...
Search
Close this search box.
ثبت شرکت در کانادا
آریانااپلای » بلاگ » سرمایه گذاری » ثبت شرکت در کانادا

شرایط ثبت شرکت در کانادا

Company registration conditions in Canada

کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های دنیا مطرح می شود. سطح رفاه اجتماعی و آینده ای روشن برای مهاجرین سبب شده تا همه ساله پرونده های مهاجرتی زیادی در انواع مختلف به دست اداره مهاجرت کانادا برسد.

روش های متعددی مانند تحصیل، اکسپرس انتری و نیروی متخصص فدرال و استانی، کاری، ازدواج، سرمایه گذاری و غیره نیز برای مهاجرت به کانادا وجود دارند. با توجه به مساحت و جمعیت این کشور، نیاز به نیروی متخصص و مهاجرین در انواع مختلف در کانادا وجود دارد. در میان روشهای متعدد مهاجرت به کانادا، ثبت شرکت در کانادا نیز به چشم می خورد.

در ادامه، تیم تحریریه آریاناپارس به بررسی روش ثبت شرکت در کانادا می پردازد.

عده زیادی بر این باور هستند که به محض ثبت یک شرکت در کانادا، قادر به اخذ اقامت دائم این کشور می باشند. این باوری کاملا اشتباه است. با ثبت شرکت در کانادا می توان برای دریافت اقامت موقت این کشور اقدام نمود که ساختاری شبیه به ویزای توریستی کانادا دارد. پس از مدتی، طی شرایط خاصی که در ادامه مطرح شد، اقامت موقت تان به اقامت دائم تبدیل خواهد شد.

برای آشنایی با شرایط زندگی در کانادا این مقاله را مطالعه نمایید: زندگی در کانادا

شرایط ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت به تنهایی در کانادا به منزله سود دهی، کارآفرینی، و به عبارت دیگر تاثیر مثبت روی اقتصاد کانادا نمی باشد. به همین علت تا زمان عدم اطمینان از سود دهی و کارآفرینی شرکت، اقامت دائم کانادا را دریافت نخواهید کرد.

به طور کلی، سه نوع شرکت در کانادا قابل ثبت می باشند. این سه نوع عبارتند از شرکت سهامی یا corporation که شبیه شرکت سهامی عام یا خاص در کشورمان است. شرکت با مالکیت انحصاری یا sole proprietorship که در انحصار یک نفر بوده و شرکت مشارکتی یا partnership که همانطور که از نام آن پیداست، از شراکت چند نفر تشکیل می گردد.

برای آشنایی با شرایط سرمایه گذاری در کانادا این مقاله را مطالعه نمایید: مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

هزینه های لازم برای ثبت شرکت در کانادا

با توجه به نوع شرکت و استان و شهر مورد نظر در کانادا، هزینه های ثبت شرکت متفاوت است. نکته حائز اهمیت بعدی این است که هزینه های ثبت شرکت در کانادا با سرمایه مورد نیاز شرکت متفاوت است.

برای ثبت شرکت به شکل فدرالی هزینه 200 دلاری و برای ثبت شرکت به شک استانی هزینه ای بین 300 الی 500 دلار کانادا را متصور می شویم. ایالت های بریتیش کلمبیا، اونتاریو و کبک محبوب ترین ایالت های کانادا برای ثبت شرکت می باشند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در کانادا وابستگی زیادی به شهر و استان انتخابی تان دارد. برای شهرها و استان های پرجمعیت که دارای اقتصاد پویا تری نیز هستند، بایستی دارایی معادل حدود 600 هزار دلار نمایش دهید. این دارایی می تواند از جنس حساب بانکی، ملک و غیره باشد. دارایی های همسر و یا شریک قانونی زندگی تان نیز در این گام مورد قبول می باشند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا

سپس بایستی حدود نیمی از این دارایی را به خاک کانادا منتقل کرده و به عنوان سرمایه شرکت اعلام نمایید. البته در استان ها و شهرهای کم جمعیت تر و حاشیه ای کانادا این مبلغ می تواند کمتر نیز باشد. این مبالغ به شکل میانگین مطرح شده که با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی و نوسانات بازار ارز ممکن است دستخوش تغییراتی شوند.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

مراحل ثبت شرکت در کانادا چندان پیچیده نیست. هنگام انجام این مراحل تنها بایستی مقررات وضع شده توسط دولت کانادا را رعایت نمایید.

 1. انتخاب نام شرکت در ابتدا ضروری می باشد. بایستی نامی برای شرکت خود انتخاب کنید که علاوه بر نمایش نوع فعالیت شرکت و تناسب با آن، تشابهی با نام سایر شرکت های کانادایی و شرکت های مطرح دنیا نداشته باشد.
 2. در ادامه، بایستی نام شرکت، محل فعالیت شرکت، سهام افراد، هیئت مدیره، ساختار شرکت و مواردی از این دست در قالب اساس نامه شرکت مطرح شوند. قوانین و مشخصات شرکت نیز بایستی با دقت در این مرحله عنوان شوند.
 3. مرحله بعدی ارائه مدارکی مانند عدم سوء پیشینه توسط فردی است که به عنوان مدیرعامل شرکت معرفی می شود. این شخص بایستی در سن قانونی بالای 18 سال بوده و ضمنا از نظر شرایط مالی در وضعیت ورشکستگی نباشد.

هنگامی که صحبت از ثبت شرکت کانادا به میان می آید، یک نکته برجسته وجود طرح توجیهی کسب و کار یا بیزینس پلن منطقی می باشد. به عبارت دیگر، بایستی سود آوری شرکت در راستای رشد اقتصاد کانادا را نمایش دهید. در صورت مورد قبول واقع شدن این طرح، به مدت 1 الی 2 سال دارای اقامت موقت کانادا خواهید شد.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

سپس وضعیت شرکت تان با توجه به بیزینس پلن ارائه شده مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. در صورتی که شرکت دارای وضعیت اقتصادی مناسب بوده و بر اساس طرح توجیهی به اهداف خود در زمینه کارآفرینی و سود اقتصادی رسیده باشد، می توانید برای دریافت اقامت کانادا به شکل دائم اقدام نمایید.

پس از تکمیل و جمع آوری موارد فوق می توانید نسبت به ثبت درخواست و پرداخت هزینه های ثبت شرکت با توجه به استان مورد نظرتان اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کانادا

با توجه به مواردی که در بالا مطرح شدند، مدارکی مانند اساسنامه شرکت و تقاضای ثبت شرکت در اولویت می باشند. در ادامه می توان به بیمه کارکنان شرکت، مدارک سهامداران در صورت وجود، با توجه به نوع شرکت، و مدارک مالیاتی اشاره نمود.

به منظور ارائه مدارک مالیاتی بایستی شماره تجاری تان را دریافت کنید. به اختصار می توان مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در کانادا را بدین صورت بر شمرد.

 • اساسنامه و مدارک هویتی شرکا به شکل ترجمه شده همراه با امضای ثبت شده مدیر عامل
 • مدارک بیمه برای کارکنان شرکت
 • فرم ها و اظهارنامه های مالیاتی
 • فرم های مربوط به درخواست ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در کانادا

کشور کانادا به عنوان یکی از 10 کشور برتر دنیا دارای زیرساخت های اقتصادی، فرهنگی، تکنولوژی و اجتماعی بی نظیری است. بدون شک مزایای زیادی در قبال زندگی، سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در کانادا به چشم می خورند.

برخی از مزایای ثبت شرکت در کانادا موارد زیر هستند:

 1. تسریع رسیدگی به پرونده های ثبت شرکت
 2. اقامت بی دردسر در صورت سودآور بودن شرکت
 3. امکان اقدام برای پاسپورت کانادایی
 4. تحصیل رایگان برای فرزندان و بیمه درمانی مادام العمر
 5. نرخ بالا در پذیرش مهاجران به ویژه مهاجران ایرانی طی سال های اخیر

قوانین و مالیات های ثبت شرکت در کانادا

آشنایی با قوانین ثبت شرکت و مالیات های مربوطه در کانادا منجر به آماده سازی پرونده ای خواهد شد که شانس پذیرش بیشتری در مقابل اداره مهاجرت کانادا خواهد داشت. در درجه نخست برای اقدامی از جنس کسب و کار در کانادا بایستی کد تجاری و شماره مالیاتی دریافت نمایید.

قوانین و مالیات های ثبت شرکت در کانادا

در رابطه با مالیات ثبت شرکت در کانادا، نوع شرکت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. مثلا در شرکت های سهامی در کانادا دارای قوانین مالیاتی ایده آلی است و می توان با روش هایی مانند اعلام عمر شرکت به شکل نامحدود مالیات کمتری به دولت پرداخت نمود.

اما در شرکت های دارای مالکیت انحصاری در کانادا ممکن است مالیات بیشتری بپردازید زیرا در این روش که شرکت به نام شخصی حقیقی ثبت می شود، درآمد حاصل از فعالیت شرت با درآرمد شخصی مالک جمع می شود.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد، به شما توصیه می کند قبل از اقدام برای هر نوع پروسه مهاجرتی با مشاورین آریاناپارس تماس حاصل کرده و با مشاوره ی رایگان روش مهاجرتی خود را به درستی انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا