...
Search
Close this search box.
مدیریت در انگلستان
آریانااپلای » بلاگ » مهاجرت تحصیلی » مدیریت در انگلستان

رشته مدیریت در انگلستان و اغلب کشورهای دنیا متقاضیان فراوانی داشته و با توجه به لزوم اداره امور هر مجموعه یا سازمان، از مشاغلی است که بازار کار نسبتا خوبی برای آن در همه کشورهای دنیا وجود دارد. از انگلستان به عنوان مهد مدیریت و اقتصاد اروپا نام برده شده و برنامه های آموزشی بسیار قوی، بازار کار نسبتا مناسب و درآمد های بسیار خوبی برای مدیران در این کشور وجود دارد.

رشته مدیریت در انگلستان

Study Management in the UK

در نتیجه تحصیل یا کار در رشته مدیریت در انگلستان مزایای فراوانی را برای افراد متقاضی این رشته به همراه داشته و چشم انداز روشنی پیش روی آن ها قرار می دهد. حضور نمایندگی و دفتر بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا مانند اپل، آمازون، گوگل و … در این کشور از یک سو و همچنین داشتن رتبه دوم قویترین اقتصاد ناحیه اروپا از سوی دیگر، موجب شده رشته مدیریت در انگلستان شرایط کاری بسیار خوبی برای افراد توانمند در این حوزه داشته باشد.

مدیریت در انگلستان

از جنبه تحصیل رشته مدیریت در انگلستان نیز بایستی اشاره نمود که این کشور در کنار آمریکا برترین نظام آموزشی دنیا را در اختیار دارد. همواره بالاترین تعداد دانشگاه معتبر دنیا در رتبه بندی های مختلف از این 2 کشور بوده و این موضوع ارزش و اعتبار مدارک آن ها را نشان می دهد. ارائه برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی و وجود برنامه های متعدد آموزشی در گرایش های مختلف رشته مدیریت در انگلستان نیز از جنبه های مثبت دیگر تحصیل رشته مدیریت در انگلستان می باشد. به ویژه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت در انگلستان که در اکثر گرایش های این رشته 1 ساله بوده و از نظر کاهش زمان و هزینه صرف شده بسیار قابل ملاحظه خواهد بود. بنابراین ازاین دوره تحصیل در انگلستان به عنوان دوره طلایی یاد شده که افراد می توانند با صرف زمان و هزینه کمتر به اهداف بسیار مهم دست یابند.

آشنایی با رشته مدیریت

برای کلمه مدیریت ارائه دادن تعریف واضح و مشخصی به سادگی امکان پذیر نبوده و علت این امر را می توان در وسیع بودن حوزه مدیریت و همچنین ماهیت فعال و پویای آن جستجو کرد. اما در هر حال برای متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان و آشنایی با رشته مدیریت می توان این مفهوم را این گونه تعریف نمود: به مراحل طراحی برنامه، چارت تشکیلاتی، فرماندهی، راهنمایی و نظارت بر عملکرد یک مجموعه و استفاده بهینه از منابع مختلف آن به منظور حصول بهترین عملکرد در نیل به اهداف سازمانی، مدیریت گویند. امروزه علم مدیریت در بر گیرنده دسته ای از علوم مختلف مانند روان شناسی، جامعه شناسی، ریاضیات، اقتصاد، آمار و… شده که هدف اصلی اش بالا بردن میزان کارائی، بهره وری ویا اثر بخشی یک سازمان می باشد. واضح است با توجه به نوع فعالیت هر سازمان و در نتیجه اهداف آن، اجرای اصول مدیریتی از مجموعه ای به مجموعه دیگر و یا حتی از جایگاهی به جایگاه دیگر در همان مجموعه متفاوت خواهد بود.

آشنایی با رشته مدیریت

نخستین مرتبه دانش رشته مدیریت به صورت علمی و امروزی در آخرین سال های قرن 19 میلادی به وسیله شخصی به اسم فردریک ونسلوتیلور طرح گردید. هنوز هم در مورد علم مدیریت دیدگاه های متفاوتی وجود داشته به طوری که برخی از افراد آن را صرفا یک نوع هنر، برخی آن را صرفا یک علم و گروه دیگر نیز ترکیبی از هر 2 دانسته اند. به هر صورت نکته ای که حائز اهمیت است این که در دنیای امروز نقش و جایگاه موثر رشته مدیریت در انگلستان و همه کشورها و فعالیت های موجود انکار ناپذیر است. دارا بودن توان رهبری یک مجموعه، برخورداری از اعتماد به نفس لازم، توانایی برقراری روابط اجتماعی مناسب، بهره مندی از قدرت تجزیه و تحلیل بالا و همچنین قدرت بیان قوی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت در این رشته به شمار می رود.

جهت کسب اطلاعات کامل درباره ویزای تحصیلی انگلستان مقاله تنظیم شده در این زمینه را مطالعه فرمایید.

شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان

شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان تقریبا مشابه سایر رشته ها بوده و متقاضیان بایستی پیش نیازهای لازم برای تحصیل در هر دوره آموزشی را داشته باشند. طول مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در اغلب رشته ها به خصوص رشته های آموزش محور مانند مدیریت در انگلستان 1 سال کمتر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته شده است. بنابراین در زمان و هزینه دانشجو صرفه جویی می شود. نکته مثبت دیگر در مورد شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان ارائه برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی و وجود تعداد بسیار زیاد دانشگاه و موسسه آموزشی با ارائه رشته های مختلف با گرایش های آن می باشد. این موضوع دامنه تصمیم گیری افراد برای انتخاب دانشگاه و رشته یا گرایش مورد علاقه خود را بسیار افزایش داده در حالی که ممکن است برخی دوره ها را نتوان به زبان انگلیسی در برخی کشور ها یافت.

از دیگر شرایط تحصیل در انگلستان، تحصیل در برترین و با کیفیت ترین دانشگاه ها و نظام های آموزشی دنیاست. بر اساس آخرین رده بندی منتشر شده از برترین دانشگاه های معتبر جهان به وسیله سایت معتبر QS، انگلستان با داشتن 49 دانشگاه و موسسه آموزشی با رتبه های زیر500 در بین دانشگاه های سایر کشورهای دنیا، از اعتبار بسیار بالایی در مجامع علمی برخوردار است. در نتیجه داشتن مدارک این دانشگاه ها موجب قوی شدن روزمه افراد و بالا رفتن شانس آن ها به منظور یافتن شغل و کسب اقامت انگلستان و دیگر کشورهای دنیا خواهد شد.

نکته دیگری که در مورد شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان می توان به آن اشاره کرد، وجود بورسیه های تحصیلی متعدد به منظور حمایت از استعداد ها و گسترش علم و دانش در این کشور می باشد. در نهایت به منظور حضور و مهاجرت به انگلستان از روش تحصیل مدیریت در انگلستان، اخذ ویزای تحصیلی انگلستان برای متقاضیان ضروری است.

شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان

تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی

تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی همیشه مد نظر بسیاری از علاقه مندان به این رشته بوده که در بین آن ها ایرانیان بسیاری نیز دیده می شود. دوره تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی معمولا 3 ساله بوده و به 2 طریق عادی و فشرده برگزار می گردد. برنامه های آموزشی در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه شده و معمولا متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان برای این مقطع بایستی از سطح دانش زبان انگلیسی بسیار خوب ترجیحا با ارئه مدرک معتبر بین المللی برخوردار باشند. تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی تفاوت هایی با مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) داشته که متقاضیان عزیز بایستی مد نظر قرار دهند. می توان گفت بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی مدیریت در انگلستان در مقایسه با مقاطع تحصیلات تکمیلی بسیار کمتر بوده در نتیجه متقاضی بایستی تمکن مالی لازم را برای این منظور فراهم نماید.

موضوع دیگر لزوم داشتن اخذ مدرک دیپلم 12 ساله متوسطه و همچنین گذراندن دوره های لازم برای ورود به دانشگاه های انگلستان به ویژه دانشگاه های با رتبه بسیار خوب این کشور می باشد. در مقطع کارشناسی طیف گسترده ای از رشته ها با اعطای مدارک و درجات مختلف ارائه شده که هر فردی بنا به علایق و استعداد خود می تواند هر کدام از گرایش های مدیریت در انگلستان را انتخاب نماید. مانند اغلب کشورهای دنیا، رشته مدیریت در انگلستان نیز دارای گرایش های مختلفی حتی در مقطع کارشناسی بوده که از مهم ترین آن ها می توان به مدیریت کسب و کار یا کارآفرینی، مدیریت مالی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت بیمه، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه اکو، مدیریت منابع انسانی، مدیریت صنعتی، مدیریت توریسم و جهانگردی، مدیریت دولتی و مدیریت امور گمرکی اشاره نمود. در نتیجه متقاضیان عزیز بایستی نسبت به علایق خود، بازار کار هر گرایش، پیش نیاز های لازم هر دوره و هر دانشگاه اطلاعات لازم را کسب نمایند.

شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی

شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی موارد مختلفی از جمله سن متقاضی، مدارک تحصیلی مقطع قبلی، مدرک زبان در صورت نیاز، گذراندن دوره های پیش از دانشگاه و تمکن مالی لازم را در بر می گیرد. این کشور از جمله کشور هایی است که در مورد شرایط سنی متقاضی در مقطع کارشناسی رشته مدیریت در انگلستان و یا سایر رشته ها، حساسیت ویژه ای روی متقاضیان بین المللی دارد. معمولا حداکثر سن که می تواند شانس خوبی برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان به همراه داشته باشد، حدود 22 تا 25 سال برای مقطع کارشناسی خواهد بود. برای تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی فرد بایستی دارای دیپلم 12 ساله بوده و آن را به همراه ریز نمرات مربوطه به صورت ترجمه و تایید شده توسط مراکز رسمی ارائه دهد.

شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی

در برخی از دانشگاه ها لازم است، آن از دسته متقاضیانی که دیپلم خود را در خارج از کشور انگلستان دریافت نموده اند، در 3 درس از دروس دوره ای با نام A-Level شرکت نموده و نمرات حد نصاب را اخذ و یا دوره ای یک ساله با نام Foundation را بگذرانند. در مورد مدرک زبان بایستی اشاره کرد که به منظور تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی به ویژه در دانشگاه های معتبر و یا به منظور دریافت بورسیه تحصیلی، متقاضیان بایستی از سطح دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردار بوده و مدرک معتبر بین المللی مانند آیلتس با نمره حداقل 5/5 و بالاتر یا معادل آن ارائه نمایند. در نهایت از آنجا که تحصیل در دوره های بین المللی برای این کشور به منزله یک صنعت به شمار می رود، لازم است متقاضیان عزیز از تمکن مالی لازم برای تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی برخوردار بوده و برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان، آن را به سفارت این کشور اثبات کنند.

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه تحصیل پزشکی در انگلستان مقاله تنظیم شده در زمینه را مطالعه فرمایید.

تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد و یا سایر رشته های به خصوص آموزش محور، به عنوان یکی از بهترین و ارزشمندترین دوره های تحصیلی در سراسر دنیا شناخته می شود. چرا که طول دوره تحصیلی در این مقطع در بسیاری از گرایش های رشته مدیریت در انگلستان و دیگر رشته های خصوصا آموزش محور، 1 ساله بوده و همچنین برنامه های آموزشی در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود. علاوه بر این موارد، تحصیل در یکی از برترین نظام های آموزشی و معتبرترین دانشگاه های دنیا فرصتی است که نصیب هر فردی نشده و به راحتی می تواند آینده شخصی و شغلی متقاضی را دگرگون سازد. وجود تعداد زیادی دانشگاه و موسسه آموزشی که انواع برنامه های آموزشی در همه رشته ها و گرایش ها به زبان انگلیسی ارائه شود، آن هم در یک نظام آموزشی بی نظیر در کمتر کشوری یافت می شود.

در نتیجه می توان گفت بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی موجود و همچنین متقاضیان در حال اقدام تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد و دیگر رشته های مورد نظر را، دانشجویان و متقاضیان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد تشکیل داده اند. از طرف دیگر بازار کار رشته های مدیریتی در این کشور بسیار مناسب بوده و اتفاقا دارندگان مدرک کارشناسی ارشد رشته های مدیریت در انگلستان از شانس بسیار بالاتری نسبت به دیگر مقاطع تحصیلی برای یافتن شغل برخوردارند. چرا که این افراد علاوه بر یادگیری علوم پایه این رشته ها در مقطع کارشناسی، مهارت ها و تخصص های لازم در هر گرایش را نیز به خوبی در مقطع کارشناسی ارشد آموزش دیده اند. اما تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد چه شرایطی دارد؟ آیا این امکان برای همه افراد فراهم است؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم.

تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد تا حدود زیادی با شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی و دکتری متفاوت خواهد بود. این موضوع هم در مورد طول دوره تحصیلی این مقطع و هم در مورد پارامترهای مختلف موثر از قبیل سن متقاضی، مدارک تحصیلی مقطع قبلی، مدرک زبان در صورت نیاز و تمکن مالی لازم صدق می کند. همان طور که پیشتر اشاره شد طول دوره تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد معمولا 1 سال بوده و از این نظر شرایط برای متقاضیان بسیار مناسب می باشد.

از جنبه شرط سنی معمولا به صورت عادی بازه سنی 22 تا 32 سالگی در نظام آموزشی این کشور مورد پذیرش قرار گرفته و حتی البته این موضوع برای شهروندان انگلیسی هیچگونه محدودیتی ندارد. اما در سنین بالاتر ممکن است برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان متقاضی مشکل ساز شده، هر چند مواردی وجود دارد که با سنین بالای 40 سال نیز، افراد موفق به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور شده اند. از دیگر شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک کارشناسی از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد تایید این کشور در یکی از رشته های مرتبط می باشد.

هر چند اغلب رشته های مدیریتی بین رشته ای محسوب شده و متقاضیان همه رشته ها امکان اقدام برای آن ها را دارند. اما به ویژه اگر فرد متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی باشد، عموما بایستی رشته مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در یک راستا قرار گیرند. برای اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد مدیریت در انگلستان در برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور، متقاضیان بایستی در آزمون GMAT شرکت نموده و حد نصاب لازم را اخذ کنند. همچنین از مهمترین شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن سطح بسیار خوبی از دانش زبان انگلیسی و اثبات آن با ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس با نمره 6 و بالاتر یا معادل آن می باشد.

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه هوافضا در انگلستان مقاله تنظیم شده در این زمینه را مطالعه فرمایید.

تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع دکتری

تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع دکتری، از تفاوت های اساسی با تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این رشته برخوردار است. تحصیل در مقطع دکتری خواه رشته مدیریت در انگلستان و یا سایر رشته ها در این کشور و دیگر کشورهای دنیا، معمولا کار بر روی یک پروژه از پیش تعریف شده بوده و از آن جا که اغلب این پروژه ها حامی مالی دارند، به دانشجویان در این دوره حقوق و یا بورسیه پرداخت می شود. در نتیجه می توان به نوعی مقطع دکتری را یک نوع شغل محسوب نموده که می تواند شرایط بسیار مناسبی برای متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان و یا سایر رشته ها ایجاد کند. البته تحصیل در مقطع دکتری مدیریت در انگلستان و یا سایر رشته ها و کشور ها با اخذ بورسیه تحصیلی کار چندان ساده ای نبوده و به دلیل محدود بودن تعداد بورسیه ها و رقابت بسیار زیاد برای جذب آن ها، افراد بایستی از رزومه علمی قوی برای بهره مندی از بورسیه ها برخوردار باشند.

تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع دکتری

مواردی از قبیل معدل و ریز نمرات مقاطع قبلی تحصیل متقاضی، دانشگاه محل تحصیل مقاطع قبلی متقاضی، داشتن مقالات بین المللی معتبر مانند ISI، توصیه نامه از اساتید مطرح، انگیزه نامه مناسب، پروپوزال طرح پژوهشی بسیار خوب و مدرک زبان معتبر بین المللی با نمره خوب تاثیر چشمگیری بر افزایش شانس متقاضی برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری مدیریت در انگلستان خواهد داشت. البته در مورد بازار کار دارندگان مدرک دکتری مدیریت در انگلستان و به طور کلی مدرک دکتری باید اذعان داشت اغلب افراد به دنبال عضو هیئت علمی شدن در دانشگاه ها و یا دستیار استاد خواهند بود. این فرصت ها محدود بوده و به ویژه در کشورهای پیشرفته دنیا و دانشگاه های معتبرشان بسیار سخت می نماید. اما این افراد در کشور خود از شانس بسیار بالایی برای این موضوع برخوردار خواهند بود. در ادامه به شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع دکتری می پردازیم.

شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع دکتری

شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع دکتری مشابه سایر کشورها بوده و تنها تفاوت جزئی در طول دوره تحصیلی این مقطع می باشد. بدین صورت که معمولا طول دوره دکتری مدیریت در انگلستان معمولا 3 تا 4 ساله بوده در حالی که در اغلب کشورها این میزان حداقل 4 سال می باشد. این موضوع از منظر هزینه ها و صرفه جویی در زمان یک امتیاز مثبت برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری چه در رشته مدیریت در انگلستان و یا سایر رشته ها محسوب می شود. در مورد شرایط سنی متقاضی برای تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع دکتری معمولا محدودیت خاصی وجود نداشته اما ممکن است سنین بالای بازه 50-45 سال برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان شانس کمتری داشته باشند. از نظر مدارک لازم برای تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع دکتری، متقاضی بایستی دوره کارشناسی ارشد را با موفقیت پشت سر گذارده و مدرک مربوطه و ریز نمرات آن را ارائه نماید.

حتی در برخی از دانشگاه ها و به ویژه برای اعطای بورسیه مدرک دوره کارشناسی و ریز نمرات آن نیز ممکن است مطالبه شود. از دیگر شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع دکتری، برخورداری از تسلط نسبی به دانش زبان انگلیسی و مهارت های آن بوده و معمولا این موضوع بایستی به وسیله یک مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس با نمره حداقل 5/6 و بالاتر یا معادل آن اثبات گردد. فاکتور موثر دیگر بر شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع دکتری، هزینه های تحصیل و زندگی یا همان تمکن مالی مورد نیاز برای سفارت خواهد بود. هر چند همان گونه که اشاره شد، اغلب دانشجویان بین المللی در این مقطع با گردآوری رزومه بسیار خوب به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی بوده تا به همراه کار دانشجویی بتوانند بخش عظیمی از هزینه های لازم را تامین نمایند.

مدیریت در انگلستان-شرایط تحصیل مدیریت در انگلستان در مقطع دکتری

برترین دانشگاه ها برای تحصیل مدیریت در انگلستان

عموما همه افراد در جستجوی برترین دانشگاه ها برای تحصیل مدیریت در انگلستان و همچنین سایر رشته ها در همه کشورها هستند. دلیل این امر با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل و زندگی در کشورهای پیشرفته دنیا، اخذ مدارک تحصیلی معتبر در مجامع بین المللی بوده تا به نوعی بتواند آینده افراد را تضمین نماید. در نتیجه متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تا حد امکان ترجیح می دهند در برترین دانشگاه های انگلستان در زمینه مدیریت تحصیل نمایند. اما برترین دانشگاه های دنیا یا هر کشور بر چه اساسی انتخاب می شوند؟ چگونه می توان از سطح دانشگاه های مختلف با خبر شد؟ در این راستا هر ساله موسسات و مراکز متعددی هر کدام بر اساس معیارهای خود لیست برترین دانشگاه های دنیا را منتشر می کنند.

از جمله فاکتورهای تاثیر گذار در این موضوع می توان به تعداد دانشجویان بین المللی، تعداد هیئت علمی بین المللی، نسبت استاد به دانشجو، تعداد بورسیه های تحصیلی، میزان استناد به انتشارات دانشگاه، میزان انتشارات دانشگاه شامل مقالات معتبر و چاپ کتاب و همچنین امکانات و تسهیلات رفاهی برای دانشجویان اشاره نمود. کشور انگلستان همواره پس از آمریکا بیشترین تعداد دانشگاه ها و موسسات آموزشی برتر دنیا را به خود اختصاص داده و تعداد زیادی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور رتبه های یک و دو رقمی را در این زمینه کسب کرده اند. اما در مورد برترین دانشگاه های تحصیل مدیریت در انگلستان، هر ساله و توسط موسسات معتبری، لیست برترین دانشگاه های جهان بر اساس فاکتورهای مختلف فوق الذکر، منتشر می شود.

بر اساس آخرین لیست منتشر شده توسط وب سایت معتبر QS برترین دانشگاه ها به منظور تحصیل مدیریت در انگلستان در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

QS World University ranking/ 2021UniversityNo.
5University of Oxford1
7University of Cambridge2
8Imperial College London3
10UCL4
20The University of Edinburgh5
27The University of Manchester6
31Kings College London7
49The London School of Economics and Political Science (LSE)8
58University of Bristol9
62The University of Warwick10
77University of Glasgow11
86Durham University12
87University of Birmingham13
90University of Southampton14
91University of Leeds15
93The University of Sheffield16
96University of St Andrews17
99University of Nottingham18
114Queen Mary University of London19
135Lancaster University20
150University of York21
152Newcastle University22
159Cardiff University23
164The University of Exeter24
173University of Bath25
181University of Liverpool26
205University of Reading27
207University of Aberdeen28
209Queens University Belfast29
226Loughborough University30
242University of Leicester31
246University of Sussex32
267University of Surrey33
300University of Strathclyde34
301Heriot-Watt University35
308Royal Holloway University of London36
319University of Dundee37
333University of East Anglia (UEA)38
344Birkbeck, University of London39
346SOAS University of London40
350City, University of London41
368Brunel University London42
380University of Kent43
383Oxford Brookes University44
411University of Essex45
416Goldsmiths, University of London46
474Swansea University47
485University of Stirling48
485Aberystwyth University49

هزینه های تحصیل مدیریت در انگلستان

یکی از مواردی که معمولا متقاضیان با آن دچار چالش می شوند، موضوع هزینه های تحصیل مدیریت در انگلستان می باشد. هزینه های تحصیل مدیریت در انگلستان برای مدت یک سال که می توان آن را همان تمکن مالی مورد نظر سفارت برای صدور ویزای تحصیلی این کشور در نظر گرفت، شامل مجموع هزینه های شهریه دانشگاه یا موسسه آموزشی و همچنین هزینه های زندگی متقاضی می شود. بنابراین یکی از موانع مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، اثبات داشتن تمکن مالی مورد نیاز به سفارت این کشور جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس خواهد بود. اهمیت این موضوع به واسطه نا برابری قیمت های ارز به ویژه در سال های اخیر و برای شهروندان ایرانی، دو چندان نمود پیدا می کند. با این حال در مقایسه با اعتبار و کیفیت نظام آموزشی این کشور در سطح بین الملل و وجود آینده ای با چشم انداز روشن برای فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلیس، نمی توان به هزینه های تحصیل مدیریت در انگلستان بیش از حد خرده گرفت.

مدیریت در انگلستان-هزینه های تحصیل مدیریت در انگلستان

برای متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان مانند سایر افراد هزینه های زندگی در این کشور به صورت ماهیانه در محدوده 600 تا 1200 پوند انگلیس بوده که البته ارتباط بسیار زیادی به سبک زندگی افراد و شهر محل سکونت آن ها خواهد داشت. بنابراین متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان بایستی هزینه 7 تا 15 هزار پوندی را به صورت سالیانه به منظور زندگی در این کشور مد نظر قرار دهند. هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه ها در این کشور برای متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان به دانشگاه مربوطه وابسته است. البته متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان با انجام کار دانشجویی و همچنین اخذ بورسیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تا حد زیادی امکان تامین هزینه ها را دارند. به طور کلی هزینه های تحصیل مدیریت در انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی مطابق جدول زیر می باشد.

ردیفمقطع تحصیلی مورد نظرهزینه تحصیل مدیریت در انگلستان
1مقطع کارشناسیاز حدود 9000 پوند به بالا در هر سال
2مقطع کارشناسی ارشداز حدود 7000 پوند به بالا در هر سال
3دکتریاز حدود 8000 پوند به بالا در هر سال

مزایای تحصیل مدیریت در انگلستان

مزایای تحصیل مدیریت در انگلستان آن قدر پرشمار است که همواره افراد فراوانی را از گوشه و کنار جهان برای این منظور راهی این کشور می کند. همان طور که اشاره شده از انگلستان به عنوان مهد مدیریت و اقتصاد نام برده شده که همین عنوان برای جذب متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان کفایت می کند. مزایای تحصیل مدیریت در انگلستان بایستی در کنار معایب آن در نظر گرفته شده و هر شخص با توجه به شرایط شخصی و خانوادگی خود و این موارد بهترین تصمیم را اتخاذ نماید. بدیهی است که مزایای تحصیل مدیریت در انگلستان به مراتب از معایب آن بیشتر بوده و اگر افراد بتوانند هزینه های مورد نظر را تامین نموده و یا از بورسیه های مختلف استفاده نمایند، این کشور یکی از بهترین مقاصد تحصیل مدیریت در جهان خواهد بود.

مدیریت در انگلستان-مزایای تحصیل مدیریت در انگلستان

به عنوان اولین و مهمترین مزیت تحصیل مدیریت در انگلستان می توان از زبان رسمی این کشور یا همان زبان انگلیسی نام برد. این زبان در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان زبان رسمی پذیرفته شده و در نظام آموزشی آن ها تدریس می شود. در نتیجه داشتن سطح مناسبی از زبان انگلیسی و اخذ مدارک معتبر بین المللی آن راحت تر بوده و متقاضی تحصیل مدیریت در انگلستان، امکان برقراری ارتباط با سایر افراد در یک کشور جدید را خواهد داشت. از سوی دیگرعلاوه بر ارائه شدن همه برنامه های آموزشی در این کشور به زبان انگلیسی واز آنجا که بسیاری از دانشجویان مدیریت در انگلستان به دنبال کار پاره وقت یا دانشجویی هستند، دانستن زبان انگلیسی در این راه کمک شایانی برای آن ها محسوب می شود. دیگر مزایای تحصیل مدیریت در انگلستان در ادامه مورد بررسی قرار می گیرند. پس تا پایان با ما همراه باشید.

جهت کسب اطلاعات کامل درباره تحصیل در انگلستان مقاله تنظیم شده در این زمینه را مطالعه فرمایید.

نظام آموزشی مطلوب، به روز و مجهز

بر کسی پوشیده نیست که نظام آموزشی انگلستان دارای قدمت طولانی به اندازه حدود 1 قرن بوده و در سال های متمادی با پیشرفت های فراوان به یکی از بهترین نظام های آموزشی در سراسر دنیا بدل شده است. این موضوع به حدی است که امروزه اغلب کشورهای دنیا از نظام آموزشی این کشور الگو برداری کرده و قطعا برای متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان مورد توجه می باشد. نکته مثبت دیگر وجود تعداد زیادی دانشگاه و موسسه آموزشی بسیار معتبر با رتبه های عالی در این کشور بوده که موجب اعتبار جهانی و بین المللی مدارک آن ها می شود. این عامل برای متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان از آن جهت حائز اهمیت است که موجب بالا رفتن شانس آن ها برای یافتن شغل در این کشور و تمام نقاط دنیا شده و چشم انداز روشنی برایشان ترسیم می کند.

کشور پادشاهی انگلستان در کنار ایالات متحده آمریکا بیشترین تعداد دانشگاه های با رتبه برتر را به خود اختصاص داده که برنامه های آموزشی متنوعی در همه زمینه ها از جمله مدیریت در آن ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. در نتیجه کار متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان برای انتخاب رشته و گرایش مورد نظر خود در این حوزه در یک دانشگاه معتبر بین المللی به شرط داشتن پیش نیاز های لازم، بسیار آسان خواهد بود. نظام آموزشی انگلستان به گونه ای است که در این دانشگاه ها و موسسات آموزشی نه تنها دروس اصلی رشته مربوطه تدریس شده بلکه همواره مواردی همچون مهارت های تفکر انتقادی و نوآورانه، تحلیل و تجزیه مسائل مختلف و همچنین مطالعه و اندیشه مستقل مورد توجه قرار می گیرد. این موارد در سراسر دنیا بسیار مد نظر کارفرما های مختلف قرار داشته و در نتیجه شرایط متقاضیان تحصیل مدیریت در انگلستان را برای یافتن شغل بهبود می بخشد.

برای کسب اطلاعات کامل درباره تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان لطفا کلیک نمایید. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا