مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان

بهترین راه های مهاجرت به لهستان

Ways to immigrate to Poland

مهاجرت به لهستان طی سالهای اخیر شاهد روندی افزایشی بوده است. لهستان به عنوان یکی از برجسته ترین کشور های اروپای مرکزی دارای تاریخچه بسیار جالبی بوده که باعث شده فرهنگ این کشور بسیار جذاب به نظر برسد. علاوه بر این، با توجه به پیشرفت های چشمگیر در زمینه های مختلف صنعتی، اقتصادی و از این دست، کشور لهستان امروزه به عنوان یکی از برترین کشور های اتحادیه اروپا به شمار می رود. سیاست های بسیار مناسب از سوی دولت لهستان نیز سبب شده تا مهاجران زیادی این کشور را به عنوان مقصد اصلی برای زندگی، کار و یا تحصیل انتخاب نمایند.

روش های متعددی برای مهاجرت و دریافت تابعیت لهستان وجود دارند. در میان این روش ها، نام هایی نظیر مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و یا ثبت شرکت لهستان به چشم می خورند. کیفیت زندگی در لهستان و شهر های آن نظیر ورشو دارای رتبه بندی بسیار بالایی در میان شهر های دنیا می باشد. اما، بهترین و راه های مهاجرت به لهستان کدام اند؟ چه روش هایی برای ایرانیان هنگام مهاجرت به لهستان مناسب تر می باشند؟ کدام روش های مهاجرتی به کشور لهستان هزینه کمتری را در بر دارند؟ در ادامه به بیان پاسخ و بحث در رابطه با سوالاتی از این دست می پردازیم.

مهاجرت به لهستان

در میان روش های مختلف مهاجرت به لهستان، روش مهاجرت تحصیلی را می توان به عنوان بهترین روش برای ورود به لهستان و سپس اخذ اقامت آن کشور در نظر گرفت. البته این روش مسلتلزم پرداخت شهریه دانشگاه های لهستان بوده و به همین علت، عده زیادی ارزان ترین روش مهاجرت به لهستان یعنی مهاجرت کاری را به عنوان بهترین روش مهاجرتی این کشور تلقی می کنند.
در ادامه به بیان روش های مختلف مهاجرت به لهستان پرداخته و برای هر کدام از راه های مهاجرتی این کشور توضیحاتی ارائه می دهیم.

مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل

تحصیل در لهستان به عنوان یکی از شاهراه های مهاجرتی طی سالهای اخیر شاهد روند رو به پیشرفتی بوده است. کیفیت بالای خدمات آموزشی ارائه شده در دانشگاه های لهستان در کنار مواردی نظیر هزینه های مناسب زندگی و تحصیل، شانس مناسب برای دریافت پذیرش و ویزا، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری پس از فارغ التحصیلی و دریافت اقامت لهستان و مواردی از این دست سبب شده تا مهاجرت به لهستان از روش تحصیلی در کانون توجه عده زیادی از مهاجران قرار بگیرد.

بیشترین درخواست برای تحصیل در لهستان از سوی متقاضیان بین المللی برای مقاطع دانشگاهی می باشد. برای دانشجویان بین المللی، امکان اخذ پذیرش در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در لهستان وجود دارد. در بسیاری از کشور های اروپایی تحصیل در مقطع لیسانس تنها به زبان همان کشور میسر می باشد. اما در بسیاری از دانشگاه های لهستان امکان تحصیل در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی وجود دارد. علاوه بر این، متقاضیان بین المللی زیادی برای ادامه تحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در لهستان اقدام می نمایند. هزینه های تحصیل بسیار مناسب در این کشور سبب شده تا مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل به یکی از گزینه های جذاب برای دانشجویان بین المللی به ویژه دانشجویان ایرانی بدل شود.
یکی دیگر از موقعیت های مناسب تحصیل در لهستان امکان اخذ انتقال دانشجویی برای افرادی است که در حال تحصیل در کشور خود می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در لهستان لطفا کلیک نمائید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به لهستان

دانشگاه های لهستان در مقاطع مختلف مدارک و شرایط مختلفی را بنا به دوره انتخابی و ضوابط خود از متقاضیان تحصیل طلب می نمایند. به عنوان مثال، دانش زبان انگلیسی در قالب امتیاز مناسب در آزمون بین المللی آیلتس یکی از موارد مشترک در میان دانشگاه های لهستان می باشد. مدارک تحصیلی دال بر پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز مقاطع قبلی در کنار ریز نمرات نیز از دیگر موارد مشترک برای اعطای پذیرش تحصیلی به دانشجویان در لهستان می باشند. همچنین، وجود موارد عمومی نظیر انگیزه نامه و توصیه نامه نیز در میان شرایط تحصیل در لهستان به چشم می خورند.

مهاجرت به لهستان-شرایط مهاجرت تحصیلی به لهستان

یکی از نکات بسیار مهم و تاثیر گذار در روند مهاجرت تحصیلی به لهستان عدم صدور ویزای همراه می باشد. بدین ترتیب در صورتی که متاهل می باشید، بایستی برای خود و همسرتان به شکل جداگانه به منظور اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اقدام نمایید. به همین دلیل، متقاضیانی که قصد ورود به اروپا از طریق تحصیل به همراه همسر و یا فرزند خود را داشته باشند، معمولا به کشور لهستان به عنوان اولین گزینه نگاه نمی کنند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به لهستان

هنگامی که صحبت از تحصیل در خارج از کشور به میان می آید، یکی از نکته های برجسته هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مقصد می باشد. این موضوع امروزه با توجه به نرخ ارز برای متقاضیان ایرانی از اهمیت دوچندانی برخوردار می باشد. اگر قصد تحصیل در لهستان را دارید، بایستی بدانید و آگاه باشید که برخی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان در کشور لهستان واقع شده اند. بیش از 400 دانشگاه و کالج بین المللی در لهستان واقع شده که سالانه پذیرای بیش از 1.5 میلیون دانشجوی بین المللی می باشند. لهستان به عنوان کشوری دارای سابقه ای غنی در امر آموزش و همچنین مدرک دانشگاهی معتبر و برگزاری دوره های آموزشی به زبان انگلیسی با هزینه های ارزان شناخته می شود.

دانشجویان لهستانی، شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس برای شرکت در دوره های برگزار شده به زبان لهستانی شهریه ای را به دانشگاه های این کشور پرداخت نمی کنند. تمام برنامه های آکادمیک دیگر برای دانشجویانی از اقصی نقاط دنیا نیازمند پرداخت شهریه توسط متقاضیان می باشند. به طور کلی، هزینه تحصیل در لهستان برای مقطع کارشناسی بین 500 تا 6000 یورو به شکل سالیانه در نظر گرفته می شود.

مهاجرت به لهستان-هزینه مهاجرت تحصیلی به لهستان

برای مقطع کارشناسی ارشد در لهستان نیز دانشجویان بایستی برای پرداخت هزینه ای بین 1000 تا 8000 یورو به شکل سالیانه آمادگی داشته باشند. مواردی نظیر دانشگاه انتخابی و رشته مد نظر، رتبه بندی دانشگاه و فاکتورهایی از این دست در تعیین میزان هزینه دانشگاه برای متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل مهم می باشند. برخی از رشته ها و برنامه های تحصیلی مرتبط با علوم دندانپزشکی و کسب و کار نظیر دوره های MBA هزینه های بالغ بر 15000 یورو در سال را به دانشجویان تحمیل می کنند. البته در صورت ثبت نام در دانشگاه های خصوصی لهستان هزینه های بیشتری را پرداخت خواهید نمود.

می توانید دوره های رایگان تحصیلی در لهستان را نیز پیدا کنید اما تعداد آنها بسیار کم بوده و شرایط ورود در این دوره ها بسیار رقابتی می باشد. این دوره های رایگان در سطح کارشناسی ارشد در کشور لهستان رایج تر می باشند. برخی از این دوره های تحصیلی برای همه دانشجویان بین المللی رایگان بوده و برخی دیگر فقط برای شهروندان اتحادیه اروپا و EEA رایگان می باشند. به منظور کسب اطلاع دقیق از هزینه های تحصیلی دانشگاه های لهستان و همچنین بررسی وجود دوره های رایگان تحصیلی، توصیه گروه مشاوران “آریانا اپلای” مراجعه به وب سایت های این دانشگاه و کسب اطلاعات معتبر و دقیق می باشد.

آیا هزینه های زندگی دانشجویی در لهستان بالاست ؟

لهستان کشوری مقرون به صرفه در قاره اروپا و دارای اقتصادی با شرایط بسیار پایدار می باشد. به همین علت، مهاجرت به لهستان طی سالهای اخیر مورد توجه نه تنها دانشجویان ایرانی، بلکه متقاضیانی از سرتاسر دنیا بوده است. با داشتن شرایط نرمال زندگی، هزینه زندگی دانشجویان بین المللی در لهستان را می توان بین 350 – 550 یورو در ماه عنوان نمود. بدین ترتیب می توانید با توجه به شهر یا منطقه ای که مایل به تحصیل در آن می باشید، بودجه خود را تنظیم کنید.

مهاجرت به لهستان

شهرهای بزرگ تر لهستان مانند کراکوف یا ورشو نیازمند هزینه ای بین بین 500 تا 850 یورو در ماه می باشد. یکی از مهم ترین بخش های هزینه زندگی در لهستان هزینه مرتبط با مسکن و یا خوابگاه می باشد. این بخش می تواند تا 35 درصد هزینه های زندگی ماهانه دانشجویان در لهستان را به خود اختصاص دهد. البته برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، هزینه اجاره ملک به طور گروهی مناسب تر از هزینه زندگی در خوابگاه خواهد بود.
اما، مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل تنها راه ورود به این کشور نمی باشد. بسیاری از افراد روش های دیگری از قبیل مهاجرت کاری به کشور لهستان را انتخاب می نمایند.

مهاجرت به لهستان از طریق کار

لهستان با توجه به عضویت دراتحادیه اروپا، شرایط کاری مناسبی را برای متقاضیان کار در لهستان ارائه می نماید. همه ساله تعداد زیادی از افراد کشور خود را ترک کرده تا برای کار به کشور لهستان مهاجرت نمایند. دلایل این پدیده کاملاً واضح می باشد : تمایل به داشتن زندگی بهتر، کسب درآمد بیشتر و کشف فرصت های جدید برای خود و خانواده. استاندارد زندگی در لهستان بسیار بالا بوده که البته این نکته برای افراد متقاضی کار بسیار جذاب می باشد. کار در لهستان می تواند درآمد ماهیانه بیش از 800 دلار را برای افراد مختلف در بر داشته باشد. بسیاری از این مشاغل احتیاجی به داشتن صلاحیت های بالا ندارند! شرکت های لهستانی نیز از استخدام و به کار گیری افراد خارجی خوشحال هستند زیرا همیشه موقعیت های شغلی زیادی در لهستان وجود دارند.

مهاجرت به لهستان-مهاجرت به لهستان از طریق کار

از لحظه ورود کشور لهستان به اتحادیه اروپا، لهستانی ها شروع به حرکت به سمت کشورهای غربی اروپا نمودند. این نکته به این واقعیت کمک کرده که هزاران فرصت شغلی در لهستان برای متقاضیان بین المللی به وجود آمده است. مشاغل مورد نیاز در لهستان از افراد حرفه ای واجد شرایط شروع شده و به کارگران ختم می گردد. میزان تقاضاهای ثبت شده برای کار در لهستان بسیار بالا بوده زیرا این کشور شرایط کاری بسیار مطلوب و راحتی را برای متقاضیان بین المللی ارائه می دهد.

چه افرادی در لهستان، بیکار نمی مانند ؟

آیا اکنون به عنوان یک کارگر فیزیکی یا کارمند معمولی در یک شرکت مشغول به کار هستید؟ بدین ترتیب ، می توان مطمئن بوده که در لهستان در موقعیت شغلی مشابهی قادر به کسب حداقل 2 برابر درآمد فعلی تان خواهید بود. مشاغل مورد نیاز لهستان نیز همه ساله طی لیستی بسیار طولانی منتشر می شوند. در لیست شغل های مورد نیاز لهستان مواردی از قبیل خیاط ، نجار، نقاش، تعمیر کار و سازنده لوازم داخلی، مکانیک، جوشکار، اپراتور CNC، لوله کش، نانوا، شیرینی پز و … به چشم می خورند. به عبارتی می توان گفت که این لیست بی پایان می باشد! این بدان معناست که با هر گونه سابقه کاری و توانایی حرفه ای می توانید در لهستان مشغول به کار شوید.

لازم به ذکر است که کشور لهستان به عنوان یکی از اعضای فعال اتحادیه اروپا از قوانین این اتحادیه برای نیروی کار، ساعات کاری و غیره پیروی می نماید. به عبارت دیگر، در صورتی که یک موقعیت شغلی در یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا به وجود بیاید، بایستی در مرحله نخست در همان شهر و سایر شهر های اتحادیه اروپا مورد آگهی قرار بگیرد. در صورت عدم یافتن فردی مناسب، کارفرمایان لهستانی به جذب نیرو های خارجی روی می آورند. اگرچه، با توجه به تعداد زیاد نیروی کار مورد نیاز در کشور لهستان، عده زیادی از متقاضیان مهاجرت به لهستان به طور موفقیت آمیز موقعیت های شغلی متنوعی را از آن خود نموده اند.

مهاجرت به لهستان از طریق ویزای کاری

ویزای کاری لهستان به عنوان مجوز ورود به این کشور برای زندگی و کار تلقی می شود. پس از یافتن شغلی مناسب و ارتباط با کارفرما، متقاضیان کار در لهستان دعوتنامه ای مبنی بر تقاضای کارفرما برای استخدام خود دریافت می نمایند. در این مرحله، اعتبار کارفرما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. با در اختیار داشتن این نامه پیشنهاد شغلی یا Job Offer می توان برای دریافت ویزای کاری لهستان اقدام نمود.

مهاجرت به لهستان

برای این منظور بایستی به سفارت لهستان در تهران مراجعه نموده و علاوه بر تکمیل فرم درخواست ویزای کاری لهستان و پرداخت هزینه های وقت سفارت و بررسی پرونده، کلیه مدارک مد نظر سفارت را نیز ارائه نمود. به منظور کسب اطلاعات دقیق و معتبر از نحوه اخذ وقت سفارت و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به لهستان از طریق ویزای کاری بایستی به وب سایت رسمی سفارت لهستان مراجعه نمایید.
مهاجرت به لهستان از طریق کاری برای افرادی مناسب بوده که قصد و یا شرایط تحصیل در این کشور را ندارند. اما، اگر به عنوان یک متقاضی مهاجرت به لهستان دارای سرمایه ای کافی هستید، می توانید به سراغ سایر روش های مهاجرت به این کشور اروپایی نظیر سرمایه گذاری بروید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کاری لطفا کلیک نمائید.

مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری برای افرادی مناسب بوده که شرایط تحصیل در این کشور را نداشته و از طرفی با توجه به وجود سرمایه کافی می توانند از این طریق به کارآفرینی و مواردی از این دست در لهستان بپردازند. لهستان یک کشورعضو اتحادیه اروپا و همچنین بخشی از منطقه شینگن می باشد. لهستان طی سال های اخیر به یکی از مکانهای جذاب برای سرمایه گذاری های خارجی تبدیل شده است. تعداد بسیار زیادی از مهندسین، اقتصاد دانان و متخصصان فناوری اطلاعات با دانش خوب زبان انگلیسی در لهستان جای دارند.

همچنین، لهستان دارای بیشترین تعداد کارگر در اتحادیه اروپا بوده که طی قراردادهای موقت اقدام به کار می نمایند. براساس گزارش های بین المللی لهستان از نظر جذابیت سرمایه گذاری در جایگاه هفتم جهان قرار داشته و قوانین این کشور مسیر مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری را تسهیل می نمایند. میانگین سرمایه گذاری در لهستان را می توان معادل 100 هزار یورو در نظر گرفت که البته شرایط مختلفی دراین امر دخیل بوده و سقف معینی نیز برای میزان سرمایه وجود ندارد.
برای افرادی که قصد مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری را دارند معمولا با توجه به نوع فعالیت ویزای نوع C و یا D صادر می شود. پس از گذشت سه الی پنج سال نیز به متقاضیان واجد شرایط اعطای اقامت دائم و شهروندی لهستان خواهد شد.

مهاجرت به لهستان-مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین کشورها برای سرمایه گذاری لطفا کلیک نمائید.

مهاجرت به لهستان از طریق ثبت شرکت

مهاجرت از طریق ثبت شرکت یکی از روش های محبوب برای سرمایه گذاران بین المللی بوده زیرا امکان دسترسی به بازارهای جدیدی را در سطح بین المللی فراهم می نماید. کشور لهستان از سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا درآمده و دارای یکی از بزرگترین بازارهای اروپای مرکزی است. متقاضیان مهاجرت به لهستان در صورت ثبت شرکت قادر به سفر به کشورهای عضو معاهده شینگن بدون هیچ محدودیتی خواهند بود. مواردی نظیر شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های سهامی و همچنین شرکت های مشارکتی در لهستان قابل دستیابی بوده که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشته و شرایط بخصوصی را مطالبه می نمایند. اما، به طور کلی روند ثبت شرکت در لهستان برای متقاضیان بین المللی دارای گام های مشخصی می باشد.

انتخاب نوع شرکت، تعیین نام شرکت، تنظیم اساسنامه و انتقال حداقل سرمایه مورد نیاز از جمله مراحلی بوده که منجر به ثبت شرکت و مهاجرت به لهستان از این طریق می گردند. در مرحله بعدی بایستی دقت نمایید که پرداخت مالیات در دریافت اقامت دائم لهستان از طریق ثبت شرکت اهمیت بسیار زیادی دارد. اما، سرمایه گذاری تنها روش رسیدن به اقامت دائم لهستان نمی باشد. بلکه برای افرادی که دارای سرمایه کافی بوده، مهاجرت به لهستان از طریق خرید ملک نیز یکی از روش هایی به شمار رفته که در کانون توجه علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار دارد.

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه ثبت شرکت لهستان، مقاله تنظیم شده در زمینه را مطالعه فرمایید.

مهاجرت به لهستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به لهستان از طریق خرید ملک در درجه اول برای افرادی مناسب بوده که ضمن در اختیار داشتن سرمایه مناسب، تجربه ای کافی در امر تجارت علی الخصوص در چشم انداز بین المللی و با پیروی از قوانین کسب و کار لهستان در اختیار ندارند. در صورت مهاجرت به لهستان از روش ثبت شرکت، متقاضیان نیازمند انجام فعالیت های تجاری با بازدهی متناسب با میزان اعلام شده در طرح توجیهی کسب و کار یا Business Plan خود هستند. به همین علت برخی از علاقه مندان به مهاجرت به لهستان از روش ثبت شرکت و یا کارآفرینی می هراسند.
بر اساس قوانین لهستان، اتباع خارجی در این کشور می توانند اقدام به خرید ملک نموده که در نوع خود بهترین سرمایه گذاری در لهستان می باشد. میزان سرمایه لازم برای خرید ملک در لهستان به نسبت شهری که در آن واقع شده متفاوت است. گرانترین املاک مربوط به پایتخت این کشور و شهر ورشو است.

مهاجرت به لهستان-مهاجرت به لهستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج

هر کسی که با یک شهروند لهستانی ازدواج کرده و ازدواجش در لهستان معتبر باشد می تواند فرایند مهاجرت به لهستان را آغاز کند. در ابتدا، ازدواج با یک شهروند لهستانی و یا فردی دارای اقامت دائم لهستان فقط به شما این امکان را می دهد که ویزای اقامت موقت لهستان را درخواست نمایید که به هر حال امکان کار در لهستان را برای شما فراهم می نماید. برای دریافت ویزای اقامت دائم لهستان، بایستی حداقل 3 سال از ازدواج معتبر شما و حداقل 2 سال از ویزای اقامت موقت تان گذشته باشد. پس از 2 سال زندگی با در اختیار داشتن ویزای اقامت دائم لهستان و همچنین رعایت قوانین آن کشور و عدم تخطی از آن ها، می توانید برای شهروندی لهستان اقدام نمایید. برای شروع این پروسه مهاجرت به لهستان توجه به نکات زیر توسط متقاضیان بین المللی الزامی می باشد:

 • برای اجازه کار در لهستان در مدت اقامت دانم فقط کارت Karta Pobytu مورد نیاز است.
 • بعد از درخواست ویزا برای دریافت کارت Kobia Pobytu بایستی صبر نموده تا مراحل اداری طی گردند زیرا به محض درخواست ویزا این کارت صادر نمی شود.
 • با دریافت ویزا از طریق ازدواج فقط می توانید در لهستان زندگی و کار نمایید. شما مجاز به مسافرت در اتحادیه اروپا به مدت حداکثر 90 روز در مدت 180 روز هستید، اما این ویزا امکان کار در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا را برای شما فراهم نمی کند. اگر شریک زندگی شما در نقطه ای دیگر در اتحادیه اروپا شغلی پیدا کرده باشد، می توانید به همراه وی نقل مکان نموده و برای ویزای کشور مقصد درخواست نمایید. تنها در این صورت با رعایت روند ذکر شده اجازه کار در کشور مقصد را خواهید داشت. وجود این قانون به این دلیل است که در صورت تمایل به رفتن به کشوری دیگر از اتحادیه اروپا، به شریک زندگی خود وابسته هستید.

مهاجرت به لهستان

نحوه درخواست و پرداخت

درخواست مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج را بایستی در دفتر مهاجران یا Voivodeship (Urząd Wojewodzki) انجام دهید. بدین منظور بایستی نزدیک ترین دفتر به محل اقامت تان را پیدا نمایید. برای دریافت وقت ملاقات از طریق لینک http://kolejka-wsc.mazowieckie.pl/rezerwacje/ اقدام کرده و در صورت هر گونه مشکل با ایمیل (wniosek@mazowieckie.pl) تماس بگیرید. البته می توانید با مراجعه به سفارت لهستان در تهران از جزئیات این برنامه مهاجرتی آگاه شوید.

در زمان درخواست ، شما باید 340 ZL بپردازید.می توانید این هزینه را به شکل نقدی یا آنلاین بپردازید. توجه داشته باشید که برای پرداخت هزینه وقت سفارت و بررسی مدارک، معمولاً عده قابل توجهی در دفتر امور مهاجرتی لهستان به چشم می خورد. برای رسیدگی به پرداخت هر کدام از متقاضیان نیز معمولاً زمان 30 دقیقه ای در نظر گرفته می شود. پرداخت دوم به مبلغ 50 ZL باید زمانی که کارت Pobytu خود را دریافت نمودید، انجام شود و پرداخت آن نیز می تواند در دفتر امور مهاجران یا از طریق انتقال بانکی انجام شود. مدت زمان کل این روند بطور معمول 6 ماه به طول می انجامد.

پس از این مراحل اجازه ورود به لهستان را دریافت خواهید نمود. اگر ویزای توریستی تان در طی مراحل منقضی شدن است در لهستان مشکلی نخواهید داشت. هنگامی که درخواست خود را برای دریافت ویزا ثبت می کنید، در گذرنامه تان اعلام می گردد که شما در جریان این روند ویزا هستید. اما اگر بخواهید لهستان را ترک کنید ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید زیرا سایر کشورهای اروپایی این تمبر و مهر گذرنامه را تشخیص نخواهند داد. برای درخواست سرعت بخشیدن به روند ویزا دو راه وجود دارد.

مهاجرت به لهستان

اولین درخواست برای تسریع در روند شما یک درخواست رسمی است :
نامه ای بنویسید و توضیح دهید چرا باید روند ویزای خود را تسریع کنید ( برای این امر به دلیل واقعی نیاز دارید )
اسناد مناسب را که اثبات آنچه شما در نامه بیان کرده اید، جمع کنید
به دفتر مهاجران رفته ونوبت بگیرید تا بتوانید مدارک را تحویل دهید
وقتی زمان شما فرا رسید، به افسر ویزا اعلام کرده که قصد درخواست تسریع در روند Pobytu را داشته و سپس مدارک را به او تحویل دهید.
گزینه دوم تماس با افسر مسئول پرونده شما از طریق فرم تماس تحت وب است. شما فقط باید اطلاعات مفصلی درباره پرونده خود ارائه دهید. پس از آن می توانید پاسخ هایی از افسر ویزای لهستان دریافت کنید. شرایط و مدارک لازم برای درخواست ویزای اقامت موقت لهستان براساس ازدواج موارد زیر می باشند.

 • یک گذرنامه معتبر داشته باشید
 • با یک شهروند لهستانی ازدواج کنید
 • ازدواج در لهستان مورد تأیید باشد
 • پر کردن فرم درخواست
 • 4 قطعه عکس 35 45x میلی متر
 • 2 نسخه کپی گذرنامه (کلیه صفحات) به همراه اصل گذرنامه
 • 1 نسخه از شناسه شریک زندگی شما به همراه اصل
 • گواهی ازدواج ( akt malżeństwa به زبان لهستانی) حداکثر 3 ماه قبل از روز درخواست صادر شده است
 • پرداخت وجه ویزا (340 Zl)
 • مدارک بیمه درمانی
 • مدارک درآمد و تمکن مالی
 • دو مورد آخر ( اثبات بیمه درمانی و درآمد ) در سایت mazowieckie.pl ذکر نشده است، اما فرم درخواست از شما در مورد آن سوال می کند، بنابراین بهتر است مدارکی را برای اثبات این امر به همراه داشته و ارائه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید