...
Search
Close this search box.
ویزای توریستی ایتالیا
آریانااپلای » بلاگ » ویزای توریستی » ویزای توریستی ایتالیا

شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا

Italian tourist visa conditions

در میان ویزاهای توریستی کشورهای مختلف، ویزای توریستی ایتالیا را به جرات می توان از پر طرفدارترین ویزاهای توریستی جهان به شمار آورد. کشور ایتالیا (Italy) در جنوب اروپا واقع شده و بدلیل شباهت نقشه این کشور به چکمه، به کشور چکمه ای شهرت یافته است. پایتخت ایتالیا شهر رم بوده و خود به عنوان مهمترین قطب گردشگری این کشور و حتی اروپا به حساب می آید. به همین دلیل درخواستهای ویزای توریستی ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار بیشتر است.

ویزای توریستی ایتالیا - شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا

ایتالیا با فرانسه، اتریش، اسلوونی و سوئیس هم مرز بوده و کشورهای کوچک واتیکان و سان مارینو به طور بی مانندی در داخل خاک این کشور و در شهرهای رم و ایالت امیلیا، قرار گرفته اند. نکته جالب توجه دیگر در مورد ایتالیا جای گرفتن قطعه ای از این کشور به نام کامپیونه دیتالیا در کشور سوئیس و خارج از خاک ایتالیاست. آب وهوای این کشور آب و هوایی مدیترانه ای بوده و مردم این کشور به زبان ایتالیایی صحبت میکنند. واحد پولی یورو به عنوان واحد پول رسمی این کشور در معاملات مورد استفاده قرار می گیرد. ورود به ایتالیا با هدف گردشگری نیازمند اخذ ویزای توریستی ایتالیا می باشد.

ویزا توریستی ایتالیا (ویزای گردشگری ایتالیا) هرساله متقاضیان زیادی داشته و برای افرادی که قصد گردشگری و همچنین دیدار اعضا خانواده ، دوستان و آشنایان در ایتالیا را داشته صادر می گردد. گرفتن ویزای توریستی ایتالیا با ارائه تمکن مالی و دعوتنامه برای متقاضیان امکان پذیر است. در این مطلب تمامی اطلاعات راجب به ویزای توریستی ایتالیا به طور کامل ارائه می گردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در باره شهرهای ایتالیا لطفا کلیک نمائید. 

چرا ویزای توریستی ایتالیا بگیریم؟ 

کشور ایتالیا زادگاه تمدن های مختلفی در طی تاریخ بوده و بناهای تاریخی به جای مانده از آن دوران به خوبی نشانگر این واقعیت است. کولوسئوم و طاق کنستانتین، موزه واتیکان، برج کج پیتزا، ویرانه های پمپئی، میدان سن مارکو، کلیسای جامع سن مارکو، برج ساعت، پله های اسپانیایی رم و میدان دی اسپاگنا را می توان به عنوان جاذبه های تاریخی و دیدنی ایتالیا نام برد و در کنار آن از جاذبه های طبیعی این کشور نیز نمی توان غافل شد.

وجود هر کدام از این جاذبه های تاریخی به تنهایی می تواند گردشگران زیادی را به یک کشور جذب نموده و داشتن اینهمه گنجینه تاریخی در کنار طبیعت بی نظیر مطمئنا توریست های مشتاق زیادی از سراسر دنیا را راهی این کشور زیبا می نماید. در صورتی که هدف سفر متقاضی ویزای توریستی ایتالیا، مشخصا گردشگردی و دیدار از اماکن تاریخی و طبیعی این کشور بوده بایستی با ارائه مدارک مالی و اثبات توانایی پرداخت هزینه های اقامت در ایتالیا و همچنین واچر هتل و بلیط رفت و برگشت، ادعای خود را نزد آفیسر سفارت ایتالیا اثبات نماید.

ویزای توریستی ایتالیا-چرا ویزای توریستی ایتالیا بگیریم؟ 

انواع ویزای توریستی ایتالیا 

صنعت توریسم در کشور تاریخی ایتالیا بسیار پر رونق بوده و طبق اعلام یونسکو بیشتر از نیمی از آثار فرهنگی و تاریخی دنیا در این کشور قرار گرفته است. برای ورود به کشور ایتالیا همانند تمام کشورها ویزا لازم بوده و به جز دارندگان ویزاهای حوزه شینگن و مجارستان، شهروندان باقی کشورها بایستی برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا اقدام نمایند. افراد برای ورود به ایتالیا به منظور گردشگری نیازمند ویزای توریستی کوتاه مدت یعنی ویزای شینگن نوع C می باشند.

ویزای توریستی ایتالیا به دو صورت سینگل یا یکبار ورود و مولتی یا چند بار ورود صادر می گردد. به طور معمول ویزای توریستی ایتالیا برای گردشگری، بازدید از اعضا خانواده و یا دوستان و آشنایان در نظر گرفته می شود. برای کسانی که قصد بازدید از واتیکان و یا سان مارینو را دارند نیز شرایط به همین نحو است. برای جلوگیری از پدیده پناهندگی تمامی کشورهای اروپایی شرایط تقریبا سختی را برای صدور ویزای توریستی در نظر می گیرند.

کشور ایتالیا هم در همین راستا شرایطی را برای متقاضیان ویزای توریستی این کشور در نظر گرفته که داشتن تاریخچه سفری، تمکن مالی و گردش حساب از جمله این شرایط هستند. منظور از تاریخچه سفری، داشتن سابقه سفر به سایر کشورها قبل از درخواست ویزای توریستی ایتالیا بوده و حتی سفر به کشورهای اطراف ایران هم مورد قبول است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به ایتالیا لطفا کلیک نمایید. 

ویزای سینگل و ویزای مولتی ایتالیا 

کلیه ویزاهای توریستی شینگن در دو نوع سینگل و مولتی صادر می گردند. ویزاهای سینگل یا یک بار ورود امکان ورود یکبار فرد را از طریق کشوری که ویزا صادر نموده به حوزه شینگن مهیا می سازد. ویزاهای یک بار ورود همانطور که از نامشان پیداست بعد از ورود به کشور مقصد و خروج، اعتبار آن به پایان رسیده و فرد در صورت تمایل به ورود مجدد بایستی دوباره درخواست ویزا بدهد.

معمولا مدت زمات اعتبار ویزای سینگل با توجه به هدف سفر متقاضی و برنامه ای که اعلام کرده توسط سفارت ایتالیا مشخص می شود. مثلا برای سفرهای گردشگری ایرانیان با تورهای تفریحی، مدت اعتبار 15 روزه در نظر گرفته می شود. از این رو شخص بایستی بلافاصله بعد از اتمام تاریخ اعتبار حوزه شینگن را ترک نموده و در صورت عدم انجام این مورد ملزم به پرداخت جریمه نقدی و حتی مواجه شدن با مشکل در زمان درخواست های بعدی خواهد شد.

ویزای توریستی ایتالیا-ویزای سینگل و ویزای مولتی ایتالیا 

شرایط ویزای مولتی یا چند بار ورود ( مولتیپل) برخلاف ویزای سینگل بوده و تا زمان پایان اعتبار ویزا، قابل استفاده است. دارندگان ویزای توریستی مولتی در هر سال در دو بازه زمانی 90 روزه و در مجموع 180 روز می توانند در حوزه شینگن اقامت داشته باشند ولی در پایان هر 90 روز بایستی به مدت 90 روز از حوزه شینگن خارج شوند. مدت 90 روزه ویزای مولتی ایتالیا می تواند به صورت یک سفر و یا در چندین سفر مورد استفاده قرار گیرد. ویزاهای مولتی برای اشخاصی صادر شده که پیشینه سفری قابل قبول داشته و در سفرهای قبلی هیچ سابقه منفی نداشته باشند.

ویزای ترانزیت ایتالیا 

افرادی که در طی سفر به کشورهای غیر شینگن برای تعویض هواپیما یا کشتی مجبور به توقف در ایتالیا شده از ویزای ترانزیت ایتالیا استفاده می نمایند. ویزای ترانزیت ایتالیا یکی از انواع ویزاهای کوتاه مدت ایتالیا بوده که برای دارنده خود امکان ورود کوتاه مدت به ایتالیا را فراهم می نماید. کسانی که از ویزای ترانزیت استفاده می کنند بایستی بدانند که همانند ویزای مولتی مدت دار نبوده و باید با توجه به نوع ویزای خود در کمتر از 48 ساعت مرز زمینی یا مرز هوایی ایتالیا را ترک نمایند.

البته گروهی از افراد در این شرایط از اخذ ویزای ترانزیت ایتالیا معاف هستند که شامل خانواده های شهروندان اروپا، دارندگان ویزای دیپلماتیک، دارندگان ویزا یا اقامت یکی از کشورهای شینگن، کانادا، ژاپن، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، قبرس، یونان ، ایرلند، کرواسی، رومانی، سان مارینو می گردد.

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه 

دعوتنامه یکی از مدارک تاثیر گذار در اخذ ویزای توریستی ایتالیا است. کسانی که برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه اقدام نموده، شانس ویزا بالاتری خواهند داشت. لازم به ذکر است که دعوتنامه بایستی از طرف یکی از خویشاوندان درجه یک، اعضا خانواده یا دوستان و آشنایان باشد. برای سفارت ایتالیا رابطه بین دعوت شونده و دعوت کننده باید مشخص و بدون هیچگونه نکته مبهمی باشد.

معمولا در دعوتنامه ها مشخصات مربوط به فرد دعوت شونده، دعوت کننده ، مدت زمان اقامت و محل اقامت دعوت شونده بایستی مشخص گردد. فرد دعوت کننده درصورتی که شهروند ایتالیا یا دارای اقامت این کشور بوده بایستی یکی از مدارک شناسائی خود را ضمیمه دعوتنامه نماید. امکان اخذ ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه نیز وجود دارد ولی متقاضی باید از گردش حساب و تمکن مالی خوبی برخوردار بوده و مدارک محل اقامت ( هتل یا غیره)، بلیط رفت و برگشت و برنامه سفر خود را ارائه نماید.

ویزای توریستی ایتالیا-ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سفر به توریستی ترین کشورهای جهان لطفا کلیک نمایید. 

مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا

برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا، مدارکی باید به صورت مستقیم تحویل سفارت این کشور شده و نیاز به ارسال هیچ فایل الکترونیکی به همراه درخواست ویزا نیست. منظور از درخواست ویزا، تکمیل فرم ویزای توریستی ایتالیا جهت اعلام تقاضا برای ویزای توریستی است. این فرم بر روی سایت سفارت ایتالیا قابل دسترس بوده و برای هر شخص بایستی به صورت جداگانه تکمیل گردد.

متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا فقط بایستی فرم ها را ارسال نمایند و اگر به فرم های درخواست ویزا فایلی ضمیمه باشد، فرم درخواست ویزا بدون مطالعه به طور کلی حذف خواهد شد. افرادی که وقت سفارت دریافت نموده بایستی در تاریخ مشخص مدارک لازم را به دفتر سفارت ایتالیا به آدرس، بلوار آفریقا، فرزان شرقی، پلاک 15 تحویل نمایند. برای برخی درخواست ها این امکان وجود داشته که مدارک بیشتری از طرف سفارت خواسته شود که متقاضی ملزم به ارائه مدارک بیشتر خواهد بود.

مدارک ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از :

 • فرم درخواست ویزای توریستی ایتالیا
 • پاسپورت با اعتبار حداقل سه ماه پس از خروج از حوزه شینگن و داشتن دو صفحه سفید
 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی بیمه مسافرتی با ارزش حدود سی هزار یورو
 • دعوتنامه از طرف یکی از شهروندان ایتالیا یا کسی که اقامت ایتالیا را داشته باشد به همراه ارائه مدرک
 • شناسایی از دعوت کننده
 • بلیط رفت و برگشت به ایتالیا
 • واچر هتل در ایتالیا
 • ارائه مدارک مربوط به گواهی اشتغال که می تواند نامه اشتغال به کار از محل کار یا پروانه کسب مربوط به مشاغل آزاد یا کارت بازنشستگی مربوط به بازنشستگان و غیره باشد.
 • عکس پرسنلی دو قطعه با زمینه سفید
 • تمکن مالی و گردش حساب بانکی متقاضی مربوط به سه ماهه آخر
 • ارائه اسناد مربوط به امکلاک و مستغلات

ریجکت شدن ویزای ایتالیا 

مدارک درخواست شده از طرف سفارت برای صدور ویزای توریستی ایتالیا بایستی کامل و بدون نقص تحویل گردد. متقاضی در طی مصاحبه با آفیسر باید بدون استرس و بزرگنمایی درباره هدف سفر، شرایط و محل اقامت خود در ایتالیا توضیح دهد. درخواست های ویزای توریستی ایتالیا به ندرت ریجکت شده مگر اینکه متقاضی نتوانسته باشد آفیسر پرونده را با مدارک و مصاحبه برای برگشت خود به وطن قانع نماید. در صورت ریجکتی ویزای ایتالیا، فرد می تواند تا 30 روز پس از ریجکت شدن اعتراض نماید.

ویزای توریستی ایتالیا

در این حالت متقاضی می تواند با ارائه نامه اعتراضی به کنسولگری سفارت ایتالیا در ایران شانس خود را امتحان نموده که این اقدام نیزدردسرها و هزینه های مربوط به خود را دارد. از این رو در صورت ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا توصیه شده که بعد از 6 ماه رفع ریجکتی ویزا کرده و مجددا برای ویزای توریستی ایتالیا درخواست نمایند البته بایستی کلیه مواردی که باعث ریجکت شدن پرونده شده به طور کامل برطرف گردد.

از جمله دلایلی که منجر به ریجکتی ویزای شینگن خواهد شد عبارتند از :

 • متقاعد نشدن آفیسر پرونده در مورد هدف سفر به ایتالیا که می تواند به دلیل عدم توضیحات کافی و قانع کننده متقاضی در مورد هدف سفر به ایتالیا یا اطمینان نیافتن از بازگشت متقاضی به وطن باشد.
 • دارا بودن سوء پیشینه
 • عدم ارائه گذرنامه سالم و معتبر
 • ارائه دعوتنامه فاقد امضاء دعوت کننده و تاییدیه مراکز شهرداری که نامعتبر محسوب می شود.
 • ارائه مدارک بیمه مسافرتی نامعتبر
 • نداشتن مدارک اثبات تمکن مالی و در نتیجه عدم اثبات توانایی پرداخت هزینه های اقامت در ایتالیا که موجب ریجکتی خواهد شد.
 • ارائه مدارک نامعتبرمربوط به واچر هتل و یا رزرو بلیط رفت و برگشت
 • در صورتی که متقاضی قبلا ویزای شینگن گرفته ولی سفر خارجی در حوزه شینگن نداشته ، درخواست ویزای ایتالیا ایشان ریجکت خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دلایل ریجکتی ویزای شینگن لطفا کلیک نمایید. 

تمکن مالی برای ویزای ایتالیا 

یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا، ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی است. تمکن مالی هم گردش حساب متقاضی از لحاظ توانایی پرداخت هزینه های اقامتی وی و همراهان در ایتالیا را شامل می شود و هم سند مربوط به املاک و مستغلات وی که نشان دهنده اندوخته های مالی در ایران و میل به بازگشت شخص خواهد بود. تمکن مالی برای ویزای ایتالیا الزامی بوده و به نسبت مدت زمان حضور فرد در ایتالیا متغییر است.

برای اثبات تمکن مالی، فرد متقاضی بایستی حسابی در یکی از بانکهای مورد تایید سفارت ایتالیا بازگشایی نموده و در طی سه ماه هزینه های مربوط به سفر و اقامت در ایتالیا را در این حساب قرار دهد. پرینت سه ماهه گردش حساب متقاضی توسط سفارت ایتالیا برای اطمینان از تونایی مالی فرد متقاضی بررسی می شود. در صورتیکه متقاضی از ارائه گردش حساب خوب و ارائه اسناد ملکی عاجز باشد مطمئنا درخواست وی توسط آفیسر پرونده سفارت ایتالیا ریجکت خواهد شد.

ویزای توریستی ایتالیا-تمکن مالی برای ویزای ایتالیا 

متقاضی هم که به صورت یک جا مبلغ چشم گیری وارد حساب کرده از تیررس نگاه آفیسران پرونده در امان نخواهد بود چون بایستی در اینصورت منبع مالی خود را اعلام نموده و در غیر اینصورت حتما پرونده رد خواهد شد. میزان هزینه های کلی که برای اقامت کوتاه مدت در ایتالیا نیاز است از ضرب هزینه های زندگی روزانه در روزهای اقامت، حاصل می گردد. از این رو با توجه به مدت اقامت فرد متقاضی، میزان هزینه ها برای نشان دادن و گواهی تمکن مالی، محاسبه می گردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره بهترین کشورها برای سرمایه گذاری لطفا کلیک نمایید. 

تمدید ویزای توریستی ایتالیا 

ویزای توریستی ایتالیا از جمله ویزاهای توریستی شینگن و بسیار پرطرفدار است. دارندگان این نوع ویزا شاید این سوال را در ذهن داشته باشند که در صورت پایان اعتبار آیا تمدید ویزای توریستی ایتالیا امکان پذیر است یا خیر ؟ در جواب این سئوال باید گفت ویزای توریستی ایتالیا همانند بقیه ویزاهای توریستی کشورهای حوزه شینگن امکان تمدید نداشته و دارنده این نوع ویزا در زمان مشخص و پیش از اتمام مدت اعتباربایستی خاک ایتالیا را ترک نماید در صورتیکه تمایل به حضور و دیدار مجدد ایتالیا داشته باید مجددا برا ویزای توریستی ایتالیا از کشور خود درخواست دهد. البته در قوانین شینگن موردی برای تمدید پیش بینی شده و به افرادی که به هیچ وجه قادر به ترک اروپا نیستند تعلق می گیرد. البته این استثنا فقط برای موارد اضطراری و یا کسانی که با ارائه مدارک معتبر و خاص الزام حضور خود در اروپا را به اثبات رسانند، وجود داشته و شامل همه دارندگان ویزای توریستی حوزه شینگن نمی باشد.

پناهندگی با ویزای توریستی ایتالیا

کشورهای اروپایی در طی سالیان اخیر، با پدیده پناهندگی از طرف شهروندان کشورهای جهان سوم مواجه بوده اند. عمده این افراد پناهندگی در اروپا با اخذ ویزای توریستی را ارزان ترین راه می دانند.
از این رو کشورهای مواجه با موج گسترده پناهجویان، ویزاهای توریستی را با سخت گیری بیشتری و در صورت اطمینان از بازگشت متقاضی به کشور خود صادر می نمایند. ایتالیا هم همانند سایر کشورهای اروپایی مجبور به اجرای قوانین سخت گیرانه ای شده است. با توجه با اجرا این قوانین و همچنین شرایط بد اقتصادی ایتالیا که حتی شهروندان خود این کشور را مجبور به مهاجرت به دیگر کشورها نموده، تعداد پناهجویان کاهش داشته است. با این حال اگر پناهجویان از طریق ویزای توریستی وارد ایتالیا شده و سپس تقاضای پناهندگی دهند، پلیس اداره مهاجرت ایتالیا مسئول بررسی درخواست ها بوده و پذیرش یا عدم پذیرش درخواست را اعلام می نماید.

ویزای توریستی ایتالیا - پناهندگی با ویزای توریستی ایتالیا

ایتالیا هم همانند تمامی کشورها با درخواست های موافقت می نماید که طبق کنوانسیون ژنو، فرد در وطن خود به دلایلی همچون مذهب، نژاد، عقاید سیاسی و یا عضویت در گروه اجتماعی، امنیت جانی و مالی نداشته و حضور وی در کشورش همراه با مخاطره باشد. به طور کلی پناهندگان ایتالیا از دو طریق پناهندگی سیاسی و پناهندگی اجتماعی اقدام می نمایند. در گذشته پناهجویان از ایتالیا برای حضور و پناهندگی در دیگر کشورهای اروپایی استفاده می کردند و در واقع ایتالیا راهی برای ورودشان به اروپا بود. به خاطر اعتراض های سایر کشورها در این باره و افزایش آمار پناهجویان، ایتالیا ناچار شد که ضمن اجرا قوانین خیلی سخت تر برای ورود افراد به ایتالیا و همچنین انجام انگشت نگاری از پناهجویان، تا اندازه ای مانع این رویه گردد. در صورتی که فردی در ایتالیا انگشت نگاری شده و به کشور دیگری در حوزه اروپا درخواست پناهندگی دهد، طبق قانون دوبلین بلافاصله به ایتالیا برگردانده خواهد شد.

قانون دوبلین چیست؟  

در گذشته بسیاری از افراد از طریق اخذ ویزای توریستی ایتالیا و ورود به خاک این کشور درخواست پناهندگی داده و ایتالیا این افراد را به سایر کشورهای اروپایی هدایت می کرد. از این رو با افزایش تعداد پناهجویان در اروپا و برای پیشگیری از هجوم بیشتر افراد، قانون دوبلین به تصویب رسید.
قانون دوبلین یعنی معاهده ای که در سال 1997 میان 12 کشور مشترک المنافع اروپا در شهر دوبلین مرکز ایرلند منعقد گردیده و در دو نوبت اصلاح شد. براساس این قانون پناهجویان باید در اولین کشور امنی که دسترسی پیدا کرده درخواست پناهندگی دهند و حق انتخاب مابین کشورهای عضو را ندارند. پناهجو اگر در چند کشور انگشت نگاری شود، همان کشور اول مسئول رسیدگی به پرونده بوده و فرد به همان جا برگردانده خواهد شد. در قانون دوبیلن صراحتا به مسئولیت اولین کشوری که پناهجو در آنجا درخواست پناهندگی نموده اشاره شده و آن کشور را مسئول می داند.
لازم به یادآوری است که روش پناهندگی روشی غیر قانونی بوده و موسسه ” آریانا اپلای” هیچ فعالیتی در این زمینه نداشته و به تمامی افراد متقاضی مهاجرت توصیه می نماید که به جای استفاده از روش پناهندگی، از روشهای قانونی و مطمئنی همچون تحصیل در ایتالیا، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری در ایتالیا و … اقدام به مهاجرت نمایند.

مدت اعتبار ویزای توریستی ایتالیا

مدت اعتبار ویزای توریستی ایتالیا همانند رویه ویزاهای توریستی شینگن، با توجه به نوع درخواست متقاضی و نظر سفارت ایتالیا تعیین می گردد. پس از اینکه برا ی متقاضی ویزای توریستی صادر شد، برچسب ویزای توریستی ایتالیا توسط سفارت در گذرنامه متقاضی درج می گردد . این برچسب حاوی اطلاعات ویزا شامل مدت اعتبار و تعداد دفعات امکان سفر به ایتالیا خواهد بود. معمولا این مدت اعتبار برای ایرانیان محدود بوده و وابسته به نوع سفر متقاضی است . برای کسانی که به هدف گردشکری اقدام به اخذ ویزا می نمایند معمولا ویزای توریستی شینگن یک بار ورود و با مدت زمان حداقل 15 و حداکثر30 روزه صادر می گردد.

ویزای تورستی ایتالیا - مدت اعتبار ویزای توریستی ایتالیا

اعتبار ویزای دارندگان ویزای سینگل یک بار ورود در صورتی که حتی یک روز را در خاک ایتالیا گذرانده و بعد مجبور به ترک منطقه شینگن شده، پایان می یابد. در صورت تمایل به حضور در ایتالیا بایستی مجددا برای ورود به حوزه شینگن درخواست دهند. لازم به ذکر است که برای ویزای توریستی ایتالیا نوع چند بار ورود یا مولتی هم صادر می شود که اعتباری حداکثر تا 5 سال خواهد داشت. دارندگان ویزای توریستی مولتی در هر سال در دو بازه زمانی 90 روزه و در مجموع 180 روز می توانند در حوزه شینگن اقامت داشته باشند ولی در پایان هر 90 روز بایستی به مدت 90 روز از حوزه شینگن خارج شوند.

هزینه ویزای توریستی ایتالیا 

برای صدور تمامی ویزاها هزینه ای برای صدور در نظر گرفته شده و برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا نیز متقاضی بایستی هزینه مشخصی را پرداخت نماید. هزینه ویزا توریستی ایتالیا برای افراد بزرگسال مبلغ 60 یورو و برای کودکان 6 تا 12 سال مبلغ 35 یورو اعلام شده است. البته برای کودکان زیر 6 سال هیچ هزینه ویزای توریستی دریافت نمی گردد. قیمت ویزای توریستی ایتالیا در زمان ارائه مدارک به سفارت ایتالیا به صورت نقدی پرداخت می گردد. مبلغ پرداختی بابت بررسی مدارک و درخواست ویزای توریستی ایتالیا بوده و در هیچ صورتی بازپرداخت نخواهد شد. بررسی مدارک درخواست ویزا دو هفته کاری زمان برده و در این مدت گذرنامه متقاضی به امانت در سفارت ایتالیا باقی می ماند. سفارت ایتالیا در قبال گذرنامه متقاضی، رسید برای صاحب گذرنامه صادر نموده که در زمان مراجعه بعدی حتما بایستی این رسید را تحویل دهند.

ویزای توریستی ایتالیا تضمینی ؟ 

بسیاری از متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا تضمینی این سئوال را مطرح نموده که چند درصد برای اخذ ویزا به ما تضمین می دهید ؟ به طور کلی باید گفت که هیچ تضمینی برای ویزای توریستی ایتالیا وجود نداشته و حتی در مورد سایر ویزاها این قضیه صدق می نماید. از این رو هر فرد یا موسسه ای ادعای تضمین صدر در صد ویزاهای روش های مختلف را داشته باشد به صحت سخنانش حتما شک کنید چون تصمیم گیری در مورد پذیرش یا ریجکتی درخواست ویزا منحصر به نظرآفیسر پرونده بوده و هیچ شخص دیگری نمی تواند تضمینی جهت اخذ ویزا بدهد. تنها یک راه برای بالا بردن تضمین اخذ ویزا وجود داشته و آن هم ارائه مدارک کامل و بدو ن نقص خصوصا مدارک تمکن مالی و هدف سفر متقاضی است. در اینصورت می توان درصد موفقیت پرونده را به نحو چشمگیری بالابرده و ریسک ریجکتی ویزا را کم کرد.

ویزای توریستی ایتالیا - ویزای توریستی ایتالیا تضمینی

نتیجه گیری

ویزای توریستی ایتالیا از ویزاهای پرطرفدار نوع شینگن بوده و هرساله افراد زیادی به منظور گردشگری یا دیدار اعضا خانواده و دوستان و آشنایان برای این نوع ویزا درخواست می دهند. ویزای توریستی انواع مختلفی همچون سینگل، مولتی یا ترانزیت داشته که تفاوت آنها در مدت اعتبار و نحوه ورود و خروج به ایتالیاست. دریافت ویزای توریستی ایتالیا با ارائه دعوتنامه معتبر و تمکن مالی برای افراد میسر خواهد بود. نکته بسیار مهم در اخذ ویزای توریستی ایتالیا قانع نمودن آفیسر پرونده برای برگشت به کشور است. همچنین متقاضی باید گردش حساب بانکی و مدارک وضعیت اقامت خود در ایتالیا و همچنین برنامه سفری را تحویل سفارت نماید.

تمدید ویزای توریستی ایتالیا امکان پذیر نیست و پس از پایان مدت اعتبار متقاضی باید مجددا درخواست ویزای توریستی ارائه نماید. هزینه ویزای توریستی ایتالیا برای بزرگسالان 60 یورو و برای کودکان 6 تا 12 سال 35 یورو و برای کودکان زیر 6 سال بدون هزینه خواهد بود. برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا هیچ تضمینی نداشته و اخذ آن مستقیما به ارائه مدارک درست و نظر آفیسر پرونده مربوط می گردد. متقاضیان برای جلوگیری از ریجکتی پرونده ویزای توریستی بهتر است قبل از هر اقدام از مشاوره موسسات معتبر بهره مند گردند. موسسه ” آریانا اپلای “ با برخورداری از کارشناسان خبره و سالها فعالیت مستمر در زمینه اخذ ویزا آماده ارائه خدمات مشاوره به همه متقاضیان عزیز می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا