...
Search
Close this search box.
رشته روانشناسی در انگلستان
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان

شرایط تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان

Conditions for studying psychology in the UK

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان بسیار پر طرفدار بوده و متقاضیان زیادی هرساله برای اخذ پذیرش تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان اقدام می نمایند. رشته روانشناسی ( psychology ) رشته ای کاربردی است که به بررسی تمامی جوانب زندگی انسان و به فرایندهای روانی رفتار همچون احساس، ادراک، هوش، انگیزه، شخصیت و هیجان می پردازد.
به طور کلی روانشناسی علمی است که با درنظر گرفتن نیازهای طبیعی مردم، پیچیدگی های زندگی امروز افراد را کندو کاو می نماید. رشته روانشناسی از جمله مباحثی به حساب می آید که مورد علاقه تمامی افراد بوده و جزو یکی از 5 رشته دانشگاهی پر طرفدار در دنیا می باشد. شاید افراد زیادی هم باشند که به تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان علاقه دارند ولی اطلاعات کاملی در این رابطه نداشته و در تصمیم خود مردد هستند. در این مطلب، شرایط تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان بررسی شده تا ابهامات چگونگی ورود و تحصیل برای متقاضیان تحصیل در این رشته رفع گردد.

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان-شرایط تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه تحصیل در انگلستان مقاله تنظیم شده در این زمینه را مطالعه فرمایید.

چگونگی تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان و اخذ پذیرش در این رشته همانند رشته های دیگر بوده ولی دانشگاه های انگلستان برنامه های فشرده و سخت گیرانه تری برای دانشجویان این رشته در نظر می گیرند. دانشجو در طی دوران تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان، واحدهای مختلف درسی مرتبط با رشته روانشناسی از قبیل دروس عمومی، دروس تخصصی و دروس پایه ای را می گذراند. برای تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان برخی از دانشگاه ها تمرکز و دقت بیشتری داشته و علاوه بر ارائه دروس طبق منابع آموزشی همانند دانشگاه های دیگر، واحد های بیشتری برای بالا بردن سطح علمی دانشجویان خود ارائه می دهند.
علاقه مندان به تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان بایستی بدانند که روانشناسی از جمله رشته هایی بوده که بیشتر از استعداد، نیازمند علاقه فرد به رشته و کار روانشناسی می باشد از این رو بایستی با عشق به این رشته نگریسته و تنها به دنبال منافع مادی این حرفه نباشند.

گرایش های رشته روانشناسی

در این قسمت به معرفی گرایش های رشته روانشناسی خواهیم پرداخت تا علاقه مندان به تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان با این گرایش ها به خوبی آشنا گردند. روانشناسی علمی است که به مطالعه رفتار انسان ها در واکنش به محیط اطراف و تفاوت این رفتارها می پردازد. در واقع رشته روانشناسی بازخوردهای انسان در مواجهه با مسائلی که در زندگی به وجود آمده را بررسی می نماید. پیدایش رشته روانشناسی در اواخر قرن هفدهم و اوایل قرن هجدهم بوده ولی به عنوان رشته ای آکادمیک، رشته ی جدید محسوب می گردد.

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان -گرایش های رشته روانشناسی

رشته روانشناسی از رشته های جذاب و مورد علاقه بسیاری از افراد بوده و متقاضیان تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان در گرایش های مختلف این رشته مشغول به تحصیل هستند. از آنجایی که رشته روانشناسی با موضوعاتی دیگری همچون فلسفه، جامعه شناسی، انسان شناسی و زیست شناسی در ارتباط بوده، گرایش های جدیدی از این رشته همچنان در حال شکل گیری است. در ادامه به آن دسته از گرایش های تکامل یافته رشته روانشناسی که در دانشگاه ها قابل تدریس بوده، می پردازیم. لازم به ذکر است که تمامی این گرایش ها در دانشگاه های انگلستان هم ارائه شده و برای تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان محدودیتی از لحاظ انتخاب گرایش وجود ندارد.

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه ویزای تحصیلی انگلستان لطفا کلیک نمایید.

روان شناسی بالینی (Clinical Psychology )

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان همانند بقیه رشته ها امکان پذیر بوده و علاقه مندان در دانشگاه های مطرح و بنام این کشور می توانند اصول رشته روانشناسی را بیاموزند. روانشناسی بالینی به عنوان یکی از گرایش های رشته روانشناسی در بیشتر دانشگاه های معتبر دنیا تدریس می گردد.
روانشناسی بالینی از مهم ترین شاخه های رشته روانشناسی بوده زیرا در این رشته روانشناس به بررسی اختلال های روانی، ناهنجاری های رفتاری، مشکلات اجتماعی و … پرداخته و برای تشخیص این موارد از انواع تست های روانشناسی بهره می گیرد. بعد از شناسایی مشکلات روحی و روانی، درمان افراد با استفاده از روش های همچون روان درمانی، رفتار درمانی، روانکاوی و … شروع شده و در جلسات گفتگو متعدد با فرد بیمار سعی می شود که اختلالات روانی و رفتاری فرد برطرف گردد. این رشته به خاطر کمک به رهایی افراد از مشکلات روانی که سال ها با آن دست به گریبان بوده، بسیار با اهمیت می باشد. این گرایش برای بسیاری از علاقه مندان به تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان و حتی سایر کشورها جزو اولویت های اول به حساب می آید.

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان -روان شناسی بالینی

روان شناسی کودکان استثنایی(Psychology of Exceptional Children)

روانشناسی کودکان استثنایی یکی دیگر از گرایش های رشته روانشناسی بوده که به بررسی رفتارهای کودکان استثنایی می پردازد. این رشته همانند سایر گرایش های رشته روانشناسی در دانشگاه های انگلستان ارائه گردیده و علاقه مندان به تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان به آموختن مهارت های رفتاری مواجهه با این نوع کودکان مشغول خواهند شد.حوزه فعالیت و تحقیقات روانشناسی کودکان استثنایی، بررسی مسائل مربوط به کودکان استثنایی شامل کودکان عقب مانده ذهنی، کودکان بسیار تیزهوش، کودکان کم بینا و نابینا و حتی کودکان دارای ناتوانایی های جسمی و ذهنی می باشد.

دانشجویان روانشناسی کودکان استثنایی به صورت تخصصی روانشناسی کودکان تیز هوش و نحوه آموزش به آنها، همچنین روانشناسی کودکان عقب مانده و چگونگی آموزش به این نوع کودکان را می آموزند. علاوه بر آن نحوه تدریس به کودکان نابینا و ناشنوا و کودکان عقب مانده ذهنی، چگونگی اصلاح و تغییر رفتار کودکان ناسازگار را هم آموزش می بینند. اگر قصد تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان در گرایش روانشناسی کودکان استثنایی را دارید، بایستی در ابتدا میزان صبر و حوصله خود را بیازماید. زیرا این کودکان دارای شرایط خاص بوده و به محبت، توجه و حوصله فراوان نیاز دارند.

روانشناسی صنعتی و سازمانی (Industrial and organizational psychology )

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان در گرایش روانشناسی صنعتی و سازمانی بدلیل وجود صنایع و کارخانجات صنعتی مدرن در این کشور بسیار جذاب خواهد بود. شاید این سئوال مطرح شود که روانشناسی صنعتی و سازمانی چیست ؟ روانشناسی صنعتی و سازمانی به صورت علمی، رابطه میان انسان و دنیای کار را بررسی می نماید. می توان گفت که روانشناسی صنعتی و سازمانی دارای دو بعد متفاوت علم و عمل بوده که در بعد علمی روانشناسی صنعتی و سازمانی، به بررسی و تحقیق انسان در مقوله کار پرداخته می شود. همچنین بعد عملی روانشناسی صنعتی و سازمانی بر بکار گیری علم برای برطرف نمودن مشکلات کاری کارکنان در سازمان های که در آن مشغول به کار هستند، تمرکز دارد.

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان-روانشناسی صنعتی و سازمانی

خدمات مشاوره روانشناسی صنعتی و سازمانی از الزامات عصر تولید کنونی به شماره آمده و بسیاری از متقاضیان تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان به انتخاب این رشته تمایل دارند. فارغ التحصیلان با استفاده از آموزش های خاص رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی به مشاوره در این زمینه در مراکز تولیدی و صنعتی خواهند پرداخت.

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه شرایط تحصیل در رشته هوافضا در انگلستان لطفا کلیک نمایید.

روانشناسی اجتماعی (Social Psychology)

از دیگر شاخه های روانشناسی که برای تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان قابل انتخاب بوده، رشته روانشناسی اجتماعی می باشد. روانشناسی اجتماعی، رفتارهای اجتماعی افراد را بررسی نموده و از این رو نحوه فکر، احساس و رفتار نمودن افراد در حضور واقعی یا ضمنی دیگران را بررسی می نماید. می توان گفت روانشناسی اجتماعی برای روشن ساختن نحوه تاثیر گذاری حضور مستقیم یا واقعی و حضور خیالی یا ضمنی دیگران بر افکار، احساسات و رفتار شخص تلاش می نماید. منظور از حضور ضمنی همان فعالیت هایی هستند که فرد به واسطه عضویت در یک گروه یا ساختار با آنها مواجه می گردد. روانشناسی اجتماعی با علوم دیگر همچون جامعه شناسی، علوم سیاسی، علوم اقتصادی و انسان شناسی اشتراک بسیاری داشته و مرز مشخصی بین این علوم وجود ندارد. در واقع روانشناسی اجتماعی یک ارتباط تنگاتنگ بین روانشناسی و علوم اجتماعی داشته که از نقطه نظر جامعه شناسی تمرکزش بر رفتار گروه و از نظر روانشناسی اجتماعی به رفتار فرد در گروه دقت دارد.

روانشناسی رشد (Developmental Psychology)

روانشناسی رشد یکی دیگر از گرایش های روانشناسی برای تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان بوده که تغییر و تحولات افراد در دوره های زمانی مختلف از تولد تا مرگ را بررسی می نماید. منظور از تغییر و تحولات افراد تغییرات در جنبه های شناختی، انگیزشی، روانی و رفتارهای اجتماعی انسان ها در مراحل مختلف زندگی می باشد. از این رو روانشناسی رشد به روانشناسی عمر هم شهرت داشته چون مختص یک دوره از زندگی نبوده و تمامی مراحل زندگی انسان از کودکی تا پایان عمر را بررسی می نماید. روانشناسی رشد از علوم دیگری همچون جامعه شناسی، زیست شناسی، تعلیم و تربیت و پزشکی برای پیشبرد اهداف علمی خود بهره می برد.

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان -روانشناسی رشد

روانشناسان رشد در بررسی های خود هم جنبه های ژنتیکی و هم جنبه های محیطی در رفتار انسان ها و تغییرات آن در طول زمان را در نظر گرفته و از در نظر گرفتن سهم تاثیر گذاری هر دو عامل چشم پوشی نمی کنند. این گرایش برای علاقه مندان به تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان ارائه گردیده و دانشگاه های این کشور باتوجه به اعتبار علمی که دارند، بهترین کارشناسان این رشته را به جامعه تحویل خواهند داد.

روانشناسی مدرسه (School Psychology)

آیا قصد تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان را دارید؟ آیا تا به حال در مورد گرایش روانشناسی مدرسه شنیده اید؟ روانشناسی مدرسه شاخه ای از علم روانشناسی بوده که ارائه خدمات روانشناسان این گرایش برای مدرسه و دانش آموزان می باشد. متخصصان این گرایش از روانشناسی در مراکز آموزشی مشغول به کار شده و دانش آموزان را در حوزه های هیجانی، اجتماعی و تحصیلی یاری می نمایند. روانشناسی مدرسه یکی از گرایشات جدید بوده ولی در حال حاضر یکی از گرایش های پرتقاضا در بازار کار محسوب می گردد.

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان

هدف روانشناسی مدرسه را می توان همکاری روانشناسان مدرسه با معلمان، دانش آموزان و اولیا برای فراهم نمودن یک محیط آموزشی بی نقص و سالم دانست. لازم به ذکر است که نیازهای دانش آموزان در مرکز توجه روانشناسان مدرسه قرار گرفته و این متخصصان همه تلاش خود را در ایجاد آرامش برای دانش آموزان به کار می گیرند. انتخاب این رشته برای تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان به کسانی که به کار در محیط مدرسه علاقه داشته، پیشنهاد می گردد. با توجه به رشد فزآینده تقاضا برای روانشناسان مدرسه، مطمئنا پس از فارغ التحصیلی از لحاظ بازار کاری دچار مشکل نخواهند شد.

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه اقامت انگلستان لطفا کلیک نمایید.

شرایط اخذ پذیرش تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان

یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در انگلستان برای تحصیلات دانشگاهی، رشته روانشناسی بوده و معمولا افراد علاقه مند به مطالعات علوم انسانی به تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان تمایل زیادی دارند. شرایط اخذ پذیرش تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان در تمامی مقاطع تحصیلی اعم از لیسانس، فوق لیسانس و دکتری برای تمامی متقاضیان فراهم بوده و در صورتی که پیش نیازهای لازم را داشته باشند، برای اخذ پذیرش در هر مقطع مجاز خواهند بود. البته برخی از دانشگاه های انگلستان برای ورود به این رشته شرط داشتن مدرک A-Level و همچنین کسب سه نمره عالی در درس های دیگر را در نظر گرفته ولی برخی دیگر از دانشگاه ها این محدودیت ها را اعمال نمی نمایند.
برای تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان داشتن مدرک زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی الزامی است. از این رو برای ورود به مقطع لیسانس داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6 و برای مقطع فوق لیسانس نمره 5/6 و برای مقطع دکتری نمره 7 ، بایستی توسط متقاضی ارائه گردد.

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان-شرایط اخذ پذیرش تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه پزشکی در انگلستان مقاله تنظیم شده در این زمینه را مطالعه فرمایید.

هزینه تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان

در ابتدا بایستی متذکر شد که تحصیل در دانشگاه های انگلستان رایگان نبوده و مستلزم پرداخت شهریه از طرف دانشجویان می باشد. هزینه تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی مورد نظر متفاوت است. همچنین شهریه دانشگاه های انگلستان بر اساس رتبه بندی دانشگاه و میزان امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار داده شده، متغییر می باشد.
تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان برای مقطع کارشناسی به مدت 3 سال به طول خواهد انجامید و هزینه تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان در این مقطع بطور سالانه از حدود 9 هزار پوند به بالا تعیین شده است. همچنین مقطع کارشناسی ارشد که در کشور انگلستان 1 ساله بوده، هزینه تحصیلی سالیانه از حدود 7 هزار پوند به بالارا به خود اختصاص داده است. توصیه می شود که با توجه به تفاوت های بسیار در میزان شهریه دریافتی از طرف دانشگاه های انگلیس برای اطلاع از میزان دقیق شهریه های تحصیلی هر دانشگاه، به وب سایت دانشگاه مد نظر مراجعه گردد.

و اما تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان در مقطع دکتری که بسیاری از دانشجویان بین المللی به آن تمایل زیادی نشان داده و طرفداران زیادی دارد، به مدت 3 سال بوده و هزینه تحصیل در این مقطع به طور سالیانه از حدود 8 هزار پوند به بالا اعلام شده است. لازم به ذکر است که برای مقطع دکتری بورسیه های متعددی در نظر گرفته شده که دانشجویان با استفاده از این کمک هزینه های تحصیلی دغدغه های مالی کمتری برای تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان خواهند داشت.

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه مهاجرت به انگلستان مقاله تنظیم شده در این زمینه را مطالعه فرمایید.

برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان

برای تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان دانشگاه های مختلفی وجود داشته ولی در اینجا ما به برترین دانشگاه های تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان خواهیم پرداخت. انتخاب دانشگاه برای تحصیل بسیار با اهمیت بوده و متقاضیان تحصیل رشته روانشناسی در دانشگاه های انگلستان بایستی اطلاعات کاملی را در مورد هر دانشگاه کسب کرده تا بهترین تصمیم را اخذ نمایند.
سیستم آموزشی تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان بسیار کاربردی بوده و به صورت علمی به بررسی ذهن، تمرکز بر انگیزه ها و احساسات بر اساس پژوهش، تجزیه و تحلیل اطلاعات و حتی بررسی های موردی می پردازد. شاید دانشگاه های انگلستان از لحاظ شرایط پذیرش سخت گیرانه تر بوده ولی در عمل فارغ التحصیلان روانشناسی از دانشگاه های این کشور بسیار موفق و پر تقاضا در بازار کار خواهند بود.

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان

فارغ التحصیلان روانشناسی در گرایش های مختلف همچون بالینی، مدرسه، رشد و غیره می توانند در زمینه مشاوره، منابع انسانی، مدارس و سایر حوزه ها به فعالیت بپردازند. بر اساس جدیدترین رتبه بندی دانشگاهی سایت QS، دانشگاه کمبریج (University of Cambridge) به عنوان سومین دانشگاه برتر دنیا در رشته روانشناسی معرفی گردیده است. تقاضاهای فراوانی از طرف دانشجویان بین المللی برای تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان هرساله انجام می پذیرد که نشان دهنده محبوبیت سیستم آموزشی این دانشگاه ها در سطح جهانی است.
برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان عبارتند از :

تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان

نتیجه گیری

در واقع روانشناسی، رشته ای کاربردی برای بررسی فرآیندهای روانی رفتار انسان ها همچون احساس، ادراک، هوش، انگیزه، شخصیت و هیجان بوده و پیچیدگی های زندگی امروز افراد را جهت بهبود کیفیت زندگی کندو کاو می نماید. تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان از رشته های پرطرفدار در این کشور به حساب آمده و پس از فارغ التحصیلی نیز بازار کار بسیار خوبی خواهند داشت.
رشته روانشناسی داری گرایش های متفاوتی بوده و اخذ پذیرش تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان در صورت داشتن پیش نیازهای تعیین شده و تمکن مالی لازم برای دانشجویان بین المللی نیز امکان پذیر است.

برای ورود به مقطع لیسانس به عنوان اولین مرحله تحصیلات دانشگاهی، داشتن مدرک دیپلم 12 ساله، مدرک زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی و همچنین برای برخی دانشگاه ها مدرک A-Level الزامی است. لازم به ذکر است که برای اخذ پذیرش تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس به ترتیب با نمره 6 ، 6/5 و 7 ارائه گردد.
موسسه “آریانا اپلای” با سوابق درخشان در امور مهاجرتی، دارای مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم بوده و همواره با بهره مندی از مشاورین مجرب و وکلای پایه یک دادگستری در امور مهاجرتی، در کنار عزیزان متقاضی مهاجرت می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا