شهرت داشته و در صورتی صادر می گردد که آفیسر قانع شود در کشور فرد متقاضی مراحل درمان انجام نشده و فرد ملزم به حضور در کشوری با امکانات پیشرفته تر است . شاید در نظر اول اخذ این نوع ویزا زیاد خوشایند و خوشحال کننده نباشد ولی برای افرادی که عزیزی بیمار در خانواده دارند امکان درمان و معالجه او در مراکز پزشکی انگلستان بسیار امید بخش است.

برای اخذ ویزای توریستی با هدف درمان، ارائه مدارک پزشکی فرد بیمار و مدارک تمکن مالی برای پرداخت هزینه های درمانی بسیار مهم می باشد. همچنین داشتن دعوت نامه از یک بیمارستان خصوصی در انگلستان یا پزشک معالج برای اخذ ویزای توریستی درمانی انگلستان ضروری است. در ضمن به افراد دارای بیماریهای واگیردار که برای مردم انگلستان ایجاد خطر بیماری نماید، اجازه ورود به انگلستان داده نمی شود. ویزاهای درمانی معمولا در دوره های نهایت 11 ماهه صادر می گردند.

ویزا توریستی انگلستان

ویزا توریستی انگلستان و پناهندگی 

طبق کنوانسیون ژنو، پناهجو یا پناهنده به شهروندی اطلاق می گردد که در کشور خود امنیت جانی نداشته و مجبور به فرار و پناه بردن به کشور دیگری شده است. این فرد در کشور خود به دلایلی همچون مذهب، نژاد، جنسیت، عقاید سیاسی یا عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا افکار سیاسی اقلیتی مورد اذیت و آزار و شکنجه قرار گرفته و در صورت مراجعه دوباره به کشور امکان دستگیری و یا حتی مرگ برایش محتمل است.

این شرایط برای کسی که ملیت خاص نداشته نیز وجود داشته و فرد ترجیح می دهد که دوباره به جایی که قبلا در آن بوده برنگردد. عوامل دیگری هم مثل نقض حقوق بشر، کشمکش های قومی قبیله ای، عوامل و بلایای طبیعی همچون زلزله، سیل، قحطی ، فقر و غیره می تواند فرد را مجبور به ترک وطن و درخواست پناهندگی به کشور دیگر نماید.

اما آیا دولت انگلستان به همه درخواست های پناهندگی جواب مثبت داده و خدمات پناهندگی به شخص مدعی پناهجو بودن می دهد؟ در جواب می توان گفت کسی که درخواست پناهندگی نموده بایستی بر اساس مدارک و مستندات ادعای داشتن شرایط پناهندگی خود را اثبات نماید و این کار به هیچ وجه از طریق اخذ ویزا توریستی انگلستان و بعد آن درخواست پناهندگی امکان پذیر نیست.

ویزا توریستی انگلستان-ویزا توریستی انگلستان و پناهندگی 

با توجه به شرایط سختی که کشور انگلستان برای اعطای ویزای توریستی در نظر گرفته که مهمترین آن تمکن مالی و همچنین داشتن پیشینه سفری قدرتمندی همچونسفر به آمریکا، استرالیا، حوزه شینگن و ویزاهای قدرتمند آسیایی است، چطور می توان باور کرد کسی که موفق به اخذ ویزا توریستی انگلستان شده شرایط پناهندگی را دارد؟

این تناقض فاحش بین شرایط فرد دارنده ویزا توریستی انگلستان با ادعای او، نشان دهنده عدم صداقت وی بوده و مطمنا دولت انگلستان هیچ حمایتی از این فرد به عنوان پناهجو نخواهد داشت. از این رو توصیه می گردد که به جای استفاده از روش غیرقانونی و پر خطر پناهندگی از روشهای قانونی مهاجرت به انگلستان همچون روش های کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … استفاده گردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پناهندگی در انگلستان کلیک نمایید.

انواع ویزا بر اساس تعداد دفعات ورود و خروج ( Single visa ) و ( Multiple visa )

همانطور که گفته شد ویزا توریستی انگلستان بر اساس شاخص های همچون هدف سفر، روش درخواست و غیره در انواع مختلف صادر می گردد. یکی از دیگر شاخص های تقسیم بندی ویزاهای توریستی انگلستان بر حسب تعداد دفعات ورود و خروج به این کشور است. از این رو ویزاهای توریستی انگلستان در دو نوع ویزای سینگل ( Single visa ) و ویزای مولتی پل (Multiple visa) صادر می گردد.

ویزای سینگل ( Single visa ) یا ویزای یکبار ورود نوعی از ویزا بوده که با یکبار ورود و خروج به کشور صادر کننده ویزا ، اعتبار آن حتی با داشتن تاریخ اعتبار تمام می شود.

ویزای مولتی پل (Multiple visa ) یا ویزای چند بار ورود به ویزای اطلاق می گردد که تا پایان تاریخ اعتبار به دارنده خود این امکان را می دهد که به کشور مقصد در دفعات مکرر ورود و خروج داشته باشد.

ویزا توریستی انگلستان

تفاوت این دو نوع ویزا در تعداد دفعات ورود و خروج است از این رو افرادی که ویزای سینگل را دریافت کرده اند فقط یکبار مجاز به ورود به انگلستان و اقامت در زمان تاریخ اعتبار و بعد از آن خروج از کشور هستند و در صورتیکه بعد از اتمام تاریخ ویزا برای خروج از کشور اقدام نکنند به صورت قانونی با آنها برخورد خواهد شد. ولی دارنده ویزای مولتی در طی اعتبار ویزای خود یعنی همان دوره زمانی مشخص شده در ویزا به دفعات متعدد مجاز به ورود به انگلستان یا خروج از آن می باشد.

البته اخذ ویزای مولتی انگلیس به راحتی میسر نیست و متقاضی بایستی از یک حساب بانکی خوب با گردش مالی بالا، اسناد ملکی و پیشینه سفری قابل قبول برخوردار باشد. ویزای مولتی انگلستان با مدت اعتبارهای 6 ماهه، یکساله، دوساله و پنج ساله و 10 ساله صادر می گردد.

لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله،  مهاجرت به انگلستان را مطالعه فرمائید.

ویزا توریستی انگلستان تضمینی؟! 

سئوالی که معمولا خیلی از افراد متقاضی ویزا توریستی انگلستان می پرسند این است که آیا تضمینی برای دریافت ویزای انگلستان وجود دارد؟ در حقیقت هیچ فرد یا موسسه ای نمی تواند این تضمین را برای دریافت ویزای انگلستان بدهد و معمولا موسسات نامعتبر که سابقه کاری زیادی در این عرصه ندارند با این تبلیغات افراد را جذب می نمایند.

ولی باید دانست که موفقیت در اخذ ویزا توریستی انگلستان متاثر از شرایط مالی متقاضی و پیشینه سفری او بوده و در صورتیکه فرد پیشینه سفری قدرتمندی شامل ویزای شینگن، آمریکا، کانادا، استرالیا یا برخی ویزاهای قدرتمند آسیایی را داشته باشد شانس بیشتری برای اخذ ویزا توریستی انگلستان خواهد داشت. در غیر اینصورت امکان رد پرونده و ریجکتی ویزا توریستی انگلستان برای متقاضی دور از ذهن نخواهد بود.

ویزا توریستی انگلستان

توصیه می شود، در اقدام برای دریافت ویزا توریستی انگلستان از کمک موسسات معتبر و با تجربه استفاده شود چون هر گونه سابقه ریجکتی باعث کاهش امکان موفقیت درخواست مجدد فرد برای ویزا توریستی انگلستان می گردد.

دلایل ریجکتی ویزا توریستی انگلستان و رفع آن 

ویزا توریستی انگلستان یکی از معتبرترترین و ارزشمندترین ویزاها بوده و دریافت این ویزا برای برخی افراد تا اندازه ای جزو آرزوهایشان محسوب می گردد. البته اخذ این ویزا سختی های خاص خود را داشته و احتمال ریجکتی یا رد درخواست ویزا هم زیاد خواهد بود. برای اقدام جهت اخذ ویزا توریستی انگلستان مشاوره و کمک خواستن از یک موسسه فعال در این زمینه بسیار در روند پرونده تاثیر گذار خواهد بود.

مواردی که در ریجکتی پرونده ویزا توریستی انگلستان بیشترین تاثیر را داشته، تحویل مدارک مورد نیاز به صورت کامل است. چون هرگونه کاستی در تحویل مدارک به ریجکتی درخواست ویزا ختم خواهد شد. تصمیم قطعی و نهایی در مورد درخواست ویزا را شخص آفیسر پرونده بر عهده داشته و متقاضی باید تمام تلاش خود را در قانع نمودن وی به کار گیرد. از جمله مواردی که آفیسر ویزا را قانع می نماید، توضیح متقاضی درباره علت سفر، داشتن وابستگیهای عاطفی و مالی در وطن و همچنین تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های ویزا و هزینه حضور در انگلستان است.

ویزای توریستی انگلستان-دلایل ریجکتی ویزا توریستی انگلستان و رفع آن 

اگر مدارک و توضیحات متقاضی ویزا توریستی انگلستان آفیسر را متقاعد نکند که فرد برای یک دوره ی کوتاه قصد حضور در انگلستان و بعد از آن برگشت به وطن را دارد مطمنا پرونده ریجکت شده و متقاضی موفق به اخذ ویزا توریستی انگلستان نخواهد شد. در صورتیکه درخواست ویزا ریجکت شود امکان اعتراض به رد ویزا توریستی انگلستان وجود ندارد زیرا آفیسر ویزا تصمیم گیرنده پرونده بوده و هیچ حق اعتراض یا بررسی مجددی برای ویزاهای توریستی در نظر گرفته نشده است. متقاضیان ویزاهای توریستی انگلستان بعد از ریجکتی تنها باید به دنبال رفع ریجکتی و ارائه مجدد مدارک ولی این بار به شکل کامل و بدن نقص باشند. لازم به توضیح است که دلیل ریجکتی ویزا در نامه ای با تشریح به اطلاع درخواست کننده خواهد رسید.

مدارک لازم برای ویزا توریستی انگلستان

انگلستان کشوری با قدمت تاریخی و جذاب برای عموم، هرساله متقاضیان ورود زیادی با اهداف متفاوت مانند گردشگری، دیدار خانواده، تجاری یا درمانی دارد. مدارک لازم برای ویزا توریستی انگلستان که متقاضی باید برای دریافت ویزا به سفارت ارائه دهد، بسیار در نتیجه پرونده تاثیر گذار است. تمامی مدارک بایستی ترجمه شده توسط دارالترجمه بوده ولی نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه نیست.

از آنجائی که روابط ایران و انگلستان دچار چالش های بوده، همواره سختگیریهای سفارت این کشور در قبال درخواست های هموطنان بیشتر بوده است. برای پیشگیری از هر گونه مشکل بهتر است مدارک به صورت کامل و بدون هیچگونه تناقض ارائه شود در غیر اینصورت باعث ریجکتی ویزا توریستی انگلستان خواهد شده و حتی به ممنوع الورودی فرد تا چند سال بیانجامد.

ویزای توریستی انگلستان-مدارک لازم برای ویزا توریستی انگلستان

مدارک لازم برای ویزا توریستی انگلستان عبارتند از :

 • اصل پاسپورت با 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر به انگلستان (در صورت داشتن پاسپورت های قبلی، اصل پاسپورت با کپی همه صفحات)
 • فرم آنلاین تکمیل شده درخواست ویزا توریستی انگلستان
 • مدارک شناسائی شامل شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت
 • دو قطعه عکس 4.5*3.5 رنگی با زمینه سفید
 • رزرو بلیط رفت و برگشت برای فرد و همراهان
 • واچر هتل برای فرد و همراهان
 • ارائه مدارک مربوط به اشتغال یا تحصیل (این مدارک با توجه به شغل افراد متفاوت است مثلا برای کارمندان گواهی اشتغال به کار با تعیین مدت مرخصی یا کارت بازنشستگی، کارت مهندسی برای مهندسان، جواز کسب یا پروانه فعالیت برای مشاغل آزاد، پروانه مطب برای پزشکان، کارت دانشجویی برای دانشجویان و …)
 • دعوتنامه از میزبان
 • ارائه مدارک دعوت کننده همچون پاسپورت، مدارک اقامتی، گواهی اشتغال به کار، پرینت حساب بانکی، مدارک پرداخت مالیت، قبوض پرداختی شامل آب و برق و گاز و …
 • پرینت گردش حساب بانکی جاری متقاضی برای سه ماه گذشته
 • پرینت حساب بانکی شرکت برای شش ماه گذشته (برای افرادی که مدیر یا سهامدار شرکت هستند)
 • مدارک مربوط به اسناد ملکی در صورت داشتن املاک و مستغلات و اگر در اجاره باشد مدارک مربوط به اجاره نامه نیز بایستی ارائه شود.
 • در صورتی که از طرف سفارت درخواست مدارک اضافه تر از برخی متقاضیان وجود داشته باشد، باید به سفارت ارائه گردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در انگلستان لطفا کلیک نمایید. 

هزینه های ویزا توریستی انگلستان 

در مورد ویزا توریستی انگلستان به طور کامل صحبت شد و متقاضیان بر اساس اطلاعات ذکر شده می توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام نمایند. افرادی که ویزا توریستی انگلستان را اخذ نمایند به راحتی به این کشور سفر کرده و از جاذبه های دیدنی و تاریخی انگلستان دیدن می نمایند . علاوه بر آن امکان حضور و دیدار از سایر کشورهای بریتانیا یعنی اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی را خواهند داشت. البته برای ورود به انگلستان بایستی هزینه درخواست ویزا پرداخت گردد.

ویزا توریستی انگلستان

هزینه های ویزای انگلستان بر اساس انوع ویزای انگلستان همچون ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای تجاری و … متفاوتند. کمترین هزینه مربوط به ویزای 6 ماهه توریستی انگلستان به مبلغ 95 پوند بوده که اگر متقاضی بخواهد این مبلغ را به دلار بپردازد بایستی 125 دلار آمریکا به ازای هر نفر پرداخت نماید. سفارت انگلستان این مبلغ را بدون در نظر گرفتن سن افراد اخذ نموده و تا زمانی که هزینه به صورت یکجا واریز نگردد، بررسی درخواست ویزا توریستی انگلستان آغار نخواهد شد. هزینه های ویزا توریستی انگلستان طبق جدول زیر دریافت می گردد.

نوع ویزامبلغ
ویزای 6 ماهه توریستی انگلستان95 پوند
ویزای 1 ساله توریستی انگلستان324 پوند
ویزای 2 ساله توریستی انگلستان324 پوند
ویزای 5 ساله توریستی انگلستان588 پوند
ویزای 10 ساله توریستی انگلستان737 پوند
ویزای درمانی 11 ماهه190 پوند
ویزای همراه 12 ماهه190 پوند

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی انگلستان لطفا کلیک نمایید. 

مدت زمان جواب دهی به درخواست ویزا توریستی انگلستان 

افرادی که قصد اقدام برای درخواست ویزا توریستی انگلستان داشته حتما دوست دارند بدانند چه مدت زمانی طول می کشد تا جواب درخواست ویزا صادر گردد؟ جواب درخواستهای ویزای انگلستان معمولا در طی 2 تا 3 هفته کاری داده می شود. البته سفارت انگلستان برای جوابدهی به درخواستهای ویزا چند نوع سرویس جداگانه نیز ارائه نموده که در کوتاه کردن پروسه جوابدهی تاثیرگذار است. این سرویسها عبارتند از سرویس استاندارد، سرویس ویژه و سرویس سوپر ویژه.

در سرویس استاندارد متقاضی باید هزینه 125 دلار را برای ویزای 6 ماهه در سایت سفارت پرداخت نموده و جوابدهی در مدت 15 روز انجام می گیرد. در سرویس ویژه متقاضی هزینه 409 دلار را برای ویزای 6 ماهه در سایت سفارت پرداخت کرده و جوابدهی در مدت 5 روز کاری انجام می گیرد و همچنین در سرویس سوپر ویژه که سریع ترین و گران ترین سرویس جوابدهی سفارت انگلستان بوده ، متقاضی ملزم به پرداخت هزینه 1406 دلار برای ویزای 6 ماهه در سایت سفارت بوده که جوابدهی در مدت خیلی کم و در عرض 24 ساعت انجام می پذیرد.

ویزای توریستی انگلستان

ویزا توریستی انگلستان برای ایرانیان 

دریافت ویزا توریستی انگلستان برای ایرانیان به این صورت است که در ابتدا بایستی وقت سفارت مشخص گردد. برای تعیین وقت سفارت انگلستان ابتدا بایستی فرم درخواست ویزا با مراجعه به آدرس اینترنتی مشخص شده تکمیل گردد بعد از آن برای متقاضی کد رهگیری ارسال شده و مدت 3 ساعت فرصت دارد که هزینه های صدور ویزا را پرداخت نماید. بعد از انجام مراحل ذکر شده متقاضی بایستی در سایت Vfsglobal ثبت نام نماید.

تعیین وقت سفارت انگلستان برای انجام مراحل بیومتریک علاوه بر تهران در کشورهای ترکیه و امارات نیز امکان پذیر است. متقاضیانی که از طریق این کشورها درخواست وقت سفارت می دهند کلیه مراحل بیومتریک آنها در همان کشور صورت می پذیرد.
متقاضیان ویزا توریستی انگلستان امکان انتخاب از بین کشورهای ایران( تهران)، امارات (دبی، ابوظبی) یا ترکیه ( آدنا، آنکارا، آنتالیا، بورسا، گازیانتپ، استانبول، ازمیر) برای تعیین وقت و قرارهای ملاقات را دارند.

از این رو برای گرفتن وقت درایران – تهران به آدرس اینترنتی https://www.vfsglobal.co.uk/ir/en#latest-updates_o=Article%20Date,Descending برای گرفتن وقت در کشور امارت به آدرس اینترنتی https://www.vfsglobal.co.uk/ae/en#latest-updates_o=Article%20Date,Descending و برای وقت سفارت در ترکیه به آدرس اینترنتی https://pos.tlscontact.com/turkey بایستی مراجعه نمایند.

لازم به توضیح است که مرکز درخواست ویزا برای ترکیه سایت TLScontact UK بوده و در این سایت امکان انتخاب یک شهر از ترکیه همچون آدنا، آنکارا، آنتالیا، بورسا، گازیانتپ، استانبول، ازمیر برای مراحل بیومتریک متقاضیان در نظر گرفته شده و متقاضی محدود در انتخاب نبوده و براحتی می تواند یکی از شهرها را انتخاب نماید . انتخاب هر کدام از شهرها برای وقت سفارت به معنای انجام کلیه مراحل بیومتریک در شهر انتخابی است.

ویزای توریستی انگلستان

لازم به ذکر است که اعلام وقت های تعیین شده برای ملاقات حضوری در سفارت انگلستان به صورت هفتگی بوده و اگر تراکم وقت های ملاقات وجود داشته باشد درخواست وقت سفارت انگلستان به مدت 250روز قابل ذخیره بوده تا در زمان ممکن وقت رزرو گردد.
در ادامه آدرس سفارت انگلستان در ایران، ساعات کاری و شماره تلفن سفارت و همچنین آدرس کارگذاری سفارت انگلستان در ایران درج گردیده است.

آدرس سفارت انگلستان در تهران :
تهران- خیابان فردوسی – پلاک 198 – کد پستی : 91144 – 11316

ساعت کار :
یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 7:30 تا 14:30

تلفن : 64052000 (021)

آدرس کارگزاری سفارت انگلستان در ایران :
تهران – میدان آرژانتین – خیالان الوند – خیابان راشل کوری (خیابان بیست و هفتم ) – پلاک 11 – طبقه اول

نتیجه گیری 

کشور انگلستان یکی از کهن ترین کشورهای دنیا در قاره سبز و زیبای اروپا و یکی از کشورهای چهارگانه بریتانیا یعنی انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی است. پایتخت انگلستان شهر لندن بوده که از مراکز اصلی گردشگری، علمی و تجاری حوزه بریتانیا نیز به شمار می آید. برای دیدار از این کشور اخذ ویزا توریستی انگلستان در انواع مختلف امکان پذیر است. ویزا توریستی انگلستان بر اساس هدف سفر متقاضی در چهار نوع ویزا توریستی انگلستان با هدف دیدار خانواده، ویزا توریستی انگلستان با هدف گردشگری، ویزا توریستی انگلستان با هدف تجاری و ویزا توریستی انگلستان با هدف درمانی صادر می گردد.

همچنین بر اساس دفعات ورود و خروج به کشور انگلستان در دو نوع ویزای سینگل (Single visa) یا یکبار ورود و ویزای مولتی پل (Multiple visa) یا چند بار ورود صادر می شود. برای اخذ ویزای توریستی انگستان داشتن دعوت نامه و منابع مالی و پیشینه سفری متقاضی بسیار مهم است. در صورت نداشتن دعوت نامه داشتن ویزاهای همچون آمریکا، کانادا، استرالیا، ژاپن و شینگن در سوابق مسافرتی فرد در اخذ این نوع ویزا تاثیر گذار خواهد بود. هر کدام از ویزاها به توجه به مدت زمان اعتبار ویزا شامل هزینه های برای صدور می باشد که بایستی به حساب سفارت واریز گردد. برای اخذ وقت سفارت و تحویل مدارک از یکی از کشورهای ایران، امارات یا ترکیه می توان اقدام کرد و با انتخاب هر کدام از این مراکز انجام کلیه مراحل تحویل مدارک و بیومتریک در همان مرکز انتخابی صورت می پذیرد.

پیمایش به بالا